Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ποιά θεωρείτε τη χειρότερη πολη της χώρας και γιατί (ρύπανση,ποιότητα ζωής,κάτοικοι κλπ..)
Εγώ δεν αντέχω Αθήνα:( Πολύ ρύπανση,ελάχιστο πράσινο,μπίχλα γενικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγώ δεν αντέχω Αθήνα:( Πολύ ρύπανση,ελάχιστο πράσινο,μπίχλα γενικά!

Δεν είναι όλες οι περιοχές της Αθήνας άσχημες... Υπερβάλλεις...
Για μένα όλες οι περιοχές έχουν ομορφιές αρκεί να έχεις μάτι ''θετικό'' και να τις βλέπεις
Θυμάμαι σε πρασινότοπο κάποτε πεζοπορούσα με αεράκι και γλυκό ουρανό κι άκουγα μια κοπελιά να γκρινιάζει επειδή πάταγε πέτρες... έχανε το δάσος για να παρατηρεί τις πέτρες.
Ξέρεις... ξέρετε... εμένα με κουράζει η γκρίνια και η μιζέρια....... και πάντα βλέπω το όμορφο, υπάρχει παντού και πάντα.... Δεν ξέρω, έτσι είμαι, έτσι σκέφτομαι, έτσι βλέπω....
Η αλήθεια είναι πως κάποτε που περπατούσα το κέντρο της, μου άρεσε περισσότερο απο σήμερα. Πλέον Ομόνοια πηγαίνω πρωινές ώρες άν έχω κάποια δουλειά. Κι όμως πρόσφατα που την περπάτησα με πρωινό αεράκι κι έτυχε να μπω σε στενάκι, κάποια σημεία έχουν μείνει ακόμα γραφικά, αγόρασα ένα μυρωδάτο καφέ και προχώρησα. Το μάτι μου πάει στα ωραία. Οταν δηλ. μου μύρισε άσχημα το μέρος σε κάποια φάση που συχνάζουν άστεγοι ή ναρκομανείς, γύρισα να δω ξανά το γραφικό στενάκι και προχώρησα παραπέρα. Είδα κάτι ωραίο όμως- παλιά σπιτιά με λουλούδια στα μπαλκόνια, μου θύμισε μακρινό χωριό.... μια παλιά, ασφαλή γη... Δυστυχώς έχει αλλάξει στο μεγάλο ποσοστό της, αλλά κάπου θα δεις κάτι που θα έχει μείνει ωραίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἀπὸ ὅσες ἔχω ἐπισκεφθεῖ, τὴ χειρότερη ἐντύπωση μοῦ ἄφησε ἡ Ἄμφισσα.Ἐπίσης δὲ μοῦ ἄρεσε σχεδὸν καθόλου ἡ Χαλκίδα ἐνῷ καὶ τὸ Ἡράκλειο ἂν ἐξαιρέσῃ κανεὶς κάποια μέρη στὸ κέντρο, γενικὰ δὲν εἶναι ὄμορφη πόλη.

Ψηφίζω λοιπὸν Ἄμφισσα (ἂν μπορεῖ κἂν νὰ θεωρηθῇ πόλη) ἂν καὶ ἔχω ἀκούσει τὰ χειρότερα γιὰ πόλεις ὅπως ἡ Λαμία καὶ ἡ Κοζάνη ἀλλὰ καὶ ὁ Πύργος ἂν καὶ δὲν ἔχω πάει.

Δὲ θέλω πάντως νὰ μοῦ πῇ κανεὶς κουβέντα γιὰ τὴν Πάτρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

Την Αθήνα! Duh!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
δεν μαρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ η σπαρτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Κοζάνη και Πτολεμαϊδα οι 2 χειρότερες. Μέσα στο καυσαέριο, την μόλυνση και την βρωμιά. Στο κέντρο της Πτολεμαιδας ειδικά υπάρχουν κεραίες των cosmote, wind και vodafone και οι ογκολόγοι έχουν γεμίσει πελάτες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
O,τι και να λέτε εγώ λατρεύω την Αθήνα. Νοσταλγώ πολύ τα χρόνια που έμενα στο κέντρο, σε μια από τις "χειρότερες" συνοικίες. Μου αρέσει πάρα πολύ να μην χρειάζομαι αυτοκίνητο, να μπορώ όλο το 24 να βρω ο,τι θέλω, να μένω σε διαμέρισμα, να έχει φασαρία, κόσμο και φώτα στο δρόμο συνέχεια...
Αυτό σκεφτόμουν πριν λίγο, τι ωραία που πέρναγα στο κέντρο.
Δεν έχω μείνει σε άλλες μεγάλες πόλεις για να βρω την χειρότερη. Η Πάτρα δεν μου έκανε καλή εντύπωση όσες φορές πήγα (ήταν η μαμά μου από εκεί κοντά). Θυμάμαι είχα ρωτήσει οδηγίες έναν αστυνομικό και έστειλε τελείως λάθος (μάλλον για να σπάσει πλάκα), όπως επίσης γράφουν τις ξένες πινακίδες και τους ντόπιους τους αφήνουν να παρκάρουν όπου θέλουν (και στην Κρήτη το κάνουν αυτό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Την Αθήνα! Duh!

Θὰ διαφωνήσω πλήρως· (καλὰ ντέ, μὴ μοῦ θυμώσῃς:P).

Τὸ ἱστορικὸ κέντρο τῆς Ἀθήνας εἶναι φοβερό. Ὡραιότερο κατὰ πολὺ καὶ ἀπὸ τὸ ἱστορικὸ κέντρο τῆς Βαρκελώνης (τὴν ἔχω ἐπισκεφθεῖ, γι' αὐτὸ τὸ λέω) ἡ ὁποία θεωρεῖται ἀπὸ τὶς πιὸ ὄμορφες εὐρωπαϊκὲς πόλεις. Ὑπάρχουν βέβαια θέματα μὲ γειτονιὲς στὶς ὁποῖες ὑπάρχει ἐπικίνδυνα ὑψηλὴ ἐγκληματικότητα, ἀλλὰ δὲ νομίζω ἂν πάῃ κάποιος μία βόλτα στὸ Σόχο ἢ σὲ ἄλλες κακόφημες περιοχὲς μεγάλων πρωτευουσῶν τῆς Εὐρώπης νὰ εἶναι πολὺ καλύτερα ἀπὸ περιοχὲς ὅπως Ὁμόνοια/Ἅγιος Κων/νος/Πατησίων. Τὸ πρόβλημα τῆς Ἀθήνας εἶναι ἡ μικρὴ παρουσία πρασίνου κυρίως στὰ πιὸ ὑποβαθμισμένα προάστια καὶ τὸ ὅτι ἔχει γίνει ὑπερδόμηση μὲ ἀποτέλεσμα αὐτοὶ οἱ δύο παράγοντες νὰ τὴν κάνουν σὲ μεγάλο βαθμὸ τσιμεντούπολη. Ὅπως καὶ νἄχῃ, ἐγὼ ποὺ δὲν εἶμαι Ἀθηναῖος, ἡ βόλτα στὴν Ἀθῆνα μοῦ ἀρέσει. Ἴσως ἂν ἔμενα μόνιμα, νὰ μὴ μοῦ ἄρεσε τόσο.

Τώρα βέβαια μὲ τὶς οἰκονομικὲς δυσκολίες κατανοῶ ὅτι μᾶλλον ἡ ζωὴ στὴν πρωτεύουσα εἶναι πολὺ πιὸ στενόχωρη καθὼς ὁ μόνιμος κάτοικος εἶναι σὰν φυλακισμένος στὸ ἀστικὸ περιβάλλον ἀφοῦ ἐνῷ γύρω του ὑπάρχουν πολλὲς ἐπιλογές, δὲν μπορεῖ νὰ κάνῃ ὅσα θέλει ἀφοῦ ἡ οἰκονομική του κατάσταση δὲν τὸ ἐπιτρέπει. Ἐν τέλει ἡ διαμονὴ σὲ μιὰ πόλη σὰν τὴν Ἀθῆνα εἶναι πολὺ καλὴ ἀρκεῖ κάποιος νὰ ἔχῃ μία καλὴ οἰκονομικὴ κατάσταση... Πάντως ἄσχημη σὲ καμμία περίπτωση δὲν μπορῶ νὰ τὴν πῶ. Χαοτικὴ ἴσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Υποθέτω οτι κάθε πόλη έχει θετικά και αρνητικά! Ισως τελικά να μην υπάρχει καλή και κακή πόλη απλά καλές και κακές περιοχές της κάθε πολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Υποθέτω οτι κάθε πόλη έχει θετικά και αρνητικά! Ισως τελικά να μην υπάρχει καλή και κακή πόλη απλά καλές και κακές περιοχές της κάθε πολης.

Αὐτὸ ποὺ λὲς ἰσχύει περισσότερο γιὰ τὶς μεγάλες πόλεις. Οἱ μικρὲς πόλεις ἢ εἶναι ὄμορφες ἢ ὄχι γιὰ προφανεῖς λόγους. Στὸ λεκανοπέδιο τῆς Ἀθήνας σίγουρα ὑπάρχουν μέρη τὰ ὁποῖα τὰ ζηλεύω καὶ θὰ ἤθελα νὰ μένω καὶ μέρη στὰ ὁποῖα δὲν θὰ πατήσω κἄν. Στὴν Ἄμφισσα ὅμως ποὺ εἶναι μικρὴ, παντοῦ εἶναι χάλια. Ὅπως ἀντίστοιχα στὸ Ῥέθυμνο παντοῦ εἶναι ὡραῖα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αναφέρομαι στις μεγάλες πόλεις

Η Πάτρα με διαφορά ενώ λόγω θέσης μπορούσε να είναι πόλη όνειρο αφού το φυσικό τοπίο της είναι πανέμορφο είναι δομημένη πολύ άναρχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Αναφέρομαι στις μεγάλες πόλεις

Η Πάτρα με διαφορά ενώ λόγω θέσης μπορούσε να είναι πόλη όνειρο αφού το φυσικό τοπίο της είναι πανέμορφο είναι δομημένη πολύ άναρχα

Ἡ Πάτρα δὲν εἶναι ἄναρχα δομημένη στὶς περισσότερες τουλάχιστον περιοχές. Στὸ κέντρο μάλιστα ἡ ῥυμοτομία της εἶναι ὑποδειγματικὴ καθὼς ἔχουμε κάθετους καὶ ὁριζόντιους δρόμους οἱ ὁποῖοι εἶναι ἀρκετὰ πλατεῖς καὶ ὁδηγοῦν στὸ λιμάνι. Ὑπάρχουν βέβαια καὶ περιοχὲς μὲ ἄναρχη δόμηση ὅπως π.χ. Ζαρουχλέϊκα, ἡ Γοῦβα ἢ ἡ περιοχὴ κοντὰ στὸν Ἅγιο Ἀλέξιο, ἀλλὰ στὶς περισσότερες περιοχὲς ἡ Πάτρα εἶναι πολὺ καλὰ δομημένη.

Ἡ μόνη ἄρτια δομημένη πόλη πάντως τὴν ὁποία ἔχω δεῖ εἶναι ἡ Ἰτέα. Ἂν θέλῃς νὰ δῇς πραγματικὰ τί σημαίνει ἄναρχα δομημένη πόλη, πήγαινε μία βόλτα στὸ Ἡράκλειο καὶ θὰ καταλάβῃς... Μπροστὰ στὸ Ἡράκλειο ἡ Πάτρα εἶναι τελείως τετραγωνισμένη. Στὸ Ἡράκλειο παίρνεις ἕνα δρόμο καὶ ἐκεῖ ποὺ νομίζεις ὅτι θὰ σὲ βγάλῃ κάπου, ξαφνικὰ ξεφυτρώνει μπροστά σου μία πολυκατοικία καὶ δὲν ξέρεις μετὰ ποῦ νὰ πᾷς... Αὐτὴ εἶναι ἄναρχα δομημένη πόλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
.Ἐπίσης δὲ μοῦ ἄρεσε σχεδὸν καθόλου ἡ Χαλκίδα


:ropalo:
:P

Λοιπόν θα συμφωνήσω και εγώ με κάποιον που είπε την Πτολεμαΐδα, και δεν μου αρέσει επίσης η Θεσσαλονίκη. (Ρίξτε όσες αρνητικές θέλετε :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
:ropalo:
:P

Λοιπόν θα συμφωνήσω και εγώ με κάποιον που είπε την Πτολεμαΐδα, και δεν μου αρέσει επίσης η Θεσσαλονίκη. (Ρίξτε όσες αρνητικές θέλετε :D)

Χαλκιδαῖα νὰ ὑποθέσω; :P

Ἔχω καὶ καιρὸ βέβαια νὰ πάω, ἀλλὰ μοῦ ἔκανε ἰδιαίτερη ἐντύπωση τὸ πόσο ἀδιάφορη ἦταν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
μέχρι στιγμής από όσες έχω πάει νομίζω χειρότερη είναι η Λαμία...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Χαλκιδαῖα νὰ ὑποθέσω; :P

Ἔχω καὶ καιρὸ βέβαια νὰ πάω, ἀλλὰ μοῦ ἔκανε ἰδιαίτερη ἐντύπωση τὸ πόσο ἀδιάφορη ἦταν...:P

Μα γιατί, ούτε η παραλία δεν σου άρεσε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ἡ Πάτρα δὲν εἶναι ἄναρχα δομημένη στὶς περισσότερες τουλάχιστον περιοχές. Στὸ κέντρο μάλιστα ἡ ῥυμοτομία της εἶναι ὑποδειγματικὴ καθὼς ἔχουμε κάθετους καὶ ὁριζόντιους δρόμους οἱ ὁποῖοι εἶναι ἀρκετὰ πλατεῖς καὶ ὁδηγοῦν στὸ λιμάνι. Ὑπάρχουν βέβαια καὶ περιοχὲς μὲ ἄναρχη δόμηση ὅπως π.χ. Ζαρουχλέϊκα, ἡ Γοῦβα ἢ ἡ περιοχὴ κοντὰ στὸν Ἅγιο Ἀλέξιο, ἀλλὰ στὶς περισσότερες περιοχὲς ἡ Πάτρα εἶναι πολὺ καλὰ δομημένη.

Ἡ μόνη ἄρτια δομημένη πόλη πάντως τὴν ὁποία ἔχω δεῖ εἶναι ἡ Ἰτέα. Ἂν θέλῃς νὰ δῇς πραγματικὰ τί σημαίνει ἄναρχα δομημένη πόλη, πήγαινε μία βόλτα στὸ Ἡράκλειο καὶ θὰ καταλάβῃς... Μπροστὰ στὸ Ἡράκλειο ἡ Πάτρα εἶναι τελείως τετραγωνισμένη. Στὸ Ἡράκλειο παίρνεις ἕνα δρόμο καὶ ἐκεῖ ποὺ νομίζεις ὅτι θὰ σὲ βγάλῃ κάπου, ξαφνικὰ ξεφυτρώνει μπροστά σου μία πολυκατοικία καὶ δὲν ξέρεις μετὰ ποῦ νὰ πᾷς... Αὐτὴ εἶναι ἄναρχα δομημένη πόλη

Δεν έχω πάει στο Ηράκλειο ίσως είναι χειρότερα αλλά η Πάτρα δεν είναι καθόλου καλά δομημένη και γνεικά είναι πολη που δε σέβεται τους κατοίκους και τους φοιτητές της

Η Ακμή Δυμαίων (η παραλιακή) έπρεπε να ήταν διπλος δρόμος σε όλο το μήκος του. Επίσης στο κέντρο βάζουν πολλούς μονούς δρόμους εκεί που θα έπρεπε να ήταν διπλόι και ντούμπαλιν. Όταν περάσεις τα ΚΤΕΛ από το κέντρο και κανά χιλιόμετρο μπροστά δε μπορείς να κατευθυνθείς στην παραλία άμεσα πρέπει να πας πάρα πολύ μπροστα ακόμα και αν η παραλια απεχει λιγα μετρα μετα πόδια. Επίσης η παραλιακή επρεπε να συνεχίζετε προς το Ρίο και όχι να σταματά απότομα.

Οι δρόμοι σε πολλές περιοχές είναι γεμάτο λακούβες και δε μιλάμε για απλές λακούβες. Τα φανάρια οποτε θέλουν λειτουργούν....

Γενικά η Πάτρα δεν είναι τετραγωνισμένη πόλη ένας μη Πατρινός θα δυσκολευτεί αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Μα γιατί, ούτε η παραλία δεν σου άρεσε; :P

Αὐτὸ ποὺ παρατήρησα (εἶχα πάει μὲ σχολικὴ ἐκδρομή) εἶναι ὅτι οὐσιαστικὰ τὸ μόνο μέρος γιὰ βόλτα εἶναι γύρω ἀπὸ τὴν παραλία ποὺ τὸ ἔχουν κάνει πεζόδρομο καὶ πηγαίνουν πάνω-κάτω οἱ Χαλκιδεῖς. Κατὰ τἄλλα ὁμολογῶ ὅτι δὲν εἶδα κάτι ἄλλο ἐνδιαφέρον. Ἂν ξαναπάω, θὰ τὴν κοιτάξω καλύτερα καὶ μπορεῖ νὰ ἀλλάξω γνώμη...;)

Δεν έχω πάει στο Ηράκλειο ίσως είναι χειρότερα αλλά η Πάτρα δεν είναι καθόλου καλά δομημένη και γνεικά είναι πολη που δε σέβεται τους κατοίκους και τους φοιτητές της

Η Ακμή Δυμαίων (η παραλιακή) έπρεπε να ήταν διπλος δρόμος σε όλο το μήκος του. Επίσης στο κέντρο βάζουν πολλούς μονούς δρόμους εκεί που θα έπρεπε να ήταν διπλόι και ντούμπαλιν. Όταν περάσεις τα ΚΤΕΛ από το κέντρο και κανά χιλιόμετρο μπροστά δε μπορείς να κατευθυνθείς στην παραλία άμεσα πρέπει να πας πάρα πολύ μπροστα ακόμα και αν η παραλια απεχει λιγα μετρα μετα πόδια. Επίσης η παραλιακή επρεπε να συνεχίζετε προς το Ρίο και όχι να σταματά απότομα.

Οι δρόμοι σε πολλές περιοχές είναι γεμάτο λακούβες και δε μιλάμε για απλές λακούβες. Τα φανάρια οποτε θέλουν λειτουργούν....

Γενικά η Πάτρα δεν είναι τετραγωνισμένη πόλη ένας μη Πατρινός θα δυσκολευτεί αρκετά.

Αὐτὰ ποὺ λες γιὰ τὴν Πάτρα δὲν τὴν κάνουν χάλια. Σὲ ὅλες τὶς μεγάλες πόλεις ὑπάρχουν τέτοια θέματα. Δὲν εἶναι παντοῦ τέλεια δομημένες. Ἡ εἰκόνα τὴν ὁποία ὅμως περιγράφεις εἶναι ἀπίστευτα δραματοποιημένη καὶ θὰ νομίζῃ κάποιος ποὺ δὲν ἔχει ἔλθει στὴν Πάτρα ὅτι θὰ συναντήσῃ χάος... Εἶμαι πάντως πολὺ περίεργος νὰ μάθω ποιές ὁδοὶ τοῦ κέντρου θεωρεῖς ὅτι θὰ ἔπρεπε νὰ ἔχουν διπλὴ κυκλοφορία γιατὶ ἐγὼ δὲν ἔχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αὐτὸ ποὺ παρατήρησα (εἶχα πάει μὲ σχολικὴ ἐκδρομή) εἶναι ὅτι οὐσιαστικὰ τὸ μόνο μέρος γιὰ βόλτα εἶναι γύρω ἀπὸ τὴν παραλία ποὺ τὸ ἔχουν κάνει πεζόδρομο καὶ πηγαίνουν πάνω-κάτω οἱ Χαλκιδεῖς. Κατὰ τἄλλα ὁμολογῶ ὅτι δὲν εἶδα κάτι ἄλλο ἐνδιαφέρον. Ἂν ξαναπάω, θὰ τὴν κοιτάξω καλύτερα καὶ μπορεῖ νὰ ἀλλάξω γνώμη...;)

Κοίτα, η παραλία δεν είναι το μόνο μέρος για βόλτα, αλλά είναι το σήμα κατατεθέν της Χαλκίδας. Ελπίζω να σας πήγαν και στο Κόκκινο Σπίτι και στην πλατεία του Αγ. Νικολάου απέναντι, όχι μόνο από τα αγάλματα μέχρι την Παλαιά Γέφυρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Κοίτα, η παραλία δεν είναι το μόνο μέρος για βόλτα, αλλά είναι το σήμα κατατεθέν της Χαλκίδας. Ελπίζω να σας πήγαν και στο Κόκκινο Σπίτι και στην πλατεία του Αγ. Νικολάου απέναντι, όχι μόνο από τα αγάλματα μέχρι την Παλαιά Γέφυρα.:)

Δὲ θυμᾶμαι νὰ εἴχαμε πάει ἐκεῖ ποὺ λές. Γιὰ τὴν ἀκρίβεια μᾶς ἄφησαν στὴν παραλία καὶ γυρνούσαμε πέρα-δῶθε καὶ γι' αὐτὸ ἴσως ἀποκόμισα αὐτην τὴν εἰκόνα. Ἡ συγκεκριμένη ἐκδρομὴ εἶχε καὶ κάποιες ἰδιαιτερότητες καθὼς γυρίσαμε πολὺ νωρὶς λόγῳ τοῦ ὅτι ἐκείνη τὴ χρονιὰ εἶχε συμβεῖ τὸ ἀτύχημα μὲ τὰ παιδιὰ ποὺ σκοτώθηκαν στὰ Τέμπη καὶ ἔτσι δὲ χορτάσαμε τὴ Χαλκίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top