Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
edit: @ΚουΕ: κι εγώ το ίδιο είμαι και στενοχωριέμαι όταν πάω για ψώνια γιατί το να φοράς Large σε μαγαζιά που σου αρέσουν, οσο να πεις σου ρίχνει λίγο την αυτοπεποίθηση (για μένα μιλάω πάντα...) :(
plus τι θα γίνει αργότερα, που θα γυρίζω από τη δουλειά και θα θέλω να φάω κάτι που να μ' αρέσει, μετά από μία κουραστική μέρα; :redface:

εγώ καθόλου δε στεναχωριόμουν που ήμουν large μέγεθος σε κάποιες μάρκες γιατί είχα τον φίλο μου να μου λέει πόσο χαίρεται που έχω μεμέ και πισινό άξιο να θεωρείται γυναικείος κι όχι παιδικός :lol:
οι άντρες πάντως ανάμεσα σε κοκαλιάρα και με πιασίματα, διαλέγουν τα πιασίματα... οπότε... για μένα πάντα, καλύτερα large παρά small :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω τρωω στανταρ μερα παρα μερα κρεας, μπορει και περισσοτερο... Φταιει και που μενω με αγορια φανταζομαι, που ειναι τσακωμενα με τη χορτοφαγια. Αλλα γενικα τρωω μικρες ποσοτητες κρεατος, και ας τρωω συχνα. (για τα μακαρονια δεν μιλαω, ντρεπομαι:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι βρε κουε να τρως μακαρονια κι εγω τα λατρευω... αλλα πανω απο δυο μερες τη βδομαδα θα φας;:worry: εγω κανω μια φορα τη βδομαδα μακαρονια και τρωμε δυο μερες... οι αλλες μερες προσπαθω να ειναι λαδερο η κατι αλλο χωρις κρεας. 1 φορα ψαρι και κρεας σιγουρα την κυριακη και αν παιξει και καμια μερα ακομη μεσα στη βδομαδα οκ. δυο το πολυ... οχι μερα παρα μερα κρεας:confused:

α οχι βρε.. μια φορά τη βδομάδα θα φάμε καμαρόνια :redface:
θα παίξει οποσδήποτε το όσπριο, το λαδερό, η πρασινάδα μια φορα κόκκινο κρέας, καμιά σούπα, ψάρι κοτόπουλο κλπ

προσπαθώ γενικώς να έχω στην διατροφή μας μια ισορροπία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγω τρωω στανταρ μερα παρα μερα κρεας, μπορει και περισσοτερο... Φταιει και που μενω με αγορια φανταζομαι, που ειναι τσακωμενα με τη χορτοφαγια. Αλλα γενικα τρωω μικρες ποσοτητες κρεατος, και ας τρωω συχνα. (για τα μακαρονια δεν μιλαω, ντρεπομαι:redface:)

θα μπορούσες (για το δικό σου καλό) μια απ τις φορές που αυτοί θα τρώνε το κρέας και μάλλιστα κοκκινιστό να φτιαξεις μια σαλατα μαρούλι, να πετάξεις μέσα κι ένα τόνο και να είσαι σούπερ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
α οχι βρε.. μια φορά τη βδομάδα θα φάμε καμαρόνια :redface:
θα παίξει οποσδήποτε το όσπριο, το λαδερό, η πρασινάδα μια φορα κόκκινο κρέας, καμιά σούπα, ψάρι κοτόπουλο κλπ

προσπαθώ γενικώς να έχω στην διατροφή μας μια ισορροπία :)

μια χαρα τρως μην αγχωνεσαι... ;)
τα ετοιματζιδικα αν προσεξεις και τα τσιπς κλπ θα εισαι μια χαρα...πολυ συντομα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Λολ, σιχαινομαι τον τονο, και σιγα μη φαω μονο πρασιναδες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λολ, σιχαινομαι τον τονο, και σιγα μη φαω μονο πρασιναδες.:P

ε κάντη με σολωμό :P
α δεν είσαι της πρασινάδας ε? :P
ε ρίξε αυγό, τυρί, κανα παξιμάδι κλπ και κάντη μια δικής σου φαντασίας σεφ + ντακο σε συνδιασμό io io:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
θα μπορούσες (για το δικό σου καλό) μια απ τις φορές που αυτοί θα τρώνε το κρέας και μάλλιστα κοκκινιστό να φτιαξεις μια σαλατα μαρούλι, να πετάξεις μέσα κι ένα τόνο και να είσαι σούπερ ;)

ιο ιο να το εφαρμοσεις αυτο που λεει η κουε... και στην αναγκη βρε παιδι μου κανε για σενα ξεχωριστο φαι κατι λαδερο... μακροχρονια κανεις κακο στον οργανισμο σου μερα παρα μερα κρεας...ακου με.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ, πάλι, τρώω 1-2 φορές την εβδομάδα μακαρόνια, πολύ κοτόπουλο, και αρκετές φορές το συνοδεύω με ρύζι!
Κατά τ' άλλα, αγαπάμε όσπρια!!!

Το κρέας γενικά δεν είναι κακό, το κόκκινο κρέας είναι που πρέπει να προσέχουμε. Αλλιώς κοτόπουλο, ψάρι, και άπαχο χοιρινό, αβέρτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Εγώ, πάλι, τρώω 1-2 φορές την εβδομάδα μακαρόνια, πολύ κοτόπουλο, και αρκετές φορές το συνοδεύω με ρύζι!
Κατά τ' άλλα, αγαπάμε όσπρια!!!

Το κρέας γενικά δεν είναι κακό, το κόκκινο κρέας είναι που πρέπει να προσέχουμε. Αλλιώς κοτόπουλο, ψάρι, και άπαχο χοιρινό, αβέρτα! :)

ακομη και το κοτοπουλο ψαρι χοιρινο απαχο γιδακιμ με μετρο θελει κι αυτο.;)
προσεχουμε για να εχουμε δεν λενε; σας μιλαει ο παθων.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω συμφωνω με Γιδι! Δεν τρωω μερα παρα μερα μπριζολα, αλλα κατι κρεατικο θα υπαρχει! Οι πρασιναδες μου αρεσουν, αλλα δεν μπορω να κανω ολοκληρο γευμα (ειδικα το βραδινο που ειναι το βασικο μου) βασισμενο σε πρασιναδες... δεν χορταινω βρε παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ πρέπει να παίρνω πρωτεϊνες, οπότε το κόκκινο κρέας εμφανίζεται 2 και τρεις φορές μέσα στη βδομάδα. Συνήθως όμως συνοδεύεται από σαλάτα ή χόρτα.

Μη ξεχνάτε και τα όσπρια..όλα χρειάζονται, με μέτρο πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε σε αμφισβητώ Βίκυ μου, αλλά πιστεύω και στο διατροφολόγο μου, που μου έδινε τέτοιες αναλογίες κρέατος κλπ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Βρε παιδια, εγω που ειχα προβλημα σιδηρου, αν αρχισω να τρωω μια φορα τη βδομαδα κρεας, θα πεσω κατω! Εσεις πως δεν εχετε προβλημα (ως γυναικες) με τοσο λιγο κρεας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Βρε παιδια, εγω που ειχα προβλημα σιδηρου, αν αρχισω να τρωω μια φορα τη βδομαδα κρεας, θα πεσω κατω! Εσεις πως δεν εχετε προβλημα (ως γυναικες) με τοσο λιγο κρεας?

δεν παιρνεις σιδηρο συμπληρωμα σε χαπια η αμπουλες; προτιμοτερο ειναι αυτο απ το να τρως μερα παρα μερα κρεας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
δεν παιρνεις σιδηρο συμπληρωμα σε χαπια η αμπουλες; προτιμοτερο ειναι αυτο απ το να τρως μερα παρα μερα κρεας;)

Σοβαρα? Η γιατρος μου διαφωνει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τίποτα δεν είναι καλύτερο από τη φυσική πρόσληψη θρεπτικών συστατικών. Αποφεύγετε όσο μπορείτε τα συμπληρώματα.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Σοβαρα? Η γιατρος μου διαφωνει.:P

ο καθενας πραττει οπως νομιζει καλη μου:) εγω παντως παιρνω αμπουλες σιδηρου οχι επειδη δεν τρωω πολυ κρεας πλεον...
ο αιματοκριτης πεφτει συνηθως οταν τα νεφρα δεν παραγουν αρκετη ποσοτητα ερυθροποιητινης και ναι μεν το κοκκινο κρεας ανεβαζει τον αιματοκριτη οπως ξερουμε ολοι αλλα μη ξεχναμε οτι η πολυ πρωτεινη μονο βλαβες μπορει να επιφερει... ειδικα στα νεφρα. για αλλα οργανα δεν εχω ενημερωθει πληρως.:P αρα δεν ειναι προτιμοτερο να παιρνεις αμπουλες αντι να τρως μερα παρα μερα κρεας;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
νταξ σίδηρο μπορείς να πάρεις κι από άλλες τροφές κι όχι μόνο απ το κόκκινο κρέας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα βρε Βίκυ μου, η io-io είπε ότι τρώει λίγο κρέας, μαζί με λαχανικά!!!
Άλλωστε τα συμπληρώματα διατροφής είναι ένα ζήτημα, που τίθεται μόνο αν υπάρχει ιατρικός λόγος (όπως σε σένα) ή αν το άτομο δεν τρώει τα τρόφιμα, που θα του παρέχουν τις ουσίες, που χρειάζεται.
Δεν είδα να ανήκει η io-io σε κάποια από αυτές τις περιπτώσεις.

Σόρι αν ακούγομαι απόλυτη, αλλά μη μιλάμε για συμπληρωματικές ουσίες, αν δε χρειάζεται...
Πηγή1
Πηγή2- Κίνδυνοι

Κατά τ' άλλα, ναι, όποιος θέλει σίδητο ας τρώει σωστές ποσότητας υγιεινού κρέατος, όσπρια, και άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top