Εφηβικές Ταινίες

Lianna_Ser

Νεοφερμένος

Η Λιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μήπως γνωριζει καποιος να μου πει καποιες εφηβικες ταινίες;
Να εχουν να κανουν δηλαδη με την ζωη ενος εφήβου κτλ κτλ
πχ Το λαθος Αστερι
LOL
abduction
If I stay
pitch perfect
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
The Art of Getting By, The perks of being a wallflower. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
The spectacular now, She's the man,Breakfast Club, Clueless, Dead Poets Society,Easy A,The First time,It's Kind of a funny story,My sister's keeper.
Αυτές μου ήρθαν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
the karate kid
και το the perks of being a wallflower, που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι πάρα πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
the karate kid
και το the perks of being a wallflower, που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι πάρα πολύ καλό!

I know, right? Και τα Karate Kid ταινιάρες - μόνο το new generation με ξενέρωσε λίγο.:P

The spectacular now, She's the man,Breakfast Club, Clueless, Dead Poets Society,Easy A,The First time,It's Kind of a funny story,My sister's keeper.
Αυτές μου ήρθαν. :P

Ται, ται, ταινιάρες! :D Αν και το Dead Poets Society με το My Sister's Keeper θα τα έλεγα πιο "κοινωνικά" παρά "εφηβικά".
Το Mean Girls λες να ταιριάζει στη περίσταση; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ε εφηβους έχουν :P νταξει τα περισσότερα απ αυτά δεν τα θεωρώ πολύ καλές ταινίες . Απλψς βλέπονται ευχάριστα κ στο γυμνάσιο λύκειο τέτοια τα χα λιώσει .
The perks of being a wallflower <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
'Ηθελα και γω να αναφερθώ στα πλεονεκτήματα του να είσαι τοιχολούλουδο, αλλά με πρόλαβαν. Εντούτοις, παραθέτω λίγες ταινίες που μου κράτησαν συντροφιά στην πιο μπερδεμένη ηλικία:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
10 Things I Hate About You
Πολύ γλυκιά ταινία και φυσικά ο Heath Ledger εξαιρετικά ερωτεύσιμος.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Αυτη θυμηθηκα κατευθειαν μολις ειδα τον τιτλο!:Ρ

Βασικα ειναι και οι ταινιες του Χαρυ(ο Ποτερ καλε!)αλλα δεν ξερω κατα ποσο το βλεπουν τωρα οι εφηβοι!:PΕιναι κι αλλες θα τις γραψω καποια στιγμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αυτη θυμηθηκα κατευθειαν μολις ειδα τον τιτλο!:Ρ

Βασικα ειναι και οι ταινιες του Χαρυ(ο Ποτερ καλε!)αλλα δεν ξερω κατα ποσο το βλεπουν τωρα οι εφηβοι!:P

Μπα μη το λες, υπάρχουν πολλοί που τις βλέπουν ακόμη.
Ακόμη και γω. :redface: Που στην ουσία μεγάλωσα με τον Χάρρυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ κάθε χριστούγεννα Harry Potter βλέπω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,049 μηνύματα.
...στην ουσία μεγάλωσα με τον Χάρρυ.
Ναι, εμείς της "προηγουμενης γενιάς", μεγαλώσαμε με το Χάρι Πότερ. Κάθε φορά περιμέναμε με αγωνία πότε θα βγει το επόμενο βιβλίο ή η επόμενη ταινία. Αυτό δεν συνέβαινε μόνο στην Ελλάδα, αλλά ήταν παγκόσμιο φαινόμενο. Στις ΗΠΑ και το Η.Β. τα παιδιά περίμεναν ουρές όλη τη νύχτα για να αγοράσουν το καινούργιο βιβλίο το πρωί. Υπάρχουν παιδιά που δεν έχουν διαβάσει άλλο βιβλίο εκτός από το Χ.Π. Νομίζω ότι τώρα πλέον λίγα είναι τα παιδιά που ενδιαφέρονται για το Χ.Π. Κάπου διάβασα ότι η Rowling έγραψε πρόσφατα καινούργιο βιβλίο (αστυνομικό θρίλερ) με αντρικό ψευδώνυμο, το οποίο όμως δεν είχε επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί αλλά όταν ακούω "εφηβική ταινία", έρχονται στο μυαλό μου μόνο ρομαντικές ταινίες! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,049 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί αλλά όταν ακούω "εφηβική ταινία", έρχονται στο μυαλό μου μόνο ρομαντικές ταινίες!
Στο δικό μου (βρώμικο) μυαλό, όταν ακούω για "εφηβικές" ταινίες, μου έρχονται αυτές που πραγματεύονται την πρώτη σεξουαλική επαφή δύο νέων. Για μένα και αυτό ρομαντικό είναι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ναι, εμείς της "προηγουμενης γενιάς", μεγαλώσαμε με το Χάρι Πότερ. Κάθε φορά περιμέναμε με αγωνία πότε θα βγει το επόμενο βιβλίο ή η επόμενη ταινία. Αυτό δεν συνέβαινε μόνο στην Ελλάδα, αλλά ήταν παγκόσμιο φαινόμενο. Στις ΗΠΑ και το Η.Β. τα παιδιά περίμεναν ουρές όλη τη νύχτα για να αγοράσουν το καινούργιο βιβλίο το πρωί. Υπάρχουν παιδιά που δεν έχουν διαβάσει άλλο βιβλίο εκτός από το Χ.Π. Νομίζω ότι τώρα πλέον λίγα είναι τα παιδιά που ενδιαφέρονται για το Χ.Π. Κάπου διάβασα ότι η Rowling έγραψε πρόσφατα καινούργιο βιβλίο (αστυνομικό θρίλερ) με αντρικό ψευδώνυμο, το οποίο όμως δεν είχε επιτυχία.

Εγώ πάντως αδέρφια, ξαδέρφια, ανήψια με Χάρρυ τα έχω μάθει. :hehe:
Όποτε βάζει επανάληψη (το Τάγμα του Φοίνικα ειδικά) γίνεται το σπίτι παιδικός σταθμός.

Απο τα βιβλία ελάχιστα έχω διαβάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,049 μηνύματα.
Απο τα βιβλία (Χάρι Πότερ) ελάχιστα έχω διαβάσει.
Η δική μου γενιά έχει διαβάσει όλα τα βιβλία του Χ.Π. και μάλιστα οι περισσότεροι τουλάχιστον 3 φορές το καθένα. Όταν περιμέναμε να βγει το καινούργιο, διαβάζαμε ξανά και ξανά τα προηγούμενα. Μάλιστα όταν αργούσε η Ελληνική έκδοση προσπαθούσαμε να διαβάσουμε την Αγγλική. Τα παιχνίδια μας στο PC και το PS ήταν Χ.Π. Για μας ο Χ.Π. δεν ήταν απλά βιβλία και ταινίες. Μαζί του μεγαλώσαμε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η δική μου γενιά έχει διαβάσει όλα τα βιβλία του Χ.Π. και μάλιστα οι περισσότεροι τουλάχιστον 3 φορές το καθένα. Όταν περιμέναμε να βγει το καινούργιο, διαβάζαμε ξανά και ξανά τα προηγούμενα. Μάλιστα όταν αργούσε η Ελληνική έκδοση προσπαθούσαμε να διαβάσουμε την Αγγλική. Τα παιχνίδια μας στο PC και το PS ήταν Χ.Π. Για μας ο Χ.Π. δεν ήταν απλά βιβλία και ταινίες. Μαζί του μεγαλώσαμε.

Καλά μην παίρνεις και όρκο ότι έχουμε διαβάσει όλοι τα βιβλία. Εγώ πχ δεν έχω διαβάσει κανένα. :P

Δε λέω, και εμένα μου άρεσε πολύ σε κάποια φάση ο Χ.Π. (μέχρι και κούπα και μπολ δημητριακών έχω :hehe:) και στο xbox έχω παιχνίδι Χ.Π. αλλά καθώς περνούσαν τα χρόνια, το ενδιαφέρον μου μειωνόταν. Ειδικά μετά το 4 λίγα πράγματα θυμάμαι. Εδώ δε θυμάμαι αν έχω δει το 6 ή το 7 ή και τα δύο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κόνστανς

Νεοφερμένος

Η Κόνστανς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μπορειτε οσοι εφηβοι (13-16) να μου προτεινετε ταινιες οπως το dead poets society? τετοιου τυπου δηλαδη. Να περνουν μηνυματα, κοινωνικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
το she is the man με την Amanda bynes η καλυτερη εφηβικη ταινια !!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top