Τι έπαθε το task manager;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Απο χθές δεν μου δουλέυει το task manager. Πατώντας ctl+ald+del η επιλογή task manager είναι γκρι και δεν πατιέται με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπώ. Έκανα scan για ιούς με Macafee και για adaware με το adaware και τίποτα. Τώρα κατεβάζω νέα updates απο το ιντερνετ για τα xp. Το μηχάνημα έχει asus μητρική καινούργια γιατί η άλλη τα έπαιξε ξέρει κανείς τι φταίει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Aπό την περιγραφή που κάνεις καταλαβαίνω ότι έχεις win2000....

Θα σου πω για τα ΧΡ, και ελπίζω να σε βοηθήσω...

δύο επιλογές:
1)δεξί κλικ στο taskbar και επιλογή taskmanager....
2)τρέχεις το c:\windows\system32\taskmgr.exe....

αλλιώς δεν έχω ιδέα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
xp εχει απλως απο το user account εχει απενεργοποιησει το fast way change users (ή καπως ετσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Το έφτιαξα thanks! έβαλα μια εντολή που βρήκα σε ένα site και έφτιαξε το έβαλα στο start-run και μετά :
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

και έφτιαξε! τσουκ μπουμ μπιν!
thanks για την βοήθεια πάντως giostau xp έχω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Το έφτιαξα thanks! έβαλα μια εντολή που βρήκα σε ένα site και έφτιαξε το έβαλα στο start-run και μετά :
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

και έφτιαξε! τσουκ μπουμ μπιν!
thanks για την βοήθεια πάντως giostau xp έχω!:)

Αν δεν εκανες κάτι αντίστοιχο για να κάνεις disable τον task manager μαλλον έχεις και spyware... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Αν δεν εκανες κάτι αντίστοιχο για να κάνεις disable τον task manager μαλλον έχεις και spyware... :(

Ρε γμτ το έχω ψάξει και δεν βρήσκω τίποτα και με το Mcafee και με το spydoctor και έχω όλη την ώρα αναμένο και το Zone alarm και έχω κάνει full scan με το adaware. Γίνεται να έχω spyware και κανένα απο αυτά να μην το έχει βρεί? Τώρα πάντος δουλέυει το τί θα ΄γίνει την επόμενη φορά που θα το ανοίξω δεν ξέρω:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top