Σε θάνατο δι'απαγχονισμό η ποινή του Σαντάμ

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=752088&lngDtrID=245

πέραν των πολιτικών προεκτάσεων της απόφασης, πως νιώθετε απέναντι σε μια απόφαση που μιλάει για κρέμασμα ενός ανθρώπου και την οποία χαιρετίζει ο δυτικός κόσμος?

Το άκουσα στις ειδήσεις και έχω διαβάσει διαγώνια μόνο το παραπάνω άρθρο, προσωπικά ένιωσα όμως φρίκη βλέποντας ανθρώπους να πανηγυρίζουν που κάποιος θα κρεμαστεί [νομίζω ότι ήταν σχεδόν δεδομένο ότι θα καταδικαστεί σε θάνατο], ότι ο δυτικός κόσμος χαιρέτισε την αποφαση απαγχονισμού.

Στυγνή απόφαση σε ένα στυγνό δολοφόνο θα πείτε κάποιοι. Η βία γεννά βία, θα πείτε κάποιοι άλλοι. Όμως και πάλι... Πως νιώθετε (απο κοινωνικής πλευράς, το πολιτικό κομμάτι εγώ τουλάχιστον δεν είμαι σε θέση να το σχολιάσω) για μια τέτοια απόφαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Δεν με απασχολει ιδιατερα, ομως λογικο το βρισκω να πανηγυριζουν οι πιο πολλοι Ιρακινοι. Ναι ειναι φρικιαστικο, ομως δεν ηταν ακομα πιο φρικιαστικος ο Σανταμ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
O θάνατος του θα φέρει και άλλο θάνατο δυστηχώς.
Το Ιράκ θρυνει καθημερινά εκατοντάδες θύματα λόγω της πολιτικής των ΗΠΑ και του μπούς, αναμενόμενο ήταν κάτι τέτοιο για τον Σαντάμ είτε "βάση νόμου" είτε απο "ατύχημα".
Το φοβερό δεν είναι ότι κρεμάνε τον Σαντάμ, το φοβερό είναι ότι δεν κρεμάνε κάποιον άλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Οπότε συντάσσεσαι στο "η βία γεννάει βία"? Δεν είναι μόνο θέμα σαντάμ, αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω είναι ότι χαιρόμαστε με κάτι φρικιαστικό (κατά τη γνώμη μου) όπως είναι ο θάνατος στην κρεμάλα [δεν το έχω περάσει αλλα΄φαντάζομαι ότι πρέπει να είναι από τους πλεόν φριχτούς τρόπους να πεθάνεις...]... Ίσως έρχονται όλα μαζί σε μένα (κυνισμός απέναντι στο σεξ, χαρούμενοι άνθρωποι για κάτι τόσο φρικτό, είδα και το "τα παιδιά των ανθρώπων" χτες και επηρεάστηκα μάλλον :/:] απλά κάτι με χαλάει σε όλες αυτές τις καταστάσεις..

edit:(το παραπάνω γράφτηκε πριν διαβάσω την απάντηση του Γιαννη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το είδα χθες και φρίκαρα! Για εμένα η θανατική ποινή είναι τελείως κατακριτέα, ό,τι και να έχει κάνει ο άλλος. Για ποιά ανθρώπινα δικαιώματα μιλάμε; Ή για ποιά δυνατότητα μεταμέλειας; Δεν ξέρω τι ακριβώς να πω, αν έχει και νόημα.

Όσο για το θέμα της κρεμάλας, εκεί κι αν φρίκαρα. Λες και είμαστε κι εγώ δεν ξέρω σε ποιόν αιώνα.:hmm: Βέβαια η θανατική ποινή όπως και να γίνει το αποτέλεσμα το ίδιο είναι. Αλλά η κρεμάλα ταπεινώνει τόσο πολύ τον άνθρωπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanilia

Νεοφερμένος

Η vanilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Το φοβερό δεν είναι ότι κρεμάνε τον Σαντάμ, το φοβερό είναι ότι δεν κρεμάνε κάποιον άλλο!


:thumbup: :thumbup: :yes: Τα ειπες ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάλι καλά που δεν τον λιθοβολούν, βρε παιδιά... Άκου εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εφετζίδικη ποινή. Προς τέρψην του κοινού...Η ρωμαϊκή αρένα δεν έπαψε ποτέ να υπάρχει...

Αυτό που με σοκάρει είναι που πιθανότατα θα το δούμε live στις τηλεοράσεις μας, από τον καναπέ του σπιτιού μας...με ποπ-κορν και κοκα-κολα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
@ΧΡZ, διόρθωσε το link που έδωσες.:)

Σχετικά με το θέμα, το μόνο που δεν ένοιωσα είναι έκπληξη. Για ποια δίκαιη δίκη μιλάμε... ποια ανθρωπινα δικαιώματα...ποια δημοκρατία... τίποτα. Μόνο η εξουσία του δυνατού υπάρχει.
Όταν ο εγκληματίας γίνεται δικαστής δε περιμένω τίποτα καλύτερο.
Άσε που έρχονται και εκλογές και ο George κάτι τέτοια προεκλογικά τα χρειάζεται.

Γενικότερα είναι ουτοπικό να μιλάμε για δικαιοσύνη.Δεν υπάρχει πουθενά. Και δε γίνεται να υπάρξει ποτέ δικαιοσύνη παντου.
Απλά μερικές φορές κάνει την εμφάνισή της μόνο και μόνο για να διαφημίσει το "δίκαιο" προφίλ του ισχυρού.
Για παράδειγμα όλοι δείχνουμε το δίκαιο προφίλ μας όταν σε 2 παιδάκια που μαλώνουν για 2 παγωτά τους δίνουμε από ένα. Σε περιπτώσεις όμως που το συμφέρον μας εμπλέκεται... η δικαιοσύνη πάει περίπατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Τη ποινή αυτή τη θεωρώ απάνθρωπη για τα σημερινα δεδομένα...αν και δε σοκάρομαι γιατί ίσως το αξίζει κάτι τετοιο αλλά δεν πρέπει να ξεχναμε οτι ζούμε στον 21ο αιώνα...αλλά μερικοί φαίνεται να το αγνοούν αυτό...:|
Παντως κανείς δεν έχει το δικαίωμα να αφαιρεί τη ζωή ενος ανθρώπου ότι και αν έχει κάνει ...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα οσο και αν εν ετη 2006 με σοκαρει το ακουσμα του θανατου δια απαγχονισμου (ουτε καν με ενεση,αλλα μιλαμε για ανατολικες χωρες.) τοσο πλεον μου εχει δημιουργηθει ενα ειδος "ανοσιας" στο ακουσμα τετοιων δικαστικων αποφασεων, σε χωρες ταλαιπωρημενες,εκμεταλευομενες απο μερικους κτλ κτλ.Δυστυχως σε τετοιου ειδους θεματα βρισκονται σε πολυ πιο ασχημες εποχες και καταστασεις αυτες οι χωρες...και ισως ειναι και φυσιολογικο να υπαρχει αυτη η "αγριοτητα" και στις οποιες δικαστικες αποφασεις.
Ετσι δε τους "μεγαλωσαν";
Ετσι δεν τους κυβερνουσαν;
Με τετοια δεν τους ποτιζαν τα μυαλα εγχωριοι εξουσιαστες αλλα και εισαγωμενοι;
Πως ειναι δυνατον τοτε να σκεφτομαστε καν οτι το δικαστηριο θα μπορουσε να εχει αλλους νομους ,απο την στιγμη που ο φοβος,ο πονος και η εκμεταλευση των πολλων απο τους λιγους καθημερινα ειχε την τιμητικη του;

Σαν προσωπικη εκτιμηση -με κινδυνο να πεσω εξω- πιστευω οτι τελικα μετα την εφεση που θα ασκησει ο Σανταμ, δεν θα παει στην κρεμαλα.Και ειναι κατι που μπορει να συμφερει και τις ΗΠΑ (να τον εχουν απλως κλειδαμπαρωμενο καπου) ωστε ανα πασα στιγμη να τον χρησιμοποιουν σαν χαρτι-τζοκερ.
Ανα πασα στιγμη θα τον φερνουν στην επιφανεια,θα αναμοχλευουν το παρελθον και το παραμυθι θα πηγαινει λεγοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Είμαι αντίθετος στην θανατική ποινή ότι και να έχει κανει ο άλλος, ακόμη και αν είναι ένας κατάπτιστος, αιμοβόρος, διαβολικός κτλ δικτάτορας και εν ψυχρώ δολοφόνος, όπως ο Σαντάμ, γιατί θεωρώ πως αυτός ο υπέρτατος σεβασμός της ανθρώπινης ζωής (μέχρι αηδίας δηλαδή) είναι που ξεχωρίζει τις "πολιτισμένες" κοινωνίες από τις "απολίτιστες".

Πέραν αυτού, η δίκη ήταν μεγάλη αμερικανιά και απορώ γιατί... :confused:

Η Διεθνής Αμνηστία (που θυμίζω... πάλευε επί χρόνια για τα ανθρώπινα δικαιώματα επί εξουσίας Σαντάμ!!!) αντέδρασε ως εξής:

Η Διεθνής Αμνηστία επέκρινε έντονα την καταδίκη σε θάνατο του Σαντάμ και των άλλων δύο πρώην υπευθύνων του Ιράκ, λέγοντας ότι η δίκη “αμαυρώθηκε από σοβαρές παρατυπίες”.

Και έπειτα πράγματι τι καταφέρνουν με αυτό οι Αμερικάνοι;
Δικαιοσύνη; Μπαααααααααα.
Έρχονται πίσω οι νεκροί; Μπααααααααααα
Μήπως κάνουν τον Σαντάμ μάρτυρα και έτσι ξεκινάνε ένα νέο λουτρό αιματος;:hmm:χμ.... Ίσως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
"Για δίκη-παρωδία έκανε λόγο η ομάδα υπεράσπισης του Ιρακινού πρώην ηγέτη, τονίζοντας ότι η απόφαση προέρχεται από ένα δικαστήριο ψεύτικο και παράνομο που έστησαν οι αμερικανικές δυνάμεις κατοχής, το οποίο δεν μπορεί να δώσει εγγυήσεις για μια δίκαιη δίκη."

Aυτο ακριβως πιστευω. (κομματι απο το αρθρο που παρεθεσες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Είμαι αντίθετος στην θανατική ποινή ότι και να έχει κανει ο άλλος, ακόμη και αν είναι ένας κατάπτιστος, αιμοβόρος, διαβολικός κτλ δικτάτορας και εν ψυχρώ δολοφόνος, όπως ο Σαντάμ, γιατί θεωρώ πως αυτός ο υπέρτατος σεβασμός της ανθρώπινης ζωής (μέχρι αηδίας δηλαδή) είναι που ξεχωρίζει τις "πολιτισμένες" κοινωνίες από τις "απολίτιστες".

Αν υποψιαζοταν οτι ησουν πληροφοριοδοτης για τους σιιτες και/η τους κουρδους σου εκανε το λεγομενο acid bath, δηλαδη σε πετουσαν σε μια πισινα με οξυ μπροστα στην οικογενεια σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
ακόμη και αν είναι ένας κατάπτιστος, αιμοβόρος, διαβολικός κτλ δικτάτορας και εν ψυχρώ δολοφόνος, όπως ο Σαντάμ,

Το ακουω αυτο συνεχεια, και οχι πως διαφωνω, αλλα μου φαινεται φοβερη ειρωνια να δικαζει καποιος (Μπους/Αμερικη) τον Σανταμ και να τον βγαζει ενοχο για εγκληματα πολεμου ενω αυτος εχει διαπραξει ισαξια, ισως και χειροτερα! Αλλα ξεχασα, αυτα ειναι κατω απο την μασκα του δυτικου πολιτισμου, του πολεμου εναντιον της τρομοκρατιας. Μονο που δεν εχω καταλαβει ακομα ποιος ειναι ο τρομοκρατης! Δυο μετρα και δυο σταθμα, η υποκρισια σε ολο της το μεγαλειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αν υποψιαζοταν οτι ησουν πληροφοριοδοτης για τους σιιτες και/η τους κουρδους σου εκανε το λεγομενο acid bath, δηλαδη σε πετουσαν σε μια πισινα με οξυ μπροστα στην οικογενεια σου

είπα το αντίθετο;:confused:
είναι ένας δολοφόνος και ένας ψυχάκιας... ένας άνθρωπος που δεν σέβεται την ανθρώπινη ζωή. Θα πρέπει να γίνω και "εγώ" το ίδιο;

απλά το δικαίωμα να αποφασίζει ο καθένας για τη ζωή του το θεωρώ αναφέρετο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το ακουω αυτο συνεχεια, και οχι πως διαφωνω, αλλα μου φαινεται φοβερη ειρωνια να δικαζει καποιος (Μπους/Αμερικη) τον Σανταμ και να τον βγαζει ενοχο για εγκληματα πολεμου ενω αυτος εχει διαπραξει ισαξια, ισως και χειροτερα! Αλλα ξεχασα, αυτα ειναι κατω απο την μασκα του δυτικου πολιτισμου, του πολεμου εναντιον της τρομοκρατιας. Μονο που δεν εχω καταλαβει ακομα ποιος ειναι ο τρομοκρατης! Δυο μετρα και δυο σταθμα, η υποκρισια σε ολο της το μεγαλειο...
καλα παντος προτιμω τον ηλιθιο και υποκριτη bush πανω απο το κεφαλι μου παρα τον ηληθιο και υποκριτη hussein πανω απο το κεφαλι μου


είπα το αντίθετο;:confused:
είναι ένας δολοφόνος και ένας ψυχάκιας... ένας άνθρωπος που δεν σέβεται την ανθρώπινη ζωή. Θα πρέπει να γίνω και "εγώ" το ίδιο;

απλά το δικαίωμα να αποφασίζει ο καθένας για τη ζωή του το θεωρώ αναφέρετο...

γιατι οχι? Δεν νομιζω πως υπαρχει καμια αμφιβολια για το αν ο hussein ειναι εγκληματιας του χειροτερου ειδους. Η θανατικη ποινη εχει προβληματα γιατι μπορει να γινει πλανη και δεν μπροεις να επιστρεψεις τη ζωη σε ενα ανθρωπο. Αλλα αυτος μονο χωρο πιανει, τι να τον κανεις να τον εχεις φυλακη για το υπολοιπο της ζωης του που θα περναει καλα?

ο σωφρονισμος δεν τιθεται ως θεμα, ισοβια=ισοβια δεν εχεις σκοπο να τον βγαλεις ποτε, συνεπως?

Αν κατι εγω βρισκω "ειρωνικο" ειναι το γεγονος οτι η δικη δεν εγινε για το "καλο της ανθρωποτητας" αλλα γιατι ο hussein σταματησε να εξυπηρετει τα συμφεροντα των αμερικανων. Βεβαια ηξερε που εμπλεκε...αλλα ακομα και ετσι ειναι ειρωνια να σε καταδικαζει αυτος που σε αθωωνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
καλα παντος προτιμω τον ηλιθιο και υποκριτη bush πανω απο το κεφαλι μου παρα τον ηληθιο και υποκριτη hussein πανω απο το κεφαλι μου

Τον προτιμας, εκ του ασφαλους βεβαιως, γιατι δεν εστειλε τα στρατιωτακια του να ριξουν βομβες στην δικη σου οικογενεια...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Τον προτιμας, εκ του ασφαλους βεβαιως, γιατι δεν εστειλε τα στρατιωτακια του να ριξουν βομβες στην δικη σου οικογενεια...
οχι, ακομα και ετσι τον πρωτιμω.

ο μπους εχει να απολογηθει σε ορισμενες σταθερες αξιες της αμερικανικης κοινωνιας. Ο χουσειν οχι. Ειναι (ηταν) απολυτος ανεξελεγκτος.

και οπως και να το κανουμε οι αμερικανοι ακομα και σε πολεμους προσπαθουν να περιοριζουν τις αμαχες απολειες, καποιος σαν το χουσειν θα σκοτωνε αμαχους επι τουτου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
.

και οπως και να το κανουμε οι αμερικανοι ακομα και σε πολεμους προσπαθουν να περιοριζουν τις αμαχες απολειες, καποιος σαν το χουσειν θα σκοτωνε αμαχους επι τουτου

χωρίς να λέω ότι έχεις άδικο θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα να παρέθετες επί της ουσίας πειστήρια για αυτό που λες γιατί εμένα ο χ αμερικανός/βρετανός δημοσιογράφος που ακολουθεί τα εν λόγω στρατεύματα δεν με πείθει ότι αυτό γίνεται. Δεν είπα ότι σφάζει αμάχους επι τούτου απλά νιώθω ότι απλά του είναι παντελώς αδιάφορο [άρα με τον τρόπο του "επιτρέπει" τα έκτροπα]. Θα ένιωθα ευτυχισμένη ειλικρινά [και δεν έχει δόση ειρωνίας] αν είχες στοιχεία ανεξάρτητα και σίγουρα που θα μπορούσες να παραθέσεις και να με πείσεις/κάνεις να νιώσω λίγο καλύτερα.

[αν και μου ακούγεται τόσο ειρωνικό: έρχομαι, σε βομβαρδίζω και μετά προσπαθώ να περιορίσω αυτά που ο ίδιος προκάλεσα... αλλά ακόμα και έτσι... υπάρχουν ανεξάρτητα και αντικειμενικά στοιχεία για αυτο?]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top