Ντύσιμο και ηλικία

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και στα 37 φοριούνται μια χαρά. ;)
Εμενα δε μου αρεσουν γενικως, και σε νεα παιδια απλα..."περνανε". Φαντασου να το δω σε 30+.:eek: Και ειδικα γυναικα.:eek::eek: Εκτος βεβαια αν ολο το γουστο και ντυσιμο της ειναι τετοιο (εχει μεινει στα 12 :P ) ή τελοσπαντων δεν συμβαδιζει με την ηλικια της, ή ειναι γενικα κακο (κατα τη γνωμη μου παντα). Με λιγα λογια : βγειτε εξω και μετρηστε ποσες 35+ γυναικες φορανε τετοια (και εννοειται δε μιλαμε να τα βαλουν σε ειδικη περιπτωση πχ αποκριες, μια φαρσα, δουλειά που το απαιτει κλπ).. Και μετα, απο αυτες, μετρηστε how many can "get away with it" (δλδ το συνδυαζουν τοσο εντεχνα που τους κολακευει/δε τους ρεζιλευει, ή τους παει στο ολο στυλ τους). Εγω ακομα δεν εχω πετυχει ουτε μια. Ουτε καν στο εξωτερικο. Μπορει και να ετυχε ομως. (και τα λεω αυτα οντας πολυ casual στο ντυσιμο μου, και με καποια αλλεργια στα πολυ κυριλε).

Bill αυτα που εβαλα εγω δε σαρεσουν υποθετω ε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εμενα δε μου αρεσουν γενικως, και σε νεα παιδια απλα..."περνανε". Φαντασου να το δω σε 30+.:eek: Και ειδικα γυναικα.:eek::eek: Εκτος βεβαια αν ολο το γουστο και ντυσιμο της ειναι τετοιο (εχει μεινει στα 12 :P ) ή τελοσπαντων δεν συμβαδιζει με την ηλικια της, ή ειναι γενικα κακο (κατα τη γνωμη μου παντα). Με λιγα λογια : βγειτε εξω και μετρηστε ποσες 35+ γυναικες φορανε τετοια (και εννοειται δε μιλαμε να τα βαλουν σε ειδικη περιπτωση πχ αποκριες, μια φαρσα, δουλειά που το απαιτει κλπ).. Και μετα, απο αυτες, μετρηστε how many can "get away with it" (δλδ το συνδυαζουν τοσο εντεχνα που τους κολακευει/δε τους ρεζιλευει, ή τους παει στο ολο στυλ τους). Εγω ακομα δεν εχω πετυχει ουτε μια. Ουτε καν στο εξωτερικο. Μπορει και να ετυχε ομως. (και τα λεω αυτα οντας πολυ casual στο ντυσιμο μου, και με καποια αλλεργια στα πολυ κυριλε).

Την περίμενα αυτή την αντίδραση αφού μάλιστα την προκάλεσα :P
Ευτυχώς για μας τις 35+ δεν είναι όλοι οι άνδρες αφόρητα συντηρητικοί και η καλή φυσική κατάστασή μας, μας επιτρέπει να φοράμε ό,τι μας αρέσει και να το υποστηρίζουμε μια χαρά. :yes:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Την περίμενα αυτή την αντίδραση αφού μάλιστα την προκάλεσα :P
Ευτυχώς για μας τις 35+ δεν είναι όλοι οι άνδρες αφόρητα συντηρητικοί και η καλή φυσική κατάστασή μας, μας επιτρέπει να φοράμε ό,τι μας αρέσει και να το υποστηρίζουμε μια χαρά. :yes:
Θα σχολιασω αναποδα : η φυσικη κατασταση δεν εχει σχεση. Δεν ειναι αθλητικα παπουτσια, ουτε απαιτουν λεπτη σιλουετα. To "να το υποστηριζουν" εχει να κανει με το να τους ταιριαζει στο γενικο στυλ,χαρακτηρα και στο υπολοιπο ντυσιμο. Γιαυτο αλλωστε ταιριαζει περισσοτερο σε νεα ατομα. Οσο για το "αφορητα συντηρητικοι" (χαλαρωσε βρε)...νομιζω πως αν ημουν θα ελεγα οτι αυτο ειναι παρδαλο και ασχημο για καθε ηλικια. Αλλο να το βαλει ενα κοριτσακι, και αλλο να το βαλει πχ η 50αρα μανα του :rolleyes:. Και δεν ειναι το παπουτσι μονο. Σκεψου με τι θα το βαλει μια 40αρα πχ. Θα ντυθει γενικως σαν 12χρονο ; ;) Και επειδη αυτο δε θα αρεσει στην συντριπτικη πλειοψηφια, θα σημαινει οτι ειναι αφορητα συντηρητικοι ολοι ;
I think not. Πιο συχνα προκειται περι...middle-age crisis early symptoms :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λορι, η μαμά μου ντύνεται πιο νεανικά από μένα και της πάει πιο πολύ απ' ότι θα μου πήγαινε ποτέ εμένα. Είναι θέμα φυσικής κατάστασης και ατόμου. Και δεν είναι ανάγκη να ντυθείς σαν δωδεκάχρονο για να βάλεις ένα ζευγάρι χρωματιστά αθλητικά: αρκεί να βάλεις τζιν, ένα πουκάμισο, πολύχρωμα αξεσουάρ και ένα σακάκι κι είσαι μια χαρά. Εδώ εγώ πάω στο γραφείο (δικηγορικό σου υπενθυμίζω :P) με t shirt και τζιν και ασημί all star και κανείς δεν με κοιτάει περίεργα, θα με κοιτάξουν έτσι σε άλλα σημεία που δεν απαιτείται καν τόση σοβαρότητα; :D

ΥΓ: Να σου πω επίσης πως οταν η μαμά μου ήταν 40 κι εγώ 20, τα αγόρια από την σχολή μου έβγαιναν όλα έξω να την γνωρίσουν, όταν έλεγα πως θα έρθει να με πάρει, επειδή μια φορά την είδε ο ένας από αυτούς και προφανώς είπε τα αυτονόητα :P Οπότε σταμάτα να αντιμετωπίζεις το 37 σαν να είναι ..ηλικία γέρου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Και στα 37 φοριούνται μια χαρά. ;)

Ναι, αλλά skateboard με το μπαστουνάκι μπορείς να κάνεις;;; Δεν μπορείς!!

Εμενα δε μου αρεσουν γενικως, και σε νεα παιδια απλα..."περνανε". Φαντασου να το δω σε 30+.:eek: Και ειδικα γυναικα.:eek::eek:

Φαλλοκρατικό γουρούνι!!:clapup: Ρατσίσταρε (αυτό κολλάει στις ηλικίες ρε κάθαρμα)!! Κακούργε!! :hehe:

Εκτος βεβαια αν ολο το γουστο και ντυσιμο της ειναι τετοιο (εχει μεινει στα 12 :P ) ή τελοσπαντων δεν συμβαδιζει με την ηλικια της, ή ειναι γενικα κακο (κατα τη γνωμη μου παντα).
Σώπα ρε, μας είπαν και παιδόφιλους εμμέσως πλην σαφώς...:redface:

Με λιγα λογια : βγειτε εξω και μετρηστε ποσες 35+ γυναικες φορανε τετοια (και εννοειται δε μιλαμε να τα βαλουν σε ειδικη περιπτωση πχ αποκριες, μια φαρσα, δουλειά που το απαιτει κλπ).. Και μετα, απο αυτες, μετρηστε how many can "get away with it" (δλδ το συνδυαζουν τοσο εντεχνα που τους κολακευει/δε τους ρεζιλευει, ή τους παει στο ολο στυλ τους). Εγω ακομα δεν εχω πετυχει ουτε μια. Ουτε καν στο εξωτερικο. Μπορει και να ετυχε ομως. (και τα λεω αυτα οντας πολυ casual στο ντυσιμο μου, και με καποια αλλεργια στα πολυ κυριλε).
Έλα καημένε, μη μου πεις πως δεν έχεις πάει σε συναυλία μέταλ τα τελευταία 30 χρόνια. Μάλλον τις γυναίκες τις κοιτάς κάπως ψηλότερα απ' ότι στα παπούτσια. Εκεί, στη στάμπα των Motorhead εννοώ!:whistle:

Οπότε σταμάτα να αντιμετωπίζεις το 37 σαν να είναι ..ηλικία γέρου :P

Κρίνει από τον εαυτό του και την πρόωρή του γήρανση. Ούτε η γιαγιά μου ένα πράμα δηλαδή. Υπομονή φίλε, και ο Μπέντζαμιν Μπάτον έπασχε από αυτή και το ξεπέρασε. Σε δέκα χρόνια μπορεί να είσαι νεώτερος...


Chaotic spammer strikes again kai na me sympathate (γκρήκλις, γκρήκλις τι κάνει επιτέλους αυτή η ΟΔ εδώ μέσα???):knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ντινακι....η μάμα σου, μετα συγχωρησεως δηλαδη, αλλα ειναι σουπερ ντουπερ!;)
Κι εγω εαν ημουν στη θεση των συμφοιτητων σου, το ιδιο ακριβως θα εκανα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λορι, η μαμά μου ντύνεται πιο νεανικά από μένα και της πάει πιο πολύ απ' ότι θα μου πήγαινε ποτέ εμένα. Είναι θέμα φυσικής κατάστασης και ατόμου.
Η μαμα σου ειναι ο μεσος ορος ή ξεχωριζει σε αυτο ομως ; Η φυσικη κατασταση τι σχεση εχει ; Οπως ειπα και πριν, (με κάνεις και επαναλαμβανομαι θα σε καρυδωσω) δεν εχει καμια σχεση με φυσικη κατασταση, μονο με το υπολοιπο προσωπικο στυλ και χαρακτηρα του καθενος.

Και δεν είναι ανάγκη να ντυθείς σαν δωδεκάχρονο για να βάλεις ένα ζευγάρι χρωματιστά αθλητικά: αρκεί να βάλεις τζιν, ένα πουκάμισο, πολύχρωμα αξεσουάρ και ένα σακάκι κι είσαι μια χαρά.
Καταρχην δε μιλησαμε για οποιαδηποτε αθλητικα, μιλαμε για τα συγκεκριμενα. Αλλα εστω... Κοιτα, εαν βαλει καποιος σακακι με αυτα τα παπουτσια εγω παντως θα γελασω και δε θα τον/την παρω στα σοβαρα (οσον αφορα το ντυσιμο). Αλλο να εχουμε ιδεες ή να ειμαστε και εκκεντρικοι στο ντυσιμο, και αλλο να γινουμε κιτς, συμφωνεις ;

Εδώ εγώ πάω στο γραφείο (δικηγορικό σου υπενθυμίζω :P) με t shirt και τζιν και ασημί all star και κανείς δεν με κοιτάει περίεργα, θα με κοιτάξουν έτσι σε άλλα σημεία που δεν απαιτείται καν τόση σοβαρότητα; :D
Αστο το δικο σου γραφειο καλυτερα :P Και στην εμφανιση που αναφερεις, το μονο που μπορει να κοιταξει καποιος περιεργα ειναι τα ασημενια παπουτσια.Και δεν εισαι και 40αρα επισης. ;)

Οπότε σταμάτα να αντιμετωπίζεις το 37 σαν να είναι ..ηλικία γέρου :P
Παρεξηγησες. Μιλαμε αποκλειστικα για ντυσιμο.Και για συγκεκριμενα πραγματα. Και 60αρηδες και 70ρηδες ανθρωπους βλεπω εβλεπα στις ΗΠΑ με νεανικο ντυσιμο και μια χαρα ηταν. Η υπερβολη ειναι το θεμα. Και το αν μας ταιριαζει κατι. Και που θα το φορεσουμε.

Ωπα, ηρθε το ιππικο :P :
Εγώ πήγα στο Γερμανό και του είπα (στα Ελληνικά βέβαια): Πιάσε ένα κινητό χωρίς πολλά λιλιά της τεχνολογίας. Θέλω να έχω τηλέφωνο και ξυπνητήρι ΜΟΝΟ!! Μου έδωσε ένα των 50 ευρωπουλακίων και μαντέψτε... Δεν μ' έχει παρατήσει ακόμη ρε η γκόμενα. Αυτά τα πολυγκατζετόπουλα κινητά, ένας φίλος κοινωνιολόγος τα αποκαλεί "Όργαστρα". Απ' ό,τι βλέπω δεν έχει και πολύ άδικο...
Το κινητο που εβαλα, θα κοστιζει μολις 130 ευρω και εχει πολυ περιορισμενες λειτουργιες. Παρε βρε συ τον κοινωνιολογο φιλο σου και πληροφορηθειτε λιγο πανω στα μοντελα, γιατι αν δε τα ξερτε θα αστοχειτε οπως καλη ωρα :D By the way : ζητησες κινητο με ξυπνητηρι μονο ; You are old indeed ! :P (αρπα την ρε :beating: )

Φαλλοκρατικό γουρούνι!!:clapup: Ρατσίσταρε (αυτό κολλάει στις ηλικίες ρε κάθαρμα)!! Κακούργε!! :hehe:
Το "ειδικα γυναικα" το ειπα γιατι ολοι μας ξερουμε (κι ας μη το παραδεχονται ολοι), πως στις γυναικες η προσεγμενη εμφανιση παιζει μεγαλυτερο ρολο. Επισης κατα κανονα ειναι πιο ωριμες στην ιδια ηλικια σε σχεση με τους ανδρες. :)

Έλα καημένε, μη μου πεις πως δεν έχεις πάει σε συναυλία μέταλ τα τελευταία 30 χρόνια. Μάλλον τις γυναίκες τις κοιτάς κάπως ψηλότερα απ' ότι στα παπούτσια. Εκεί, στη στάμπα των Motorhead εννοώ!:whistle:
lol καταρχην ακομα και σε συναυλιες δε βλεπεις πολλες 40αρες γενικοτερα, αλλά και απο αυτες που θα δεις, δεν ειναι πολλες ντυμενες σαν 12...και απο αυτες σχεδον καμια δε το "αντεχει" χωρις να μη σε κανει να γελασεις.
Εσυ παπουλη ποσο καιρο εχεις να πας σε συναυλια τετοια ; :P

...χμ...
...ο ενας λεει ανετα φορανε πολυχρωμα νεανικα αθλητικα παπουτσια και οι πχ 40αρες...
...ο αλλος λεει "οκ, αλλά αν δε σου παει με το ολο στυλ σου και με το υπολοιπο ντυσιμο, απλα ειναι κακο-γουστο για την ηλικια σου"

..ποιος απο τους 2 ειναι πιο πιθανο να μην εχει συμφιλιωθει με την ηλικια του ; :whistle:

Ας μην νοθευουμε το καλο γουστο απλα για να νιωσουμε πιο νεοι μεσω ντυσιματος. Αν μας πηγαινει στο στυλ μας, ΚΑΙ το συνοδεψουμε καταλληλα, ΚΑΙ εχουμε το καταλληλο σωμα, τοτε, ναι, μπορει και μια 50αρα να μη δειχνει περιεργα/αστεια/κακογουστα, με καποια τετοια ρουχα. Στις υπολοιπες περιπτωσεις, μαλλον προκειται περι κακου γουστου ή/και ανασφαλεια ηλικιας.

Και τωρα παω για τα χαπακια μου μνημης ωστε να θυμηθω τι υπολοιπα χαπακια πρεπει να παρω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
lol καταρχην ακομα και σε συναυλιες δε βλεπεις πολλες 40αρες γενικοτερα, αλλά και απο αυτες που θα δεις, δεν ειναι πολλες ντυμενες σαν 12...και απο αυτες σχεδον καμια δε το "αντεχει" χωρις να μη σε κανει να γελασεις.
Εσυ παπουλη ποσο καιρο εχεις να πας σε συναυλια τετοια ; :P

Σοβαρά; Εγώ όποτε πάω σε καμιά συναυλία, βλέπω όλους τους γνωστούς που έχω στο χώρο τα τελευταία 25 χρόνια. Μια φορά είχα πει πως είναι όπως οι γάμοι, όπου συναντιούνται οι συγγενείς και τα μακρινά ξαδέρφια...

Πόσον καιρό; Από τότε που άρχισαν σ' αυτές τις συναυλίες να θεωρούνται γελοία τα σταράκια!!


...χμ...
...ο ενας λεει ανετα φορανε πολυχρωμα νεανικα αθλητικα παπουτσια και οι πχ 40αρες...
...ο αλλος λεει "οκ, αλλά αν δε σου παει με το ολο στυλ σου και με το υπολοιπο ντυσιμο, απλα ειναι κακο-γουστο για την ηλικια σου"

..ποιος απο τους 2 ειναι πιο πιθανο να μην εχει συμφιλιωθει με την ηλικια του ; :whistle:

Μεγαλύτερες πιθανότητες να μην έχει συμφιλιωθεί με την ηλικία του έχει εκείνος που δεν τη δηλώνει, παρά εκείνος που την βροντοφωνάζει ευθαρσώς. Επίσης, εκείνος που κρίνει με κριτήρια του παππού κάποιου μεγαλυτέρου του. :whistle:

Στις υπολοιπες περιπτωσεις, μαλλον προκειται περι κακου γουστου ή/και ανασφαλεια ηλικιας.

Τώρα είναι που θα πάω ν' αγοράσω σταράκια, που έχω από το '87 να φορέσω. :knife:

Όσο για την ανασφάλεια της ηλικίας ποιος έχει την περισσότερη; Εκείνος που θεωρεί νεανική την ηλικία των 37, ή εκείνος που τη θεωρεί γηραλέα ενώ την πλησιάζει;:clapup:

Εκείνος που ασχολείται με τις ηλικίες των συνομιλητών του, ή εκείνος που αναφέρεται μόνο στη δική του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σοβαρά; Εγώ όποτε πάω σε καμιά συναυλία, βλέπω όλους τους γνωστούς που έχω στο χώρο τα τελευταία 25 χρόνια. Μια φορά είχα πει πως είναι όπως οι γάμοι, όπου συναντιούνται οι συγγενείς και τα μακρινά ξαδέρφια...
Αλλα αντι αλλων μου λες. Ρωτησα αν βλεπεις 40αρες ντυμενες σαν 12χρονα στις συναυλιες. Earth to Great Chaos ! Come in please! :P

Μεγαλύτερες πιθανότητες να μην έχει συμφιλιωθεί με την ηλικία του έχει εκείνος που δεν τη δηλώνει, παρά εκείνος που την βροντοφωνάζει ευθαρσώς.
Τι να το κανω αν καποια μου βροντοφωναζει οτι ειναι 50 και μου εχει ντυθει σαν παρτσακλο ; Σταχτη στα ματια αγαπητε ;) Τα φαινομενα απατουν. Μπορει ο "και καλα" νεανικος 45αρης ανθρωπος να τρεμει για την ηλικια του απο μεσα, και ο "ταχα μου" συντηρητικος, να ειναι ακομα 7 χρονων απο μεσα ;)

Επίσης, εκείνος που κρίνει με κριτήρια του παππού κάποιου μεγαλυτέρου του. :whistle:
Υπαρχει καποιος εδω που το εκανε αυτο ; Πουντος βρε παιδια ; :D

Όσο για την ανασφάλεια της ηλικίας ποιος έχει την περισσότερη; Εκείνος που θεωρεί νεανική την ηλικία των 37, ή εκείνος που τη θεωρεί γηραλέα ενώ την πλησιάζει;:clapup:
Εγω δεν ειπα πουθενα οτι τα 37 δεν μπορουν να ειναι νεανικα. Εγω ειπα οτι καποια ενδυματα/υποδηματα, δεν ταιριαζουν ευκολα σε καποιες ηλικιες και ανθρωπους. Παπουλη τσεκαρε και τα ματακια, γιατι ουτε διαβαζεις καλα :P
Και το να ειναι τα 37 νεανικα δεν θα φανει στα παρδαλα παπουτσια, αλλά σε άλλα πραγματα ;)

Εκείνος που ασχολείται με τις ηλικίες των συνομιλητών του, ή εκείνος που αναφέρεται μόνο στη δική του;
Δεν ασχοληθηκα με την ηλικια κανενος συγκεκριμενα. Μιλησα γενικα (και κυριως με άλλα νουμερα σαν παραδειγματα) και ισα ισα η Isiliel την πεταξε στο τραπεζι απο μονη της (και παρολαυτα στη συνεχεια μιλησα με άλλα νουμερα). Μη τα λεμε οπως θεμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν μας πηγαινει στο στυλ μας, ΚΑΙ το συνοδεψουμε καταλληλα, ΚΑΙ εχουμε το καταλληλο σωμα, τοτε, ναι, μπορει και μια 50αρα να μη δειχνει περιεργα/αστεια/κακογουστα, με καποια τετοια ρουχα.

Δεν βλέπω να είπα τίποτα διαφορετικό. Αυτά που γράφεις, ισχύουν για κάθε ηλικία και για κάθε σώμα.

Χαίρομαι που συμφωνείς μαζί μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμ...γενικως και αοριστως θα ελεγα οτι συμφωνω κι εγω με την παραπανω θεση, αλλα εαν σκεφτω πως η μαμα μου ουσα 53 ετων με αρκετα καλη φυσικη κατασταση, φορεσει π.χ καποιο απο τα μαγιω μου και παει στην παραλια, νομιζω οτι θα γελασει πολυς κοσμος...

Ειναι καποια πραγματα που μεγαλωνοντας πρεπει να προσαρμοζονται στην ηλικια μας.
Να δωσω ενα παραδειγμα...Τα τελευταια 3-4 χρονια π.χ το μηκος του σορτς και της φουστας εχει μακρυνει καποιους ποντους, ασχετα με το εαν το σωμα μου δεν εχει αλλαξει.

Θελα να πω, πως αλλο να διατηρει καποιος μεγαλυτερος ενα νεανικο στυλ απο τη στιγμη που "μπορει" και αλλο να οικειοποιειται συγκεκριμενα κομματια ενδυσης που εκ των πραγματων ειναι για μικροτερες ηλικιες. Το ιδιο βεβαια συμβαινει και οταν βλεπω 20 χρονων νεα παιδια να ντυνονται λες και ειναι 40...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τα all-star, είναι αθλητικά παπούτσια αφού σχεδιάστηκαν για ομάδες basketball και φέρουν την υπογραφή του παίκτη: Charles H. "Chuck" Taylor.
Υπάρχουν σε πολλά σχέδια και χρώματα, γι' αυτό και μπορούν να συνδυαστούν με πολλά στυλ ντυσίματος, ανεξαρτήτως ηλικίας.
Το all-star είναι ο "σκαραβαίος" των παπουτσιών. :P Θρυλικό παπούτσι που είναι στη μόδα, από το 1917 που πρωτοκατασκευάστηκε.

Πέραν από τα σχέδια που μας παρέθεσε το Nινινάκι, υπάρχουν τα λεγόμενα κλασσικά σχέδια και χρώματα που μπορούν να φορεθούν ακόμη κι από τη μάνα μου:

Φυσικά όπως κάθε καλό Αμερικάνικο προϊόν έφτασε και στην υπερβολή του :P...:

Και άλλο ένα:


Δε βλέπω πάντως γιατί το στυλ των παρακάτω φωτογραφιών δεν μπορεί άνετα να φορεθεί από γυναίκες και άνδρες που έχουν περάσει τα 30:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • converse-one-star_14.jpg
    converse-one-star_14.jpg
    34.6 KB · Εμφανίσεις: 692
  • converse-one-star_13.jpg
    converse-one-star_13.jpg
    35.3 KB · Εμφανίσεις: 414
  • converse-one-star_06.jpg
    converse-one-star_06.jpg
    44.6 KB · Εμφανίσεις: 608
  • converse-one-star_05.jpg
    converse-one-star_05.jpg
    35.2 KB · Εμφανίσεις: 426
  • look6.jpg
    look6.jpg
    48.5 KB · Εμφανίσεις: 626
Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δήμητρα οι τελευταίες δε φαίνονται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.



:clapup::clapup::clapup::clapup:

τα ειχα και γω αυτα λατρεμενα:redface::redface:
τωρα που το λες ισι μου να παω να παρω κανα ζευγαρακι;)


οσο για τις ηλικιες και τα ρουχα εξαρταται παιδια και ποσο φαινεσαι... εμενα ας πουμε αν με δειτε τωρα το καλοκαιρι με τα φορεματακια μοιαζω με 18 :redface:
το χειμωνα παλι με τα τζινακια παλι με μπερδευουν με τις μαθητριες του λυκειου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ευχαριστώ Ηρώ. Ελπίζω τώρα να φαίνονται. Αν όχι πείτε μου. ;)

Κι εγώ τα είχα moonlight και όταν πήγα πρώτη φορά να πάρω στην κόρη μου, πήρα και για τον εαυτό μου ένα ζευγαράκι. Μάλιστα αγοράσαμε διαφορετικά χρώματα και τώρα αλλάζουμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ νομίζω ότι όλες οι ηλικίες μπορούν να φορέσουν τα πάντα αρκεί να μην γίνονται καραγκιόζηδες στη συμπεριφορά

Δλδ εγώ ούσα σύντομα 40 άρα (τζίζους) αν είχα το κορμί (λέμε τώρα) χαλαρά θα φορούσα κολάν κι από πάνω μίνι φούστα τζιν και φυσικά από κάτω σταράκια
Δεν κατάλαβα... γιατί αυτό δεν φοριέται? Ποιος κανόνας το απαγορεύει?
Αν τώρα βέβαια, βάλω κι ένα φτιόγκο στα μαλλιά κι αρχίσω να σκάω τσιχλόφουσκες στα μούτρα των άλλων, μάλλον δεν κολλάει και πολύ με την ηλικία μου

Επιμένω λοιπόν ότι δεν έχει να κάνει το τι φοράς αλλά το πως το φοράς και κυρίως το πως το πουλάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εσυ εισαι ακομα 38...στα 55 σου θα εβαζες μινι φουστα τζιν και κολαν απο κατω με σταρακια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Απο καποια ηλικια και μετα μου φαινονται πολυ λεπτες οι ισορροπιες του "νιωθω οκ με τον εαυτο μου, και φοραω ο,τι γουσταρω" με το "δεν εχω καταλαβει οτι περασανε τα χρονια"..

Πχ. ενω ειμαι υπερ της αποψης ο καθενας να φοραει ο,τι τον κανει να αισθανεται ομορφα, δεν μπορω να δεχτω ως θεαμα ευκολα την κυρια στα 50φευγα που φοραει ακομα μινι κι εχει νεανικο ντυσιμο.. ακομα κι αν εχει τα ποδια να το κανει. Θα μου φαινοταν πολυ πιο ομορφο να χει συμφιλιωθει με την ηλικια της, και να φορεσει κατι που θα συμβαδιζει με ολο το συνολο, κι οχι κατι που πιθανον ειχε συνηθισει να φοραει πολλα χρονια..γιατι απλα πλεον το αποτελεσμα θα ναι για γελια.

Απ'την αλλη δεν πιστευω οτι τα σταρακια ειναι ενα απ'αυτα τα πραγματα που θα κανουν καποιον να φανει γελοιος φορωντας τα στα 37 (!) ή στα 45 του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ο ξαδερφος μου μαζι με την στολη του δημοτικου αστυνομου, φοραει και ενα σταρακι...:P
Και ο φιλος του, κατω απο το κουστουμι της τραπεζας, αλλο ενα σταρακι:P
Και εγω κατω απο την κομενη παραλαγη, φοραω nike:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top