Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,440 εγγεγραμμένα μέλη και 3,043,862 μηνύματα σε 92,630 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 371 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Σέρβις, αξεσουάρ, απορίες σχετικά με το αυτοκίνητο

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:26, 22-11-11:

Εγω οτι δεν εχουν τακακια τα φρενα θα υπεθετα... Τι να σου πω... Πρωτη φορα ακουω οικολογικα φρενα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 14:30, 22-11-11:

Ξέρεις τι με ανησυχει? Τα πρώτα που είχα δεν τσίριζαν καθόλου, τα δεύτερα μου είπαν οτι είναι οικολογικά και γι'αυτό τσιρίζουν, μούφα μου ακούγεται να σου πω την αλήθεια, δηλαδη μόνο η δική μου εταιρεία βάζει οικολογικά? Θα το πάω και θα τους τα φέρω καπέλο μου φαίνεται!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:32, 22-11-11:

περα απο την τσιριδα τρεμουν και καθολου?

αν τριβεται η πλακα φαινεται

για οικολογικα εχω ακουσει,,αλλα απλα τριβονται πιο γρηγορα,,

αλλα οικολογικα που τσιριζουν,,

δεν αποκλειεται..

αλλα μηπως ειναι τιποτα αλλο

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 17:17, 22-11-11:

Οχι δεν εχουν φαγωθει τα τακακια και η δισκοπλακα ειναι μια χαρα δεν εχει κανει νυχι, αν αυτο εννοεις. Θα το παω απο βδομαδα να το δουν παλι, απλα με ενοχλει αυτος ο ηχος παρα πολυ, ποσο μαλλον σε καινουργιο αυτοκινητο!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 00:24, 25-11-11:

Σου έχουν βάλει μάπα τακάκια.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 00:39, 25-11-11:

Μα ηταν μπροστα ο πατερας μου και ειδε οτι ηταν γνησια! Πως γινεται;

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:27, 25-11-11:

Το ότι είναι γνήσια δε σημαίνει πως είναι και καλά.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 15:46, 25-11-11:

Ουφ!!!! Θα πάω να κάνω καβγά δηλαδή ε?
Αμαν πια!!!
Εσυ τι μου προτείνεις που το κατέχεις???

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 20:54, 25-11-11:

μην πας για καβγα χωρις να ξερεις

ρωτα τους,,ή ρωτα σε αλλο συνεργειο ή στην αντιπροσωπεια..εταιρια.

τι μαρκα ειναι?

παρε στο κοντινο σου καταστημα που πουλαει ανταλλακτικα της εταιριας -οχι αντιπροσωπεια απαραιτητα- και ρωτα,,για το τριξιμο κλπ,,να δεις τι θα σου πουν..

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 01:23, 26-11-11:

Στην αντιπροσωπεια τα εβαλα λες να μου πουν πως δεν ειναι καλα; Δεν το νομιζω!
Ολο τα ιδια κανουν! Θα παω απο βδομαδα σε αλλη αντιπροσωπια χωρις να ξερουν πως ειμαι μεσα στην εγγυηση ακομα οι δισκοπλακες να δω τι θα μου πουν και αν ειναι μαπα θα παω και θα τους τα φερω στο κεφαλι!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 10:13, 13-12-11:

Καλημερουδια!!
Πηγα σε αλλη αντιπροσωπεια και βρηκαν πως ειναι οντως γνησια και πως δεν εχουν προβλημα. Μου τα καθαρισαν και τελος ο απαισιος ηχος!!! Βεβαια μολις πιασουν παλι μακα θα ξανακανουν αλλα αγορασα αυτο το σπρευ και ειμαι πανετοιμη να τα αντιμετωπισω!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

andartis7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη andartis7
Ο andartis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O andartis7 έγραψε στις 16:46, 05-07-12:

γειασας εχω ανα παλιο mazda323f και χθες μου σταματησε ξαφνικα στον δρομο η πατουσα γκαζι και δεν προσωρουσε σαν να ειχα κενο,,η μπαταρι αδουλευε ειχα ραδιο ενδειξεις στο κατραν σημερα με παει κανονικα προς το παρων ,,ειναιμ θεμα βενζινης>? εχω κανιε σερβις πριν 3μηνες ευχαριστω,νικο=ς

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:00, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από andartis7
γειασας εχω ανα παλιο mazda323f και χθες μου σταματησε ξαφνικα στον δρομο η πατουσα γκαζι και δεν προσωρουσε σαν να ειχα κενο,,η μπαταρι αδουλευε ειχα ραδιο ενδειξεις στο κατραν σημερα με παει κανονικα προς το παρων ,,ειναιμ θεμα βενζινης>? εχω κανιε σερβις πριν 3μηνες ευχαριστω,νικο=ς

Τι ενοεις οτι πατουσες γκαζι και δεν πηγενε; Μπουκονε; Η ανεβαζε στροφες χωρις να μεταδιδει στον αξονα; Αν το δευτερο παιζει να μην κουμποσε καλα η ταχυτιτα, παιζει να εχεις προβλημα με τον δισκο σου η με το κιβωτιο ταχυτιτων η να ειναι κατι πιο περιπλοκο.
Στην θεση σου θα ρωταγα καποιον μηχανικο να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα παθω καμια ζημια εν κινιση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

andartis7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη andartis7
Ο andartis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O andartis7 έγραψε στις 17:03, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Τι ενοεις οτι πατουσες γκαζι και δεν πηγενε; Μπουκονε; Η ανεβαζε στροφες χωρις να μεταδιδει στον αξονα; Αν το δευτερο παιζει να μην κουμποσε καλα η ταχυτιτα, παιζει να εχεις προβλημα με τον δισκο σου η με το κιβωτιο ταχυτιτων η να ειναι κατι πιο περιπλοκο.
Στην θεση σου θα ρωταγα καποιον μηχανικο να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα παθω καμια ζημια εν κινιση.
ανεβαζε στροφες χωρις κινηση παντω ςευχαριστω πολυ θα παω σε μηχανικο

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:05, 05-07-12:

Εισαι σιγουρος οτι δεν παταγες συμπλεκτη; πιθανοτατα να ειναι θεμα δισκου παντος.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:12, 05-07-12:

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό! Ημουν σε ένα φανάρι στο Περιστέρι και ξαφνικά ανέβαζε τρελές στροφές με νεκρά. Με κοιτάει ο διπλανός και νόμιζε ότι ήθελα κόντρες
Δεν θυμάμαι τι είχε τελικά γιατί πάνε χρόνια, αλλά θυμάμαι ότι δεν το έκανε συνέχεια όπως λες.

Παράθεση

KateThom (Katerina ;))

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KateThom
H Katerina ;) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H KateThom έγραψε στις 21:54, 31-07-12:

Γεια σας γεια σας!!! τι κανετε? πως ειστε?
Λοιπον εδω και καμποσο καιρο εχω ενα θεματακι με το αυτοκινητο. Οταν η θερμοκρασια του περιβαλλοντος ειναι 35 με 40 βαθμους κελσιου σβηνει η μηχανη. Αυτο συμβαινει ακομα πιο συχνα οταν ανοιγω το κλιματιστικο. Το πηγα στο σερβις 5 φορες αλλα τιποτα. Το συνεδεσαν και με υπολογιστη παλι τιποτα. Εχω επικοινωνησει με μεγαλη βρετανια αλλα δεν μπορουν να κανουν τιποτα γιατι ειμαι ελλαδα. Οι ελληνες με εχουν στα αζητητα και ετσι εγω προσευχομαι μην με βρουν σε καμια κολωνα της Δεη καμια ωρα Δεν με ανυσυχει τοσο πολυ οταν ειμαι στην πολη, αλλα να θελω να παω διακοπες στην κρητη και απο το ηρακλειο μεχρι την σητεια ειναι καποια αποσταση. Εχει τις στροφες της, τις ευθειες τις, τα στενα τις, τους μανιακους οδηγους της... γενικα τα εχει ολα. Μηπως εχετε καμια ιδεα τι γινεται?
Σας χιλιο ευχαριστω εκ των προτερων!

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα "Scenic II Πρόβλημα με τη μηχανή".

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 01-08-12 στις 01:34.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,580 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:57, 31-07-12:

To αμάξι το έχεις πάρει καινούριο ή μεταχειρισμένο; αν είναι μεταχειρισμένο μήπως είναι εισαγώμενο από άλλη χώρα;

Παράθεση

KateThom (Katerina ;))

Νεοφερμένος

H Katerina ;) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H KateThom έγραψε στις 21:59, 31-07-12:

οχι καινουργιο ειναι. του 2008 περιπου

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,580 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:11, 31-07-12:

Το ότι σβήνει ευθύνεται σίγουρα η μπαταρία, αν είναι παράλληλα και το air condition ανοιχτό είναι λογικό να να δυσκολεύεται παραπάνω να πάρει μπρος και να σβήνει πιο εύκολα.

Το πρόβλημα ίσως είναι η θερμοκρασία της εσωτερικής μηχανής (θεωρώ με τα σερβις πως σου αλλάξανε τα λάδια), και ότι ελέξανε εσωτερικά την μηχανή ότι δεν κόλλησε κάτι μέσα. Αφου ο υπολογιστής δε δείχνει κάποιο πρόβλημα αυτό σημαίνει ότι οι ρυθμίσεις του είναι σωστές και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εσωτερικά.

Συνεπώς το πρόβλημα που υποψιάζομαι είναι στην μπαταρία .... και το αυτοκίνητο σε λίγο θα σβήνει και σε κανονικές θερμοκρασίες αν ισχύει αυτό.

Τα γαλλικά αυτοκίνητα έχουν συχνά πρόβληματα με τα ηλεκτρονικά τους (αλλά αφού ο υπολογιστής τα έδειξε όλα εντάξει δε νομίζω να βρίσκεται στις λειτουργίες του τουτου το πρόβλημα.

Είναι απλά μια υπόθεση (δε μπορώ να συνδέσω κάπως αλλιώς)
το καλύτερο είναι να γραφτείς σε ένα πιο εξειδικευμένο φορουμ όπως οι 4τροχοί του γνωστού περιοδικού
http://www.4tforum.gr/phpBB3/

Παράθεση

KateThom (Katerina ;))

Νεοφερμένος

H KateThom έγραψε στις 22:17, 31-07-12:

δεν νομιζω να ειναι η μπαταρια την αλλαξα προχθες για ευνοητους λογους. Απο τοτε εχει κλεισει γυρω στις 5 με 8 φορες, ισως να ειναι η θερμοκρασια αλλα και παλι γιατι να κλεινει? Μπορω να κανω κατι? Οποιαδιποτε ιδεα ευπροσδεκτη! ΕΓΙΝΕ!!!!

Ευχαριστω πολυ και μονο για την απαντηση!!!!

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 22:24, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από KateThom
δεν νομιζω να ειναι η μπαταρια την αλλαξα προχθες για ευνοητους λογους. Απο τοτε εχει κλεισει γυρω στις 5 με 8 φορες, ισως να ειναι η θερμοκρασια αλλα και παλι γιατι να κλεινει? Μπορω να κανω κατι? Οποιαδιποτε ιδεα ευπροσδεκτη! ΕΓΙΝΕ!!!!

Ευχαριστω πολυ και μονο για την απαντηση!!!!
αφού την άλλαξες δεν είναι αυτό
Το airconditοn βγάζει έξω ζεστό αέρα και βάζει κρύο (όπως ο κλιματισμός του σπιτιού) αν λειτουργεί αυξάνει την θερμοκρασία του περιβάλλοντος της μηχανής.

Εγώ οδηγούσα ένα παλιό golf και όταν είχα το aircondition έχανε σημαντικά την ιπποδύναμη του και στις χαμηλές στροφές μου έσβηνε πιο εύκολα, αλλά δε φαίνονται ίδιες οι περιπτώσεις.

Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 493 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 00:49, 01-08-12:

Το να σβήνει αναμμένη μηχανή λόγω μπαταρίας πρώτη φορά το ακούω. Είμαι περίεργος να ακουσω πως μπορει να γινει κατι τετοιο απο μηχανολογικη αποψη.
Μια σκέψη που κάνω ειναι ότι ίσως κατι τρέχει με την ρυθμιση του ρελαντί. Οπως και να εχει, μηχανικος δεν ειμαι και διαγνωση εξ αποστασεως δεν γινεται. Οποτε καλυτερα να πας και σε καποιο αλλο συνεργειο να παρεις και μια αλλη γνωμη
Καλές διακοπές στην Κρήτη

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:10, 01-08-12:

Η θερμοκρασια της μηχανης ακριβως πριν σου σβησει ειναι ανεβασμενη;
Μηπος εχεις κανενα προβλημα με το ψυγειο; Για service που λες οτι το πηγες, τους το πηγες και ειπες πως εχει αυτο και αυτο, σου ειπαν οτι το εφτιαξαν αλλα τιποτα; Μπουζι εχεις αλλαξει;

Παρομοια ζημια εχω συναντισει σε μηχανακι αλλα δεν ειχε να κανει με την θερμοκρασια του περιβαλλοντος, περαν του οτι οσο πιο ζεστη ειχε τοσο πιο γρηγορα εσβηνε φυσικα, το προβλημα ητανε η υπερθερμανση του κινιτιρα και το προβλημα βρισκοτανε μεσα στον κινιτιρα, δεν θυμαμε ομως αν ητανε φλαντζα ή στροφαλος ομως.

Αλλιως ισως καποιο βραχυκυκλωμα καπου, το οποιο ομως καλη τυχη στο να το βρεις!...!

Επισης ενα πολυ τραβιγμενο σεναριο ειναι να εχει προβλημα στην παροχη καυσιμου, το οποιο δεν μπορω να το συνδεσω αμεσα με την θερμοκρασια ομως.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:31, 10-12-12:

Εμάς είχε τα εξής συμπτώματα: έσβησε 2-3 φορές σε στάση, δεν έπαιρνε πάντα μπρος με τη μια, έβγαλε 3-4 φορές χαμηλή πίεση στα λάδια (φουλ από λάδια) και υπερθέρμανση κινητήρα (σε 2 διαδρομές αυτά) κι έχανε ψυκτικό υγρό ενώ κάποια ποσότητα την έκανε ζελέ. Η διάγνωση είναι καμμένη φλάντζα, θα αλλάξουμε θερμοστάτη και ίσως χρειαστεί πλανιάρισμα (που δεν ξέρω τι είναι αλλά ντρεπόμουν να ρωτήσω ). Γύρω στα 500 ευρώ για C2 του '07.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 12:00, 12-07-13:

Λέμε μάρκα αυτοκινήτου έτος κατασκευής 77.000 χιλιόμετρα και τιμή service του αυτοκινήτου σας.

Έχω ένα opel corsa του 2005 και με χρέωσαν 200 ευρώ το service από την αντιπροσωπεία της opel (μου βρήκαν και κάτι πράγματα που θέλαν αλλαγή) που δε ξέρω τι ειναι .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 07:54, 18-07-13:

Φτηνα σου πηγε σε αντιπροσωπεια νομιζω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:54, 26-02-14:

Παιδια να ρωτησω αν ξερετε, αυριο θα το παω σε μηχανικο. Μου μυριζε σαν κατι ψοφιο δυο μερες και συνειδητοποιησα πως το πατακι του οδηγου ειχε ποτισει με κατι σαν λαδια μια αηδια. Σκαλισα λιγο να δω απο που βγαινει και βγαινει απο τον συμπλεκτη... Ελεγξα ολς τα υγρα και ειναι ολα οκ. Τι μπορει να συμβαινει, εχετε ιδεα;

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 17:11, 27-02-14:

Άνοιξε το καπό να δεις μήπως έχει κομματιάσει καμία γάτα το βεντιλατέρ.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:08, 01-03-14:

Εγω bo σκεφτηκα μην ειχε ψοφισει καμμια γατα. Η θα χε ξεπεσει τιποτα φαι.... Τετοια δυσωδια....
Νταξ, βρηκαμε τι φταιει. Μου ραγισε η καρδια και η τσεπη αλλα αντεχω! :/

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 01-03-14 στις 01:12.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 15:34, 17-02-17:

Αρχικά έχω ένα opel corsa του 2005 1.4 βενζίνη μπορώ να καταλάβω αν είναι ecotec η twinsport ο κινητήρας μου; Ξέρετε τι εβγαζε η Opel το 2005 ;Δε το γράφει το βιβλιαράκι και δε ξέρω που φαίνεται στην μηχανη΄δε γράφει τπτ

Επίσης μου είπαν στο συνεργείο ότι έχει καδένα και όχι ιμάντα είναι καλό αυτό ; Moυ είπαν ότι δε χρειάζεται αλλαγή (δηλαδή καθόλου) ;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 17-02-17 στις 15:48.
Παράθεση

panagiotis econ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotis econ
Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 297 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε στις 18:28, 18-02-17:

Με τον κωδικο κινητηρα θα δεις τι μοτερ φοραει...η καδενα ειναι καλυτερη απο τον ιμαντα οσο λαδωνεται και δεν ακους περιεργους ηχους..επισης υποτιθεται πως δεν χρηζει αλλαγης, δηλαδη ζει οσο και το αυτοκινητο
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:16, 18-02-17:

Ευχαριστώ θα το δω
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 19-02-17 στις 08:23.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 12:10, 19-02-17:

To είδα και με λίγο ψάξιμο στο ιντερνετ και είδα ότι έχω twinsport

αλλά έχω αλλη μια ερώτηση

Κοιτάξτε το καπάκι του κινητήρα δεν υπάρχει καποιος μου το έκλεψε κανονικά δεν έρπεπε να είχε συνεχόμενο καπάκι που να έχει το σήμα της opel ή το τύπο του κινητήρα;
Πειράζει λειτουργικά που δεν έχει καπάκι ή είναι μόνο για ομορφιά;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 19-02-17 στις 12:20.
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 16:31, 19-02-17:

αν υπήρχε καπάκι ήταν μόνο για ομορφιά. στην λειτουργία καμιά απολύτως διαφορά.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους