Ευρώπη, Ταξίδια, Τα Ξύδια και Backpacking!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...Κάποιες μεγάλες πόλεις της κεντρικης Ευρώπης με έκαναν να νοιώσω κατάθλιψη, αλλά τίποτα δεν συγκρίνεται με τα χωριά και την ύπαιθρο στην Ευρώπη, αλλά κι αυτά είναι γούστα. Η Ευρώπη δεν έχει αυτό το νεανικό και τρελλό που έχει η Αμέρικα. 'Εχω δει πως διασκεδάζουν γερμανοί και ολλανδοί και αρρώστησα, για να μην πω για τους βρετανούς, μπιαχχ. Ερημώνει ο τόπος από τις 7.00 και κλείνονται σπίτια τους, σκοτάδι παντού, ψυχρότητα. Δεν συγκρίνεται η ζωή εκεί με Καλιφόρνια ή Buenos Aires. Για Ευρώπη ένα όνειρό μου είναι Ισπανία και Πορτογαλία, αυτές είναι χώρες !

Χμ, να παρέμβω;;

Διαφωνώ πολύ με αυτό που λες, για το πώς διασκεδάζουν οι Γερμανοί, τουλάχιστον.
Γιατί έχω δει από κοντά, πώς είναι, τόσο Γερμανία, όσο Αργεντινή. Για Μπουένος Άιρες έχεις δίκιο, για Ντόιτσλαντ, όχι.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κοιτα, και μαδριτη και βαρκελωνη εχεις να δεις πολλα..
εχω παει και στις δυο πολεις (και σε αλλες, αλλα οχι γραναδα) και εκατσα λιγο παραπανω απο ενα μηνα.

στη βαρκελωνη εχεις ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

εχει και τη θαλασσα, μεγαλο ατου αυτο. εχει και απιθανη αρχιτεκτονικη, ειναι ολα μαζεμενα, ειναι ομορφα.

η μαδριτη ειναι ομορφη, αλλα χανεσαι λιγο... ειναι μια κλασσικη μεγαλουπολη, ομορφη, το τονιζω. δεν εχει θαλασσα, ουτε πολλα εναλλακτικα να κανεις, μονο το τολεδο, μια ωρα με το τρενο περιπου, ομορφο και.. πολυ ξεποδαριασμα.

η γνωμη μου ειναι να πας πρωτα βαρκελωνη, να μεινεις μεχρι να τη φχαριστηθεις και μετα να πας μαδριτη να περασεις τις υπολοιπες μερες σου :)

dr strange love, συμφωνω για τη διασκεδαση...
αυτο που κανουν μερικοι εδω, μεχρι τις 5 τα χαραματα κλπ μου φαινεται υπερβολικο και ανουσιο, οπως και τα κλαμπ κλπ κλπ, αλλα και οι αλλοι να κλεινονται στα σπιτια τους απο τις 8 η να μη μπορεις να βρεις εστιατοριο μετα τις 10 ας πουμε, ΟΥΤΕ ΓΙΑ DELIVERY, Ε ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ.
σπαστικο ε?

αλλα μαρεσει να τα βλεπω.. να δω πως ζουν οι αλλοι.. :)

Ισπανια ΟΛΕ!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΔΙΟΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
καλέ πως μου ξέφυγε τέτοιο θέμαααααααααααααα;;;
gio είσαι θεά κοπελιά!!!!:clapup:

interrail, couchsurfing, been there done that! όλη την ιταλία έτσι!!!! τρομερή εμπειρία, καινούριος κόσμος, κ φυσικά διαφορετικές νοοτροπίες, κουλτούρα, συζήτηση, αξέχαστα μιλάμε.

τώρα μόλις μίλαγα με φίλη για καλοκαίρινο πρόγραμμα με τραίνο, ευρώπη, θέλω να περάσω οπωσδήποτε από βαρκελώνη όπου είναι η φίλη μου. είπαμε να κάνουμε μια παρέα με τρελούς να κοιτάξουμε ημερομηνίες κ να βολέψουμε τουλάχιστον μια ζώνη κ ότι προκύψει!!!

ρε σεις αφού είμαστε τόσοι πολλοί εδώ αντί για καφέδες δεν κοιτάμε τις άδειες μας να το κανονίσουμε παρέα από εδώ;;:whistle:

gio θα σου στειλω πμ κ για αμερική τα βρήκα! το σκέφτομαι για ιούλιο:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
travel τωρα εχω ηδη κανει σχεδια αλλα ειναι ολα χυμα ακομα...
γενικα φετος παιζει ρουμανια,γερμανια και ελβετια!
ελλαδα ολο τον αυγουστο και σχεδον το σεπτεμβρη, και παω να κολλησω ενα ταξιδι αμερικη οπου βρω! τι Plans εχεις? δες ρε και το τελευταιο θεμα που εκανα, να μου πεις τη γνωμη σου..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πού Ελβετια καλέ;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γενικα κι αόριστα! ακομα δεν υπαρχει Plan για καλοκαιρι σαφες...
αρα, δεν υπαρχει ουτε για περιοχές συγκεκριμένης χωρας.
Υπάρχουν βέβαια, ξέρεις, "α, μη χασουμε αυτο με τίποτα!" και "εκει είναι το τάδε μερος που λεγαμε"... αλλα οχι κατι σαφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Σκεφτομουν για Ελβετια γιατι γινεται ενα ενδιαφερον φεστιβαλ στο οποιο παιζει ενα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα, οι Obrint Pas. (Ενα απο τα δυο συγκροτηματα που κοβω φλεβες, το αλλο ειναι οι Metallica)

Το site του φεστιβαλ
www.antifafestival.ch/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
i know...μου το ειπαν και καποια παιδια, ετσι μπηκε η ελβετια στο παιχνιδι, κοιτα να δεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Χαχα, απιστευτο... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
οκ παιδιά, εμείς είμαστε εδώ!!
ό,τι συμβουλές θέλετε, ή καφεδάκι...! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ελβετια εισαι Γιδι...? Για φαντασου... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Hehe! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
για διακοπες γιδακι φεβρουαριο μηνα που ειναι ωραια στην ελβετια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
για διακοπες γιδακι φεβρουαριο μηνα που ειναι ωραια στην ελβετια?

Ε, Φεβρουάριος ίσον χιόνι, ίσον σκι!!!
Κάνεις;
Τότε είναι όλοι στα χιονοδρομικά... Βέβαια μπορείς να το συνδυάσεις με τουρισμό σε κάποια πόλη και, φυσικά, ΣΠΑ!!!!

Αλλά για πες μου πρώτα αυτά, να σου βρούμε μέρος... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Εισαι κοντα στην Βερνη, Γιδακι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, όλη η Ελβετία ένα χωριό είναι, άρα σε μία ώρα αλλάζεις χαλαρά πόλη!
Άρα ναι, με το τρένο μία ώρα από Βέρνη είμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ωραια! :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ε, Φεβρουάριος ίσον χιόνι, ίσον σκι!!!
Κάνεις;
Τότε είναι όλοι στα χιονοδρομικά... Βέβαια μπορείς να το συνδυάσεις με τουρισμό σε κάποια πόλη και, φυσικά, ΣΠΑ!!!!

Αλλά για πες μου πρώτα αυτά, να σου βρούμε μέρος... ;)

δεν εχω κανει... αλλα θα μου αρεσε...
βλεπεις στην ροδο που να δουμε χιονι
θα μαρεσε κ σε ενα σπιτακι ξυλινο μεσα να μενω στο χιονι αλλα λογικα υπαρχουν πολλα τετεια κ που κ που να φευγω κ να πηγαινω να βλεπω της πολης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, μπορείτε να νοικιάσετε ένα σπιτάκι, ή διαμερισματάκι σε σπιτάκι... μες στη μέρα να κάνετε τα σκι σας, και κάποια μέρα να κάνετε μία μονοήμερη στις πόλεις... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
σε ποιο μερος εχει τετεια σπιτακια (καταλαβες πως τα φανταζομαι)
κ να μην ειναι μακρυα οι πολεις
οι να υπαρχει καλη συγκινονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top