Ευρώπη, Ταξίδια, Τα Ξύδια και Backpacking!

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Συνεχίζοντας περί κλοπών σε τρένα, να πω ότι παραλίγο να μου κλεψουν το backpack στο τρένο Αθήνα Θεσσαλονίκη! Τελικά τους πρόλαβα, αλλά θέλω να πω ὀτι τα τρένα είναι γενικά περίεργο μέσο, κόσμος μπαίνει, κόσμος βγαίνει και εσύ μπορεί να μην πάρεις χαμπάρι! Πόσο χαζοί πάντως, αντι να κλέψουν κάμία τσίλικη βαλίτσα της προκοπής πήγαν να πάρουν τα δικά μου άπλυτα δύο εβδομάδων στα κουφονήσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
καλά κ γω τα είχα δει όλα στα τραίνα της Ιταλίας, όπου όταν κατεβαίναμε Σικελία είχαν μπει 3 τύποι από Νάπολη κ μας κολλάγαν πολύ άγρια (είμασταν 2 κοπέλες). ευτυχώς δεν έκλεψαν τπτ...

όσο για couchsurfing, είμαι εγγεγραμένη (δοκιμάσαμε κ απ'αυτό) κ είμαστε με τις καλύτερες εντυπώσεις. αρκεί όμως να βγεις με παλαιότερους σερφερς για να σου πουν τι επικύνδινα μπορούν να σου τύχουν. δεν ήξερα ότι κάποιος πρέπει να σε κάνει invite, εγώ είχα μπει μόνη μου. αν χρειαστείτε πάντως, από μένα έχετε πρόσκληση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Στειλε ρε τραβελουκα, αντε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
όσο για couchsurfing, είμαι εγγεγραμένη (δοκιμάσαμε κ απ'αυτό) κ είμαστε με τις καλύτερες εντυπώσεις. αρκεί όμως να βγεις με παλαιότερους σερφερς για να σου πουν τι επικύνδινα μπορούν να σου τύχουν. δεν ήξερα ότι κάποιος πρέπει να σε κάνει invite, εγώ είχα μπει μόνη μου. αν χρειαστείτε πάντως, από μένα έχετε πρόσκληση;)

Ο,τι απορια εχεις μπορεις να απευθυνθεις σε μενα. ;)

Μπήκα στο couchsurfing αλλά κάποιος πρέπει να με προσκαλέσει:( , είναι κάποιος ήδη μέλος ;

Επς! Εδω. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ε τι εδω λετε οτι ειστε καλε? στειλτε προσκληση! και οι δυο εχετε το μεηλ μου.
κι εγω θα στειλω στο χαμστερικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
ε τι εδω λετε οτι ειστε καλε? στειλτε προσκληση! και οι δυο εχετε το μεηλ μου.
κι εγω θα στειλω στο χαμστερικο!
:kissing: * μου εσύ.. Σε όλα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:angel: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καινουρια ανακαλυψη.. οσοι ενδιαφερονται για Espana ας περασουν
https://www.vueling.com/EN/index.php ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμπιστευεσαι?
εχει ενας φιλος πτηση για σεπτεμβριο.
αλλα την παλευουν καθολου η μπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Αν και δεν κατἀλαβα την ερώτηση επακριβώς, η Vueling είναι γνωστή εταιρεία και μια στο τόσο σου κάνει και δωράκια ταξίδια:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειναι οντως γνωστη??
εγω προσωπικα δε το εχω ψαξει, εκεινος ταξιδευει και μου το πε. βαζεις την ημερομηνια που θες και σου λεει ποια ειναι τα τσαμπε ταξιδια κομτα στην ημερομηνια που διαλεξες. not bad, αλλα να μας δωσει και καποιος ενα στοιχειωδες feedback..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Οι περισσότερες χώρες έχουν τις δικές τους εταιρείες που γενικά δεν ξέρουμε, αλλα θεωρούνται αξιόπιστες. Ενας φίλος μου από το Πόρτο, πετάει όποτε μπορεί με click air, όταν την άκουσε πρώτη φορά φρίκαρα, λέω τι είναι τούτο, αλλά ο ίδιος την εμπιστεύεται. Ας πούμε δεν την ήξερα γιατί δεν πετάει Ελλάδα.

Έτσι πχ η Vueling έχει βάση την Ισπανία νομίζω, αλλά είναι πολύ γνωστή. Και επειδή η κράτηση γίνεται μέσω ίντερνετ, ανά κάποια ταξίδια σου χαρίζει ένα!
Αυτή η φίλη μου είχε κερδίσει ένα εντός Ευρώπης για 2 άτομα.

Η Μπουέλινγκ από ότι ξέρω πετάει πολύ φθηνά και Ελλάδα τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε τη ξερω τη μπουελινκ... αλλα τις ισπανικες τις ξερω σχεδον ολες...
και τις ανατολικοευρωπαιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Mπράβο Giovanna :P

Αυτό σου λέω, τώρα που θα αρχίσει να πετάει Ελλάδα (από τέλή Ιουλίου νομίζω) είδες έγινε γνωστή.

Για να μη γίνω γραφική, πες το φίλο σου χαλαρά, κι ότι σου το είπε η εδάδ, τι ποια εδάδ? Η νουέβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα το πω!!!! :) ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Απ'οσο μου παν κι εμενα τωρα ξεκιναει τις πτησεις απο/προς Ελλαδα, οποτε feedback απο καποιον που ξερω να ταξιδεψε δεν εχω.. Αλλα τιμιοι ανθρωποι φαινονται :P
Για ημερομηνιες 2 μηνες μετα συμφερει υπερβολικα, εγω 2 μηνες πριν εκλεισα με αλιταλια 270 ευρω και με ενδιαμεσο, και σ'αυτο βρηκα 130 πηγαινε-ελα κατευθειαααν στη barca -ενω πριν απ'αυτη το φθηνοτερο χωρις ενδιαμεσο ηταν 500 ευρα πηγαινε ελα!- (για να μην πω για το εξωφρενικο '10 ευρω για την ταδε ημερομηνια το σεπτεμβρη με τους φορους'..με το ζορι κρατηθηκα να μην αρχισω να κλικαρω ανελεητα!)

Γουί λααααββββββ Βουεεεελίιιινγκκκκκκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
καλά η vueling και γ@μώ τις τιμές

αθήνα - βαρκελώνη 90Ε το άτομο
βαρκελώνη - μαδρίτη 26 ε
μαδρίτη- αθήνα 50 Ε

μεταφορικά κοστίζουν 170Ε !!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ποσες μερες χρειαζετε για να κανουμε τον γυρο της πελοποννησου? το εχει κανει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εξαρταται τι εννοεις το γυρο. δε θα σταματησεις καπου? ποσο θα κατσεις σε αυτο το καπου?
νταξ... διαφορετικη απαντηση, σε πολλες δαφορετικες παραμετρους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
λοιπον κ 5 κ 10 μερες να κατσω δεν με πειραζει...σε καθε νομο 2-3 μερες να τα δω ολα... υποψιν για χειμωνα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top