Piercings

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εκτός από τις πιθανές μολύνσεις κρύβει κάποιους άλλους κινδύνους το piercing?

Αποβολής του από τον οργανισμό.
Τραυματισμοί αν είναι σε περίεργο σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εκτός από τις πιθανές μολύνσεις κρύβει κάποιους άλλους κινδύνους το piercing?


Στο φρυδι λενε οτι μπορει να παθεις τυφλωση αλλα δεν ξερω αν ισχυει αυτο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Εκτός από τις πιθανές μολύνσεις κρύβει κάποιους άλλους κινδύνους το piercing?
Αρκετοί είναι και αυτοί οι κίνδυνοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
εχω τρεισ τρυπεσ συνολικα και τισ τεισ στο αυτι 2 στο ενα και μι αστο αλλο...ψηνομαι να κανω κ αλλεσ αλλα δεν ειναι και προτεραιοτητα ...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Προβλημα! Εβαλα εναν κρικο στην μυτη απο αυτους που κουμπονουν! Και τωρα δεν μπορω με την καμια να τον ανοιξω λιγο να μεγαλωσει και να βγει! Με τιποτα ομως!θα σκιστει η καημενη η μυτουλα μου:/ Τι να κανω? Εχει κανεις τρυπα στην μυτη για να με βοηθησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγω εχω τρυπα στη μυτη αν και δε φοραω κρικο ξερω λιγο πολυ απο αυτα (αν και κρικο με κουμπωμα για τη μυτη πρωτη φορα ακουω).Κοιτα,προσπαθησε να σπρωξεις το κουμπωμα οσο γινεται πιο εξω απ'τη μυτη σου μπας και το ξεκουμπωσεις ή μηπως με μια μικρη ταναλια καταφερεις να τον κοψεις.Αν τιποτα απο αυτα δεν μπορεις να τα κανεις τοτε να πας σε εκεινον που εκανες την τρυπα να στο βγαλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Εγω εχω τρυπα στη μυτη αν και δε φοραω κρικο ξερω λιγο πολυ απο αυτα (αν και κρικο με κουμπωμα για τη μυτη πρωτη φορα ακουω).Κοιτα,προσπαθησε να σπρωξεις το κουμπωμα οσο γινεται πιο εξω απ'τη μυτη σου μπας και το ξεκουμπωσεις ή μηπως με μια μικρη ταναλια καταφερεις να τον κοψεις.Αν τιποτα απο αυτα δεν μπορεις να τα κανεις τοτε να πας σε εκεινον που εκανες την τρυπα να στο βγαλει.

Τελικα καταφερα να το ανοιξω δοξα σοι ο θεος! δεν νομιζω να ξαναβαλλω τετοιο κρικο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Εχω 3 τρυπες στο ενα και 1 στο αλλο...Θα ηθελα να κανω αργοτερα και αλλες 2 στο δευτερο,δηλαδη 3 και 3!!:)
Δεν ξερω ομως αν θα ειναι ωραιο..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
μήπως είναι υπερβολή; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Nαι,αυτο σκεφτομαι...μπορει να ειναι υπερβολικο στα ιδια σημεια και στα 2 αυτια!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Πονεμένη ιστορία μου ανοίξατε...:/: Έχω το κλασσικό 1+1...Ήθελα να κάνω άλλη μία ψηλά στο αφτί ή στον τράγο αλλά κάθε φορά που το έλεγα στη μάνα μου,έλεγε: <<Αν θες να με στείλεις στο νοσοκομείο,ορίστε εκεί είναι η πόρτα,πήγαινε και κάνει αλλά μετά μην έρθεις στο νοσοκομείο να με δεις>>..
Πφφφ..Αυτό λέγεται ψυχολογικός πόλεμος και για χρόνια υποκύπτω...Που να της πω κιόλας ότι θέλω στη γλώσσα...!! Μ'αρέσει πάρα πολύ εκεί αλλά η αλήθεια είναι ότι ψιλοφοβάμαι στη γλώσσα..
Η μεγαλύτερη βλακεία είναι ότι όλοι μου λέγανε: Ε καλά άστο για τώρα και όταν γίνεις 18 και μπεις στη σχολή θα μπορείς να κάνεις ότι θέλεις και σιγά μην τους ρωτήσεις κιόλας.. Αλλά δεν είναι έτσι..Δεν μπορώ να γυρίσω μια μέρα στο σπίτι και να έχω επιπλέον τρύπα..αλλά ούτε ζητάω πλέον την "άδεια" εδώ και πολύ καιρό για πάρα πολλά θέματα...
Πάντως είχα πάει μια μέρα σε ένα μαγαζί να ρωτήσω για τιμές και ήταν μια 45άρα εκεί πού ήταν γεμάτη με σκουλαρίκια και τατουάζ και μου είπε ότι όλα τα έκανα απ'τα 30 και μετά γιατί δεν την άφηνε η μάνα της και της είχε μείνει απωθημένο...Αυτό είναι πολύ άσχημο γιατί όταν σου μένουν απωθημένα μετά το παρακάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Κοίτα,γενικά οι τρύπες στο αυτί κλείνουν αρκετά εύκολα.Οπότε,όταν θελήσεις κάνεις τις τρύπες και αν το μετανιώσεις μπορείς απλά να βγάλεις τα σκουλαρίκια,θα σου αφήσουν από καθόλου έως ένα ελάχιστο σημάδι.
Η προσωπική μου γνώμη είναι πάντως,άμα σου αρέσει γιατί να μην το κάνεις; Ότι λόγο και να έχεις αν εσύ το βρίσκεις όμορφο κάντο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Πονεμένη ιστορία μου ανοίξατε...:/: Έχω το κλασσικό 1+1...Ήθελα να κάνω άλλη μία ψηλά στο αφτί ή στον τράγο αλλά κάθε φορά που το έλεγα στη μάνα μου,έλεγε: <<Αν θες να με στείλεις στο νοσοκομείο,ορίστε εκεί είναι η πόρτα,πήγαινε και κάνει αλλά μετά μην έρθεις στο νοσοκομείο να με δεις>>..

Έλα μωρέ, πάντα υπερβάλουν οι μανάδες. Θα το συνηθίσει. Όταν το δει μπορεί να της αρέσει κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Έλα μωρέ, πάντα υπερβάλουν οι μανάδες. Θα το συνηθίσει. Όταν το δει μπορεί να της αρέσει κιόλας.
Εγώ τη δικιά μου την έχω ικανή να πάει όντως στο νοσοκομείο..!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Έλα μωρέ, πάντα υπερβάλουν οι μανάδες. Θα το συνηθίσει. Όταν το δει μπορεί να της αρέσει κιόλας.

Και ίσως θελήσει να κάνει και αυτή ε? :sly:

άντζυ δοκίμασε να εξηγήσεις στην μητέρα σου ότι ένα piercing δεν είναι δα και τόσο τρομερό. Συζητήστε το χωρίς υπερβολές και σίγουρα θα βρεθεί η χρυσή τομή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
ρε παιδια! η τρυπα στο κατω χειλος αφηνει σημαδι;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
ρε παιδια! η τρυπα στο κατω χειλος αφηνει σημαδι;:confused:

Απ'όσο ξέρω αφήνει ένα μικρό σημαδάκι το οποίο μπορείς να διακρίνεις μόνο από πολύ κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Και ίσως θελήσει να κάνει και αυτή ε? :sly:
Δεν ξέρω στη συγκεκριμένη περίπτωση, απλά λέω ότι γενικά δεν είναι τόσο τραγικά όσο τα παρουσιάζουν στην αρχή.
Κι εμένα μου έλεγε κάτι "μη μου έρθεις σπίτι με κανά σκουλαρίκι" αλλά όταν το έκανα, το συνήθισε. Και ήμουν 15-16 χρονών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Enlighten

Νεοφερμένος

Ο Enlighten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να φορέσω σκουλαρίκι. Είμαι αγόρι 16 χρονών. Είμαι σε δήλημα όμως , να βάλω και στα 2 αυτιά ή μόνο στο αριστερό ? Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα λίγο περισσότερο να βάλω και στα 2. Όσο για τους συμβολισμούς δεν είμαι gay γιαυτό αποκλείω το δεξί αυτί. Όμως μια και τα σκουλαρίκια στα 2 αυτιά σε άνδρα συμβολίζουν και καλά πως είναι αμφιφυλόφιλος με κάνει λίγο σκεπτικό και λέω μήπως στο αριστερό μόνο θα ήταν καλύτερα ? Από την άλλη λέω να τους γράψω τους συμβολισμούς και να κάνω αυτό που μου αρέσει περισσότερο. Θα ήθελα να ακούσω και απόψεις όμως ( τι βρίσκετε πιο σωστό και πιο όμορφο ? )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Πρώτη φορά ακούω για αυτούς τους συμβολισμούς.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top