Αγαπημένος Ραδιοφωνικός Σταθμός

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Sport FM
Best 92,6(όσο λειτουργούσε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.
Best 92,6(όσο λειτουργούσε)

Αφού έχει επιστρέψει από το Γενάρη ο Best, αυτοδιαχειριζόμενος πλέον :confused:

on topic:

προτιμότεροι από FM
Hit 88.9 (mainstream αλλά όχι τόσο ντιριντάχτα όσο ο Mad)
Δρόμος 89.8 (στην έσχατη περίπτωση που κάτι έχει συμβεί και θέλω ελληνικά :P)
Best 92.6 (μόνο για βράδια και dj sets το ΣΚ)
Kiss 92.9 (ο σταθμός που μπορείς να βάλεις σε παρέα 10 ατόμων και να παραπονεθούν οι λιγότεροι)
Red 96.3 (αντί του Rock, για τέτοιο στυλ)
Pepper 96.6 (για ν' ακούς κάτι να παίζει)
Easy 97.2 (αν θες ήρεμα πραγματάκια)
Real 97.8 (από ενημερωτικούς, λόγω του Λαβίθη τις νύχτες)
Διέση 101.3 (για λίγο κατάθλιψη)
Mad Radio 106.2 (για mainstreamιες)

Αν είχα μνήμη 5 θέσεων, μάλλον αυτούς θα έβαζα.

Internetικά
Cavo Paradiso Radio
Up Radio (πρώην 88.6)
Athens Party
Housetime FM
Traxx FM/Electro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αφού έχει επιστρέψει από το Γενάρη ο Best, αυτοδιαχειριζόμενος πλέον :confused:

on topic:

προτιμότεροι από FM
Hit 88.9 (mainstream αλλά όχι τόσο ντιριντάχτα όσο ο Mad)
Δρόμος 89.8 (στην έσχατη περίπτωση που κάτι έχει συμβεί και θέλω ελληνικά :P)
Best 92.6 (μόνο για βράδια και dj sets το ΣΚ)
Kiss 92.9 (ο σταθμός που μπορείς να βάλεις σε παρέα 10 ατόμων και να παραπονεθούν οι λιγότεροι)
Red 96.3 (αντί του Rock, για τέτοιο στυλ)
Pepper 96.6 (για ν' ακούς κάτι να παίζει)
Easy 97.2 (αν θες ήρεμα πραγματάκια)
Real 97.8 (από ενημερωτικούς, λόγω του Λαβίθη τις νύχτες)
Διέση 101.3 (για λίγο κατάθλιψη)
Mad Radio 106.2 (για mainstreamιες)

Αν είχα μνήμη 5 θέσεων, μάλλον αυτούς θα έβαζα.

Interneτικά
Cavo Paradiso Radio
Up Radio (πρώην 88.6)
Athens Party
Housetime FM
Traxx FM/Electro
Δεν έχω πετύχει το σταθμό εδώ στο Ρέθυμνο, παρά μόνο περιστασιακά:( ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
UP (=University of Patras) FM, 90.4 για τους Πατρινούς και ιντερνετικά.
Παίζει είδη μουσικής για όλα τα γούστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.
Δεν έχω πετύχει το σταθμό εδώ στο Ρέθυμνο, παρά μόνο περιστασιακά:( ...
Σωστό. Είναι λογικό, όπως είναι η κατάσταση, οι αναμεταδόσεις του στην περιφέρεια να είναι λίγες.
Πέραν Αθήνας, κυρίως διαδικτυακά μπορείς για την ώρα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
rock fm και ξερο ψωμι..:hehe:,και εννοειται διαδικτυακα..διοτι δεν πιανουμε εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Σωστό. Είναι λογικό, όπως είναι η κατάσταση, οι αναμεταδόσεις του στην περιφέρεια να είναι λίγες.
Πέραν Αθήνας, κυρίως διαδικτυακά μπορείς για την ώρα. :/:

Ευχαριστώ, μαν για τον σύνδεσμο. Σταθμούς διαδικτυακούς που να παίζουν trance, progressive electro(ή house, δεν ξέρω πώς ακριβώς λέγεται το είδος της μουσικής:P) , γνωρίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
99,8 λίγα λόγια και με νόημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.
Ευχαριστώ, μαν για τον σύνδεσμο. Σταθμούς διαδικτυακούς που να παίζουν trance, progressive electro(ή house, δεν ξέρω πώς ακριβώς λέγεται το είδος της μουσικής:P) , γνωρίζεις;
Αρχικά τσέκαρε τον Traxx και τον Housetime από αυτούς που έβαλα πάνω.
O Traxx έχει και άλλους "υποσταθμούς" για House, Trance, Ambient αν τυχόν σου κάνουν κάποιοι απ' αυτούς.
Κατά τ' άλλα τσέκαρε και τον Liquid (ελληνικός internetικός) με ηλεκτρονική μουσική γενικά (και Trance και House).
Ύστερα υπάρχουν τα webradios του Energy-Nrj, δοκίμασε τα Clubbing, Dance, και Mastermix για πιο House. (Αν σκαλώνει κάποιο από τα links, τους βρίσκεις όλους εδώ).
Τέλος, οι γαλλικοί Radio FG, Radio FG Clubbing, και Puls' για πιο trance.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
89 rainbow γιατί είμαστε ποζέρια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.
Party 104 fm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.
Κι εκεί που είχε γίνει μόνο internetικός ο 88.6 και δεν βρίσκαμε στα FM κάτι να μας ικανοποιεί τόσο (γιατί εντάξει, καλός ο Best, αλλά όχι ακριβώς το στυλ που είχε ο Up), ήρθε κι άνοιξε ο Dream 94.3 και βρήκαμε καινούριο αγαπημένο σταθμό.
Κάνα μήνα τώρα εκπέμπει στα FM με House/Dance πράγματα non stop ενώ λέγεται πως τις προσεχείς μέρες θα ενταχθούν και παραγωγοί.
Μάλιστα υπάρχει και chat room στο (μισοκακόφτιαγμένο για την ώρα να λέμε και του στραβού το δίκιο) site του, το οποίο έχω περιέργεια να δω αν θα λειτουργεί όλο το 24ωρο :whistle:
Φυσικά και χώθηκε κατευθείαν στις μνήμες των ραδιοφώνων μου :redface:

Για να δούμε πόσο θα ζήσει παρόλα αυτά στα αθηναϊκά FM :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
105.5 rock θεσσαλονίκης, ιντερνετικό. σταθμάρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Το είχα πάντα απορία... Δεν μπορεί να υπάρξει ένας πανελλαδικός σταθμός?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Δίεση 101,3 :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Για πολύ καιρό άκουγα Τρίτο. Και απαντώ και στην ερώτηση για το αν υπάρχει σταθμός πανελλαδικής εμβέλειας. Η ΕΡΤ εκπέμπει πανελλαδικά. Πριν το Τρίτο, έχω συντονιστεί σε όσους κατά καιρούς σταθμούς με ξένη μουσική έπιανε το ραδιόφωνό μου. Σήμερα στο διαδίκτυο υπάρχουν επιλογές, αλλά ακόμα ψάχνω έναν σταθμό με hip hop ρεπερτόριο. Αυτός μάλλον ΘΑ ήταν ο αγαπημένος μου σταθμός. Πρόσφατα γνώρισα τον Intersonik και το Stage Radio, αυτό το τελευταίο του Ακίνδυνου Γκίκα. Ελληνικοί και οι δύο αλλά με εγγλέζικα ονόματα. Λες και μας τελείωσαν οι ελληνικες λέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Στην επαρχια παντως πολλες φορες βαζω τοπικους σταθμους για χαβαλε και παιζουν κυριως καλτ επιλογες οπως λαϊκα 5ης κατηγοριας ή κλαρινα. Ενιοτε πιανουμε και μια ΕΡΤ για να γουσταρουμε, στο τσακιρ κεφι και μια εκκλησια. Τοπ επιλογη το θρυλικο ραδιο Τυρναβος με τραγουδια ρεμπετικα ηλικιας τουλαχιστον 40 ετων.

Επισης μια απορια, στη Θεσσαλονικη ακουτε Αθηναϊκα ραδιοφωνα ή δεν εκπεμπουν;

Το είχα πάντα απορία... Δεν μπορεί να υπάρξει ένας πανελλαδικός σταθμός?!

Εχεις ΕΡΤ, δεν σου φτανει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
Τελευταια ακουω radio souvenir απο Ελβετια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Σταθμοι υπαρχουν πολλοι, 96,9 ΡοκΦΜ ενας ( υπερκλεμενη υπερτελειωποιηση της διαφημισης νουνου )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Επειδή μένω σε περιοχή οπου σωστός σταθμός δεν πιάνει εχω πρόσβαση σε ραδιοφωνικούς σταθμούς μέσω ιντερνετ.... Παλιότερα άκουγα φανατικά red.fm ομως το βαρέθηκα επειδή έμαθα απέξω τα τραγούδια που είχαν στη μέταλ κατηγορία.. Κάποιες φορές ακούω και τον σταθμο του rocking.gr μήπως και βρω μερικά καινούργια κομμάτια.. Όμως πριν περιπου τρεις μηνες (αν δεν με απατά η μνήμη) βρήκα τον ιντερνετικό σταθμό που πιστεύω θα μείνει για πολυ καιρό στην καρδιά μου.. Το metalzone.gr ... Να φανταστειτε οτι κάθομαι νυχτα να ακουω τις εκπομπές τους. Τόσο οι μουσικές επιλογές τους όσο και το χιούμορ που δείχνουν οι παραγωγοι σε πολλές εκπομπες καθιστουν το σταθμο το νουμερο ενα internet radio για μεταλ μουσικη κατα τη γνωμη μου.. Αν σας αρεσει η μεταλ μουσικη σας τον προτεινω ανεπιφυλακτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top