Αλλαγή τρόπου υπολογισμού του κάρμα

Να μπει και μέτρο αντιφατικότητας στο κάρμα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Ναι, καλή ιδέα

    Ψήφοι: 20 52.6%
  • Όχι, διαφωνώ

    Ψήφοι: 2 5.3%
  • Ούτε κρύο, ούτε ζέστη

    Ψήφοι: 16 42.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
μπα... ναι? και ποιος ειναι αυτος που θα κρινει εναν χαρακτήρα ?

μην λέμε οτι θέλουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
μόλις σου πάει μείον, θα σου ρίξω ενα +5 έτσι για να το έχεις!!! χοχοχοχο :P
Γάβρε:kill:

Χωρίς πλάκα φένετε απο τον τρόπο που εκφράστηκες:)
Με πλάκα μπορώ να σου πώ ότι εισαι γέρος άλλα άυτό δεν εμποδίζει κανέναν να σε συμπαθήσει. το ότι εισαι σε αυτη την στάθμη του κάρμα ήτε ήσουν στα πιο ψυλά δεν ειναι θέμα λύπησης άλλα καλύτερο χαρακτήρα πρώς τα έξω.:) :)
Γέρος?:( ...οκ αυτό ήτανε πάω να βάλω δηλητήριο στο τήλιο μου...τι να την κάνω τη ζωή?

Χωρίς πλάκα: ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΓΑΠΗΤΟΣ (Σε παραπέμπω στο nickname μου):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
βασικα Ειλικρινή να σου πω κατι? μια χαρά εισαι και εκεί... τόσες ταινίες έγιναν για αυτο το μαγικό αριθμό... 007!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
μπα... ναι? και ποιος ειναι αυτος που θα κρινει εναν χαρακτήρα ?

μην λέμε οτι θέλουμε...

Δεν ειπα ότι κρίνετε είπα ότι συμπαθιέτε, Εξάλου εδώ υπάρχούν κάποια στάνταρ εσύ ας πούμε άν συμπαθεις κάποιον δεν τον ψηφίζεις; εισαι ένας απο αυτούς που "κρίνουν" άν το θές. Εγώ όταν αντιπαθώ δεν ψηφίζω άλλα όταν πεί κάτι που ειναι σωστό ψυφίζω. Ετσι ειναι υπάρχουν πολλύ χαρακτήρες που ρίχνουν τον άλλο επιδή ειπε κάτι κακό άλλα άν πεί κάτι σωστό και συμφωνήσουν δεν τον ψηφίζουν άρα.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Γάβρε:kill:


Γέρος?:( ...οκ αυτό ήτανε πάω να βάλω δηλητήριο στο τήλιο μου...τι να την κάνω τη ζωή?

Χωρίς πλάκα: ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΓΑΠΗΤΟΣ (Σε παραπέμπω στο nickname μου):)

Δεν ειπά αυτό απλά όταν εισαι σε μια τέτοια κοινονία δεν χρειάζετε να προσβάλεις κάποιον που είπε κάτι που δεν σου άρεσε, απλά πέσ του τι πιστέυεις και απόδειξέ του ότι κάνει λάθος, δεν απαντάς απλά γιατί ειναι κάτι αλήθεια άλλα γιατί μπορείς να του απαντήσεις:)

Δεν εισαι γέρος το ειπα ότι κάνω πλάκα ίσα ίσα που εισαι στην καλύτερη ηλικία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Δεν ειπά αυτό απλά όταν εισαι σε μια τέτοια κοινονία δεν χρειάζετε να προσβάλεις κάποιον που είπε κάτι που δεν σου άρεσε, απλά πέσ του τι πιστέυεις και απόδειξέ του ότι κάνει λάθος, δεν απαντάς απλά γιατί ειναι κάτι αλήθεια άλλα γιατί μπορείς να του απαντήσεις:)

Δεν εισαι γέρος το ειπα ότι κάνω πλάκα ίσα ίσα που εισαι στην καλύτερη ηλικία:)
Σε παρακαλώ(η προκαλώ) να μου δείξεις ΕΝΑ ποστ όπου προσέβαλα κάποιον!
Κι εγώ θα σου δείξω 2-3 που προσβάλουν εμένα αλλά και τη νοημοσύνη πολλών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σε παρακαλώ(η προκαλώ) να μου δείξεις ΕΝΑ ποστ όπου προσέβαλα κάποιον!
Κι εγώ θα σου δείξω 2-3 που προσβάλουν εμένα αλλά και τη νοημοσύνη πολλών!

Δεν ειπα ότι προσέβαλές απλά ότι επιτέθηκες και μην μου πείς ότι ειμαι λάθος:P
Ειναι ο τρόπος που γράφεις αυτός που κάνει τους άλλους να νοιώθουν περίεργα, όχι εσύ ειναι καλό να εισαι ηλικρηνής και μου αρέσει άλλα μέχρι εκεί που πρέπει.
(έχε χάρη που πρέπει να φύγω:( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Δεν ειπα ότι προσέβαλές απλά ότι επιτέθηκες και μην μου πείς ότι ειμαι λάθος:P
Ειναι ο τρόπος που γράφεις αυτός που κάνει τους άλλους να νοιώθουν περίεργα, όχι εσύ ειναι καλό να εισαι ηλικρηνής και μου αρέσει άλλα μέχρι εκεί που πρέπει.
(έχε χάρη που πρέπει να φύγω:( )

Δείξε μου που επιτέθηκα και όχι απλά αμύνθηκα!
Τα λέμε όταν γυρίσεις (ελπίζω να είμαι -986782659786 μέχρι τοτε):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δείξε μου που επιτέθηκα και όχι απλά αμύνθηκα!
Τα λέμε όταν γυρίσεις (ελπίζω να είμαι -986782659786 μέχρι τοτε):P

Θα τα πούμε μαζί κάποια στιγμή ότα έρθω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ελα ρε μανια... χαλάρωσε... δηλαδή δεν έχει δικαίωμα να υποστηρίξει τιν γνώμη και τις απόψεις του? τι παει να πει επιτέθηκε... δεν σας καταλαβαίνω ρε παιδιά ωρες ώρες... έβρισε κανένα? είπε κάποιο ψέμα? προσέβαλε κανένα?
το οτι έχει διαφορετική άποψη δεν σημαίνει οτι επιτέθηκε...

χα! και το λέω εγώ που απο οτι νομίζω είμαι εντελώς διαφορετικός μαζί του και στις πολιτικές αλλά και οπαδικές πεποιθήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δεν ειπα ότι προσέβαλές απλά ότι επιτέθηκες και μην μου πείς ότι ειμαι λάθος:P
Ειναι ο τρόπος που γράφεις αυτός που κάνει τους άλλους να νοιώθουν περίεργα, όχι εσύ ειναι καλό να εισαι ηλικρηνής και μου αρέσει άλλα μέχρι εκεί που πρέπει.


... Ναι, αν δεν τους αρέσει είναι THEIR problem, not yours αλλά το να γράφεις εδώ είναι επιλογή σου και από αυτούς που επέλεξαν να σε ψηφίσουν αυτή είναι η αύρα.

Το να μην θέλεις να αλλάξεις για να γίνεις συμπαθής σε αυτούς που σε ψήφισαν αρνητικά είναι δικαιώμα σου, το να γκρινιάζεις για το κάρμα σου είναι επίσης δικαίωμα σου, το να διατείνεσαι όμως ότι δεν σε απασχολεί και να κάνεις ΤΟΣΗ συζήτηση επ'αυτού έρχεται σε αντίθεση με το nick σου :)


και όπως είπε και διαβολίνα...

Σταματήσετε να ασχολείστε με νούμερα ρε!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.


χα! και το λέω εγώ που απο οτι νομίζω είμαι εντελώς διαφορετικός μαζί του και στις πολιτικές αλλά και οπαδικές πεποιθήσεις...
Όντως!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
... να κάνεις ΤΟΣΗ συζήτηση επ'αυτού έρχεται σε αντίθεση με το nick σου :)




Σταματήσετε να ασχολείστε με νούμερα ρε!!!! ;)

Δεν έκανα ΤΟΣΗ συζήτηση,κάνεις λάθος αγαπητή μου!
Κοίτα πως πήγε η συζήτηση και θα δεις ότι "με πήγε" έτσι από τις ανταπαντήσεις!
Όντως δεν με απασχολεί,ειλικρινά και όντως δεν ασχολούμαι με νούμερα!(Μόνο όταν πρόκειται να αγοράσω παππούτσια...δύσκολο να βρω στο νούμερό μου);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To καρμα ειναι ενας "πλασματικος" δεικτης του τι εικονα δειχνει ενα μελος σε ενα forum.
Δεν εχει σκοπο να κρινει χαρακτηρες, αλλα να κρινει την εικονα του μελους βαση των ποστ του, του σεβασμου του στους O.X.,απεναντι στα αλλα μελη, το πως διατυπωνει τις οποιες αποψεις του κτλ κτλ.
Πριν βιαστει κανεις να πει "μα που μιλησα ασχημα κτλ κτλ", να συμπληρωσω οτι μεσω του καρμα καποιος εχει το δικαιωμα απο την στιγμη που οι αποψεις του δεν συμβαδιζουν με τις δικες σας, να βαλει αρνητικη ψηφο.
Καλως ή κακως αυτο μπορει να το κανει.
Δηλαδη εαν εγω ειμαι ακροδεξιος και ξαφνικα διαβασω μια απολυτα ορθολογικη και σωστα τοποθετημενη αποψη του Ειλικρινη που ειναι οπαδος του Stalin (λεμε τωρα ετσι; ), ειναι πολυ πιθανο να του χωω -5 λεγοντας "Μα καλα τι λεει το ατομο ρε συ;"
Ενω ουσιαστικα ο ειλικρινης δεν εκανε κατι λαθος.
Και γι αυτο το λογο καποιος εχει διακιωμα να αλλαξει το καρμα του προς ενα αλλο μελος οποτε θελει.Μπορει να δει οτι οντως το "παρεξηγησε" και μετα αλλαξε γνωμη.
Προσωπικα οταν προκειτε να βαλω σε καποιον καρμα ΔΕΝ κοιταω τις οποιες αποψεις του.Κοιταω τον γενικοτερο σεβασμο που δειχνει τοσο στα αλλα μελη οσο και το steki.
Και funes εαν νομιζεις οτι καποιος απο την ΟΔ ή ολη "πειραζει" με τεχνασματα το καρμα σου ωστε να σε "ριξει" στα ματια στον αλλων επετρεψε μου να σου πω οτι κανεις λαθος.Εαν θες το πιστευεις.:)
(Καπως ετσι καταλαβα το ποστ σου κανα δυο σελιδες πιο πριν...αν καταλαβα αλλα ντ' αλλων σορυ.)


Το μονο που εχω να πω ειναι οτι οταν καποιος χρησιμοποιει το καρμα, καλο ειναι να το κανει εχοντας πληρη γνωση του γιατι ψηφιζει θετικα ή αρνητικα καποιο αλλο μελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απλή λογική: Αν η ΟΔ παραποιούσε το κάρμα, θα το είχαμε όλοι όσοι ανήκουμε σε αυτή υψηλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
οπως είπε και ο Μάριος, αν θελω το πιστεύω και δεν θέλω...!

μήπως δεν μπορείς να δεις και ποιος ψήφισε τί και πόσο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατί, κατάλαβες εσύ ότι με ενοχλεί?:D:D:clapup:
Θα με ενοχλούσε αν γινόμουν "αγαπητός" από όλους!
Τότε θα ήμουν η το "κακόμοιρο" ηλίθιο του χωριού η ο συμπαθέστατος γεράκος της γειτονιάς!:P


υπάρχει κάτι που θέλεις μήπως να πεις σε μας που έχουμε υψηλό κάρμα? :P
Ειλικρινά ειλικρινή... δεν τον κατάλαβα τον συλλογισμό σου και ελπίζω ότι δεν εννοείς ότι όποιος έχει υψηλό κάρμα λέει μόνο ναι σε όλους και σε όλα πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
υπάρχει κάτι που θέλεις μήπως να πεις σε μας που έχουμε υψηλό κάρμα? :P
Ειλικρινά ειλικρινή... δεν τον κατάλαβα τον συλλογισμό σου και ελπίζω ότι δεν εννοείς ότι όποιος έχει υψηλό κάρμα λέει μόνο ναι σε όλους και σε όλα πάντα

Το υψηλό καρμα δεν σημαίνει αγαπητός από όλους,απλά αγαπητός από τους περισσότερους (ίσως).
Άλλωστε εσείς δεν πιάνεστε (όπως λέει κι ο founes) εσείς τα μαγειρεύετε τ'αποτελέσματα:P:D (πλάκα κάνω).
Καλά βρε τι πάθατε όλοι και ερμηνεύετε τα λόγια μου αρνητικά?
ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΕΤΣΙ!
Που ακριβώς σε μπέρδεψε αυτό?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το υψηλό καρμα δεν σημαίνει αγαπητός από όλους,απλά αγαπητός από τους περισσότερους (ίσως).
Άλλωστε εσείς δεν πιάνεστε (όπως λέει κι ο founes) εσείς τα μαγειρεύετε τ'αποτελέσματα:P:D (πλάκα κάνω).
Καλά βρε τι πάθατε όλοι και ερμηνεύετε τα λόγια μου αρνητικά?
ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΕΤΣΙ!
Που ακριβώς σε μπέρδεψε αυτό?:D

δεν τα ερμήνευσα αρνητικά καρδιά μου...
είπες ότι αν είχες υψηλό κάρμα θα ένιωθες ότι είσαι ζαβό ή γεράκος
κι αναρωτήθηκα ουσιαστικά αν αυτή είναι η γνώμη σου για όλους όσους έχουν υψηλό κάρμα :P
Μα να μην αναρωτηθώ η γυναίκα αν με λες ζαβό? (γριά ξέρω δεν είμαι :P)

Κατίλαβες? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δεν τα ερμήνευσα αρνητικά καρδιά μου...
είπες ότι αν είχες υψηλό κάρμα θα ένιωθες ότι είσαι ζαβό ή γεράκος
κι αναρωτήθηκα ουσιαστικά αν αυτή είναι η γνώμη σου για όλους όσους έχουν υψηλό κάρμα :P

Το λέει ότι θα τον ψηφίζανε λόγο σεβασμου και όχι βάση γνώμης άν κατάλαβα καλά:)
Δεν θέλει να ειναι αγαπητός επιδή ειναι μεγάλος άλλα επιδή ειναι σωστός σε μια τέτοια κοινονία που δεν υπάρχουν πάντα συμπάθειες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top