Αλλαγή τρόπου υπολογισμού του κάρμα

Να μπει και μέτρο αντιφατικότητας στο κάρμα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Ναι, καλή ιδέα

    Ψήφοι: 20 52.6%
  • Όχι, διαφωνώ

    Ψήφοι: 2 5.3%
  • Ούτε κρύο, ούτε ζέστη

    Ψήφοι: 16 42.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
οπως είπε και ο Μάριος, αν θελω το πιστεύω και δεν θέλω...!

Μόνο ο αδαής στηρίζεται σε υποθέσεις. Αν πραγματικά θες να μάθεις, πήγαινε στο vBulletin.org , κατέβασε το mod "e-steki Karma" και εξέτασε τι δυνατότητες έχει. Δες και τον κώδικα του, ανοιχτός είναι. Εκτός αν πιστευεις οτι τα πειράζουμε μέσω database (πράγμα που σημαίνει οτι εκτός απο ανήθικους μας θεωρείς και μαζόχες :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί η ερωτησή που θα κάνω, αλλά ρωτάω:
Τι ακριβώς είναι το κάρμα!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παιδια τα νέυρα μου, ψυφήζω με 5 κάποιους και ρίχνει την βαθμολογία τους, θα τρελαθούμε;
Νοιώθω τύψεις που ρίχνω το κάρμα άθελά μου για υτό βάζω 5 για να πάει πάνω και την έρηξε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Παιδια τα νέυρα μου, ψυφήζω με 5 κάποιους και ρίχνει την βαθμολογία τους, θα τρελαθούμε;
Νοιώθω τύψεις που ρίχνω το κάρμα άθελά μου για υτό βάζω 5 για να πάει πάνω και την έρηξε:(

Βρε 'συ Μανια. Βαζεις πεντε, αλλα αλλαζει ο μεσος ορος γι' αυτο δειχνει να πεφτει.

Δες το αλλιως..
Καποιος που εχει 2 στο καρμα του και τον εχουν ψηφισει 50 ατομα, ειναι σε "καλυτερη θεση" απο εκεινον που εχει 4 στο καρμα του και τον εχουν ψηφισει 5 ατομα.
Κι απο την αλλη..
Ειναι κουτο να στεναχωριεσε επειδη πεφτει το καρμα καποιου.. Σιγα. :)
Ολοι εχουμε καποιον να μας συμπαθει περισσοτερο και καποιον να μας συμπαθει λιγοτερο. Το καταλαβαινουμε με αλλους τροπους κι οχι απο το τι βαθμο θα μας δωσει στο καρμα. Μην αγχωνεσε, κανε δουλεια σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βρε 'συ Μανια. Βαζεις πεντε, αλλα αλλαζει ο μεσος ορος γι' αυτο δειχνει να πεφτει.

Δες το αλλιως..
Καποιος που εχει 2 στο καρμα του και τον εχουν ψηφισει 50 ατομα, ειναι σε "καλυτερη θεση" απο εκεινον που εχει 4 στο καρμα του και τον εχουν ψηφισει 5 ατομα.
Κι απο την αλλη..
Ειναι κουτο να στεναχωριεσε επειδη πεφτει το καρμα καποιου.. Σιγα. :)
Ολοι εχουμε καποιον να μας συμπαθει περισσοτερο και καποιον να μας συμπαθει λιγοτερο. Το καταλαβαινουμε με αλλους τροπους κι οχι απο το τι βαθμο θα μας δωσει στο καρμα. Μην αγχωνεσε, κανε δουλεια σου. :)

Δεν το λέω για αυτό στο μέσω όρο το μεγαλήτερο πάντα ανεβάζει, πως μετράει εδώ δεν κατάλαβα. Εξάλου δεν με νοιάζει για μένα για άλους θέλω να το ανεβάσω όχι για μένα, ειμαι άνθρωπος που θέλω να επιβραβέβω το σωστό και να δείνω μια δέυτερη ευκερία στο σκάρτο περνόντας το αψήφιστα. ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδια τα νέυρα μου, ψυφήζω με 5 κάποιους και ρίχνει την βαθμολογία τους, θα τρελαθούμε;
Νοιώθω τύψεις που ρίχνω το κάρμα άθελά μου για υτό βάζω 5 για να πάει πάνω και την έρηξε:(
Είναι αδύνατον να δώσεις +5 σε κάποιον και να ρίξεις τον μέσο όρο του.&- :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είναι αδύνατον να δώσεις +5 σε κάποιον και να ρίξεις τον μέσο όρο του.&- :)

ήταν 1,79 και πήγε 1,28:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δηλαδη εχει καποιος 2.70 καρμα και εσυ του βαζεις +5 και στο καπακι ο Μ.Ο. του καρμα του πεφτει π.χ. στο 2.60;
Αυοτ εννοεις;;;; (υποθετικα τα νουμερα παντα!)
Γιατι αυτο ΔΕΝ γινεται...εκτος κι αν εβαλες -5 κατα λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δηλαδη εχει καποιος 2.70 καρμα και εσυ του βαζεις +5 και στο καπακι ο Μ.Ο. του καρμα του πεφτει π.χ. στο 2.60;
Αυοτ εννοεις;;;; (υποθετικα τα νουμερα παντα!)
Γιατι αυτο ΔΕΝ γινεται...εκτος κι αν εβαλες -5 κατα λαθος.

Πάνω το γράφει το ποσοστό και μπορώ να σου πώ και το όνομα
Ψήφησα 2 φορές με +5 επιδή το έρηξε και η δέυτερη δεν άλλαξες καθόλου την βαθμολογία:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάνω το γράφει το ποσοστό και μπορώ να σου πώ και το όνομα
Εννοείται ότι δεν πρέπει να πεις όνομα.:)



Βρε Μάνια, έβαλες +5 ή -5; :confused:
Μπορείς να μας πεις (έστω σε πμ) το νούμερο των ψήφων του, μαζί με σένα; [Δηλ. πόσα άτομα τον/την έχουν ψηφίσει] Με μία απλή εξίσωση α' βαθμού θα δούμε τι του έβαλες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εννοείται ότι δεν πρέπει να πεις όνομα.:)



Βρε Μάνια, έβαλες +5 ή -5; :confused:
Μπορείς να μας πεις (έστω σε πμ) το νούμερο των ψήφων του, μαζί με σένα; [Δηλ. πόσα άτομα τον/την έχουν ψηφίσει] Με μία απλή εξίσωση α' βαθμού θα δούμε τι του έβαλες. :)

Πότέ δεν ψηφήζω με -5 εκτώς άν κάποιος ειναι συχαμένος και γλυώδεις. άν και ήδη τους διώχνετεμετά εσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Πότέ δεν ψηφήζω με -5 εκτώς άν κάποιος ειναι συχαμένος και γλυώδεις. ς:P
\
Α εσύ μου έβαλες -5 ε?:mad:

:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Γενικά αδιαφορώ για το κάρμα μου και μάλιστα μου φαίνεται ότι είναι κάπως του στυλ... "προσοχή, γιατί θα πέσει η βαθμολογία σου".

Κατά τα άλλα έχω μια απορία. Έχει συμβεί 2 φορές αν θυμάμαι καλά π.χ. την Πέμπτη να βλέπω ότι το κάρμα μου έχει είναι π.χ. στο 0 και την επόμενη μέρα να είναι στο 0,4. Μπαίνω να δω πότε ψηφίστηκα για τελευταία φορά και βλέπω μια τελείως άσχετη ημερομηνία (π.χ. πριν 1 μήνα)..

Τι μπορεί να συμβαίνει??? Βλέπω καλά ή κάνω λάθος???

Οι Administrators βλέπουν ποιος έχει ψηφίσει τι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
απλα καποιος αλλαξε την ψηφο του για σενα. πριν μπορει να σου ειχε βαλει χ, τωρα ψ.
οπου ψ > χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
απλα καποιος αλλαξε την ψηφο του για σενα. πριν μπορει να σου ειχε βαλει χ, τωρα ψ.
οπου ψ > χ.

Δεν το έχω ψάξει το θέμα... Δηλαδή αν π.χ. εγώ σου βάλω +5 και μετά σου βάλω +3 στο αποτέλεσμα δεν προσμετράται η πρώτη ψήφος μου, αλλά πάντα υπολογίζεται βάσει της τελευταίας?

Δεν ξέρω από αυτά :confused: . Αν θυμάμαι καλά γύρω στις 5 ψήφους πρέπει να έχω δώσει από γεννησιμιού μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αυτο με την ημερομηνια, ειναι bug. Το ειχαν πει παλιοτερα νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γενικά αδιαφορώ για το κάρμα μου και μάλιστα μου φαίνεται ότι είναι κάπως του στυλ... "προσοχή, γιατί θα πέσει η βαθμολογία σου".

Κατά τα άλλα έχω μια απορία. Έχει συμβεί 2 φορές αν θυμάμαι καλά π.χ. την Πέμπτη να βλέπω ότι το κάρμα μου έχει είναι π.χ. στο 0 και την επόμενη μέρα να είναι στο 0,4. Μπαίνω να δω πότε ψηφίστηκα για τελευταία φορά και βλέπω μια τελείως άσχετη ημερομηνία (π.χ. πριν 1 μήνα)..

Τι μπορεί να συμβαίνει??? Βλέπω καλά ή κάνω λάθος???
Είναι Bug. Ορίστε: :P

Λοιπόν, παρατηρούσα το προφίλ της Κακή Επιρροή (δεν πιστεύω να σας ενοχλεί που χρησιμοποιώ πραγματικά πρόσωπα, ε ΚουΕ; ) και είδα ότι έχει τελευταία αξιολόγηση κάρμα στις 18/04/06, ενώ εγώ την έχω αξιολογήσει και γράφτηκα στο site μόλις στις 06/09/06. Οπότε είναι προφανές ότι κάτι πάει στραβά...:/:

Αν δεν κανω λαθος τελευτεα αξιολογιση ειναι η τελευτεα φορα που αξιολογισε αυτη καπιον

Εμενα παλι λεει 10/3/06 εδω και πολυυυυυ καιρο, αν και εχω αξιολογησει και με εχουν αξιλογησει απο τοτε..:worry:

Ops... Λες έ; :whistle:


Όντως και εγώ μόλις αξιολόγησα κάποιον αλλά δεν άλλαξε η ημερομηνία, είναι ακόμα στο 10/09/06:worry:

Προφανώς έχει bug.
Προφανώς δεν έχω χρόνο να το φτιάξω άμεσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top