• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

[Γυναίκες] Ταμπόν, σερβιέτες και ΣΤΣ

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δηλαδή πρέπει να το βάλεις αρκετά πιο μέσα από την είσοδο του κόλπου?
Πρέπει να μπει τόσο μέσα που να μην το αισθάνεσαι. Με τον καιρό το βρίσκεις χωρίς να σκεφτείς. Ίσως να σε βόλευε καλύτερα το tampax γι' αυτό το λόγο.

Δεν έχω βάλει ποτέ, φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία και μετά δε μπορώ να το βγάλω. Μια γνωστή μας, το έβαλε και είδε μετά το κορδονάκι να κρέμεται και νόμιζε ότι περισσεύει και το κόψε! Μετά δε μπορούσε να το βγάλει! :loltooth:
:lol: Και μετά τι έκανε; Προφανώς ηρέμησε και το έβγαλε.
Το μόνο που δεν με προβλημάτισε ποτέ ήταν να μη μου μείνει μέσα το ταμπόν. Μπορείς να σπρώξεις με τους μυες της περιοχής, αλλά και να μην μπορείς, βάζεις το χεράκι σου και το βγάζεις. Δεν είναι τίποτα.
(Μα να πάει να κόψει το κορδονάκι; :lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
:lol: Και μετά τι έκανε; Προφανώς ηρέμησε και το έβγαλε.
Το μόνο που δεν με προβλημάτισε ποτέ ήταν να μη μου μείνει μέσα το ταμπόν. Μπορείς να σπρώξεις με τους μυες της περιοχής, αλλά και να μην μπορείς, βάζεις το χεράκι σου και το βγάζεις. Δεν είναι τίποτα.
(Μα να πάει να κόψει το κορδονάκι; :lol:)

'Οχι, πήγε στο νοσοκομείο και της το έβγαλαν! :P Και μιλάμε για γυναίκα ενήλικη με παιδί! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εντάξει βρε κορίτσια...κι εγώ μία μέρα που βιαζόμουν το έβαλα χωρίς να τραβήξω το κορδονάκι...τέτοια αφηρημάδα :redface:
Το κατάλαβα όταν πήγα να το βγάλω και πουθενά το κορδονάκι :P
Το έβγαλα μόνη μου...σιγά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ποιά είναι τα συμπτώματα του ΣΤΣ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
κι εγω μονο ταμπον χρησιμοποιω απ τα 14.. με εχει βολεψει ΠΑΡΑ πολυ, ειδικα το καλοκαιρι.. πλεον σιχαινομαι να χρησιμοποιησω σερβιετα :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ποιά είναι τα συμπτώματα του ΣΤΣ? :hmm:

Υψηλός πυρετός, χαμηλή αρτηριακή πίεση (υπόταση), εξάνθημα και άλλα συμπτώματα/σημεία από διάφορα συστήματα (από τουλάχιστον 3 συστήματα για να τεθεί η διάγνωση του ΣΤΣ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εγω πιο συχνα χρησιμοποιω σερβιετα και την αλλαζω καθε τρεις και λιγο.. καθε φορα χαλαω 3 πακετα.. Οντως με το ταμπον νιωθεις πιο καθαρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
κορίτσια έχετε μπει στη θαλασσα με ταμπον;; είναι όλα οκ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μια χαρά είναι όλα, απλά όταν βγείς πρέπει να το αλλάξεις και δεν έχουν όλες οι παραλίες τουαλέτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
μπαινει μεσα και το θαλασσινο νερο; τοτε πως κραταει;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν μπαίνει μέσα, απλά θα σου βραχεί το κορδονάκι και ίσως λίγο το κάτω μέρος έτσι όπως θα κολυμπάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
οκ θενκς ελπιζω να μη μου χρειαστει αλλα να μαι προετοιμασμένη:worry:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μια χαρά είναι και ούτε χρειάζεται να το αλλάξεις μετά αν δεν έχουν περάσει οι 4-8 ώρες.
Απλά θα βραχεί το κορδονάκι και θα σε ενοχλεί αν δεν το στεγνώσεις (όπως συμβαίνει άλλωστε και όταν ουρείς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alithana1991

Νεοφερμένος

Η Alithana1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω πάντως είχα πάθει τοξικο σοκ την πρώτη φορα που έβαλα ταμπο...δεν ξέρω ακόμα τι έφταιξε γιατι το είχα κρατήσει μια ώρα το πολυ.Ισως δεν το είχα βάλει οπως έπρεπε....απο τότε δεν έχω ξαναβαλει γιατι φοβαμαι μην παθω παλι τα ίδια...ο πόνος ήταν αφόρητος και ο πυρετός δεν έπεφτε με τίποτα...και το χειρότερο ήταν ότι ήμουν διακοπές και κανένας γιατρός δεν μπορούσε να μου βρει τι έχω...μετα αφου γύρισα Σπιτι ενημερώθηκα απο το γυναίκολογο...απο τότε μόνο σερβιετα και δύσκολο πολυ να ξαναβάλω ταμπον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρενακι 13

Νεοφερμένος

Η ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
μια χαρα ειστε καλε,εχετε επιλογες,ταμπον,σερβιετες,σερβιετακια,σερβιετες με φτερα ιπταμενες,χωρις φτερα επιγιες,με μαλακο υφασμα,με σκληρο υφασμα,μεγαλες η μικρες,μερας η νυχτοβιες,με αρωμα,με φυσικη μυρωδια:P,τα παντα εχετε!!!!
εγω οταν ημουν 14 πρωτη φορα που αδιαθετησα φοραγα κλοε χαχαχχχχχααχαχαχα αν καμια ειναι της σειρας μου θα καταλαβει γιατι γελαω!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isminakius

Νεοφερμένος

Η isminakius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ρε παιδιά αν και είναι πολύ παλιό το thread ηθελα να σας ρωτήσω την αποψη περι ταμπόν και τοξικού σοκ. Εγώ εβαλα για 1η φορά ταμπόν το πιο μικρό μέγεθος και μέσα σε ένα μισάωρο αρχισα να ζαλίζομαι και το έβγαλα.Δεν ξέρω βέβαια αν οφείλεται και στο άγχος που είχα όμως μετά από λίγο που σηκώθηκα ζαλιζόμουν πολυ εντονα και παραλίγο να λιποθυμήσω:worry: όμως μετά από λίγο αισθανόμουν μια χαρά.Λέτε να έπαθα τοξικό σοκ;; :(:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σοκοφρέτα

Νεοφερμένος

Η Σοκοφρέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου λέγατε, εαν γνωρίζετε, τι συμπτώματα θα είχα σε περιπτωση που είχα ξεχάσει το ταμπόν μέσα μου; Ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
μονο σερβιετεσ εχω βαλει... ταμπον ποτε...ΣΤΣ δεν 3ερω τι ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου λέγατε, εαν γνωρίζετε, τι συμπτώματα θα είχα σε περιπτωση που είχα ξεχάσει το ταμπόν μέσα μου; Ευχαριστώ!!

τι εννοεισ να το 3εχασεισ???οταν το 8υμη8ηκεσ δεν το εβγαλεσ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου λέγατε, εαν γνωρίζετε, τι συμπτώματα θα είχα σε περιπτωση που είχα ξεχάσει το ταμπόν μέσα μου; Ευχαριστώ!!
Αν φτάσεις στο σημείο να έχεις συμπτώματα, θα είναι πολύ αργά. Για όνομα του ιπτάμενου μακαρονοτέρατος, δεν είναι rocket science, βάλε το χέρι σου μέσα και δες αν υπάρχει ταμπόν εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top