Υποκριτές με τη Βούλα

Θεωρείτε σωστό τον αποκλεισμό της αθλήτριας από τους αγώνες;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Ναι, σωστά αποκλείστηκε

    Ψήφοι: 12 31.6%
  • Όχι δεν έπρεπε να αποκλειστεί

    Ψήφοι: 14 36.8%
  • Έπρεπε να εξεταστεί περαιτέρω το ζήτημα και να απολογηθεί η αθλήτρια

    Ψήφοι: 10 26.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 5.3%

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
ΔΥΝΗΤΙΚΆ έχουν ρατσιστικές αντιλήψεις???

Ήρθε η εποχή του "Minority report" και ξεχάσαν να μας ενημερώσουν?

Προφανώς και στη σημερινή Ελλάδα με την άνοδο της μπαζό Χρυσαυγής της νούλας ελλοχεύει ο κίνδυνος για αύξηση των ρατσιστικών κρουσμάτων.Άρα ναι αν η κοινωνία δείχνει τα δόντια της μπροστά στο ρατσισμό τότε όσοι σκέφτονται δημόσια να διασκεδάσουν κάτι που μπορεί να είναι και στο ελάχιστο αντιληπτό από κάποιους ως ρατσιστικό θα κάνουν τουμπεκί.

Δε το βρίσκω άσχημο δηλαδή ανεξάρτητα από το εαν είναι ατυχές ή όχι παράδειγμα με την αθλήτρια (για μένα καλά της έκαναν πάντως) να την μπλοκάρουμε μιας και έτσι θα δείξουμε ότι ο ρατσισμός,υφέρπον ρατσισμός κτλ δεν έχει θέση στην Ελλάδα.

Πάντως ζήτησε συγνώμη δημόσια από ότι είδα αλλά για λόγους τάξης πρέπει να παραμείνει αποκλεισμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
ΔΗΛΩΝΩ ΟΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ απο δω και πέρα ας χρεωκοπήσουμε........


Τέτοια ψευτιά τέτοια σκληρότητα σε ένα κοριτσάκι για οποιοδήποτε λόγο την θεωρώ απαράδεκτη και μάλιστα από ανθρώπους που κατέστρεψαν την χώρα..........
.........και οι δεξιοι και οι αριστεροί τα ίδια χάλια είναι......


Ποτε δεν ειναι αργα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Όπως και να έχει νομίζω ότι πρέπει να εξαντλήτε μερικές φορές η ακρότητα ώστε μέσω παραδείγματος να βρίσκει τοίχο ο άλλος και να ξανασκέφτεται πρωτού μιλήσει για μια κοινωνική ομάδα.Δε βλάπτει δηλαδή και η πιο ακραία φίμωση ώστε να το βουλώνουν τα μπάζα που δυνιτικά έχουν ρατσιστικές αντιλήψεις και να ξέρουν τις συνέπειες.Δε ξέρω αν αυτή είναι ρατσίστρια ή απλά ένα μπάζο παιδάκι με άσχημο χιούμορ αλλά νομίζω λειτουργεί καλά για εκείνους που όντως θα έχουν ρατσιστικές αντιλήψεις.

Το επιχείρημα με την ατιμωρησία και τον παραδειγματισμό, ας το δείξουν πρώτα οι πολιτικοί μας σε αυτούς που διαλύσανε την Ελλάδα. Με το να θέλεις να "φιμώσεις" ανθρώπους που εσύ αποκαλείς "μπάζα" (για μένα η Βούλα είναι μια εξαιρετική αθλήτρια) γίνεσαι ακόμα παραπάνω ρατσίστας.

Η δημόσια συγνώμη θα ήταν - υπό προϋποθέσεις - μια μεγάλη νίκη ενάντια στο ρατσισμό. Εξαρτάται πως το "πουλάς". Είπε το κορίτσι "είμαι μόνο μια αθλήτρια, δεν ήθελα να θίξω κανένα"....σαν να λέει "δεν ήθελα να θίξω τους ανθρώπους της μαύρης φυλής, οι αφρικανοί είναι αδέρφια μας". Μια ταπεινωμένη Χρυσαυγίτισσα με όμορφο κωλί, τι πιο ωραίο; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=5_xrJBc3zYQ
Αυτό δεν αποτελεί ρατσιμός;
και τα βάλατε με την κοπέλα αριστεροί της δεκάρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chill

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Η ΧΑ είναι νόμιμο κόμμα με εκλεγμένους εκπροσώπους στο Ελληνικό κοινοβούλιο.

Όσοι ψήφισαν ΧΑ και δηλώνουν Κασιδιαροlovers είναι παράνομοι.

Αυτά μόνο στην Ελλάδα του Παπαδημούλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το επιχείρημα με την ατιμωρησία και τον παραδειγματισμό, ας το δείξουν πρώτα οι πολιτικοί μας σε αυτούς που διαλύσανε την Ελλάδα. Με το να θέλεις να "φιμώσεις" ανθρώπους που εσύ αποκαλείς "μπάζα" (για μένα η Βούλα είναι μια εξαιρετική αθλήτρια) γίνεσαι ακόμα παραπάνω ρατσίστας.

Η δημόσια συγνώμη θα ήταν - υπό προϋποθέσεις - μια μεγάλη νίκη ενάντια στο ρατσισμό. Εξαρτάται πως το "πουλάς". Είπε το κορίτσι "είμαι μόνο μια αθλήτρια, δεν ήθελα να θίξω κανένα"....σαν να λέει "δεν ήθελα να θίξω τους ανθρώπους της μαύρης φυλής, οι αφρικανοί είναι αδέρφια μας". Μια ταπεινωμένη Χρυσαυγίτισσα με όμορφο κωλί, τι πιο ωραίο; :D


Ας γίνομαι ''ρατσιστής'' ή όπως αλλιώς εσύ το αντιλαμβάνεσαι.Για εμένα προσωπικά και ανεξάρτητα από την τροφή για σκέψη που έχουμε τώρα για την υποκρισία είναι επιβεβλημένη η swift αντίδραση της Ελλάδας σε κάτι που μπορεί να είναι αντιληπτό ακόμα και ως ρατσιστικό.

Τυπικά και μόνο η Ελλάδα πρέπει να δείχνει μηδενική ανοχή ακόμα και στο χιούμορ σε τέτοιες περιπτώσεις.Η τύπισσα μόνο με αυτό που έκανε έδειξε ότι είναι μπάζο τουλάχιστον στα μάτια μου (μιας και που πας μαρή στους Ολυμπιακούς κάνεις εκπροσώπηση της Ελλάδας) από εκεί και πέρα σωστή η αντίδραση.

Εξάλλου είναι γνωστό πως προσωπικά δε χαμπαριάζω μια και είμαι εντελώς ανελαστικός σε ότι αφορά κρούσματα εναντίον οποιασδήποτε κοινωνική ομάδας.Λίγο η ιδεολογία μου,λίγο η προσωπικότητα αλλά αυτός είναι ο Πάνος o οποίος είναι στο φτερό καταπέλτης σε τέτοια κρούσματα.No biggie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Ο κατήφορος του δικτατορικού πλέον ελέγχου της έκφρασης, δεν έχει σταματημό.
Το ωραίο είναι ότι η αριστερά, παραδοσιακά τραγελαφικός ξεφτιλιστής και διακωμωδιτής των πάντων (ως ριζοσπαστικός ανατροπέας της υπάρχουσας πολιτείας πραγμάτων και εκφράσεων), πρωτοστατεί σ'αυτή την στην δικτατορική αστυνόμευση...
Σκάβει πιο βαθύ το λάκκο που θα τη ρίξουν οι επικυρίαρχοι, τους οποίους υπηρετεί "άθελά της";; ανάρωτήθηκα κι άλλοτε και πέσαν να με φάνε ως αντικομμουνιστή-φασίστα (και κουλουρτζή απ' τα γιάννενα).
Η στέρηση, ελευθερίας της έκφρασης, είναι βασικότατη καταπάτηση ανθρώπινου δικαιώματος αλλά και κριτικής.
Τίποτε και κανείς εξουσιαστής πλέον, με τον καιρό δεν θα μπορεί να κριθεί, όταν καταχωρηθεί ως "ρατσιστικό" όλο το λεξικό.
Δείτε παρακάτω τι εννοώ, 2-3 δειγματα μόνο του δήθεν "ανεκτικού" πλαισίου αστυνόμευσης στην έκφραση...
Στο MODERATION GUIDELINES FOR SOCIAL MEDIA..... είδα και αυτά τα παρακάτω και τρόμαξα:
REVIEW / CRITIQUES OF PRODUCTS
Content criticising products or services, or for users to say that they've been ripped off or have
received bad service (line between defamation and personal opinion based on experience) is not
allowed.
Πως είπα πιό πάνω;; - Άποψη με προσωπική εμπειρία ή και Κλοπής - ΔΕΝ επιτρέπεται η κριτική υπηρεσιών και προιόντων.!!
Ακόμη και το "Housewife" θεωρείται ως "ρατσιστικό" για να μην πώ για τη Μητρότητα(μωροκατασκευή)....
STEREOTYPES
Much humour depends on stereotypes. Care however is needed to avoid the unthinking or lazy
adoption of stereotypes, e.g. the different portrayal of male and female behaviour – men; aggressive, lazy, breadwinner, women; housewife, baby-maker.
Το καλύτερο είναι τώρα: Για τον κασιδιάρη-δούρου-κανέλλη, ορίστε να δείτε γιατί η Δούρου+Κανέλλη είναι ρατσίστριες..!!
Πώς είπατε.. δεν είναι;; Θα το δούμε αποκάτω... :P
CONTEMPT OF COURT
For the sake of any doubt, ANY messages containing details, comments or any matter whatsoever
regarding court proceedings (whether criminal or civil) will not be allowed.
Για την κοπελιά τώρα:
Η κοπελιά δεν είπε τίποτε περίεργο... την πραγματικότητα του πολυάριθμου νόμιμων ή παράνομων αφρικανών στην Ελλάδα. Ψέμματα είπε;;
Και μιά διαπίστωση: όσον αφορά τη κοπελιά είναι ρατσιστές όλοι όσοι σχολιάσαν ..ράκι της κλπ κλπ που κατα σύμπτωση είδα να είναι οι "προοδευτικοί και ανεκτικοί" του φόρουμ.
Ψέμματα είναι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
μα πραγματικά τι αστείο ήταν αυτό, λιώσαμε ρε σεις μπρ
το θέμα μας δεν είναι κατα πόσο άγγιξε τις χιουμοριστικές χορδές του καθενός αλλά
αν ήταν όντως ένα ρατσιστικό σχόλιο.

Μπορείς εσύ και η IOC και το μουνί της χαϊδως και η ψωλή του μαχμούτ,
να αποδείξουν ότι ήταν?

Το αν γέλασες ή πάγωσες, αφορά την θερμοκρασία που προσδίδεις η ίδια στις λέξεις,
κάτι που το ξεπερνάς με ένα ζακετάκι.

μεταξύ μας, τέτοιες μ@λ@κίες λέγονται συχνά στο τουίτερ, επομένως το θέμα μας είναι στο ποιος το είπε.
και δεδομένου ότι το είπε κάποια που έκανε ριτουίτ στον κασιδαμαν
ιδού η ρόδος ιδού και η ρέγγα.
Μόνη σου το λες, λοιπόν.

Δεν ήταν ρατσιστικό σχόλιο rather than στημένο καρτέρι επειδή
ανήκε ( ? ) στην παράταξη ή θώπευε τον σβέρκο μέλους της ΧΑ,
έστω και τουιτερικά.

Αυτό όμως νομιμοποιεί μια επιτροπή να της αφαιρέσει το δικαίωμα
συμμετοχής?

είναι ρατσίστρια of the ass η Βουλίτσα
Συμφωνώ κι εγώ στο ότι δεν έπρεπε να αποκλειστεί πάντως
χμ, είναι ρατσίστρια of the ass, αλλά δεν πρέπει να αποκλειστεί.
Τι μεσοβέζικη άποψη είναι αυτή?

:confused::confused::confused:

ή είναι ρατσίστρια και πρέπει να παραδειγματιστεί
ή δεν είναι και πρέπει να αναθεωρηθεί η άποψη της επιτροπείας.

ή θεωρείς ότι με μια συγγνώμη τον ρατσισμό τον παίρνει το κύμα
της θαλάσσης(???), εκεί ακριβώς όπου θα κάνει τα μπανάκια της
με το σέξυ κωλοκοφτίδι και θα κάνει σεξ στα βραχάκια
γράφοντας στο γραμμωμένο της μουνόχειλο και την επιτροπή
και το ΣΕΓΑΣ και τους συριζαίους και τους χρήστες τύπου Panos
που απο τη μακρυά αγγλετέρα φτάνει να ρουφάει το καυλί
του Αλέξη μέχρι στο τέλος να θεωρηθεί ο ερμόλαος από τα σφηνάκια
μπας κ πάρει κανα ρολάκι στο μελλοντικό κυβερνητικό σχήμα.
Να φτιάχνει ωραία ντρινκς με λίγη δόση ζολόφτ μέσα στη δούρου
και την άλλη την αγελαδίτσα της ΦΑΓΕ, ξεχνώ το όνομα. :worry:





βρε love τι λες; είναι αυτό επιχείρημα τώρα;
γιατί δεν είναι, δε λες. :confused:

Αν μια αθλήτρια έχει βουλγάρο προπονητή
και αντιμετωπίζει κατηγορία ρατσισμού,
ΝΑΙ ΑΠΟΣΤΟΜΩΝΕΙ.

τι θα πεις:
ότι ο πομάνσκι είναι ο φερετζές της ρατσίστριας?

θυμίζει λίγο λογική ο μουστακαλής είναι
ένας άψογα κεκαλυμμένος πουστρίλας.

Αν θες να κολλήσεις λάσπη σε κάποιον,
είναι το πιο έυκολο πράγμα που υπάρχει.

Κι εγώ αυτή τη στιγμή μπορώ να πω ότι είσαι
ένα πουτανάκι και χθές ολο το βράδυ
έκανες gangbang και σου έβαζαν fist μπρος πίσω.
Απόδειξη?

ότι σημερα νιώθεις μια αδιαθεσία.

Το βάρος των αποδείξεων ποιος το΄χει ρε συ?
είναι κάτι που με απασχολεί χρόνια:

Ο μέγας Λασκαράτος έλεγε:
"Μην αναφέρεσαι σε κάτι που σε αφορά.
Ο άλλος, το καλό θα το περιγελάσει – το κακό θα το μεγαλώσει"
Υπάρχει και το ρητό "τα εν οίκω μη εν δήμω".
Όμως εκείνη ούτε ανέφερε κάπου ότι είναι ρατσίστρια, ούτε εξυφαίνεται
από το συγκεκριμένο τουίτ, το αντίθετο μάλιστα σύμφωνα με τελευταία της δήλωση.

Αλλά έτσι είναι, αφού το δικαστήριο της ανθρώπινης ψυχής
στην παραδοχή της ενοχής αρκείται σε ομολογία,
ενώ στην επίκληση της αθωότητας διατάσσει αποδείξεις.
Αν πείς «την έχω 30 πόντους» όλοι δύσπιστα θα σου πούν
να τη βγάλεις έξω να τη δούν,
αν πείς «είμαι μαλάκας» δεν χρειάζονται περαιτέρω εξηγήσεις...

Παρ' όλα αυτά στ' αρχίδια μου και προχωρώ στο παρασύνθημα:


όχι πως χ*στήκαμε κιόλας τι ψηφίζει το ωραίο κ*λαράκι της μα το να κάνεις RT tweets του Κασιδιάρη
και να κάνεις follow τη Χρυσή Αυγή και άλλα τέτοια ωραία, εμ, ξέρω γω; Κάτι μου λέει.
μη βάζεις αστεράκια καταρχάς στις λέξεις "χεστήκαμε" και "κωλαράκι",
δε θα βγάλεις σπίλους ούτε ωραιοποιείς το λόγο σου με *
ούτε το ασχημονείς χωρίς *.
Το περιεχόμενο και η ευμορφία, παραμένουν ίδια. :P

Το να θεωρείς κάποιον καουμπόυ και ινδιάνο και κωλοφάρα
επειδή ποστάρει η κάνει φολοου κασιδιάρη και ΧΑ,
είναι μια ultra fail άποψη.

αν σου λέει κάτι, θα έπρεπε να σου λέει ότι
κι ο χίτλερ άκουγε μπετόβεν.
ΑΥΤΟ ΔΕ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΤΟΒΕΝ.
ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΥΦΟΥΣ.

οκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
tweet 23 jul
βούλα Παπαχρήστου ‏@papaxristoutj

Να δεις τελικά που την πισίνα στον κορυδαλό την φτιάξανε..για να πέζει με τα υποβρυχιά του ο Άκης!!!:-p

Πηγή: νετάκιας



Ρε λες; Μπα... Όχι μωρέ...:whistle:

Πασοκοδιορισμένοι δήθεν αριστερόστροφοι βολεψάκηδες επιτροπαίοι του ελληνικού α(θ)λητισμού, λαμβάνοντες αποφάσεις αγενούς άμιλλας, προσδοκώντες την έυνοια του βοιδοκέφαλου αρχηγού και του πεθαμενατζίδικου εξαπτερύγου.

Σακούρτελε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Τυπικά και μόνο η Ελλάδα πρέπει να δείχνει μηδενική ανοχή ακόμα και στο χιούμορ σε τέτοιες περιπτώσεις.Η τύπισσα μόνο με αυτό που έκανε έδειξε ότι είναι μπάζο τουλάχιστον στα μάτια μου (μιας και που πας μαρή στους Ολυμπιακούς κάνεις εκπροσώπηση της Ελλάδας) από εκεί και πέρα σωστή η αντίδραση.

Η δίωξη της Βούλας ήταν καθαρά πολιτική για να λανσάρει η χρεοκοπημένη ΔΗΜΑΡ προοδευτικό ίματζ. Έτσι δείχνουμε μηδενική ανοχή; Δεν βλέπεις ότι πίσω από αυτή την αστεία - κατά τη γνώμη μου - υπόθεση κρύβονται σκοπιμότητες; Δεν βλέπεις ότι ο Πρόεδρος της ΕΟΕ προσπαθεί να καλύψει το σκάνδαλο με το 1 εκατομμύριο αδήλωτα που έβγαλε στο εξωτερικό;

Αλλά και έτσι να μην είναι, τι κερδίζεις με το να "μπαζοποιείς" ανθρώπους για τις επιπολαιότητες τους; Εσύ δεν συμβουλεύεις τους ασθενείς σου να μαθαίνουν απ' τα λάθη τους; Έκανες την Βούλα αριστερή τώρα; Έκανες και όλους τους υπόλοιπους να συμπαθήσουν την αριστερά;

Αν έβγαινε ο Τσίπρας να καταγγείλει την απαράδεχτη δίωξη του συνανθρώπου μας Βούλα Παπαχρήστου, τα ποσοστά του θα εκτοξεύονταν στο 50%! Εσύ δεν είσαι ο φαν της στρατηγικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chill

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ας γίνομαι ''ρατσιστής'' ή όπως αλλιώς εσύ το αντιλαμβάνεσαι.Για εμένα προσωπικά και ανεξάρτητα από την τροφή για σκέψη που έχουμε τώρα για την υποκρισία είναι επιβεβλημένη η swift αντίδραση της Ελλάδας σε κάτι που μπορεί να είναι αντιληπτό ακόμα και ως ρατσιστικό.

Τυπικά και μόνο η Ελλάδα πρέπει να δείχνει μηδενική ανοχή ακόμα και στο χιούμορ σε τέτοιες περιπτώσεις.Η τύπισσα μόνο με αυτό που έκανε έδειξε ότι είναι μπάζο τουλάχιστον στα μάτια μου (μιας και που πας μαρή στους Ολυμπιακούς κάνεις εκπροσώπηση της Ελλάδας) από εκεί και πέρα σωστή η αντίδραση.

Εξάλλου είναι γνωστό πως προσωπικά δε χαμπαριάζω μια και είμαι εντελώς ανελαστικός σε ότι αφορά κρούσματα εναντίον οποιασδήποτε κοινωνική ομάδας.Λίγο η ιδεολογία μου,λίγο η προσωπικότητα αλλά αυτός είναι ο Πάνος o οποίος είναι στο φτερό καταπέλτης σε τέτοια κρούσματα.No biggie

Ψίτ Πανούλη περιμένω να μου κάνεις ανάλυση στο που ακριβώς είναι ρατσιστικό το σχόλιο της κοπελιάς.

Αν το είχε κάνει follower του Τσίπρα ή του Παπαδημούλη tweet δεν θα είχε προκύψει κανενός είδους θέμα. Το ζήτημα είναι καθαρά πολιτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ψίτ Πανούλη περιμένω να μου κάνεις ανάλυση στο που ακριβώς είναι ρατσιστικό το σχόλιο της κοπελιάς.

Αν το είχε κάνει follower του Τσίπρα ή του Παπαδημούλη tweet δεν θα είχε προκύψει κανενός είδους θέμα. Το ζήτημα είναι καθαρά πολιτικό.


Ψιτ Πανούλη είπα δυνιτικά ακόμα μπορεί να γίνει αντιληπτό και ως τέτοιο.Η Ελλάδα οφείλει να έχει γρήγορες αντιδράσεις σε τέτοια θεματάκια.Ακόμα και σε ότι αφορά το χιούμορ.Πρέπει να lead by example και να αποστωμόνει τους πάντες.

Για μένα είχε υφέρπουσα ρατσιστική χροιά συν ότι τι πήγε να μας κάνει ; Πολιτική εκ του twitter για το μετανασευτικό της Ελλάδας ; Διότι και τέτοια ερμηνεία χωράει.

Όπως και να έχει ο φόβος μπορεί να βοηθήσει τα μπάζα που είναι όντως ρατσιστές να το έχουν βουλομένο στο μέλλον και δε το συζητάω ότι η απόφαση αποκλεισμού της συμβολικά και μόνο πρέπει να ισχύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Η δίωξη της Βούλας ήταν καθαρά πολιτική για να λανσάρει η χρεοκοπημένη ΔΗΜΑΡ προοδευτικό ίματζ. Έτσι δείχνουμε μηδενική ανοχή; Δεν βλέπεις ότι πίσω από αυτή την αστεία - κατά τη γνώμη μου - υπόθεση κρύβονται σκοπιμότητες; Δεν βλέπεις ότι ο Πρόεδρος της ΕΟΕ προσπαθεί να καλύψει το σκάνδαλο με το 1 εκατομμύριο αδήλωτα που έβγαλε στο εξωτερικό;

Αλλά και έτσι να μην είναι, τι κερδίζεις με το να "μπαζοποιείς" ανθρώπους για τις επιπολαιότητες τους; Εσύ δεν συμβουλεύεις τους ασθενείς σου να μαθαίνουν απ' τα λάθη τους; Έκανες την Βούλα αριστερή τώρα; Έκανες και όλους τους υπόλοιπους να συμπαθήσουν την αριστερά;

Αν έβγαινε ο Τσίπρας να καταγγείλει την απαράδεχτη δίωξη του συνανθρώπου μας Βούλα Παπαχρήστου, τα ποσοστά του θα εκτοξεύονταν στο 50%! Εσύ δεν είσαι ο φαν της στρατηγικής;

Κόλλησε η βελόνα με το πολιτικό όμως.Στη προκειμένη η ΔΗΜΑΡ,ΣΥΡΙΖΑ κτλ ας κάνουν ότι θέλουν η προσωπική μου άποψη πέρα από το τι κάνει η Αριστερά ή την όποια σχέση έχω εγώ με τον ΣΥΡΙΖΑ κτλ είναι πως ο παραδειγματισμός και μάλιστα ο αυστηρότατος πρέπει να ισχύει επιτέλους και στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Κόλλησε η βελόνα με το πολιτικό όμως.Στη προκειμένη η ΔΗΜΑΡ,ΣΥΡΙΖΑ κτλ ας κάνουν ότι θέλουν η προσωπική μου άποψη πέρα από το τι κάνει η Αριστερά ή την όποια σχέση έχω εγώ με τον ΣΥΡΙΖΑ κτλ είναι πως ο παραδειγματισμός και μάλιστα ο αυστηρότατος πρέπει να ισχύει επιτέλους και στην Ελλάδα.

Στην προκειμένη περίπτωση ζητάς εξιλαστήριο θύμα, όχι παραδειγματισμό. Να πληρώσει η Βούλα με το όνειρό της, όλο το ρατσισμό της κοινωνίας! Έλεος δηλαδή...show mercy! :cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όταν είσαι αθλήτρια, διάσημη και συμμετέχεις στους ολυμπιακούς αγώνες, πρέπει να' χεις πολύ χαμηλό προφίλ και να προσέχεις τι λες για να μην προκαλείς, ούτε καν με αυτά τα υποτιθέμενα αστεία ανέκδοτα.
Ακόμα και ανέκδοτο με "Ιταλούς, Γερμανούς, Άγγλους" να έλεγε, πάλι ρατσιστικό θα ήταν.
Μα καλά τι νομίζετε ότι επειδή γελάμε δεν είναι ρατσιστικά αυτά κι ότι δεν προσβάλουμε τους άλλους λαούς, ή συγκεκριμένες ομάδες;
Αυτή που είναι αθλήτρια θα' πρεπε να είχε έναν παραπάνω λόγο να μην δημοσιεύει τέτοια ανέκδοτα για την δημόσια εικόνα της. 23 είναι ε, όχι 13, μια χαρά (θα' πρεπε να) ξέρει από αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στην προκειμένη περίπτωση ζητάς εξιλαστήριο θύμα, όχι παραδειγματισμό. Να πληρώσει η Βούλα με το όνειρό της, όλο το ρατσισμό της κοινωνίας! Έλεος δηλαδή...show mercy! :cold:

Κανένα συγνώμη.Όπως δεν έδειξαν και αυτοί που έσπασαν την μύτη της αδερφής μου επειδή είναι gay.Νο can do δεν βγαίνω,κατάλαβε με δηλαδή..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
το θέμα μας δεν είναι κατα πόσο άγγιξε τις χιουμοριστικές χορδές του καθενός αλλά
αν ήταν όντως ένα ρατσιστικό σχόλιο.

Μπορείς εσύ και η IOC και το μουνί της χαϊδως και η ψωλή του μαχμούτ,
να αποδείξουν ότι ήταν?

Το αν γέλασες ή πάγωσες, αφορά την θερμοκρασία που προσδίδεις η ίδια στις λέξεις,
κάτι που το ξεπερνάς με ένα ζακετάκι.
Την επόμενη φορά που θα σχολιάσω κάτι(που αφορά στη τελική το θέμα), θα πάρω την άδειά σου νταξ;
ΝΟΤ.
Καλοκαίρι είναι,
άμα είναι να βάζουμε ζακετάκια από τώρα τι θα κάνουμε το χειμώνα;

τελοσπάντων
και δεδομένου ότι το είπε κάποια που έκανε ριτουίτ στον κασιδαμαν
ιδού η ρόδος ιδού και η ρέγγα.
Μόνη σου το λες, λοιπόν.
Δε νομίζω πως λέω κάτι τέτοιο μόνη μου αλλά anywayz.
Με λίγα λόγια κατά τη γνώμη σου είναι αδιάφορο το ότι κάνει follow-ακολουθεί τη Χρυσή Αυγή, τον Κασιδιάρη και κάνει retweets δικά του tweets(τα οποία retweets και αναίρεσε η beloved μετά το σκανδαλάκι muhahaha, ούτε αυτό σου λέει κάτι εσένα).
Νόμιζα ακολουθούμε στο twitter άτομα που μας αρέσουν οι σκέψεις τους-tweets και κάνουμε retweet αυτά μου μας κάνουν μεγαλύτερη αίσθηση και μας εκφράζουν(μπορεί να τον κάνει φόλοου και για να τον ειρωνευτεί οκ, χαχαχαχα).

Εσύ όχι... οκ, όπως νομίζεις.
Προσωπικά μου κάνουν αίσθηση και με οδηγούν στο εξής: ρατσίστρια of the ass :)
Αυτό όμως νομιμοποιεί μια επιτροπή να της αφαιρέσει το δικαίωμα
συμμετοχής?
Δεν είμαι εγώ αυτή που θα το κρίνω αυτό, μα ούτε κι εσύ.
Εκφράζω μια άποψη.
χμ, είναι ρατσίστρια of the ass, αλλά δεν πρέπει να αποκλειστεί.
Τι μεσοβέζικη άποψη είναι αυτή?
:confused::confused::confused:

ή είναι ρατσίστρια και πρέπει να παραδειγματιστεί
ή δεν είναι και πρέπει να αναθεωρηθεί η άποψη της επιτροπείας.

ή θεωρείς ότι με μια συγγνώμη τον ρατσισμό τον παίρνει το κύμα
της θαλάσσης(???), εκεί ακριβώς όπου θα κάνει τα μπανάκια της
με το σέξυ κωλοκοφτίδι και θα κάνει σεξ στα βραχάκια
γράφοντας στο γραμμωμένο της μουνόχειλο και την επιτροπή
και το ΣΕΓΑΣ και τους συριζαίους και τους χρήστες τύπου Panos
που απο τη μακρυά αγγλετέρα φτάνει να ρουφάει το καυλί
του Αλέξη μέχρι στο τέλος να θεωρηθεί ο ερμόλαος από τα σφηνάκια
μπας κ πάρει κανα ρολάκι στο μελλοντικό κυβερνητικό σχήμα.
Να φτιάχνει ωραία ντρινκς με λίγη δόση ζολόφτ μέσα στη δούρου
και την άλλη την αγελαδίτσα της ΦΑΓΕ, ξεχνώ το όνομα. :worry:
Απλά θεωρώ πως δε πρέπει να παραδειγματιστεί έτσι.
Είναι πολύ σκληρό για τα δικά μου δεδομένα. :worry:
Παραδειγματισμός προφανώς και θα πρέπει να υπάρξει.
γιατί δεν είναι, δε λες. :confused:

Αν μια αθλήτρια έχει βουλγάρο προπονητή
και αντιμετωπίζει κατηγορία ρατσισμού,
ΝΑΙ ΑΠΟΣΤΟΜΩΝΕΙ.

τι θα πεις:
ότι ο πομάνσκι είναι ο φερετζές της ρατσίστριας?

θυμίζει λίγο λογική ο μουστακαλής είναι
ένας άψογα κεκαλυμμένος πουστρίλας.

Αν θες να κολλήσεις λάσπη σε κάποιον,
είναι το πιο έυκολο πράγμα που υπάρχει.
Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα του προπονητή γιατί ειλικρινά μου περνά αδιάφορο.
Μόνη της διαλέγει το προπονητή της;
Για cool λίγο. Δε την ήξερε κανείς μέχρι σήμερα το πρωί νομίζω, huh?
Πάντως δε νομίζω να έχει τέτοια άνεση(δεν είμαι απόλυτη βέβαια γιατί όπως είπα ήδη δεν έχω γνώσεις πάνω στο θέμα αυτό). Και δε μου κάνει αίσθηση το επιχείρημα αυτό διότι μπορεί το θέμα να είναι εγωιστικό και αν εκείνος είναι ο καλύτερος τότε να μη την αφορά από που είναι στο συγκεκριμένο τομέα.
Αφού τη συμφέρει, μπορεί να το προσπερνά...δε μπορώ να ξέρω πως το σκέφτεαι αυτή.
Υπάρχουν πολλοί λόγοι που το κάνουν σαν επιχείρημα να μη με πείθει.
(βλέπε Πύρρο Δήμα->πολλοί Έλληνες που είναι ρατσιστές, στη συγκεκριμένη περίπτωση του Ολυμπιονίκη έκαναν τελικά τον νικητή όχι μόνο "Βορειοηπειρώτη" μα και... ήρωα. Χα χα ας γελάσω)
Κι εγώ αυτή τη στιγμή μπορώ να πω ότι είσαι
ένα πουτανάκι και χθές ολο το βράδυ
έκανες gangbang και σου έβαζαν fist μπρος πίσω.
Απόδειξη?

ότι σημερα νιώθεις μια αδιαθεσία.

Το βάρος των αποδείξεων ποιος το΄χει ρε συ?
είναι κάτι που με απασχολεί χρόνια:
Burden of proof( από γρήγορο γκουγκλάρισμα αυτό γιατί δε βρίσκω ένα καλύτερο λινκ)
μη βάζεις αστεράκια καταρχάς στις λέξεις "χεστήκαμε" και "κωλαράκι",
δε θα βγάλεις σπίλους ούτε ωραιοποιείς το λόγο σου με *
ούτε το ασχημονείς χωρίς *.
Το περιεχόμενο και η ευμορφία, παραμένουν ίδια. :P

Το να θεωρείς κάποιον καουμπόυ και ινδιάνο και κωλοφάρα
επειδή ποστάρει η κάνει φολοου κασιδιάρη και ΧΑ,
είναι μια ultra fail άποψη.

αν σου λέει κάτι, θα έπρεπε να σου λέει ότι
κι ο χίτλερ άκουγε μπετόβεν.
ΑΥΤΟ ΔΕ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΤΟΒΕΝ.
ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΥΦΟΥΣ.

οκ?
σου εξήγησα και παραπάνω, άλλο το retweet άλλο η μουσική.
Τα tweets είναι σκέψεις, τα retweets τα κάνεις γιατί συμφωνείς με αυτές ή τελοσπάντων επειδή σ αρέσουν, σε εκφράζουν.


Όχι οκ, μη μου λες τι να κάνω
ΜΟΥ-ΤΗ-ΣΠΑΣ

εσύ μη βάζεις αστεράκια, εγώ γουστάρω να βάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κανένα συγνώμη.Όπως δεν έδειξαν και αυτοί που έσπασαν την μύτη της αδερφής μου επειδή είναι gay.Νο can do δεν βγαίνω,κατάλαβε με δηλαδή..:P
:D:D Όταν πας στο twitter θα δεις ότι όλοι οι ξένοι γελάνε με την ελληνική ολυμπιακή επιτροπή (και φυσικά το σχόλιο δεν ήταν ρατσιστικό)......

Από τα πολλά ξεχώρισα ένα και το βαλα στο blog μου το οποίο φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.... :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
:D:D Όταν πας στο twitter θα δεις ότι όλοι οι ξένοι γελάνε με την ελληνική ολυμπιακή επιτροπή (και φυσικά το σχόλιο δεν ήταν ρατσιστικό)......

Από τα πολλά ξεχώρισα και το βαλα στο blog μου το οποίο φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.... :D


οι ξένοι σχολιάζουν μεμονωμένα tweets και καταστάσεις.
Να έρθουν να ζήσουν λίγο πρώτα εδώ και μετά ας σχολιάσουν ελεύθερα.

Ο κόσμος είναι καχύποπτος εδώ(σε μεγάλο ποσοστό) και αυτό δεν είναι τυχαίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top