Βοήθεια στους πυροπαθείς

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρκετοί Ελληνες πολίτες θα πάψουν να αντιμετωπιζουν το κράτος σαν τους γονείς τους όταν το κρατος σταματήσει να τους παίρνει ένα μεγάλο κομμάτι του μισθού τους μέσω των φόρων για πράγματα που δεν τους προσφέρει. Ας μην πληρώνουμε φόρους και εισφορές στα ταμεία και να μπορούμε να κάνουμε 100 ασφάλειες ο καθένας για να προστατευτούμε από όλα τα κακά που μπορεί να μας συμβούν. Από τη στιγμή όμως που πληρώνω απαιτώ -ναι, απαιτώ -να έχω και ανάλογες παροχές.
Συμφωνώ απόλυτα! Αλλά αν τολμήσει κάποιος πολιτικός να μιλήσει για ιδιωτικοποίηση των ταμείων θα πρέπει αυτόματος να φύγει από την χώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα! Αλλά αν τολμήσει κάποιος πολιτικός να μιλήσει για ιδιωτικοποίηση των ταμείων θα πρέπει αυτόματος να φύγει από την χώρα
Για μένα μια καλή λύση θα ήταν όχι η ιδιωτικοποίηση αλλά η δυνατότητα επιλογής. Δηλαδή, θες να έχεις δημόσια ασφάλιση?ΘΑ πληρώνεις εισφορές στα ΔΗΜΟΣΙΑ ταμεία. Δεν θες? Δεν σου κάνουμε κρατήσεις και πήγαινε κάνε μια ιδιωτική ασφάλιση εκεί που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Όπως το είπες,στην παράγκα ζούσε.Πόσες ανάγκες έχει ένα παππούδι?
Μεταφορικά το είπα να ήμουν πυροπαθής,πόσες φορές πρέπει να το ξαναπώ?

εκτος απο γιατρους και φαρμακα και φορους και πιθανοτατα οικογενεια, και αναγκη για φαγητο και καφενειο και μια οποιαδηποτε ασχολια, κατα προτιμηση το χωραφακι του γιατι δεν ειναι για πολλα πολλα, τιποτα.
εχεις δουλεψει να δεις πως βγαινουν τα λεφτα?
εχεις παει σουπερ μαρκετ να δεις οτι ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΟΝΟ φευγουν τουλαχιστον 50ευρα? οχι φιλε μου, ειναι παραλογο αυτο που λες... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΛΙΣΤΑ...


Μου άρεσε πολύ αυτή ή ιδέα!:thumbup:

χαιρομαι, εχω κι αλλες!:clapup:

Ρούχα θέλουν ακόμα;
ναι! εμεις στελνουμε και ειδη υγιεινης τωρα...με την ευρυτερη εννοια.. πετσετες, σαπουνια, σεντονια, τα παντα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
θελω να στειλω το γραφειο μου και μια βιβλιοθηκη.. ειναι ιδανικα για παιδια.
ειχα ακουσει οτι οτιδηποτε στειλουμε με ΚΤΕΛ στην ΗΛΕΙΑ ναι δωρεαν.
δε θα ηθελα να πληρωσω ενα σωρο λεφτα για φορτωτικες βασικα...

παιδες, ξερει κανεις να μου πει ΣΙΓΟΥΡΑ ?
εχει στειλει κανεις τπτ με κτελ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
θελω να στειλω το γραφειο μου και μια βιβλιοθηκη.. ειναι ιδανικα για παιδια.
ειχα ακουσει οτι οτιδηποτε στειλουμε με ΚΤΕΛ στην ΗΛΕΙΑ ναι δωρεαν.
δε θα ηθελα να πληρωσω ενα σωρο λεφτα για φορτωτικες βασικα...

παιδες, ξερει κανεις να μου πει ΣΙΓΟΥΡΑ ?
εχει στειλει κανεις τπτ με κτελ?
Με ένα γρήγορο ψάξιμο: LINK

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Η αποστολή μπορεί να γίνει με τα ΚΤΕΛ δωρεάν.[/FONT]



Προσθήκη:
Παροχή δωρεάν μετακίνησης από τα ΚΤΕΛ για τους κατοίκους των πυρόπληκτων περιοχών

Η παροχή δωρεάν μετακίνησης από τα ΚΤΕΛ για τους κατοίκους των πυρόπληκτων περιοχών και των κρατικών λειτουργών μέχρι την ομαλοποίηση της κατάστασης, τουλάχιστον έως τα τέλη Σεπτεμβρίου, αποφασίστηκε σήμερα στο Υπουργείο Μεταφορών και Επικοινωνιών κατά τη διάρκεια συνάντησης με τους προέδρους των ΚΤΕΛ, στους πέντε πυρόπληκτους νομούς της χώρας (Ηλείας, Λακωνίας, Μεσσηνίας, Αρκαδίας και Ευβοίας) και τον πρόεδρο της Ομοσπονδίας των ΚΤΕΛ. Επίσης θα ενισχυθούν τα δρομολόγια προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες μετακίνησης των κατοίκων. Αποφασίσθηκε η ενίσχυση των πέντε ΚΤΕΛ με 120.000 Ευρώ στο καθένα, από τον ειδικό λογαριασμό των ΚΤΕΛ που τελεί υπό την εποπτεία του ΥΜΕ. Για την αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων στις συγκοινωνιακές υπηρεσίες οι εκπρόσωποι της Τοπικής Αυτοδιοίκησης μπορούν να απευθύνονται στο ΥΜΕ (τηλ. 210 6508461). Ο Υπουργός Μεταφορών και Επικοινωνιών κ. Μιχάλης Λιάπης ευχαρίστησε την Ομοσπονδία και τους προέδρους των ΚΤΕΛ για τη συνεργασία και την παροχή σημαντικού κοινωνικού έργου, από την πρώτη στιγμή της καταστροφής, υπό δύσκολες συνθήκες.
Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
pathfinder κλασσικα... :)
ελπιζω να μη μου πουν οτι το γραφειο ειναι..μεγαλο.

merci!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
διαβάστε κ δώστε την ψήφο σας:)
https://www.petitiononline.com/forestgr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
81443 Signatures Total.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rose87

Νεοφερμένος

Η rose87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για τυχόν οργανώσεις ή ομάδες αναδάσωσης των περιοχών που κάηκαν?!?! Θα θέλαμε πολύ να βοηθήσουμε κι εγώ και οι φίλοι μου:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
wwf!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Μιας και πολλοι με εχουν ρωτησει (και μσν, οχι μονο εδω) σας αναφερω οτι ο τηλεοπτικος σταθμος ΣΚΑΙ θα κανει αναδασωση σε καμμενες περιοχες των καλυβιων αττικης, με εθελοντικη συμμετοχη αυτο το σαββατοκυριακο.

θα γινει και μεταφορα των εθελοντων απο και προς το σημειο αναδασωσης.

οποιος μπορει να βρει πληροφοριες απο νετ ας τις παραθεσει εδω, γιατι εγω το ακουσα σε ραδιοφωνο και τηλεοραση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Το WWF Ελλάς ανταποκρινόμενο θετικά στην πρόσκληση του Δήμου Καλυβίων Αττικής, ενός εκ των Δήμων που καταστράφηκαν από τις πυρκαγιές του φετινού καλοκαιριού, θα συμμετέχει στην δεντροφύτευση, την Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2007. Η μεγάλη πυρκαγιά στις 25 Αυγούστου 2007 κατέστρεψε τεράστια έκταση στο Πάνειο Όρος και τους γύρω λόφους και μαζί ένα από τα λίγα δάση της Αττικής. Η συνολική έκταση που κάηκε είναι περίπου 20 χιλιάδες στρέμματα. Σκοπός είναι να φυτευτούν 10-15 χιλιάδες δέντρα.
Το σημείο συνάντησης μας θα είναι το Δημαρχείο Καλυβίων και ώρα 10.00π.μ. Στο σημείο συνάντησης θα υπάρχουν άνθρωποι του WWF Ελλάς προκειμένου όλοι μαζί και συγκροτημένα να κατευθυνθούμε στα σημεία φύτευσης.
Καλό θα ήταν να έχετε μαζί σας τα απαραίτητα εργαλεία (σκαλιστήρι ή τσάπα ή μικρά σκαπανικά, φτυάρι) για την αναδάσωση καθώς δεν μπορεί να γίνει πρόβλεψη των εργαλείων που θα χρειαστούν και όσα έχουμε στη διάθεση μας δεν θα καλύψουν τις ανάγκες.Επίσης θα χρειαστούμε βοήθεια το Σάββατο για μεταφορά του εξοπλισμού μας από τον Αγ. Πέτρο Πεντέλης.
Διαβάστε προσεκτικά τις επισυναπτόμενες οδηγίες.
Παρακαλώ απαντήστε στο παραπάνω email προκειμένου να έχουμε μια εκτίμηση της συμμετοχής που θα υπάρξει.

και το κλασσικο (που ακυρωθηκε ομως για αυτο το σκ)

Εχουμε προγραμματίσει τις επόμενες 2 δράσεις μας για δενδροφύτευση
καμμένων δασών: *Σάββατο 01/12 και 08/12/2007*.

Σας στέλνω και την σχετική ανακοίνωση σε επισυναπτόμενο αρχείο με
περισσότερες λεπτομέρειες. Στο site του ΕΜΠ θα αναρτηθεί και η σχετική
ανακοίνωση πολύ σύντομα.

Μην ξεχάσετε να έχετε τα πρόχειρά σας ρούχα και νερό όποιος θέλει.

Θα τα πούμε από κοντά το *Σάββατο 01/12 στις 08:30* στο Parking του ΕΜΠ
(Κτήριο Διοίκησης-Κτήριο Φυσικής) για να πάμε με πούλμαν στα καμμένα της
Ραφήνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πηγε κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Giovanna πραγματικά συγχαρητήρια που γουστάρεις και σηκώνεσαι από τον καναπέ σου και τρέχεις σε τέτοιες προσπάθειες. Μακάρι να μπορούσα να είμαι κι εγώ εκεί..

Δείτε κι αυτό:

Χριστουγεννιάτικη αλυσίδα αγάπης του Οικολογίου για να σβήσει η φωτιά του καλοκαιριού…

Εντάξει, κάθε προσπάθεια είναι ένδειξη επαγρύπνησης, αλλά αυτό μου φαίνεται, πως να το πω.. λίγο κράτος συμπόνοιας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αρκτουρε μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα λογια..
στο συγκεκριμενο δεν πηγα γιατι ημουν εκτος ελλαδας,ηταν ενα προγραμματισμενο ταξιδι..
στο επομενο ομως, αυτο το σαββατο, αν δε δουλευω θα παω.
οποιος αλλος θελει, ας μου ζητησει πληροφοριες. νιωθω λιγο ασχημα να ποσταρω εδω και κανεις να μη γραφει τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Να μη νιώθεις άσχημα, υπερήφανη να νιώθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κάτι μέσα στον Ιανουάριο προγραμματίζεται μήπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Copy / Paste από άλλο forum:

O Χορευτικός Τομέας προσκαλεί όλα τα μέλη του και τους φίλους του την ερχόμενη Κυριακή, 16/12/07 σε μια εκδήλωση συμπαράστασης στον Πολιτιστικό Σύλλογο "ΣΑΡΕΝΑ", του πυροπλήκτου χωριου Καλιδόνα του δήμου Ζαχάρω.

Πρόκειται για ένα σύλλογο με ιδιαίτερο έργο για την ανάδειξη του χωριου και τις γύρω περιοχής, ο οποιος μάλιστα διοργάνωνε κάθε καλοκαίρι ένα μεγάλο festival παραδοσιακών χορών. Ο Τομέας μας είχε λάβει 2 φορες μέρος σε αυτό το festival.

Ύστερα από έκκλησή τους για οικονομική ενίσχυση, θα πραγματοποιηθεί παράσταση, τις οποιας τα έσοδα θα διατεθούν για το ξανακτίσιμο του λαογραφικού μουσείου και τι γενικότερη ενίσχυση του συλλόγου.

Στην παράσταση θα παρουσιαστούν:
  1. στο A Μέρος, χοροί, κάλαντα και δρώμενα του Δωδεκαημέρου από τι Θράκη, την Κρήτη, τι Θεσσαλία & Πελοπόννησο και την Καππαδοκία
  2. στο B Μέρος, χοροί από τα τμήματα τον latin & ευρωπαϊκών, modern jazz και λαϊκών χορών.
Η παράσταση θα ξεκινήσει στις 18:00 και θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων AULA της φιλοσοφικής σχολης, στην Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου.

Είσοδος: 10 ευρώ γενική, 5 ευρώ φοιτητικό, παιδικό δωρεάν
Χρειαζόμαστε την στήριξη όλων σας σε αυτή την προσπάθεια!

Το site του τομέα:
Code:
https://dance.ntua.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top