• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

[Γυναίκες] Ταμπόν, σερβιέτες και ΣΤΣ

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Το ταμπόν όμως πώς το αλλάζεις; Δεν είναι λίγο αηδία η φάση που το βγάζεις; :redface:
Και αναφέρομαι συγκεκριμένα στην περίπτωση που δεν είσαι σπίτι σου, αλλά σε μία τουαλέτα στη σχολή, στη δουλειά κλπ.
Και κάτι άλλο-πόσες ώρες σε "κρατάει"; :worry:

Με τον κίνδυνο να γίνω κουραστική και να δημιουργήσω υπόνοιες ότι σχετίζομαι με καμία εταιρεία παραγωγής ταμπόν :P επαναλαμβάνω:
1. Ακριβώς γι'αυτό ανέφερα ότι είναι τόσο μεγάλο πλεονέκτημα για μένα το να μπορώ να το πετάξω μέσα στην τουαλέτα. Τραβάς το κορδονάκι και το αφήνεις απλά να πέσει (πλάτς!) χωρίς να χρειαστεί ούτε καν να το δεις αν δεν θες.
2. Σε κρατάει 4-8 ώρες. Αν χρειάζεται άλλαγμα νωρίτερα ή αργότερα φοράς λάθος μέγεθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Όχι αρκει να έχεις καθαρά χέρια και να μην το έχεις αφήσει ώρα μέσα ;) τραβάς το κορδονάκι (εγώ συνήθως το βάζω στην άκρη για να μην λερώνεται) και είσαι έτοιμη. Κουβαλάω και 9/10 φορές αντιβακτηριδιακά μαντηλάκια και είμαι μια χαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
1. Ακριβώς γι'αυτό ανέφερα ότι είναι τόσο μεγάλο πλεονέκτημα για μένα το να μπορώ να το πετάξω μέσα στην τουαλέτα. Τραβάς το κορδονάκι και το αφήνεις απλά να πέσει (πλάτς!) χωρίς να χρειαστεί ούτε καν να το δεις αν δεν θες.

Χμ... δεν εννοούσα ακριβώς αυτό
Βασικά το έχω στο μυαλό μου σαν ένα πράγμα που κάποια στιγμή σταματά να απορροφά, οπότε την ώρα που το βγάζεις είναι σαν να απελευθερώνεις τη ροή. Εκεί είναι η αηδία... Χαζομάρα σκέφτομαι;
Δεν ξέρω βρε παιδιά, σοζ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμ... δεν εννοούσα ακριβώς αυτό
Βασικά το έχω στο μυαλό μου σαν ένα πράγμα που κάποια στιγμή σταματά να απορροφά, οπότε την ώρα που το βγάζεις είναι σαν να απελευθερώνεις τη ροή. Εκεί είναι η αηδία... Χαζομάρα σκέφτομαι;
Δεν ξέρω βρε παιδιά, σοζ :redface:
Καλέ δεν είναι τάπα να τη βγάλεις και να πεταχτεί κανένας πίδακας :P
Κάτι τέτοια διαβάζουν οι άντρες και νομίζουν ότι έχουμε κανένα συντριβάνι εκεί κάτω τις ημέρες της περιόδου :P (ψιλοάσχετο: Πρόσφατα πέτυχα άντρα που δεν ήξερε κάθε πότε έχουν οι γυναίκες περίοδο :P :blink: )
Όταν το βγάλεις είσαι απλά όπως όταν πηγαίνεις τουαλέτα κάθε φορά που φοράς σερβιέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλέ δεν είναι τάπα να τη βγάλεις και να πεταχτεί κανένας πίδακας :P
Κάτι τέτοια διαβάζουν οι άντρες και νομίζουν ότι έχουμε κανένα συντριβάνι εκεί κάτω τις ημέρες της περιόδου :P (ψιλοάσχετο: Πρόσφατα πέτυχα άντρα που δεν ήξερε κάθε πότε έχουν οι γυναίκες περίοδο :P :blink: )
Όταν το βγάλεις είσαι απλά όπως όταν πηγαίνεις τουαλέτα κάθε φορά που φοράς σερβιέτα.

:D:D

Α ρε Λία, έλιωσα στα γέλια με αυτό το ποστ σου!
Καλά εμένα η ροή δεν είναι μεγάλη έτσι κι αλλιώς, αλλά δε ξέρω πώς μου είχε καρφωθεί η ιδέα ότι όταν βγάζεις το ταμπόν απελευθερώνεις κι εγώ δεν ξέρω τι! Ε καλά, οι άνδρες φυσικό είναι να μην ξέρουν τα της περιόδου, αλλά την περίοδο της περιόδου (καμένη θετικΙΑ σπίκινγκ) πρώτη φορά ακούω άνθρωπο να μην την ξέρει- πού τονε πέτυχες;
λολζ :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, ως φαν της σερβιέτας, κυρίως επειδή νιώθω πως σιχαίνομαι. Η αλλαγή της σερβιέτας είναι κάτι απλό και αν το κάνεις συχνά νιώθεις μια χαρά στεγνή και καθαρή (ούτε διαφήμιση να έκανα :p)
Το ταμπόν όμως πώς το αλλάζεις; Δεν είναι λίγο αηδία η φάση που το βγάζεις; :redface:
Και αναφέρομαι συγκεκριμένα στην περίπτωση που δεν είσαι σπίτι σου, αλλά σε μία τουαλέτα στη σχολή, στη δουλειά κλπ.

Με πολλάααα αντιβακτηριδιακά μαντηλάκια :P [προσωπικά έχω κάνει αλλαγή στην πιο βρώμικη τουαλέττα ever-μεικτής χρήσης- ενός beach bar στην Κω που ήταν τόσο βρώμικη που σιχαινόμουν να ακουμπήσω ... οπουδήποτε... Ιστορική στιγμή μου η στάση ... πελεκάνου-κάνω ισορροπία στο ένα πόδι ενώ παράλληλα προσπαθεί ένας μεθυσμένος άγγλος να μπει :P:P:P].

Παρόλαυτα ομολογώ ότι κι εγώ είμαι ...φαν της σερβιέττας. Έχω χρησιμοποιήσει ταμπόν αρκετές φορές μεν, αλλά μόνο καλοκαίρι και μόνο αν είμαι διακοπές (πχ. όταν πηγαίνω στην Κέρκυρα για 10 μέρες όλο κι όλο, επουδενεί δεν θα χάσω το καθημερινό μπάνιο επειδή έτυχε να μπορώ να πάω ενώ είμαι αδιάθετη... Ειδικά για μένα που κρατάει 6 ως 8 μέρες [:mad:] καταλαβαίνετε...). Δεν ξέρω προτιμώ να αλλαζω 8323123 φορές τη μέρα παρά να βάζω ταμπόν...

Τώρα για τα τοξικά σοκ ή άλλες μολύνσεις... Εγώ δεν ξέρω καμία που να έπαθε κάτι να πω την αλήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,817 μηνύματα.
Ε καλά, οι άνδρες φυσικό είναι να μην ξέρουν τα της περιόδου, αλλά την περίοδο της περιόδου (καμένη θετικΙΑ σπίκινγκ) πρώτη φορά ακούω άνθρωπο να μην την ξέρει- πού τονε πέτυχες; [/FONT]λολζ :D:D
Εγώ δε το είχα υπόψη μου :redface:
Βασικά όταν μου είπε ότι έχετε ΚΑΘΕ μήνα έμεινα μ.... :P Για αδιευκρίνηστο λόγο είχα ας πούμε υπόψη μου ότι οι γυναίκες έχουν κάθε 2-3 μήνες (δε με απασχόλησε βέβαια ποτέ μιας που σαν πληροφορία μου είναι προσωπικά παντελώς άχρηστη και απλά δεν έχει τύχει να ρωτήσω μέχρι στιγμής :P ).


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ δε το είχα υπόψη μου :redface:
Βασικά όταν μου είπε ότι έχετε ΚΑΘΕ μήνα έμεινα μ.... :P Για αδιευκρίνηστο λόγο είχα ας πούμε υπόψη μου ότι οι γυναίκες έχουν κάθε 2-3 μήνες (δε με απασχόλησε βέβαια ποτέ μιας που σαν πληροφορία μου είναι προσωπικά παντελώς άχρηστη και απλά δεν έχει τύχει να ρωτήσω μέχρι στιγμής :P ).


-petros

Δεν πειράζει παιδίμ, όσο ζεις μαθαίνεις! (:angel:)


:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως σκεφτόμουν τώρα κάτι:
Θα ήταν φοβερό αν στο μέλλον η επιστήμη έβρισκε έναν τρόπο για προσωρινή, ασφαλή και πλήρως αναστρέψιμη στείρωση. Έτσι δεν θα είχαμε ούτε περίοδο, ούτε θα χρειαζόμασταν αντισύλληψη και όταν αποφασίζαμε να κάνουμε παιδί, απλά θα πηγαίναμε στο γιατρό και όλα θα ήταν πάλι as nature intended.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πάντως σκεφτόμουν τώρα κάτι:
Θα ήταν φοβερό αν στο μέλλον η επιστήμη έβρισκε έναν τρόπο για προσωρινή, ασφαλή και πλήρως αναστρέψιμη στείρωση. Έτσι δεν θα είχαμε ούτε περίοδο, ούτε θα χρειαζόμασταν αντισύλληψη και όταν αποφασίζαμε να κάνουμε παιδί, απλά θα πηγαίναμε στο γιατρό και όλα θα ήταν πάλι as nature intended.

Μμμμ βασικά από ό,τι ξέρω η περίοδος είναι κάτι καλό επειδή αποβάλλονται από τον οργανισμό μας διάφορα στοιχεία που δεν του χρειάζονται (πέραν των μη γονιμοποιημένων ωαρίων) και "καθαρίζει". Γι αυτό και μετά την εμμηνόπαυση αρχίζουν τα διάφορα προβλήματα στις γυναίκες...
Όλα αυτά βέβαια είναι by μαμά και το πώς τα έχει βιώσει εκείνη μέχρι στιγμής, οπότε δεν ξέρω να σας τα αναλύσω περαιτέρω
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε προφανώς αν η Ιατρική ανακαλύψει κάτι τέτοιο, θα το προβλέψει αυτό.
Αν ήξερα εγώ το πώς θα ήμουν γιατρός και θα είχα πάρει και Νόμπελ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μμμμ βασικά από ό,τι ξέρω η περίοδος είναι κάτι καλό επειδή αποβάλλονται από τον οργανισμό μας διάφορα στοιχεία που δεν του χρειάζονται (πέραν των μη γονιμοποιημένων ωαρίων) και "καθαρίζει". Γι αυτό και μετά την εμμηνόπαυση αρχίζουν τα διάφορα προβλήματα στις γυναίκες...
Όλα αυτά βέβαια είναι by μαμά και το πώς τα έχει βιώσει εκείνη μέχρι στιγμής, οπότε δεν ξέρω να σας τα αναλύσω περαιτέρω
:redface:

Kαι εγώ αν δεν κάνω λάθος νομίζω ότι αυτα τα "άχρηστα" είναι αυτά που δημιουργεί ο οργανισμός για την περίπτωση που θα πρέπει να αποκτήσει...φιλοξενούμενο... Οπότε υποθέτω η .. μέθοδος θα μας απάλλασε από το ...πακετάκι.

Νομίζω πάντως ότι στις αθλήτριες κάπως το κάνουν [με συνεχόμενες δόσεις αντισυλληπτικών? :hmm:] και όταν είναι να πάνε σε μεγάλους αγώνες φροντίζουν να μην έχουν...επισκέπτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε προφανώς αν η Ιατρική ανακαλύψει κάτι τέτοιο, θα το προβλέψει αυτό.
Αν ήξερα εγώ το πώς θα ήμουν γιατρός και θα είχα πάρει και Νόμπελ :P

καλά μη νομίζεις, κι εμένα δε θα με χάλαγε να μην ξαναείχα περίοδο ποτές :P


Μάλλον έχει δίκιο η Ρεζ περί του πακετακίου- πρέπει να είναι τα ...παρελκόμενα της εγκυμοσύνης που αποβάλλονται μαζί με το ωάριο (δεν το είχα σκεφτεί... και αναρωτιόμουν πάντα πώς γίνεται για ένα ωάριο, να κρατάει η περίοδος 5-6 μέρες! :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

Μάλλον έχει δίκιο η Ρεζ περί του πακετακίου- πρέπει να είναι τα ...παρελκόμενα της εγκυμοσύνης που αποβάλλονται μαζί με το ωάριο (δεν το είχα σκεφτεί... και αναρωτιόμουν πάντα πώς γίνεται για ένα ωάριο, να κρατάει η περίοδος 5-6 μέρες! :redface:)

Ε δεν είναι μόνο το ωάριο, είναι ολόκληρο το σύστημα που κάθε μήνα ετοιμάζεται να φιλοξενήσει μπεμπέ. Πάντως ας μην την κακολογούμε την περίοδο, μην τύχει καμιά φορά και δεν έρθει και τρέχουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πρέπει να είναι ζήτημα ανατομίας κόλπου (πλάτος,μήκος) αλλά εγώ όταν στα 16 είχα προσπαθήσει να βάλω το small ταμπόν (κατόπιν καταπίεσης της ξαδέρφης να πάμε για βουτιές) όχι απλά δεν έμπαινε αλλά είχα εκνευριστεί σε αίσχιστο βαθμό ενώ είχα ακολουθήσει τις οδηγίες κατά γράμμα. Οπότε, αν κάποια κοπέλα δεν έχει σεξουαλικές επαφές ακόμα και ο κόλπος της είναι στενός, τότε καλύτερα να το αποφύγει.
Μου έχει τύχει πάντως, αν και είμαι μεγαλόσωμη άρα με μεγαλύτερη λεκάνη και με αρκετά χρόνια σεξουαλικής ζωής στην πλάτη μου, να μη μπαίνει το άτιμο. Γιατί είμαι σφιγμένη, γιατί είμαι βιαστική... και να 'ναι το πιο μικρό και να μη λέει να προχωρήσει το ρημάδι!!
Οπότε βαθιά ανάσα και αρίμπα.

Το ταμπόν όμως πώς το αλλάζεις; Δεν είναι λίγο αηδία η φάση που το βγάζεις; :redface:

Καλέ δεν είναι τάπα να τη βγάλεις και να πεταχτεί κανένας πίδακας :P
Ακριβώς. Αντιθέτως, είναι πολύ πιο απλό και καθαρό, μένει και η γύρω περιοχή ανέγγιχτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Με παραξενεψε η ανυσηχια που επεδειξαν ορισμενες κοπελες μηπως κοπει το σχινακι και το χασουν.

Ρε κοριτσια και να κοπει το κορδονι δηλαδη το ταμπον να παει ΠΟΥ ακριβως? Τι ειναι πηγαδι? Ο τραχηλος ειναι ξερω γω 10-20 εκατοστα εντος και αυτο σε φαση σεξουαλικης διεγερσης (λιγοτερο στα φυσιολογικα).

Το δευτερο που διαβασα ηταν μην τυχων και κοψει τη ροη, επισις δεν εισαστε μπουκαλια και το ταμπον δεν ειναι φελος:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Προσωπικα οποτε χρησιμοποιω ταμπον η ροη μου ειναι μικροτερη απο οταν δεν...
Δηλαδη, και διαρκει λιγοτερες μερες απο τις 7 ως συνηθως και κατα τη διαρκεια της περιοδου το αιμα σε καθημερινη βαση ειναι πολυ λιγοτερο απο οταν χρησιμοποιω σερβιετες...Δλδ αυτο ειναι παντελως τυχαιο και συμπτωματικα συμβαινει καθε φορα που χρησιμοποιω ταμπον...?
Δε νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως επιστημονικά δεν έχω ακούσει να έχει αποδειχτεί κάτι τέτοιο. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πάντως επιστημονικά δεν έχω ακούσει να έχει αποδειχτεί κάτι τέτοιο. :confused:

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει με αυτο καθολου. Ουτε εχω φροντισει να διαβασω περι αυτου, αλλα ουτε εχω ρωτησει το γυναικολογο μου.
Δεν ειναι ομως αποκλειστικα δικη μου παρατηρηση, αλλα και αλλων γυναικων που γνωριζω και το εχουμε συζητησει...
Απλα αδυνατω να το θεωρησω τυχαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έχω την αίσθηση ότι την πρώτη φορά που είχα φορέσει ταμπόν [οπότε και είχα διαβάσει περι αντενδείξεων και λοιπών] είχα διαβάσει στο site της εταιρείας( ή στις οδηγίες μέσα στο κουτί? Δεν θυμαμαι, πάνε πολλά χρόνια από τότε και έκτοτε δεν ξαναδιάβασα τις οδηγίες ποτέ :redface:) ότι με ταμπόν ενδέχεται να κρατάει 1-2 μέρες λιγότερο γιατί η ... απομάκρυνση γίνεται απευθείας στον ...τόπο του εγκλήματος και δεν χρειάζεται να ... κάνει καμιά διαδρομή μέχρι κάτω. Αλλά το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί μιλάμε για 7 χρόνια πριν οπότε πιθανόν να μην το θυμάμαι και καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top