Σκάνδαλο Novartis

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Με ρώτησες αν το είδα από το Πρώτο Θέμα και σου είπα όχι. Και παρόλ' αυτά λες "μα και το πρώτο θέμα τα ίδια θα έγραφε". Έχεις τεράστιο θέμα στον τρόπο που βλέπεις την πολιτική, δεν είναι όλα άσπρα ή μαύρα. Και όταν το λέω αυτό δεν εννοώ ότι είναι άσπρα στη συγκεκριμένη υπόθεση αλλά ότι επιλέγεις να ενημερώνεσαι μόνο από τη μια πλευρά των πραγμάτων. Αν το πρώτο θέμα βγει και πει αύριο ότι η γη είναι στρογγυλή θα θεωρήσεις ότι είναι επίπεδη μόνο και μόνο επειδή το είπε το πρώτο θέμα. Ήμουν και γω κάποτε στη θέση σου οπότε το καταλαβαίνω, αλλά πρέπει να ξεκινήσεις να σκέφτεσαι ότι τα πράγματα μπορεί να είναι και λίγο διαφορετικά και πιο πολύπλοκα από ότι τα θεωρείς ή από ότι στα παρουσιάζει ο Βαξεβάνης. Τα βίντεο που σου παρέθεσα παραπάνω περιέχουν έναν ευρωβουλευτή του συριζα, τον δικηγόρο των μαρτύρων του fbi και τον σαλμά αλλά επιλέγεις να μην τους δώσεις σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί το προσπερνάς, εφόσον απ' ότι έχω καταλάβει είσαι με τη πλευρά του. Εγώ τον άκουσα και αυτό δε μου απαγορεύει να σχολιάσω και να κατακρίνω την επίδειξη ακροδεξιού εκχυδαϊσμού. Τα άλλα περί συλλαλητηρίου και σκευωρίας τα έχουμε ξανακούσει, γελάσαμε, φτάνει. Μας τα πε και ο Άκης τότε.

Δεν κατάλαβες κλεάνθη, δεν προσπερνάω τα όσα είπε. Αλλά όταν από 35 λεπτά ομιλία το μόνο που έχεις να σχολιάσεις είναι το ύφος του ομιλητή μην περιμένεις κάποιου είδους επικρότηση.
Γιατί όταν μιλούσε ο Πικραμένος, ο κ. Πολάκης γελούσε:
Όλα τα κόμματα μάς είχαν…
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΥΜΟΥΤΣΑΚΟΣ: Μη γελάτε!
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΙΚΙΛΙΑΣ: Είναι ντροπή να μιλάει ο ομιλητής και να τον διακόπτετε γελώντας!
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) ΜΗΤΑΡΑΚΗΣ: Κύριε Πρόεδρε, ο κ. Πολάκης χλευάζει τον κύριο Πρωθυπουργό!
ΠΡΟΕΔΡΕΥΩΝ (Μάριος Γεωργιάδης): Κύριοι συνάδελφοι, σας παρακαλώ, σεβαστείτε και εσείς με τη σειρά σας.
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΙΚΙΛΙΑΣ: Ξέρετε πάρα πολύ καλά ότι εγώ δεν σας έχω μιλήσει έτσι.
ΠΡΟΕΔΡΕΥΩΝ (Μάριος Γεωργιάδης): Κύριε Κικίλια, σας παρακαλώ πολύ.
Κύριε Πολάκη, και εσείς. Ας σεβαστούμε τον ομιλητή.
Συνεχίστε. Συγγνώμη για τη διακοπή.
Ενώ στην ομιλία του Σαμαρά, η κ. Βαγενά σχολίαζε:
Πληροφορίες αναφέρουν ότι η κυρία Βαγενά απευθυνόμενη σε βουλευτές που παρακολουθούσαν την ομιλία του πρώην πρωθυπουργού φέρεται να είπε: «Αυτοί δεν έχουν καταλάβει ακόμα ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα, ότι δεν είναι αφεντικά του λαού και ποιοι έχουν την εξουσία».Οι τελευταίοι απάντησαν και έτσι προκλήθηκε μια… μίνι λεκτική σύρραξη. Στο συμβάν φέρεται να ενεπλάκη και ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Δημήτρης Γάκης ο οποίος φέρεται να χρησιμοποίησε βαριές εκφράσεις εναντίον τους.

Το να μου πεις
"Συμφωνώ με τα όσα είπε ο Άδωνις και είχε κάποια σωστά επιχειρήματα
ή
Διαφωνώ με τα όσα είπε ο Άδωνις και όσα λέει είναι σκευωρίες για να ρίξει τη μπάλα πίσω στην κυβέρνηση"
και "αλλά πρέπει να σταθούμε και στο ύφος του το οποίο..."
Ναι, να το δεχτώ. Αλλά να απομονώνεις το ύφος του ομιλητή σε μια ομιλία 35 λεπτών και να ασχολείσαι μόνο με αυτό το βρίσκω λάθος και θεωρώ ότι μειώνει την αξία των όσων λέει. Όχι την ορθότητα, αλλά την αξία. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Με ρώτησες αν το είδα από το Πρώτο Θέμα και σου είπα όχι. Και παρόλ' αυτά λες "μα και το πρώτο θέμα τα ίδια θα έγραφε". Έχεις τεράστιο θέμα στον τρόπο που βλέπεις την πολιτική, δεν είναι όλα άσπρα ή μαύρα. Και όταν το λέω αυτό δεν εννοώ ότι είναι άσπρα στη συγκεκριμένη υπόθεση αλλά ότι επιλέγεις να ενημερώνεσαι μόνο από τη μια πλευρά των πραγμάτων. Αν το πρώτο θέμα βγει και πει αύριο ότι η γη είναι στρογγυλή θα θεωρήσεις ότι είναι επίπεδη μόνο και μόνο επειδή το είπε το πρώτο θέμα. Ήμουν και γω κάποτε στη θέση σου οπότε το καταλαβαίνω, αλλά πρέπει να ξεκινήσεις να σκέφτεσαι ότι τα πράγματα μπορεί να είναι και λίγο διαφορετικά και πιο πολύπλοκα από ότι τα θεωρείς ή από ότι στα παρουσιάζει ο Βαξεβάνης. Τα βίντεο που σου παρέθεσα παραπάνω περιέχουν έναν ευρωβουλευτή του συριζα, τον δικηγόρο των μαρτύρων του fbi και τον σαλμά αλλά επιλέγεις να μην τους δώσεις σημασία.

Αποφευγεις να απαντησεις , η ερωτηση ειναι σαφης , εχεις κομπλεξ , φανατισμό ;

Οσο για την ενημερωση κανω το ιδιο πραιγμα που κανεις και ΕΣΥ , να κατηγορω την αντιπαλη μερια χωρις να βλεπω την καμπουρα μου.



Την δικαιοσυνη την εμπιστευεσαι επιλεκτικα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αποφευγεις να απαντησεις , η ερωτηση ειναι σαφης , εχεις κομπλεξ , φανατισμό ;

Όχι. Βασικά ναι, είμαι κατά των ακραιοτήτων. Έχω κόμπλεξ με τα δυο άκρα και τα ανελεύθερα καθεστώτα.

Οσο για την ενημερωση κανω το ιδιο πραιγμα που κανεις και ΕΣΥ , να κατηγορω την αντιπαλη μερια χωρις να βλεπω την καμπουρα μου.

Δεν φαίνεται αυτό, αλλά ας το δεχτώ.


Την δικαιοσυνη την εμπιστευεσαι επιλεκτικα ;

Δεν εμπιστεύομαι τις διαδικασίες καθώς η δικαιοσύνη έχει αποδειχτεί πάρα πολύ αργή. Κάνουν χρόνια ολόκληρα να κλείσουν υποθέσεις, πράγμα που πρέπει να αλλάξει. Η δικαιοσύνη χρειάζεται πολλές αλλαγές ώστε να επιταχυνθούν οι διαδικασίες της. Ωστόσο στο να πάρει κάποια απόφαση θεωρώ πως είναι έμπιστη. Απλά το βρίσκω μη αποδοτικό το να έρθει 10 χρόνια μετά. Επίσης εμπιστεύομαι την δικαιοσύνη ως σύνολο, όχι ως μονάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ο Άδωνις βγήκε και είπε " η χθεσινή μου παραπομπή είναι ο μεγαλύτερος τίτλος τιμής στην πολιτική μου καριέρα. Το ότι με επέλεξε ο κ. Τσίπρας – αυτός ο μικρός πρωθυπουργός – για αντίπαλό του είναι τιμή για μένα". Καλά ότι δεν πάει καλά ο άνθρωπος το ξέρουμε. Αλλά αυτό δε βγάζει και νόημα. Αν δηλαδή είναι μπλεγμένος στο σκάνδαλο θα έχει νικήσει ο Τσίπρας; Πώς λέγεται αυτός που βλέπει παντού εχθρούς; Τι να πει κανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
κάποιος αιρετικός πάντως, με ορατό κίνδυνο να χαρακτηριστεί θιασώτης αδώνειου πολιτικαντισμού, θα μπορούσε να αντιλέξει πως ο εν λόγω, στην ομιλία του εδώ (η οποία παρατέθηκε πιο πάνω, αν βέβαια διαθέτει την αρκετούτσικη αντοχή να τον ακούσει έως το τέλος):

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=mOS32914-X8

θεωρούσε ευκταία την παραπομπή του ώστε να μπορέσει να αποδείξει το αίολο, ανυπόστατο και υποκινούμενο των κατηγοριών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ε καλά, αυτό δε μου λέει κάτι. Όποιον κατηγορήσεις για κάτι θα σου πει, πάμε να το αποδείξεις στο δικαστήριο αν είμαι αθώος ή ένοχος. Κανείς δε θα πει, μη με δικασετε γιατί θα φανεί η ενοχή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
κάποιος αιρετικός πάντως, με ορατό κίνδυνο να χαρακτηριστεί θιασώτης αδώνειου πολιτικαντισμού, θα μπορούσε να αντιλέξει πως ο εν λόγω, στην ομιλία του εδώ (η οποία παρατέθηκε πιο πάνω, αν βέβαια διαθέτει την αρκετούτσικη αντοχή να τον ακούσει έως το τέλος):

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=mOS32914-X8

θεωρούσε ευκταία την παραπομπή του ώστε να μπορέσει να αποδείξει το αίολο, ανυπόστατο και υποκινούμενο των κατηγοριών

Μεχρι τις 3 το πρωι εβλεπα Βουλη χθες. Χαμουλης εγινε. Ενταξει το οτι υπαρχει σκανδαλο ειναι ξεκαθαρο και οτι καποιοι τα εχουν παρει. Αλλα δεν ειμαι υπερ του να αναλαμβανει τετοιες υποθεσεις η βουλη. Το θεμα ειναι καθαρα νομικο και δεν εχουν καμια δουλεια να γινουν οι Βουλευετες Αστυνομοι Μπεκα για να ερευνησουν το θεμα.

Παντως ειχε πολυ γελιο χθες, αν και το θεμα ειναι αρκετα σοβαρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Μεχρι τις 3 το πρωι εβλεπα Βουλη χθες. Χαμουλης εγινε. Ενταξει το οτι υπαρχει σκανδαλο ειναι ξεκαθαρο και οτι καποιοι τα εχουν παρει. Αλλα δεν ειμαι υπερ του να αναλαμβανει τετοιες υποθεσεις η βουλη. Το θεμα ειναι καθαρα νομικο και δεν εχουν καμια δουλεια να γινουν οι Βουλευετες Αστυνομοι Μπεκα για να ερευνησουν το θεμα.

Παντως ειχε πολυ γελιο χθες, αν και το θεμα ειναι αρκετα σοβαρο.

ποιός κομίζει γλαύκα εις αθήνας; Τώρα ανακαλύφτηκε το σκάνδαλο με τις εγκρίσεις και τις τιμολογήσεις; Και μόνο την Νοβάρτις αφορά; Σε κάθε επίπεδο. Κλασικά, όσοι ξέρουν δεν μιλούν, κι αυτοί που μιλούν ιδέαν δεν έχουν Ντον. Και μόνο το φάρμακο αφορά;

Ε καλά, αυτό δε μου λέει κάτι. Όποιον κατηγορήσεις για κάτι θα σου πει, πάμε να το αποδείξεις στο δικαστήριο αν είμαι αθώος ή ένοχος. Κανείς δε θα πει, μη με δικασετε γιατί θα φανεί η ενοχή του.

αυτή η πρωτοπόρα αντίληψη (''Κανείς δε θα πει, μη με δικασετε γιατί θα φανεί η ενοχή του.''), εάν υποθέσουμε πως έχει ισχύ (ο κυρ τσοχατζό- πχ και ένα κάρο άλλοι διαφωνούν έμπρακτα), θα ακύρωνε το νομικό μας σύστημα. Το οποίο επιτάσσει ακριβώς αυτό ''Όποιον κατηγορήσεις για κάτι θα σου πει, πάμε να το αποδείξεις στο δικαστήριο αν είμαι αθώος ή ένοχος. '' Και επίσης δεν εξηγεί την γενικά υφιστάμενη πρεμούρα για παραγραφές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Ο Άδωνις βγήκε και είπε " η χθεσινή μου παραπομπή είναι ο μεγαλύτερος τίτλος τιμής στην πολιτική μου καριέρα. Το ότι με επέλεξε ο κ. Τσίπρας – αυτός ο μικρός πρωθυπουργός – για αντίπαλό του είναι τιμή για μένα". Καλά ότι δεν πάει καλά ο άνθρωπος το ξέρουμε. Αλλά αυτό δε βγάζει και νόημα. Αν δηλαδή είναι μπλεγμένος στο σκάνδαλο θα έχει νικήσει ο Τσίπρας; Πώς λέγεται αυτός που βλέπει παντού εχθρούς; Τι να πει κανείς...

O Άδωνις απέδειξε αυτά που λέει εχτές στην ομιλία του. Ο ΣΥΡΙΖΑ εκμεταλεύτηκε το σκάνδαλο για πολιτικούς σκοπούς. Αν ο κ. Τσίπρας ήθελε να είναι δίκαιος έπρεπε να δώσει ασυλία στους υπουργούς της ΝΔ/ΠΑΣΟΚ όπως έδωσες στους δικούς του (βλ. ΚΕΛΠΝΟ και Πολάκης). Το τι έχει να κερδίσει είναι ευνόητο.

Απροσονατολισμός. Η Μέρκελ εχθές είπε τα Σκόπια Μακεδονία.

Ο Βαξεβάνης πλήρωσε με χρήματα στη google για να βγαίνει ως διαφήμιση ένα video που ο ίδιος κατηγορεί τον Άδωνι.


2 εκατομμύρια είναι πολύ μικρό ποσό για να χρηματιστεί ενας υπουργός. Σοβαρευτείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
κάποιος αιρετικός πάντως, με ορατό κίνδυνο να χαρακτηριστεί θιασώτης αδώνειου πολιτικαντισμού, θα μπορούσε να αντιλέξει πως ο εν λόγω, στην ομιλία του εδώ (η οποία παρατέθηκε πιο πάνω, αν βέβαια διαθέτει την αρκετούτσικη αντοχή να τον ακούσει έως το τέλος):

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=mOS32914-X8

θεωρούσε ευκταία την παραπομπή του ώστε να μπορέσει να αποδείξει το αίολο, ανυπόστατο και υποκινούμενο των κατηγοριών

Παντως, σημερα που μιλουσε σε μια εκπομπη παρατηρησα κατι που ειπε και αθελα του αποκαλυψε την σκεψη του.
Ειπε οτι η υποθεση αυτη στην ουσια θα κοστισει το Ελληνικο Δημοσιο αρκετα χρηματα ( ως αποζημιωση), διοτι οι δικηγοροι της Novartis μπορουν να κανουν αιτημα οι καταθεσεις των μαρτυρων να βγουν ακυρες γιατι δεν ακολουθηθηκε η διαδικασια που οριζει ο νομος για τις καταθεσεις των μαρτυρων και υπαρχουν νομικες παραλειψεις απο την μερια των Εισαγγελεων και Δικαστων που ασχολουνται με την υποθεση.
Με λιγα λογια δηλαδη, ειπε οτι η υποθεση μπορει να μην προχωρησει παραπερα και να κλεισει λογω της προχειροδουλειας και των νομικων παραλειψεων.. Οποτε, μπορουμε καλλιστα να θεωρησουμε οτι ουρλιαζει ετσι για την παραπομπη του στο δικαστηριο γιατι μιλαει εκ του ασφαλους. Αυτη ειναι μια δικη μου διαπιστωση και παρατηρηση που ισως και να ειναι λαθος. :pardon:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Παντως, σημερα που μιλουσε σε μια εκπομπη παρατηρησα κατι που ειπε και αθελα του αποκαλυψε την σκεψη του.
Ειπε οτι η υποθεση αυτη στην ουσια θα κοστισει το Ελληνικο Δημοσιο αρκετα χρηματα ( ως αποζημιωση), διοτι οι δικηγοροι της Novartis μπορουν να κανουν αιτημα οι καταθεσεις των μαρτυρων να βγουν ακυρες γιατι δεν ακολουθηθηκε η διαδικασια που οριζει ο νομος για τις καταθεσεις των μαρτυρων και υπαρχουν νομικες παραλειψεις απο την μερια των Εισαγγελεων και Δικαστων που ασχολουνται με την υποθεση.
Με λιγα λογια δηλαδη, ειπε οτι η υποθεση μπορει να μην προχωρησει παραπερα και να κλεισει λογω της προχειροδουλειας και των νομικων παραλειψεων.. Οποτε, μπορουμε καλλιστα να θεωρησουμε οτι ουρλιαζει ετσι για την παραπομπη του στο δικαστηριο γιατι μιλαει εκ του ασφαλους. Αυτη ειναι μια δικη μου διαπιστωση και παρατηρηση που ισως και να ειναι λαθος. :pardon:

καθόλου δεν θα το απέκλεια αυτό που λες. Περί του μίστερ αδώνιδος μιλάμε. Αν και στην παρατεθείσα τοποθέτησή του στην βουλή, ακουγόταν πιο πειστικός από τους πολάκηδες. Δικονομικά δεν μπορώ να ξέρω που βρίσκεται η αντικειμενική αλήθεια. Προσωπικά μένω σε αυτά που σου είπα πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα βγήκε στη δημοσιότητα πως σε νέες τους καταθέσεις οι προστατευόμενοι μάρτυρες προσκόμισαν νέα στοιχεία. Καθώς και το ότι οι έφοδοι της εισαγγελίας βρήκαν στοιχεία για επιπλέον δωροδοκίες γιατρών που πολλαπλασιάζουν το κόστος για το ελληνικό δημόσιο. Δωροδοκίες φαίνεται να χρονολογούνται και την περίοδο 2016-2017 που βάζει στο κάδρο των πολιτικών ευθυνών την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ. Η αντιπολίτευση άραγε θα πει τίποτα για τις ευθύνες αυτές; Ή δεν την παίρνει; Γιατί τον μάγκα ξέρουν καλά να τον κάνουν, το να προσφέρουν την ελάχιστη υπηρεσία στη χώρα που κατέστρεψαν, τους είναι δύσκολο!

Όσο για τα ΜΜΕ που λέτε, εσείς που διαβάζετε Πρώτο Θέμα, Καθημερινή, Νέα κλπ: Αν τα διαβάζετε όσο λέτε, φαντάζομαι θα διαβάζετε και τις σχεδόν καθημερινές "στήλες" τους όπου ζητούν συγγνώμη σε πρόσωπα για τα ανακριβή και ψευδή τους ρεπορτάζ. Γιατί ή τα διαβάζουμε ή όχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι να κάνει η αντιπολίτευση σε ένα δικαστικό ζήτημα Κλεάνθη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τόσες μέρες τι κάνει; Ζούμε μια ημίτρελη μαφιόζικη παράνοια από την αντιπολίτευση. Η στοιχειώδης επισήμανση της πολιτικής ευθύνης ονομάζεται τώρα "δικαστικό ζήτημα"; Όλα τα άλλα τόσες μέρες τι είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τώρα αμύνεται στις κατηγορίες... Η κυβέρνηση έφερε την υπόθεση με τον τρόπο που τον έφερε ενώ δεν ήταν η δουλειά της,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Πέρασαν ελάχιστες ώρες και αμέσως η ΝΔ απάντησε στο βίντεο του Βαξεβάνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Συγγνώμη ο Πορτοσάλτε είναι μέλος της ΝΔ; Οτι είναι δεξιός του κερατά το ξέρουμε. Με ποια ιδιότητα απαντάει εκ μέρους της ΝΔ όπως λες;
Μετά λέγατε λαϊκιστή το Λαζόπουλο. Ο Πορτοσάλτε κάθε μέρα χτυπιέται για να ρίξει την κυβέρνηση. Εμ δε σφάξανε. Βγήκαν στο φως οι λαμογιές σας.
(άσχετο τελείως αλλά ξέρετε οτι ο Παπαδημητρίου είναι 10 χρόνια μεγαλύτερος από τον Πορτοσάλτε; Έτσι, για κουτσομπολιό το λέω. Φαίνεται 10 χρόνια μικρότερος.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπερδεύτηκε ο Άκικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Συγγνώμη ο Πορτοσάλτε είναι μέλος της ΝΔ; Οτι είναι δεξιός του κερατά το ξέρουμε. Με ποια ιδιότητα απαντάει εκ μέρους της ΝΔ όπως λες;
Μετά λέγατε λαϊκιστή το Λαζόπουλο. Ο Πορτοσάλτε κάθε μέρα χτυπιέται για να ρίξει την κυβέρνηση. Εμ δε σφάξανε. Βγήκαν στο φως οι λαμογιές σας.
(άσχετο τελείως αλλά ξέρετε οτι ο Παπαδημητρίου είναι 10 χρόνια μεγαλύτερος από τον Πορτοσάλτε; Έτσι, για κουτσομπολιό το λέω. Φαίνεται 10 χρόνια μικρότερος.:P)

Ότι είναι ο Βαξεβάνης και ο Λαζόπουλος για το ΣΥΡΙΖΑ είναι και ο Πορτοσάλτες για την ΝΔ. Ο τελευταίος δεν έκρυψε την ιδεολογία του. Οι πρώτοι το παίζουν ανερξάτητοι.

Ο Πορτοσάλτε είναι από τους καλυτερους δημοσιογράφους της χώρας αλλά τρώει αρκετή λάσπη από τα προπαγανδιστικά μέσα του ΣΥΡΙΖΑ όπως ακριβώς και ο Άδωνις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top