[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
χαμηλη θερμοκρασια οτι τριχα και αν εχετε. Επισης να το χρησιμοποιειτε οσο πιο αραια γινεται (το ιδιο ισχυει και για το πιστολακι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά. Κάνω εδώ και μερικά χρόνια αποτρίχωση με κερί σε αισθητικό στο μπικίνι όχι σε ολόκληρο στο πλάι μόνο. Τώρα τελευταία σκέφτομαι να το κάνω όλο γιατί έχω βαρεθεί τις τρίχες και το ξυράφι. Κάνει καμιά σας και ξέρετε αν πονάει πολυυυυύ? Γενικά αντέχω στον πόνο (τα πόδια τα κάνω μόνη μου είτε με κερί ή με το σιλκεπίλ ούτε και στην αισθητικό πονάω ιδιαίτερα) αλλά είπαμε μην πεθάνω κ από τον πόνο ή φύγω με κανένα αιμάτωμα. Κρατάει όσο και το κερί στα πόδια π.χ.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πονάει, αλλά όχι απίστευτα πολύ, εκτός απο μερικά σημεία. Μπορείς να πεις στην αισθητικό σου να βάζει πολύ μικρά κομμάτια τις πρώτες φορες, ώστε να σου είναι πιο εύκολο. Πάντως το αποτέλεσμα αξίζει την ταλαιπωρία με το παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
κοριτσια σημερα αγορασα για πρωτη φορα τζελ απολεπισης για το σωμα. αυτό το βαζω πριν ή αφου έχω ξυρισει τα ποδια μου?

α και κατι αλλο οσον αφορα στην απορια της blondie. ξερετε ποσο μεγαλη πρεπει να ναι περιπου η τριχα σε αυτη την περιοχη για να μπορεις να κανεις κερι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Περίπου δύο χιλιοστά.
Όσο για το τζελ, λογικά πριν το βάζεις, ώστε να βγουν οι τριχούλες που θα έχουν γυρίσει προς τα μέσα και να είναι πιο εύκολο το ξύρισμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ kajira! μονο δυο χιλιοστα? ουαου. εγω εχω δοκιμασει μονη μου στη γυρω περιοχη με πιο μεγαλες τριχες και δε γινοτανε! μενανε πολλες! μαλλον θα το αφησω σε επαγγελματια τλκ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά. Κάνω εδώ και μερικά χρόνια αποτρίχωση με κερί σε αισθητικό στο μπικίνι όχι σε ολόκληρο στο πλάι μόνο. Τώρα τελευταία σκέφτομαι να το κάνω όλο γιατί έχω βαρεθεί τις τρίχες και το ξυράφι. Κάνει καμιά σας και ξέρετε αν πονάει πολυυυυύ? Γενικά αντέχω στον πόνο (τα πόδια τα κάνω μόνη μου είτε με κερί ή με το σιλκεπίλ ούτε και στην αισθητικό πονάω ιδιαίτερα) αλλά είπαμε μην πεθάνω κ από τον πόνο ή φύγω με κανένα αιμάτωμα. Κρατάει όσο και το κερί στα πόδια π.χ.?
οχι δεν ποναει υπερβολικα...ποιο υγειηνη τεχνικη ειναι η λειωμενη καραμελα με σπατουλα και τεχνικη κεριου δηλ. αντικατασταση κεριου με καραμελα.;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
καλησπερα φιλες!!!!!!!ΜΑΣΚΑ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΟΥ :
1 κουτ.γλ. μελι , 1/2 κουτ.γλ. ζαχαρη ,2-3 σταγονες λεμονι ....ανακατευουμε ,γινεται μια παχυρευστη μαζα με σπατουλα τηναπλωνουμε στο προσωπο και κανουμε απαλο μασαζ ...μετα την αφηνουμε λιγο να δρασει...και ξεβγαζουμε με χλιαρο νερο..εκπληκτικα αποτελεσματα...εννοειται οτι εφαρμοζεται σε προσωπο που δεν εχει σπυρακια κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
σημερα πηρα ενα cream blush απο τα μακ και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα. ηταν κατι που απεφευγα να χρησιμοποιησω γιατι φοβομουνα οτι δεν θα φαινεται ωραιο στο προσωπο ενω εχει πολυ ωραιο αποτελεσμα. κανει ειδικα για ξηρες επιδερμιδες και το καλοκαιρι θα ελεγα ή ανοιξη θα ειναι πολυ καλο γιατι δινει ετσι και ενα χρωμα υγειας στα μαγουλα. εξαρταται και τον τονο φυσικα που θα αγορασετε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λέω να εκτονωθώ στο μαλλί μου μόλις τελειώσει η εξεταστική.
Θέλω να κάνω ανταύγειες αλλά δεν ξέρω τι χρώμα. Μωβ ή κόκκινες;
Αν κάνω μωβ, θα κάνω 2-4. Αν κάνω κόκκινες θα κάνω αρκετές.
Τι χρώμα λέτε εσείς;
Το μαλλί μου είναι σκούρο καστανό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Λέω να εκτονωθώ στο μαλλί μου μόλις τελειώσει η εξεταστική.
Θέλω να κάνω ανταύγειες αλλά δεν ξέρω τι χρώμα. Μωβ ή κόκκινες;
Αν κάνω μωβ, θα κάνω 2-4. Αν κάνω κόκκινες θα κάνω αρκετές.
Τι χρώμα λέτε εσείς;
Το μαλλί μου είναι σκούρο καστανό.

Εεεε πρέπει να ξέρουμε και το χρώμα του δέρματός σου ..... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ασπρούλι είναι. :redface::P
Μάτια: Καστανά. Εσύ τουλάχιστον με έχεις δει. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δεν σε έχω δει!!!!!!! Όλο μωρά βλέπω!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ μια εποχή είχα μια κόκκινη ανταύγεια και μια μωβ. Αλλά κόκκινο του αίματος και μωβ λιλά. Δίπλα δίπλα τις είχα στο πλάι κάπου. Και ήταν σούπερ γιατί έχω σγουρά μαλλιά και μπερδευόντοσαν τα χρώματα με το καστανό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Eγώ μια εποχή είχα μια κόκκινη ανταύγεια και μια μωβ. Αλλά κόκκινο του αίματος και μωβ λιλά. Δίπλα δίπλα τις είχα στο πλάι κάπου. Και ήταν σούπερ γιατί έχω σγουρά μαλλιά και μπερδευόντοσαν τα χρώματα με το καστανό μου.

Πολύ ωραία ιδέα! ;)

Αλλιώς μωβ Θοδωρούλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για 2 χρώματα δεν το τολμώ (ακόμα!).
Οι περισσότεροι μωβ μου λένε, done λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μια τούφα ήταν και οι δύο ανταύγειες μαζί, μη φανταστείς πως ήταν βαμμένο όλο το πλαινό! Απλώς το κόκκινο έγινε πολύ γρήγορα φούξια και το λιλά άσπρισε πολύ, οπότε δεν το συνέχισα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Α, το χρώμα χάνεται αμέσως δηλαδή; Τις βαριέμαι τις διαδικασίες στα κομμωτήρια. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κάν'το μόνη σου ή με την κολλητή σου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top