Εικονικο pc boot απο flash drive

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο εικονικό περιβάλλον ώστε να δοκιμάσω το usb flash drive μου στο οποίο έχω βάλει win xp pro sp3 gr....

Δοκίμασα το VIRTUAL PC,Vmare ,virtual box
αλλά δεν λειτουργούν γιατί δεν μπορούν να κάνουν boοt από flash drive έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα???

(μπορει να εχω κανει μια βλακεία και αν μη μου βγηκαν αν ειστε σιγουροι οτι καπιο απο (bold) προγραματα λειτουργει πειτε μου να καναδοκιμασω
εχωε να transcend jetflash 4gb 7mbs/sec

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο εικονικό περιβάλλον ώστε να δοκιμάσω το usb flash drive μου στο οποίο έχω βάλει win xp pro sp3 gr....

Δοκίμασα το VIRTUAL PC,Vmare ,virtual box
αλλά δεν λειτουργούν γιατί δεν μπορούν να κάνουν boοt από flash drive έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα???

(μπορει να εχω κανει μια βλακεία και αν μη μου βγηκαν αν ειστε σιγουροι οτι καπιο απο (bold) προγραματα λειτουργει πειτε μου να καναδοκιμασω
εχωε να transcend jetflash 4gb 7mbs/sec

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια
Πάρε ένα image του USB stick σου και φόρτωσε το .iso στο VirtualBox ως CD. Αν σου δουλέψει, πάει να πει ότι και το stick είναι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top