Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Παιδιά έχω παρατηρήσει οτι ο υπολογιστής μου μερικές φορές κλείνει απο μονος του στο ξεκαρφωτο.Βασικά πιστεύω οτι εχει χαλάσει η ψύχτρα και όταν ζεσταίνεται κλείνει.Τι λέτε εσείς??Πάντως ιούς δεν πρέπει να εχει γιατί έχω antivirus και firewall ή μηπως λέτε να εχει χαλάσει καμια μνήμη??!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ύστερα ανοίγει κανονικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.

αγγελε μου εδω μπηκα και μου λεει μια διαδικασια που δεν μπορω να την βρω εγω στο πισι μου. μου λεει πηγαινε start, search, tools etc αλλα εμενα στο start δεν εχω τετοια πραγματα.

εδω ειναι τσαμπα εργαλειο για επαναφορα σβησμενων αρχειων επισης..

το κατεβασα αλλα δεν κανει κατι. δεν ξερω εχω χαθει παλι. δεν εκανα backup γιατι πολυ απλα δεν ειχα ιδεα πως κανουν και τωρα δεν ξερω πως να τα βρω.

πς. θα παω δουλεια τωρα και θα επιστρεψω η ωρα 430. θα ξαναπροσπαθησω με αυτα που μου ειπες αν και δεν τα βρηκα ηδη τα βηματα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Ύστερα ανοίγει κανονικά;
ναι μετα ανοιγει αλλα δεν το ρρισκαρω οταν ζεσταινεται πολυ τον κλεινω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ουσιαστικά κοιτάς την Motherboard αν έχει ελεύθερα SATA pins. Ανοίγεις με το κατσαβιδάκι και βλέπεις.

Ωστόσο, μπορείς υποθέτω να το δεις ΚΑΙ από το BIOS. Μπες και ψαχούλεψε στις ρυθμίσεις, αν έχεις παραπάνω SATA υποδοχές θα σου τις αναφέρει σε status disabled. Θα πρέπει ούτως ή άλλως να πας να τα ενεργοποιήσεις από το BIOS, αν τελικά έχεις και συνδέσεις, οπότε ξεκίνα από εκεί πέρα.
Προσοχή μην κάνεις overclock την CPU σου in the process. :P

Γιώργο, ευχαριστώ. Ο σκληρός δίσκος του υπολογιστή είναι SATA. Θα αντικαταστήασω το παλιό IDE dvd writer με ένα νέο SATA. Πρέπει πάλι να κάνω αυτό που ανέφερες, να πάω στο BIOS να το ενεργοποιήσω ή είναι ήδη ενεργοποιημένο; Διότι, όπως καταλαβαίνεις, το ψάξιμο μέσα στο πσ δεν είναι το φόρτε μου...:hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιώργο, ευχαριστώ. Ο σκληρός δίσκος του υπολογιστή είναι SATA. Θα αντικαταστήασω το παλιό IDE dvd writer με ένα νέο SATA. Πρέπει πάλι να κάνω αυτό που ανέφερες, να πάω στο BIOS να το ενεργοποιήσω ή είναι ήδη ενεργοποιημένο; Διότι, όπως καταλαβαίνεις, το ψάξιμο μέσα στο πσ δεν είναι το φόρτε μου...:hmm::P
Υποθέτω ότι είναι απενεργοποιημένο, αλλιώς θα σου έκανε το PC περίεργους ήχους όταν το ανάβεις - νομίζω.
Μπορείς απλά να το αντικαταστήσεις - για αρχή - και άμα παίξει καλώς. Αν όχι, ψάξε στο BIOS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Δίπλα και πάνω από το σημείο που κουμπώνει το καλώδιο του σκληρού έχει άλλες τρεις παρόμοιες υποδοχές, μάλλον SATA. :jumpy:Παρ'όλο που νόμιζα ότι το πσ μου ήταν παρωχημένης τεχνολογίας, αυτό κρατάει γερά..Θα ψάξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Μπορώ να έχω το παλαιό IDE cd player μαζί με το νέο SATA dvd writer, συνδεδεμένα στον ίδιο πύργο; Μάλλον δεν επηρεάζεται το ένα από το άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βεβαια μπορεις,,ετσι τα ειχα και εγω τοσα χρονια..

αλλα το εβγαλα τωρα το δυτερο γιατι εχει περισσοτερο χωρο για ροη αερα θερμοκρασιες κλπ τωρα το καλοκαιρι ειδικα..
και οντως παιρνει περισσοτερο αερα τωρα το pc και ανοιγει λειτουργει πιο αθορυβα καπως..

όσο πιο λιτο ειναι το pc μεσα,,τοσο καλυτερα θα λειτουργει,,και θα ζεσταινεται φθείρεται λιγοτερο,,λιγοτερα κολληματα κλπ

προτεινω να αφησεις μονο το sata dvd writer..

πρακτικα ποσο συχνα αντιγραφεις αμεσα απο cd σε cd ?το κανεις και μεσω του δισκου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μπορώ να έχω το παλαιό IDE cd player μαζί με το νέο SATA dvd writer, συνδεδεμένα στον ίδιο πύργο; Μάλλον δεν επηρεάζεται το ένα από το άλλο...
Ό,τι θες μπορείς να κάνεις, αρκεί να είσαι σίγουρη ότι τα "σηκώνει" το τροφοδοτικό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τοσα χρονια υπερφορτωνα το pc με συσκευες usb panel καλωδια..

και τωρα καταλαβα και το αδειασα,,και καταλαβα τις κοτσανες που εκανα..

Alessandra εχεις οδηγο δισκετας?εγω τον εβγαλα γιατι ηταν αχρηστος..και τωρα μπαινει αερας απο μπροστα καλυτερα..και δεν μουγκριζει στο αναμμα σβησιμο κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;
Εκτός απο τα screen cleaning wipes που είχα αλλά μου τέλειωσαν, με τι άλλο μπορώ να καθαρίσω την οθόνη; Αν βάλω αζαξ λετε να πάθει κατι;:hmm::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
υγρο πανακι με νερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι οινόπνευμα και χημικές ουσίες στις οθόνες.
Εγώ σου προτείνω να πάρεις ειδικό σπρέι. Τα μαντηλάκια ξεραίνονται με την πάροδο του χρόνου, ενώ το σπρέι θα το έχεις για πολύ καιρό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Οτιδήποτε εκτός από ΑΖΑΧ και οινόπνευμα:P Αν τώρα είναι CRT, θα το αντέχει το AZAX:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν τώρα είναι CRT, θα το αντέχει το AZAX:P

Ok, 好 然后 ...

για να μάθεις να μη μου μιλάς σε άλλη γλώσσα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ok, 好 然后 ...

για να μάθεις να μη μου μιλάς σε άλλη γλώσσα:P
CRT



LCD


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Για καλή μου τύχη, υπάρχει η μετάφραση:P

CRT είναι η οθόνη με γυαλί και το μεγάλο όγκο στο πίσω μέρος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
CRT

Kι επειδή όλοι ξέρουμε το ρητό με τις εικόνες και τις λέξεις...


Ελπίζω ότι δεν έχεις τέτοια οθόνη ακόμα...

Edit: Darn, με προλάβανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ε οχι δα!
Lcd εχω (οκ αυτήν την ηξερα):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top