Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σε σένα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.













 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά δεν έβρισκα εκείνη την σελίδα αλλά έχω κάτι άλλο να κοιτάξεις:redface:έχει και τιμές και κάποια παρόμοια και ωραία σχέδια:worry:
https://allstar-converse.gr/page/2/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Καλημέρα!!!

Λοιπόν....
Ψάχνω ένα ζευγάρι μποτάκια σαν και αυτό της φωτογραφίας! .. Εχετε να προτείνετε μαγαζιά???
Ενώ το έχω ψιλοψάξει, δεν το έχω βρει σε μαγαζιά...

29378_469780073064938_1547400391_n.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Eχει παντου τετοια. :confused:

Aν μενεις Αθηνα, μπορεις να πας στα μαγαζακια στην Κολοκοτρωνη (παραλληλα στην Ερμου) και εκει γυρω , που εχει πολλα παπουτσια.
Τωρα δε μπορω να σκεφτω σε καποια συγκεκριμενη αλυσιδα να τα ειδα.

Επισης κι αν μενεις κοντα στον Κορυδαλλο, θα βρεις σιγουρα Ταξιαρχων, Αθηνας κλπ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
34257967hw_14_r.jpg

Bows :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Καλημέρα!!!

Λοιπόν....
Ψάχνω ένα ζευγάρι μποτάκια σαν και αυτό της φωτογραφίας! .. Εχετε να προτείνετε μαγαζιά???
Ενώ το έχω ψιλοψάξει, δεν το έχω βρει σε μαγαζιά...

View attachment 50762

Και μέσω internet
πηγή

Σε αρκετά μαγαζια στην Ερμού...υπάρχουν!
Κάνε μια βόλτα!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Κορίτσια ευχαριστώ!

Με βλέπω να πηγαίνω Κορυδαλλό που είναι δίπλα και έχει πολύ φθηνή αγορά!
Σκεφτόμουνα και τα factory αλλά θα έχουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν νομίζω, ακόμα και να έχουν δεν θα έχουν στο νούμερο/χρώμα που θες ή θα είναι πανάκριβα γιατι τα Factory Outlet εχουν όλο μαρκες. Τα έχω δει κι εγώ παντού αυτά, δεν αξίζει να δώσεις πάνω από 25-30 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Toi&moi :inlove:




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Κορίτσια ευχαριστώ!

Με βλέπω να πηγαίνω Κορυδαλλό που είναι δίπλα και έχει πολύ φθηνή αγορά!
Σκεφτόμουνα και τα factory αλλά θα έχουν??

Μην πας factory. Δεν ειναι σιγουρο αν θα εχουν.
Ενω η Ταξιαρχων και η Αθηνας ειναι εγγυσηση σε τετοια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το σορτς. Το χειμωνιάτικο. Ή μήπως κάτι άλλο;

Πριν 2-3 χρόνια, μετά από μία βόλτα στους λονδρέζικους δρόμους της μόδας, συνάντησα και γω για πρώτη φορά (υπερβολές! Όχι και πρώτη φορά! Τα φορούσαμε και παλαιότερα, αλλά όχι έτσι...με αυτό το στυλ.) το χειμωνιάτικο σορτς. Μου άρεσε σαν ιδέα. Είχε αυτό το κάτι, αυτό το πως να το πω...ναι, ναι, το grudge! Λίγο '90s, λίγο εναλλακτικό ροκ, λίγο indie...μα πως πάντα η μουσική να συνδέεται με την μόδα?!

Πέρσι, πηγαίνω την βόλτα μου στους Βουδαπεστιανούς δρόμους της μόδας (χαχα, ναι πλάκα κάνω, εκεί οι μισοί είναι άστεγοι, με την μόδα θα ασχοληθούν, αλλά λέμε τώρα...Παντού υπάρχουν fashionable άτομα, λέω κι εγώ!), νταξει, ας πούμε πως εκεί το υποφαινόμενο "στυλ" που αναλύω απόψε δεν ήταν και τόσο παρόν. Χμμ, μάλλον λάθος. Ζώντας μαζί με ανθρώπους καλλιτέχνες, πολιτικοποιημένους και μη, "ψαγμένους", κινηματογραφιστές, σκηνοθέτες, και λοιπούς...ανακάλυψα πως αυτό που είχα δει πίσω στο Λονδίνο, υπήρχε. Υπήρχε και βασίλευε. Αλλά ήταν βασιλιάς για λίγους. Εκλεκτούς.
Και ήταν κάπως έτσι...Καλόγουστο.





Ελλάδα. 2012. Το φοράνε όλες. Ψηλές. Κοντές. Αδύνατες. Μελαχρινές.Ξανθές. Καγκούρισσες. Hipster fashionistas. Λιμενεργάτες. Εργοστασιάρχες. Γιατί; Γιατί ένα fashion trend να κατακρεουργείται με την μέγιστη κακία; Γιατί έτσι κυλά ο τροχός "Μόδα";


Αναμένω απόψεις.


Και να μην ξεχνάμε...
Style is the answer to everything...
Charles Bukowski
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Έχω σιχαθεί να βλέπω το κατακρεουργημένο σορτς καθημερινά. ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ.

Στη σχολή μου, το φοράνε με ΔΙΧΤΥΩΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΛΣΟΝ. Από κάτω allstar, και δερμάτινα με χίλια δυο τρουκς.

Έχω αποφανθεί ότι μεγάλο ποσοστό των Ελληνίδων δεν έχει άποψη, δεν έχει προσωπικό στυλ. Είδαν ότι στο H&M, στο Bershka, στο Zara και στην χψ αλυσίδα πουλάνε συγκεκριμένα κομμάτια ρούχων και προωθούνται συγκεκριμένα στυλ και ξαφνικά, όλες να το αντιγράψουν. Όχι προσαρμόζοντας το trend στις δυνατότητές τους, αλλά απλά επιβάλλοντάς το πάνω τους. Και επιβάλλοντάς το σε εμάς που τις βλέπουμε.

Οι Ελληνίδες δεν φημίζονται για το λιγνό σώμα τους ή για τα αδύνατα πόδια τους. Είναι πιο μεσογειακές.Τι να κάνουμε. Γιατί λοιπόν πρέπει να φοράνε το πιο κοντό και στενό σορτσάκι ενώ δεν είναι για τα πόδια τους;

Κάποτε είχαμε τα emo με τα μαύρα και άραχνα ρούχα, τώρα έχουμε τους hipsters. Στην Ελλάδα όπως όλα, έρχονται, γίνεται μπαμ τρελαινόμαστε, το λατρεύουμε και μετά μόλις έρθει το επόμενο ,αλλάζουμε τα πετάμε όλα.

Δεν μπορώ άλλο δήθεν. Πυροβολήστε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όπως πολυφορέθηκαν τα χαμηλοκάβαλα τζιν, τα σκισμένα τζιν, τα ασπρισμένα τζιν.
Όπως πολυφορέθηκαν τα παντελόνια με ψηλές μπότες.
Όπως πολυφορέθηκαν οι ugg.
Όπως πολυφορέθηκαν τα all star.
Όπως πολυφορέθηκαν τα νεον χρώματα.
Όπως πολυφοριέται το τζιν πουκάμισο.
Κι όπως πολυφοριέται και θα συνεχίζει να το κάνει το οποιοδήποτε trend της εποχής, έτσι και το σορτς με το καλσόν.
Και το τζιν παντελόνι σωλήνα ΟΛΕΣ το φορούσαν, ό,τι σωματότυπο και να είχαν, χωρίς να τις νοιάζει αν τις κολακεύει ή όχι. Απλά το φορούσαν γιατί υπήρχε παντού. (ακόμα δλδ συμβαίνει)
Είναι η μεινστριμιά που λέμε, και δε γίνεται μόνο στα ρούχα αυτό.


Δε ξέρω αν πολυέπιασα βέβαια το πόιντ σου, κάπου το' χασα, και δε καταλαβαίνω ακριβώς τι θες να πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Όπως πολυφορέθηκαν τα χαμηλοκάβαλα τζιν, τα σκισμένα τζιν, τα ασπρισμένα τζιν.
Όπως πολυφορέθηκαν τα παντελόνια με ψηλές μπότες.
Όπως πολυφορέθηκαν οι ugg.
Όπως πολυφορέθηκαν τα all star.
Όπως πολυφορέθηκαν τα νεον χρώματα.
Όπως πολυφοριέται το τζιν πουκάμισο.
Κι όπως πολυφοριέται και θα συνεχίζει να το κάνει το οποιοδήποτε trend της εποχής, έτσι και το σορτς με το καλσόν.
Και το τζιν παντελόνι σωλήνα ΟΛΕΣ το φορούσαν, ό,τι σωματότυπο και να είχαν, χωρίς να τις νοιάζει αν τις κολακεύει ή όχι. Απλά το φορούσαν γιατί υπήρχε παντού. (ακόμα δλδ συμβαίνει)
Είναι η μεινστριμιά που λέμε, και δε γίνεται μόνο στα ρούχα αυτό.

Δε ξέρω αν πολυέπιασα βέβαια το πόιντ σου, κάπου το' χασα, και δε καταλαβαίνω ακριβώς τι θες να πεις.

Ωραία. Συμφωνώ. Πότε θα καταλάβουν όμως ότι το trend δεν είναι η απόλυτη δέσμευση. Πάρε το trend και προσάρμοσέ το στο σώμα σου.
Μην το φοράς το ρούχο με θράσος.

Και θα σου υπενθυμήσω τώρα, οι γυναίκες που ήξεραν να ντύνονται σύμφωνα με το σώμα τους, δεν φορούσαν ultra skinny jean, ακόμα και τότε που πρωτοβγήκε και έγινε χαμός. Φορούσαν και bootcut και ακόμα και flared jeans. Παρόλο που ήταν κόντρα στη μόδα. Το ίδιο και με τα χαμηλοκάβαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν είπα ότι συμφωνώ μάναμ μ' αυτή τη λογική, ούτε βέβαια, ότι διαφωνώ.
Ωραία. Συμφωνώ. Πότε θα καταλάβουν όμως ότι το trend δεν είναι η απόλυτη δέσμευση. Πάρε το trend και προσάρμοσέ το στο σώμα σου.
Μην το φοράς το ρούχο με θράσος.
Ω γουέλ, δεν έχουν όλες τη λογική σου όμως. Ούτε κάθονται όλες να φιλτράρουν ότι όλο αυτό γίνεται για εμπορικούς λόγους και μόνο για να αναγκαζόμαστε κάθε 6μήνες να αλλάζουμε γκαρνταρόμπα.
Και στη τελική μπορεί η γεματούλα να φοράει το σορτσάκι της και να νιώθει τέλεια και μοδάτη και σέξι κτλ., ναι, είναι άσχημο οπτικά για σένα, αλλά κακό στον εαυτό της κάνει, από κει και πέρα εμένα δε με νοιάζει καν.

Και θα σου επισημάνω τώρα, οι γυναίκες που ήξεραν να ντύνονται σύμφωνα με το σώμα τους, δεν φορούσαν ultra skinny jean. Φορούσαν και bootcut και ακόμα και flared jeans. Παρόλο που ήταν μόδα. Το ίδιο και με τα χαμηλοκάβαλα.

Ε προφανώς υπάρχουν κι αυτές που γνωρίζουν τι τους ταιριάζει και τι όχι, αλλά ειδικά οι νεαρές ηλικίες, παρασύρονται πανεύκολα, δεν έχουν βρει ακόμα το στυλ τους, ψάχνονται και ακολουθούν τη μάζα, σου λέει αυτό είναι στη μόδα, ας το πάρω να το βάλω.


Τεςπα, εμένα δε με ενοχλεί που φοράνε όλες τα ίδια. Ας τα φοράνε, χου κερς; Εσύ πρόσεξε τον εαυτό σου, να ντύνεσαι σωστά και όμορφα και οι άλλες ας κάνουν ό,τι θέλουν.
Και τραστ μι, ΔΕ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΕΣ ΝΑ ΝΤΥΝΟΝΤΑΙ, απλά δε ξέρουν, δεν είναι τόσο δεδομένο όσο το κάνετε να ακούγεται. Ε, και καταλήγουν να βάζουν ό,τι βάζουν.
Έχει γίνει συνήθεια από τότε που κατάπια τον συνδιασμό "ugg-mall-σεπτέμβρης". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Βλέποντας το σορτσάκι με το κολάν μου έρχεται εικόνα τύπου ugg και από πάνω αμάνικο ένα πράγμα.. χειμωνιάτικο από κάτω/καλοκαιρινό από πάνω :P όχι ότι είναι απαραιτήτως άσχημο έτσι... επίσης,δεν πάει σε όλες αυτός ο συνδυασμός. Καλύτερα φούστα if you ask me....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εμένα το σορτσάκι/καλσόν τον χειμώνα ανέκαθεν μου φαινόταν απίστευτα κακόγουστο και βλακώδες. :P
Και όπως είναι φυσικό στο νησί δίνει και παίρνει! (Θα μου πεις, εδώ τα 3/4 έχουν κόκκινο μαλλι, σκουλαρίκι στην μύτη και φοράνε σαλβαρια) :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το σορτς. Το χειμωνιάτικο. Ή μήπως κάτι άλλο;Αναμένω απόψεις.

Ανέκαθεν μου φαινόταν κακόγουστο. Τώρα που είδα τις φωτογραφίες μου φαίνεται ακόμα χερότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ανάμικτα συναισθήματα... Γενικώς όλο το casual copy paste στυλάκι με τα all star, καλσόν και shorts δε μου άρεσε.

Έχει τύχει να δω το εν λόγω ρούχο και ωραία συνδυασμένο σε άκυρη εποχή γι' αυτό, έχει τύχει να το φορέσω κι εγώ με καλσόν κατά τον Οκτώβρη που στην πόλη που ζω το κρύο δε σε αφήνει να φορέσεις φούστα ή shorts χωρίς καλσόν γιατί αρνούμουν να αποχωριστώ το καλοκαίρι. :P

Δε θα έλεγα πως είμαι κάθετα αντίθετη στις "χειμερινές" του παραλλαγές, είμαι αντίθετη στις αντιγραφές που γίνονται και φτάνει το κάθε καρυδιάς καρύδι να φοράει κάτι επειδή το είδε σε κάποιαν άλλη όπως είπαν παραπάνω.

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. :) Πάει καιρός από τότε που ασχολούμουν με το τι φοράει η μια και η άλλη... Φιλτράρω τα ερεθίσματα και κρατάω ό,τι μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top