Αναζητήσεις κομματιών!

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μόνο σε μένα βγάζει "Loading the player..." ; :redface:
Μάλλον διότι σε μένα με βγάζει στην σελίδα που έβαλα αλλά ίσως να είναι επειδή το έβαλα εγώ. :P Ας περιμένουμε να μας πει και κανείς άλλος όταν το δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Kadebostany - Castle in the snow
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ, μόνο σε μένα το έβγαζε. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
παιδιααα !! σας παρακαλω ας μου πει καποιος που ξερει τον τιτλο ενος τραγουδιού που ακουγεται συνεχεια στον 88,9 hit fm το διαφημιζει αρκετα , η ερμηνευτρια του εχει παραχωρησει και συνεντευξη στον ιδιο σταθμο που εχει αναπαραθει αρκετες φορες και ο τιτλος στη μεταφραση του ειναι σχετικος με την αγαπη χωρις όρους ή προϋποθέσεις!! το τραγουδι ειναι ηρεμο και γλυκο κι η τραγουδιστρια ακυγεται σαν την σκυλακακη ή τη dusk..καμμια ιδεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Δεν μπορω με τιποτα ποιο ειναι το τραγουδι που ακουγεται στο βιντεο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=Awk23e46vw8
Παιδια ξερετε πως λεγετε το τραγουδι που παιζει απο το 37:40 και μετα?Εχω ψαξει παντου και δεν μπορω να το βρω!Σας παρακαλω βοηθηστε με εχω κολλησει!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=Awk23e46vw8
Παιδια ξερετε πως λεγετε το τραγουδι που παιζει απο το 37:40 και μετα?Εχω ψαξει παντου και δεν μπορω να το βρω!Σας παρακαλω βοηθηστε με εχω κολλησει!:hmm:

Ορίστε! :D
Επίσης η σειρά ήταν τόσο ωραία, κρίμα που δεν υπήρχε και άλλος κύκλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ορίστε! :D
Επίσης η σειρά ήταν τόσο ωραία, κρίμα που δεν υπήρχε και άλλος κύκλος.
https://www.youtube.com/watch?v=SnxNJbWCcng

Σε ευχαριστώ παρά πολύ έβερ!Ναι η σειρά ήταν τέλεια.Όταν είχε βγεί δεν την παρακολουθούσα.Αυτές τις μέρες όμως την ανακάλυψα τυχαία και κόλλησα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ παρά πολύ έβερ!Ναι η σειρά ήταν τέλεια.Όταν είχε βγεί δεν την παρακολουθούσα.Αυτές τις μέρες όμως την ανακάλυψα τυχαία και κόλλησα!:P

τιποτααα :)
και γω περσι το καλοκαιρι την ανακαλυψα και ειχα κολλησει μεσα σε 2 μερες τελειωσα την σειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
παιδιά καλησπέρα,

ψάχνω αγωνιωδώς! ένα τραγούδι που το ακούω, απογευματινές ώρες σε rock fm 96.9
κατά τη διάρκεια των αθλοπαιδιών. δυστυχώς μόνο τότε ακούω ραδιόφωνο,
και ακόμα πιο δυστυχώς, δεν έχω τη δυνατότητα να δω ποιο είναι!

από τα συμφραζόμενα, κατάλαβα ότι πρέπει να λέγεται,
σέλεφεη σίτι, σέφελεη σίτι, σελεφντ σίτι, ή κάτι τέτοιο :P το γράφω ελληνικά για να γίνω πιο κατανοητός,
η φωνή αυτού που το τραγουδάει μοιάζει με του bob dylan και πρέπει να είναι σόλο καλλιτέχνης.

πρέπει να είναι παλιό ροκ κομμάτι, αλλά δεν ξέρω γιατί δεν το ξέρω! είναι καταπληκτικό!!
και είναι μεγαλούτσικο πρέπει να είναι κανα τετράλεπτο,

καμιά ιδέα; σώστε με :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδιά καλησπέρα,

ψάχνω αγωνιωδώς! ένα τραγούδι που το ακούω, απογευματινές ώρες σε rock fm 96.9
κατά τη διάρκεια των αθλοπαιδιών. δυστυχώς μόνο τότε ακούω ραδιόφωνο,
και ακόμα πιο δυστυχώς, δεν έχω τη δυνατότητα να δω ποιο είναι!

από τα συμφραζόμενα, κατάλαβα ότι πρέπει να λέγεται,
σέλεφεη σίτι, σέφελεη σίτι, σελεφντ σίτι, ή κάτι τέτοιο :P το γράφω ελληνικά για να γίνω πιο κατανοητός,
η φωνή αυτού που το τραγουδάει μοιάζει με του bob dylan και πρέπει να είναι σόλο καλλιτέχνης.

πρέπει να είναι παλιό ροκ κομμάτι, αλλά δεν ξέρω γιατί δεν το ξέρω! είναι καταπληκτικό!!
και είναι μεγαλούτσικο πρέπει να είναι κανα τετράλεπτο,

καμιά ιδέα; σώστε με :D

96.9 - O Rock σταθμός της Αθήνας!!! :inlove: :clapup:

Κανένα άλλο tip έχεις να μας δώσεις; Λίγο πιο κατατοπιστικό...; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
96.9 - O Rock σταθμός της Αθήνας!!! :inlove: :clapup:

Κανένα άλλο tip έχεις να μας δώσεις; Λίγο πιο κατατοπιστικό...; :redface:


Αχ, Natalie, τι άλλο να πω, σάμπως ξέρω; :P
ο τραγουδιστής έχω την εντύπωση πως πρέπει να λέγεται, πέτερσον, ή τζεφερσον,
δεν το ανέφερα πριν, για να μη μπερδέψω τα πράγματα, δεν είμαι όμως σίγουρος, (ούτε 10% :D)

το ρεφρέν, πάει κάπως έτσι, σέλεφεη σίτι, τάραραραρα, (θα γελάει ο κόσμος :D)
το έβαλα σε όλες τις εκδοχές στο youtube, σέλεφεη, σέφελεη, κοκ και δε μου έβγαλε τίποτα :(

κάτι κάνω λάθος,:hmm: αλλά τι :P

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σου και το χρόνο που αφιερώνεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ, Natalie, τι άλλο να πω, σάμπως ξέρω; :P
ο τραγουδιστής έχω την εντύπωση πως πρέπει να λέγεται, πέτερσον, ή τζεφερσον,
δεν το ανέφερα πριν, για να μη μπερδέψω τα πράγματα, δεν είμαι όμως σίγουρος, (ούτε 10% :D)

το ρεφρέν, πάει κάπως έτσι, σέλεφεη σίτι, τάραραραρα, (θα γελάει ο κόσμος :D)
το έβαλα σε όλες τις εκδοχές στο youtube, σέλεφεη, σέφελεη, κοκ και δε μου έβγαλε τίποτα :(

κάτι κάνω λάθος,:hmm: αλλά τι :P

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σου και το χρόνο που αφιερώνεις. :)

Τίποτα! :happy: Μου αρέσει να ψάχνω πραγματάκια όταν ρωτάνε κτλ και κυρίως μου αρέσει να βοηθώ αν μπορώ! :flowers: Aλλά δυστυχώς φαίνεται ότι δεν ξέρω το τραγούδι... :redface: Αν βρω κάτι που ίσως κολλάει κάπως, θα σε ενημερώσω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Τίποτα! :happy: Μου αρέσει να ψάχνω πραγματάκια όταν ρωτάνε κτλ και κυρίως μου αρέσει να βοηθώ αν μπορώ! :flowers: Aλλά δυστυχώς φαίνεται ότι δεν ξέρω το τραγούδι... :redface: Αν βρω κάτι που ίσως κολλάει κάπως, θα σε ενημερώσω. :redface:

Σε ευχαριστώ πολύ :)

Αν ακούς Rock fm, τότε θα το καταλάβεις σίγουρα, είναι πολύ χαρακτηριστικό τραγούδι,
και ακόμη πιο, υπέροχο!

Πάντως από αύριο έτσι και το ξανακούσω, σταματάω όπου είμαι και τους παίρνω τηλ.
ήδη πρόσθεσα το τηλ. του σταθμού στις επαφές μου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ευχαριστώ πολύ :)

Αν ακούς Rock fm, τότε θα το καταλάβεις σίγουρα, είναι πολύ χαρακτηριστικό τραγούδι,
και ακόμη πιο, υπέροχο!

Πάντως από αύριο έτσι και το ξανακούσω, σταματάω όπου είμαι και τους παίρνω τηλ.
ήδη πρόσθεσα το τηλ. του σταθμού στις επαφές μου. :D

χαχαχαχα! Οκ, αν το βρεις, πες και σε μας ποιο είναι! :D Αν θες φυσικά. :redface: :P

Edit: Εννοείται πως ακούω και rock fm (!!!) :D αλλά συνήθως το βραδάκι (καλή ώρα :Ρ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
χαχαχαχα! Οκ, αν το βρεις, πες και σε μας ποιο είναι! :D Αν θες φυσικά. :redface: :P

Edit: Εννοείται πως ακούω και rock fm (!!!) :D αλλά συνήθως το βραδάκι (καλή ώρα :Ρ).


Natalieeeeeeeee, το βρήκααααα :D

https://youtu.be/SL1Z1ltTKcY

πήρα τηλ. εν τέλει στο σταθμό και αφού τους έλεγα άρες μάρες :D
τι σελοφάν του είπα του παιδιού, τι σελοτέιπ, αλλά γάτα όμως,
το κατάλαβε μέσα σε 30'' και πολύ ευγενικός, εύγε στον Rock Fm :D

αφιερωμένο Natalie, απολαύστε το, ροκ, η μη,

περίεργο όμως που δεν το ήξερα ως τώρα :hmm:
μια και είμαι ακουστικά και της εποχής εκείνης και του είδους της μουσικής,
θα αρχίσω να αμφισβητώ της γνώσης μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Natalieeeeeeeee, το βρήκααααα :D

https://youtu.be/SL1Z1ltTKcY

πήρα τηλ. εν τέλει στο σταθμό και αφού τους έλεγα άρες μάρες :D
τι σελοφάν του είπα του παιδιού, τι σελοτέιπ, αλλά γάτα όμως,
το κατάλαβε μέσα σε 30'' και πολύ ευγενικός, εύγε στον Rock Fm :D

αφιερωμένο Natalie, απολαύστε το, ροκ, η μη,

περίεργο όμως που δεν το ήξερα ως τώρα :hmm:
μια και είμαι ακουστικά και της εποχής εκείνης και του είδους της μουσικής,
θα αρχίσω να αμφισβητώ της γνώσης μου :P

χαχαχαχαχα!

Awww ευχαριστώ!
:happy:

Οντως ωραίο κομμάτι Ajusshi! :D Δεν περίμενα να μην είναι για να είμαι ειλικρινής... :redface:

:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απαισιόδοξος

Νεοφερμένος

Ο Απαισιόδοξος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καλησπέρα. Εδώ και 2 μέρες ψάχνω ένα τραγούδι που είχα ακούσει στο ράδιο(δεν ξέρω ποιον σταθμό) και μ'άρεσε πάρα πολύ και το αναζητώ με μανία. Δυστυχώς αυτά που έχω συγκρατήσει δεν με βοηθάνε καθόλου να το βρω.

Καταρχάς νομίζω ήταν alternative rock τύπου living in a world without you - the rasmus (όταν λέω τέτοιου είδους εννοώ ότι κυμαινόταν σε αυτές τις εντάσεις, δεν ήταν πιο hardcore).

Αυτά που συγκράτησα ήταν στο ρεφραίν πως έλεγε: "and nowwwwwwww somehow,(πιο μετά στο ρεφραίν), cause you and me"

Για το somehow είμαι 99% σίγουρος ότι υπήρχε σαν λέξη στο τραγούδι. Για το and nowwwwww δεν ξέρω αν ήταν αυτές οι λέξεις πάντως ήταν χαρακτηριστικό ότι η τελευταία συλλαβή ακούγοταν σαν owwwwwww (άρα μπορεί να είναι no, now κτλ) και ότι είχε διάρκεια (δεν ξέρω πως λέγεται αυτό με όρους μουσικής ελπίζω να καταλάβατε). Νομίζω επίσης ότι ήταν γυναίκα η τραγουδίστρια με μια πολύ ιδιαίτερη χροιά, που σε μπέρδευε λίγο και δεν φαινόταν ότι ήταν γυναίκα.

Ξέρω μάγκες ότι τα στοιχεία που σας δίνω είναι μηδαμινά αλλά ίσως κάποιος κάτι του θυμίζει. Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μήπως εννοείς το pieces of a dream της anastacia? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top