Συζήτηση για... τρίχες!

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειχα ενα φιλο καποτε με αρκετα πυκνα φρυδια. Δεν μπορω να πω οτι ηταν τα καλυτερα φρυδια του κοσμου.. ηταν καπως ενωμενα. Δεν τον χαλουσαν ομως. Ηταν αρρενωπος. Ηταν αντρας. Οπως εννοει και η Αλμα με τα φρυδια του αγοριου της. Και λεω "ηταν" γιατι ενα καλοκαιρι περασε που ειχα να τον δω, κι οταν τον ξαναειδα, τα ειχε πειραξει. Λιγο μεν, αλλα φαινοταν. Ακομα κι αυτες τις λιγες τριχες που πειραξε, τον εκαναν εναν αλλο, στημενο θα ελεγα. Οποια του τα εβγαλε, του εκανε ζημια. Δεν επρεπε να τον αφησει. Κι αυτοσ επηρρεαστηκε ποιοσ ξερει... Εγιναν στημενα σχηματισμενα. Το αρρενωπο που ειχε-τα πυκνα αντρικα σκουρα φρυδια-τα εξαφανισε. Για μενα ειναι λαθος οι αντρες να πειραζουν τετοια σημεια και να ασχολουνται με τα φρυδια τους. Το πολυ πολυ κουρεψτε τα σημεια που εχετε αφανα (για λογουσ υγιεινησ δηλαδη) και φυσικα το ξυρισμα στο προσωπο (οι μεγαλυτερης ηλικιας κατλοβερ). Μεχρι εκει.
Κατλοβερ μην ασχολεισαι με αυτα.


Αλμα, να κρατησεις το φυσικο σου αλλα να ειναι περιποιημενο, αυτο εννοω.
Αν φοβασαι να το πειραξεις, μην το κανεις ακομα. Κι εγω φοβομουν στην ηλικια σου τα πειραματα ωσπου πριν μερικα χρονια εκανα το πολυποθητο τοξο μου και αλλαξε ολο το προσωπο. Μου το λεγαν πολλοι να το κανω αλλα εγω το απεφευγα. Τωρα εχω τοξοειδη φρυδια, τα πιο σωστα για τα ματια μου σαυτη την ηλικια που ειμαι. Αργοτερα θα δουμε τι θα κανουμε. Ολα στην ωρα τους, στην ηλικια τους και μην ξεχναμε πως αλλαζουμε στα χαρακτηριστικα μεγαλωνοντας, αρα αλλαζουμε κι εμεις το σχημα των φρυδιων μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οτι χειροτερο εχω δει σε αντρα ειναι να εχει πυκνα, ενωμενα φρυδια με εντονη τριχοφυια στο προσωπο (ακομα και στα μαγουλα και τον λαιμο) και μουσι 1-2 εβδομαδας. Αηδια σκετη. Δεν εβλεπες προσωπο, μονο τριχες. Φανταζομαι οτι στο υπολοιπο σωμα του θα ηταν αρκουδα. Ανατριχιαζω μονο που το φανταζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ειχα ενα φιλο καποτε με αρκετα πυκνα φρυδια. Δεν μπορω να πω οτι ηταν τα καλυτερα φρυδια του κοσμου.. ηταν καπως ενωμενα. Δεν τον χαλουσαν ομως. Ηταν αρρενωπος. Ηταν αντρας. Οπως εννοει και η Αλμα με τα φρυδια του αγοριου της. Και λεω "ηταν" γιατι ενα καλοκαιρι περασε που ειχα να τον δω, κι οταν τον ξαναειδα, τα ειχε πειραξει. Λιγο μεν, αλλα φαινοταν. Ακομα κι αυτες τις λιγες τριχες που πειραξε, τον εκαναν εναν αλλο, στημενο θα ελεγα. Οποια του τα εβγαλε, του εκανε ζημια. Δεν επρεπε να τον αφησει. Κι αυτοσ επηρρεαστηκε ποιοσ ξερει... Εγιναν στημενα σχηματισμενα. Το αρρενωπο που ειχε-τα πυκνα αντρικα σκουρα φρυδια-τα εξαφανισε. Για μενα ειναι λαθος οι αντρες να πειραζουν τετοια σημεια και να ασχολουνται με τα φρυδια τους. Το πολυ πολυ κουρεψτε τα σημεια που εχετε αφανα (για λογουσ υγιεινησ δηλαδη) και φυσικα το ξυρισμα στο προσωπο (οι μεγαλυτερης ηλικιας κατλοβερ). Μεχρι εκει.
Κατλοβερ μην ασχολεισαι με αυτα.


Αλμα, να κρατησεις το φυσικο σου αλλα να ειναι περιποιημενο, αυτο εννοω.
Αν φοβασαι να το πειραξεις, μην το κανεις ακομα. Κι εγω φοβομουν στην ηλικια σου τα πειραματα ωσπου πριν μερικα χρονια εκανα το πολυποθητο τοξο μου και αλλαξε ολο το προσωπο. Μου το λεγαν πολλοι να το κανω αλλα εγω το απεφευγα. Τωρα εχω τοξοειδη φρυδια, τα πιο σωστα για τα ματια μου σαυτη την ηλικια που ειμαι. Αργοτερα θα δουμε τι θα κανουμε. Ολα στην ωρα τους, στην ηλικια τους και μην ξεχναμε πως αλλαζουμε στα χαρακτηριστικα μεγαλωνοντας, αρα αλλαζουμε κι εμεις το σχημα των φρυδιων μας!


Μα αυτο εννοω και εγω..αλλο αντρας και αλλο παιδακι 16 χρονων. Γιατι πραγματικα παιδι ειμαι ακομα.. Ισως ειμαι ανασφαλης δεν ξερω αλλα δεν μου αρεσουν οι πολλες τριχες. Τωρα τα εχω πειραξει ηδη δεν παει πισω ο χρονος :P Αλλα ποιος το καταλαβε? Κανενας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Συμφωνώ με mindcircus πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

δεν ξέρω, μπορεί να το θεωρήσετε χαζό το θέμα, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Εδώ και μερικά... χρόνια θα έλεγα, δεν ξέρω τι είδους μαλλί πρέπει να έχω. Μακρύ, κοντό, μεσαίο... δεν ξέρω, ούτε όμως και έχω κατασταλάξει. Επίσης, πώς να είναι το κούρεμα, κάτι διαχρονικό και κλασσικό, κάτι προχωρημένο, κάτι σύγχρονο (αν και γενικά θα έλεγα ότι δεν είμαι και τόσο ανοικτός σε τόσο προχωρημένα πράγματα, όμως δεν σημαίνει ότι είμαι και της ναφθαλίνης, κάτι σύγχρονο θα το αποδεχόμουν αν ήξερα ότι θα μου ταίριαζε). Μήπως ξέρετε κάτι που να μπορώ να ψάξω είτε στο διαδίκτυο είτε οπουδήποτε, που να μπορώ να ψάξω γι'αυτό ή να με βοηθήσει κάποιος. Γνωρίζω ότι είναι ανάλογα και το σχήμα του κεφαλιού σου, το είδος της τρίχας, την κορυφή του κεφαλιού σου κλπ. Ξέρει κανένας τίποτε βοηθητικό; Ευχαριστώ πολύ! :)

Βαγγέλης:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Νομίζω υπάρχουν διάφορα σάιτ όπου μπορείς να ανεβάσεις τη φωτογραφία σου και να δεις αν σου ταιριάζει ένα συγκεκριμένο κούρεμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλώς, σε ευχαριστώ πολύ :-)

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αναφερομαι στα κοριτσια.. το κουρεμα σα του κασιδιαρη αρεσει ή μπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
αναφερομαι στα κοριτσια.. το κουρεμα σα του κασιδιαρη αρεσει ή μπα?

Εμένα προσωπικά όχι αλλά γούστα είναι αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
αναφερομαι στα κοριτσια.. το κουρεμα σα του κασιδιαρη αρεσει ή μπα?

Το έχω δει σε κάποιους και μου άρεσε, αλλά όλα είναι σχετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Βαγγέλη το μόνο σίγουρο είναι οτι το συγκεκριμένο κούρεμα βολεύει όσο κανένα άλλο,
πριν 3 μήνες τα είχα κουρέψει πολύ κοντά και είχε ησυχάσει το κεφάλι μου,κυριολεκτικά,τώρα μου ξαναμάκρυναν και είναι και δύσκολα στο φτιάξιμο,οπότε σκέφτομαι να τα ξαναπάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
τώρα μου ξαναμάκρυναν και είναι και δύσκολα στο φτιάξιμο,οπότε σκέφτομαι να τα ξαναπάρω.

Όπως καταλαβαίνω δηλαδής, από κούρεμα Κασιδιάρη, κατέληξες σε μαλλί Κατρούγκαλου. :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ΠΟΣΟ συμφωνώ Θεέ μου. Εγώ δεν βγάζω τα φρύδια μου (μόνο στη μέση τις τρίχες) και έχουν το φυσικό τους σχήμα και όλοι με έχουν φάει "λέπτυνε τα λέπτυνε τα" και προφανώς τους γράφω λιγάααακι.:P
Δε μου αρέσουν τα πολύ πυκνά όπως είπα πριν αλλά ούτε και τα πολύ λεπτά. Ένα φυσιολογικό φρύδι θα σας πειράξει ρε κορίτσια; :/:

Το μόνο παράπονο που έχω απο τα φρύδια μου είναι το οτι είναι ολόισια και δεν κάνουν "τόξο" αλλά εξακολουθώ να μη τα πειράζω. Δε ξέρω γιατί τόση μανία με τα φρύδια. :|
Δεν πάει σε όλους το τόξο στα φρύδια. Ή μάλλον δεν πάει σε όλους το εμφανές τόξο στα φρύδια.:PΑν μία κοπέλα έχει έντονες γωνίες στο πρόσωπο,προφανώς και δε θα πάει να δημιουργήσει εμφανές τόξο και αν το κάνει θα΄ναι λίγο και στο τέλος.Άμα η άλλη έχει πρόσωπο φεγγάρι,χωρίς δηλ. καμία γωνία,λογικό είναι να πάει και να κάνει ένα "τόξο". Αλλά και πάλι θέλει προσοχή.
Εγώ 2 χρόνια βγάζω τα φρύδια μου,αλλά ποτέ η ίδια,αισθητικός και πάλι αισθητικός.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κορίτσια για πειτε μου ταιριάζει το lob στα φυσικά σγουρά μαλλιά? Τα δικά μου είναι ετσι και ψήνομαι να τα κάνω κάπως έτσι αυριο που θα πάω για κούρεμα. Βολεύει όμως για φυσικές μπούκλες ή θα ανοίγουν προς τα έξω κάπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
:hmm: δεν ξέρω αν θα ανοίγουν που λες καθώς δεν ξέρω τα μαλλιά σου αλλά νομίζω αν πετύχουν θα είναι πολύ όμορφα .Δοκίμασε και το βλέπεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κορίτσια για πειτε μου ταιριάζει το lob στα φυσικά σγουρά μαλλιά? Τα δικά μου είναι ετσι και ψήνομαι να τα κάνω κάπως έτσι αυριο που θα πάω για κούρεμα. Βολεύει όμως για φυσικές μπούκλες ή θα ανοίγουν προς τα έξω κάπως?

Τα δικα μου ειναι λιγοτερο σγουρα, σαν και αυτα
Τα εκανα λιγο πιο μακρια απο αυτο που θελεις να κανεις και εμεινα ενθουσιασμενη! Θα παω αυτες τις μερες να τα κοντυνω ωστε τα μπροστινα να ακουμπανε στους ωμους (τωρα ειναι 2-3 δαχτυλα κατω απο τους ωμους).

Γνωμη μου ειναι να το τολμησεις! Θα γλιτωσεις και απο το πολυωρο καθημερινο styling (κυριως αν τα ισιωνεις). Οταν τα εκοψα χρησιμοποιουσα sea spray αλλα τελικα διαπιστωσα οτι δεν χρειαζεται οταν τα αφηνω να στεγνωνουν στο φυσικο τους. Ουτε πιστολακι πλεον, ουτε χημικα στο κεφαλι μου, ουτε ατελειωτες ωρες ισιωματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τα δικα μου ειναι λιγοτερο σγουρα, σαν και αυτα
Τα εκανα λιγο πιο μακρια απο αυτο που θελεις να κανεις και εμεινα ενθουσιασμενη! Θα παω αυτες τις μερες να τα κοντυνω ωστε τα μπροστινα να ακουμπανε στους ωμους (τωρα ειναι 2-3 δαχτυλα κατω απο τους ωμους).

Γνωμη μου ειναι να το τολμησεις! Θα γλιτωσεις και απο το πολυωρο καθημερινο styling (κυριως αν τα ισιωνεις). Οταν τα εκοψα χρησιμοποιουσα sea spray αλλα τελικα διαπιστωσα οτι δεν χρειαζεται οταν τα αφηνω να στεγνωνουν στο φυσικο τους. Ουτε πιστολακι πλεον, ουτε χημικα στο κεφαλι μου, ουτε ατελειωτες ωρες ισιωματος.
Ναι και γω λίγο πιο μακριά τα σκέφτομαι, κυρίως επειδή δεν είμαι τολμηρή και δε μεγαλώνουν εύκολα απλά μαρεσε η φωτο :P
σαν την Kiera θέλω το μήκος περίπου. Δεν τα ισιώνω, δεν κάθονται έτσι κ αλλιώς ίσια μόνο αφρό τους βάζω στο λουσιμο. Απλά νομίζω ότι έτσι θα με ζεσταίνουν λιγότερο και είναι και πολύ cute σαν χτένισμα. :D Δε σου γυρνάνε προς τα έξω να γίνεται το κεφάλι κάπως τρίγωνο ε?
:hmm: δεν ξέρω αν θα ανοίγουν που λες καθώς δεν ξέρω τα μαλλιά σου αλλά νομίζω αν πετύχουν θα είναι πολύ όμορφα .Δοκίμασε και το βλέπεις :)
Και γω το νομίζω. θα το δοκιμάσω μάλλον!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ναι και γω λίγο πιο μακριά τα σκέφτομαι, κυρίως επειδή δεν είμαι τολμηρή και δε μεγαλώνουν εύκολα απλά μαρεσε η φωτο :P
σαν την Kiera θέλω το μήκος περίπου. Δεν τα ισιώνω, δεν κάθονται έτσι κ αλλιώς ίσια μόνο αφρό τους βάζω στο λουσιμο. Απλά νομίζω ότι έτσι θα με ζεσταίνουν λιγότερο και είναι και πολύ cute σαν χτένισμα. :D Δε σου γυρνάνε προς τα έξω να γίνεται το κεφάλι κάπως τρίγωνο ε?

Και γω το νομίζω. θα το δοκιμάσω μάλλον!! :clapup:

Ακριβως σαν της Keira μου ειναι, και στο μηκος και στο κυμμα! Παραδοξως μου ειναι λιγοτερο σγουρα οταν ειναι κοντα. Τωρα ειναι κυμματιστα και δεν κανουν μπουκλες.

Το συγκεκριμενο στυλ το συνιστω ανεπιφυλακτα! Δισταζα και εγω παρα πολυ να το τολμησω γιατι το μαλλι μου ηταν σχεδον μεχρι την μεση, αλλα μου αρεσε τοσο πολυ το αποτελεσμα που τωρα θελω να κοψω ακομα πιο κοντα και να κανω το πισω μερος ακομα πιο αποτομο! Θα δροσιστει σιγουρα πολυ η πλατη σου και θα χτενιζεσαι πανευκολα.

Δεν γυριζουν προς τα εξω και δεν εγινε το κεφαλι μου τριγωνο. Η στυλιστρια μου μου ειπε να τα ψεκαζω με sea spray, να τυλιγω τουφες γυρω απο το δαχτυλο μου και να στεγνωνω με την φυσουνα. Τα εκανα ετσι για 1 μηνα και οταν μια μερα βαριομουν να κανω το οτιδηποτε πανω τους τα αφησα να στεγνωσουν στο φυσικο τους και το αποτελεσμα ηταν θεαματικο. Μη κανεις το λαθος να βαλεις αφρο, γιατι μπορει να γινει το κεφαλι σου σαν μπαλα. Αν δεν σου στρωνουν προτεινω sea spray, κανει θαυματα στο σγουρο μαλλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ακριβως σαν της Keira μου ειναι, και στο μηκος και στο κυμμα! Παραδοξως μου ειναι λιγοτερο σγουρα οταν ειναι κοντα. Τωρα ειναι κυμματιστα και δεν κανουν μπουκλες.

Το συγκεκριμενο στυλ το συνιστω ανεπιφυλακτα! Δισταζα και εγω παρα πολυ να το τολμησω γιατι το μαλλι μου ηταν σχεδον μεχρι την μεση, αλλα μου αρεσε τοσο πολυ το αποτελεσμα που τωρα θελω να κοψω ακομα πιο κοντα και να κανω το πισω μερος ακομα πιο αποτομο! Θα δροσιστει σιγουρα πολυ η πλατη σου και θα χτενιζεσαι πανευκολα.

Δεν γυριζουν προς τα εξω και δεν εγινε το κεφαλι μου τριγωνο. Η στυλιστρια μου μου ειπε να τα ψεκαζω με sea spray, να τυλιγω τουφες γυρω απο το δαχτυλο μου και να στεγνωνω με την φυσουνα. Τα εκανα ετσι για 1 μηνα και οταν μια μερα βαριομουν να κανω το οτιδηποτε πανω τους τα αφησα να στεγνωσουν στο φυσικο τους και το αποτελεσμα ηταν θεαματικο. Μη κανεις το λαθος να βαλεις αφρο, γιατι μπορει να γινει το κεφαλι σου σαν μπαλα. Αν δεν σου στρωνουν προτεινω sea spray, κανει θαυματα στο σγουρο μαλλι!

Λοιπόν μόλις γύρισα από το κομμωτήριο και ΑΓΑΠΑΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ! :clapup: Μαρέσουν πάρα πολύ είναι τόσο cute!!

Το sea spray θα το δοκιμάσω και απορώ πως μου έχει ξεφύγει γιατί η θάλασσα μου κάνει κατι ωραίες ανάλαφρες μπούκλες καλύτερες από φτιαχτές. Έχεις να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Λοιπόν μόλις γύρισα από το κομμωτήριο και ΑΓΑΠΑΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ! :clapup: Μαρέσουν πάρα πολύ είναι τόσο cute!!

Το sea spray θα το δοκιμάσω και απορώ πως μου έχει ξεφύγει γιατί η θάλασσα μου κάνει κατι ωραίες ανάλαφρες μπούκλες καλύτερες από φτιαχτές. Έχεις να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο? :)

Το ηξερα οτι θα λατρευες το νεο σου look! :clapup::clapup::clapup:Ειναι φανταστικο σε οσες εχουν σγουρο/σπαστο μαλλι! :D

Εχω χρησιμοποιησει ακριβα και φθηνα και πανω κατω κανουν την ιδια δουλεια. Απο ακριβα μου αρεσει το mai tai spritzer. Απο φθηνα εχω χρησιμοποιησει ενα της garnier σε ροζ μπουκαλι. Το μονο πραγμα που δεν μου αρεσε σε αυτο ηταν το αρωμα του, αλλα εκανε καλη δουλεια.

Δες και αυτο: https://www.hondoscenter.gr/en/produ...toni-amp-guy/12941-sea-salt-spray-by-marchesa
Δεν το εχω δοκιμασει αλλα οτι προιοντα εχω παρει απο αυτη την μαρκα εμεινα ικανοποιημενη.

Πριν βαλεις το οτιδηποτε δοκιμασε να τα αφησεις να στεγνωσουν μονα τους και στεγνωσε μονο με την φυσουνα τις ριζες για ογκο. Μπορει να σου αρεσει το αποτελεσμα. Αν δεν σου αρεσει τοτε ψεκασε το στεγνωμενο μαλλι σου με sea spray για texture. Αφρο μη βαλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top