Εδώ κάνουμε δίαιτα!

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εάν δεν μπορείς λειτουργικά, λόγω κάποιου προβλήματος ή πολύ απλά επειδή δεν σου αρέσει?
Όπως και να χει γιατί είναι χάσιμο χρόνου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ε γιατι δεν ειναι καθολου αποτελεσματικο, ειναι ελαχιστα πιο θερμιδοβορο απο το να καθεσαι ορθιος

να μην μπορεις λογο προβληματος υγειας να κανεις κατι περισοτερο η εντονης παχυσαρκιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litmell

Νεοφερμένος

Η litmell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
προσωπικά αυτός ο χρόνος που αφιερώνω στον εαυτό μου- μου αρέσει πολύ, πριν ήμουν αυτοκινητο- δουλειά-σπίτι- παιδιά κλπ... τώρα νοιώθω ότι κατι κανω για μένα- και μάλιστα κάτι που με βοηθάει όχι μόνο να γίνω καλύτερη- ομορφότερη αλλά και το βασικώτερο να αισθανθώ καλύτερα, το ηθικό μου ανεβαίνει - λίγο μου τα χάλασε ο καιρός αυτές τις μέρες με την βροχή αλλά απτόητη θα συνεχίσω. Θέλω να αγοράσω ακόμη μικρότερο νούμερο παντελόνι τα Χριστούγεννα. Οπότε αν δειτε μία τρελλή στους δρόμους με το MP4 στα αυτιά και νιτσεράδα- να ξέρετε εγώ θα είμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
καλημέρα, νέο αίμα στην παρέα σας,
να σας πω την δική μου εμπειρία μήπως βοηθήσει κάποιους και κάποιες.
Τον Σεπτέμβριο έκανα για ένα μήνα μόνο διατροφή με μία εταιρεία απο αυτές που σου φέρνουν φαγητό κάθε μέρα στο σπίτι ή στο γραφείο και σου λένε αυτά θα φας όλη μέρα και τιποτα άλλο. Υπόσχονται 6-8 κιλά.
Είμαι λαίμαργη αλλά επειδή τους πλήρωσα αδρά για αυτόν τον μήνα, έκανα την ψυχή μου πέτρα και έτρωγα μόνο αυτά που μου έφερναν.
Συμπαραστάτης μου το απογευματινό γλυκό τους (είχα ζητήσει να είναι μόνο σοκολάτα που είμαι λάτρης).
Σε ένα μήνα έχασα 5,5 κιλά. Κατέβηκα ένα νούμερο στα ρούχα μου !!
Σταμάτησα και έκτοτε με την βοήθεια του καιρού που ομολογουμένως ήταν πολύ καλός, άρχισα να περπατάω.
Λόγω καθιστικής εργασίας, αυτοκινήτου κλπ και τεμπελιάς να πάω σε γυμναστήριο αποφάσισα ότι το περπάτημα ειναι το πιο κατάλληλο για μένα.
Ετσι απο ένα περιοδικό που είχε δώρο έναν βηματομετρητή, άρχισα τα πρώτα μου βήματα κάθε απόγευμα μετά την δουλειά. Αρχικά έκανα 4.000 βήματα την μέρα (με κανονικό ρυθμό περίπου 40 λεπτά), έφθασα στα 8.000 βήματα την μέρα !!!
Τώρα ανακάλυψα ένα στάδιο κοντά στο σπίτι μου και πηγαίνω 3-4 απογεύματα την εβδομάδα και περπατάω εκεί.
Φοράω τα ακουστικά μου, ακούω την μουσική που μου αρέσει και περπατάω.
Είναι γυμναστική αλλά και ψυχοθεραπεία μαζί.
Για 1- 1:30 ώρα περπατάω (όσο θέλω) με κανονικό ρυθμό, ακούω την μουσική μου, δεν σκέφτομαι τα μικρά ή μεγάλα προβλήματα που έχω.
Αποτέλεσμα: Σε δύο μήνες έχασα άλλα 3 κιλά ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΑΙΤΑ, τρώω κανονικά και με τα γλυκά μου που λατρεύω και τις σχετικές παρασπονδίες...
Το βασικότερο όμως, άλλαξε το κορμί μου, όλοι μου λένε ότι έχω αδυνατίσει πολύ, η ζυγαριά μπορεί να μην το δείχνει αλλά στο σώμα και στα ρούχα φαίνεται, "έσφιξε" το κορμί και αγόρασα νέα τζην !!!

Εδώ και 2 εβδομάδες έρχονται μαζί μου και 2 φίλες μου, τους άρεσε η ιδέα ή μάλλον είδαν αποτελέσματα σε μένα και το αποφάσισαν και αυτές, έτσι έχω και παρέα.


Χθές άρχισε να βρέχει και αυτό λίγο μου τα χαλάει, αλλά είμαι αποφασισμένη,
έστω και με κρύο θα συνεχίσω να πηγαίνω για περπάτημα, στην βροχή όχι φυσικά, αλλά είναι κάτι που το κάνω για μένα και μου αρέσει.
Είναι ο μοναδικός χρόνος που αφιερώνω στον εαυτό μου - για το καλό μου- σωματικό και ψυχικό και είμαι πολύ αισιόδοξη.


Εξαιρετικο κειμενο, μπραβο!
Η ψυχολογικη μας διαθεση μας φτιαχνει οταν κανουμε καλο στον εαυτο μας!
Καλη συνεχεια και ευχομαι να σου γινει τροπος ζωης, διοτι η διατροφη ειναι τροπος ζωης.

Και θα το πω και θα το λεω συνεχεια. Το φαγητο υπαρχει για να καλυπτει τις αναγκες μας.
Ουτε η λαιμαργια, ουτε η αφαγια ουτε τιποτα σε υπερβολη δεν ωφελησε παραμονο αφησε στασιμοτητα ισως να εφερε και αρνητικα αποτελεσματα.

Ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικη ιδιοσυγκρασια και οπως για αλλον ειναι πιεστικο να περπατα καθε μερα τοσα χιλιομετρα, για αλλον ειναι ευχαριστηση.
Το βασικο σε ολα ειναι ο,τι κανουμε να το κανουμε χωρις πιεση αλλα ελευθερα.
Και παλι μπραβο!

Να φροντιζουμε την υγεια μας οπως και την ψυχη μας.

Νους υγιης και σωμα υγιες= η απολυτη ικανοποιηση εαυτου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Να φροντιζουμε την υγεια μας οπως και την ψυχη μας.

αν κρινω απο τα επιπεδα βλακειας της ανθρωποτητας δεν εκπλησομαι καθολου απο το ποσο μη υγειης ειμαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
αν κρινω απο τα επιπεδα βλακειας της ανθρωποτητας δεν εκπλησομαι καθολου απο το ποσο μη υγειης ειμαστε

οου.:hmm: θεωρεις τον εαυτο σου ετσι? δηλαδη και μη υγιη?
γιατι δε κανεις κατι γιαυτο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
1) μην κανετε διαιτες. ΠΟΤΕ! Εκτος αν ασχοληστε επαγγελματικα με το σωμα σας (αθλητισμος, bodybuilding, modeling κτλ) οι διαιτες ειναι ΕΓΓΛΗΜΑ
Μα γιατί είναι έγκλημα? Δηλαδή είναι τόσο κακό να θέλεις να είσαι αδύνατος και να νιώθεις καλά με το σώμα σου?Εγώ προσωπικά όσο πιο πολύ αδυνατίζω τόσο πιο καλά νιώθω ψυχολογικά, αλλά και σωματικά. Δεν μπορώ να πω ότι είναι τόσο απαραίτητο να χάσω κιλά μιας και εχω Δ.Μ.Σ. γύρω στο 20 αλλά αφού με βοηθάει γιατί να το σταματήσω?:worry::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μα γιατί είναι έγκλημα? Δηλαδή είναι τόσο κακό να θέλεις να είσαι αδύνατος και να νιώθεις καλά με το σώμα σου?Εγώ προσωπικά όσο πιο πολύ αδυνατίζω τόσο πιο καλά νιώθω ψυχολογικά, αλλά και σωματικά. Δεν μπορώ να πω ότι είναι τόσο απαραίτητο να χάσω κιλά μιας και εχω Δ.Μ.Σ. γύρω στο 20 αλλά αφού με βοηθάει γιατί να το σταματήσω?:worry::redface:


Καλά όλα αυτά αλλά μην φτάσεις και σε φάση ανορεξίας!!!!Πρόσεχε...η γραμμή είναι λεπτή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Προσέχω, προσέχω. Όταν φτάσω στα κιλά που θέλω και είμαι ικανοποιημένη με το σώμα μου θα σταματήσω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Προσέχω, προσέχω. Όταν φτάσω στα κιλά που θέλω και είμαι ικανοποιημένη με το σώμα μου θα σταματήσω.:)

Μαλιστα...
Δηλαδη ποσα κιλα εισαι και ποσο υψος εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
το θεμα ειναι να φτασεις στα κιλα που πρεπει και οχι στα κιλα που θελεις εσυ.....

ειχα δει μια photo μιας κοπελας που κοιταζοτανε στον καθρεφτη η κοπελα ειτανε 40 κιλα και εβλεπε τον ευατο της πανο απο 80-90 ειναι τραγικο το πως μερικοι βλεπουν των ευατο τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Είμαι 1,68 και 59 κιλά αλλά θέλω να φτάσω στα 52.

Μα τα κιλά που θέλω να φτάσω δεν είναι υπερβολικά χαμηλά για το ύψος μου πιστεύω. Απλά θέλω να κοιτιέμαι στον καθρέφτη και να είμαι ικανοποιημένη με την εικόνα που βλέπω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
σωστο και καλο αυτο αλλα οπως ειπαν και αλλοι πολυ ευκολα μπορεις να την πατησης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
ειχα δει μια photo μιας κοπελας που κοιταζοτανε στον καθρεφτη η κοπελα ειτανε 40 κιλα και εβλεπε τον ευατο της πανο απο 80-90 ειναι τραγικο το πως μερικοι βλεπουν των ευατο τους
Έχω δει παρόμοιο video στο youtube. Ήταν ένα commercial για την νευρική ανορεξία και ήθελε να δείξει ότι αυτά τα άτομα όσα κιλά και να χάσουν βλέπουν τον εαυτό τους συνέχεια ως υπέρβαρο. You can never be too thin...:(

σωστο και καλο αυτο αλλα οπως ειπαν και αλλοι πολυ ευκολα μπορεις να την πατησης
Ελπίζω να μην την πατήσω και μόλις χάσω τα κιλά που θέλω να μπορέσω να επιστρέψω στο κανονικό πρόγραμμα διατροφής μου. I don't want to become anorexic, all I want is to be thin.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εμένα πάντως τα κιλά σου μου φαίνονται φυσιολογικότατα, ενώ τα 52 κιλά με το ύψος σου μου φαίνονται λίγα.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
so good to be tue:D just kidding everything is possible

ξερεις ποσο ΔΜΣ πρεπει να εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
so good to be tue:D just kidding everything is possible

ξερεις ποσο ΔΜΣ πρεπει να εχεις?
Ξέρω ότι μέχρι 18,5 είναι φυσιολογικό. Εγώ είμαι γύρω στο 20 και κάτι ψιλά.:P

Εμένα πάντως τα κιλά σου μου φαίνονται φυσιολογικότατα, ενώ τα 52 κιλά με το ύψος σου μου φαίνονται λίγα.. :)
Ναι είναι οκ απλά εγώ δεν θέλω να είμαι μια κανονική φυσιολογική κοπέλα, θέλω να είμαι μια αδύνατη κοπέλα. Απλά μου αρέσει το πολύ αδύνατο σώμα και θέλω να το αποκτήσω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
τι να σου αν μπορεις και θες κατεβα αλλα με προσοχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
τι να σου αν μπορεις και θες κατεβα αλλα με προσοχη
Thanks! Θα προσέχω και αν όλα πάνε καλά σε 1 μήνα θα έχω το ιδανικό βάρος!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Είσαι φυσιολογική και με αυτά τα κιλά που θες να χάσεις θα γίνεις αδύνατη. Πιστεύω πως είσαι στην ιδανικότερη φάση όχι για δίαιτα αλλά για γυμναστική. Θα αποκτήσεις ένα εξαιρετικό σώμα...Σκέψου το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top