Σχολιασμός φθηνών laptops

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Θα ήθελα να αγοράσω ένα laptop,για απαιτητικούς χρήστες,με max 850 ευρώ.

Το θέλω για Internet,απαιτητικά παιχνίδια,ε,και καμιά εργασία.

Θέλω να έχει:

1.Intel επεξεργαστή κατά προτίμηση i5,αλλά και i3 δε με χαλάει είναι καλός.Επίσης και P8**** καλοδεχούμενος.
2.Ισχυρή κάρτα γραφικών.
3.4GB DDR3 μνήμη.
4.Θύρα HDMI.
5.Θα προτιμούσα 17άρα οθόνη παρά 15,6.

Μέχρι στιγμής έχω βρει αυτό:
https://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/HP-G62-130ev-WM959EA-B1A.htm[/url]

,αλλά θέλω να ακούσω και τις δικές σας προτάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Είπα max 850 και το Lenovo κάνει 914!Και 17άρα οθόνη θέλω.Το Packard Bell που έχω έχει 17άρα και μου φαίνεται καλή..Οι 15,6 μου φαίνονται μικρές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Το Asus καλό μου φάνηκε,αλλά είμαι Θεσ/νικη και δεν μπορώ να το δω από κοντά.
Το Toshiba έχει 15.6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το lenovo ξεκιναει απο τα 762....
οκ..ομως θελεις 17αρα..
επανερχομαι..;)

αλλα νταξει..εισαι ικανοποιημενος απο το pcakard bell? δηλ ,θα ηθελες να παρεις παλι τετοιο?


δες αυτο.. εχει πολε καλες κριτικες ,,ως ποιοτικο..

παντως το asus που σου εδειξα.. ειναι το μοναδικο μεχρι τα λεφτα που λες που εχει και i5 430 cpu και 17αρα οθονη και καλη καινουρια καρτα γραφικων και led οθονη..... ...ειναι ευκαιρια.. και η

βασικα αν δεις εδω θα δεις οτι με 17αρα οθονη δεν εχεις και πολλες επιλογες..

υπαρχει και αυτο αλλα δεν εχει led οθονη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Καλό είναι.Θα ήθελα καλά χαρακτηριστικά και δε με νοιάζει η μάρκα.
Πάντως δε θέλω Acer και Sony Vaio,γιατί το πληκτρολόγιο τους είναι για κλάματα.Δε με βολεύει καθόλου.
Το Samsung έχει i3 και για Laptop δε θα προτιμούσα εταιρία Samsung.
Θέλω κάτι που να μπορώ να το τεστάρω πριν το αγοράσω,οπότε να πουλιέται και σε κατάστημα στη Θεσσαλονίκη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Δε βρήκες τίποτα?Εγώ με τόσο ψάξιμο για να βρω 17άρα και καλά χαρακτηριστικά έπρεπε να ψάξω κοντά στα 1000 ευρώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δες αυτα που σου εδειξα απο πανω...;)
θελεις σιγουρα 17αρα?η αδελφη μου που ειχε ,το αλλαξε μετα με 15αρι ,γιατι ηταν δυσκολο να μετακινηθει..
και επειδη τρωει ενεργεια η οθονη τους βαζουν ενσωματωμενες καρτες γραφικων οπως βλεπω.. αυτοματα πεφτουν ολα τα αλλα χαρακτηριστικα.

παντως με 15αρα οθονη μπορεις να βρεις τα καλυτερα κομματια ,,οπως αυτα πχ
https://www.skroutz.gr/s/262507/Lenovo-IdeaPad-Y550-4.html
https://www.skroutz.gr/s/264493/Dell-Inspiron-1564-i3-430M-4GB-500GB.html
https://www.skroutz.gr/s/255585/HP-Pavilion-dv6-2135ev.html

και τα lenovo ειδικα εχουν συμφωνα με τα ολα σχεδον reviews και εμενα που τα αγγιξα σε μαγαζια ,τα καλυτερα πληκτρολογια..γερά σαν σταθερου pc και με βαθος σχετικα..οχι ψευτικα της πλακας σαν sony λπ.
αλλωστε ειναι ibm ουσιαστικα...

το λαπτοπ δεν ειναι κουτι που του αλλαζεις οτι θελεις..οποτε η γερη κατασκευη ,και πληκτρολογιο ου δινει χρονια ζωης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Το Samsung εννοείς?
Αυτό πώς σου φαίνεται?
https://www.info-world.gr/index.php?target=products&product_id=54645

Πρότεινε μου τα 3 που θεωρείς καλύτερα με 15,6!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι..δεν εχει hdmi ...?
κατα τα αλλα ειναι σπεσιαλ λαπτοπ..οχι του συρμου..επειδη το εψαξα και για αλλον.
παντως το ιδανικο ειναι το asus απο πλευρα χαρακτηριστικων..

μπορεις να δεις και κανα αλλο asus σε κανα μαγαζι ,και να δεις την κατασκευη του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.skroutz.gr/s/257839/Samsung-R780-JS01.html

αρχιζει οριακα λιγο πανω απο 850..
βασικα για να πετυχεις καλη τιμη ,,παρηγγειλε το..

παντως στα reviews για τα samsung γραφουν τα καλυτερα σαν ποιοτητα κατασκευης..

να και κατι σε packard bell https://www.skroutz.gr/s/253121/Packard-Bell-EasyNote-LJ75-JO-109.html
αλλα χωρις led οθονη και με οχι συγχρονη καρτα γραφικων..

βασικα εδω καταλαβαινεις ,οτι δεν εχεις και πολλες επιλογες με 17αρα οθονη για i5(ή οριακα με το asus ή με μερικα αλλα που ομως εχουν παλαιοτερη ή ενσωματωμενη καρτα γραφικων..).. μεχρι 850 ευρω τουλαχιστον..
βασικα οι περισσοτερες εταιριες βγαζουν 15αρια... εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν έχει νόημα μόνο οι ίνστες, αλλά και η ανάλυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μεγαλυτερες ιντσες ,εχουν συνηθως μεγαλυτερη αναλυση.και εκει εχει νοημα..σε μικρες οθονες δεν βλεπεις τοσο διαφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σαφώς και βλέπεις διαφορά. Ο χώρος εργασίας (αναφέρομαι στα pixels) δεν έχει να κάνει καθόλου με τις ίντσες αλλά ΜΟΝΟ με την ανάλυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Να 'με πάλι εδώ:popcorn:.Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα asus laptops,είναι καλά?αντοχής?

τι λέτε γι'αυτό https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908656 ??? (τιμή-απόδοση?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν βρίσκω ούτε ένα λόγο να αγοράσει κάνεις αυτό το laptop,
Ίσως αν τον απειλή κάποιος με όπλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν βρίσκω ούτε ένα λόγο να αγοράσει κάνεις αυτό το laptop,
Ίσως αν τον απειλή κάποιος με όπλο


γιατι?

μια χαρα μου φαινεται...αλλα εχει χαμηλο επεξ...
αυτο ομως πρεπει να ειναι καλυτερο..
η asus λενε οτι ειναι απο τις λιγες που τα φτιαχνει μονη της..αλλα εχω την εντυπωση οτι τα asus γενικα ειναι τζαναμπετικα και ιδιοτροπα προιοντα παρολο που θεωρουνται υψηλων επιδοσεων..


για πες και συ παναγιωτη...ποια θεωρεις καλυτερα λαπτοπ .για προτεινε κατι για το παιδι εδω..

μονο εγω θα συμβουλευω?θελω να ακουσω και αλλες αποψεις

βοηθα!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Φίλε Παναγιώτη δεν μου απάντησες καν σε αυτό που σε ρωτάω:(.Τώρα με αυτή σου την απάντηση δεν ξέρω αν θες να απέχεις από τη συζήτηση ή να βοηθήσεις πραγματικά:hmm::hmm:.(διάβασε και λίγο τα σχόλια κάτω από την περιγραφή του laptop:/:)


Άγγελε έχεις δίκιο σχετικά με τον επεξεργαστή θα προτιμούσα να έχει i5:P.Όμως διάβασα ότι η asus είναι καλή σε ότι αφορά την αντοχή και τις επιδόσεις;).Τέλος σε ευχαριστώ για πολλοστή φορά για το ενδιαφέρον σου και για τη βοήθειά σου:loltooth::clapup::)!!!

Παιδιά όλες οι προτάσεις δεκτές:bigarmhug!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
hp ,toshiba εχουν ξεχωρο num pad δεξια στο πληκτρολογιο..
το lenovo δεν εχει..
δεν ξερω ποια ειναι ομως η πρακτικη χρησιμοτητα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
hp ,toshiba εχουν ξεχωρο num pad δεξια στο πληκτρολογιο..
το lenovo δεν εχει..
δεν ξερω ποια ειναι ομως η πρακτικη χρησιμοτητα..:hmm:

Δε νομίζω να είναι και τόσο χρήσιμο ένα num pad σε ένα laptop (κατά την ταπεινή μου γνώμη),γιατί σε τόσο μικρό χώρο δεν νομίζω να βολεύει και θα είναι πιο περιορισμένα τα χέρια:hmm:
(μπορεί να είμαι και λάθος :whistle::whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top