Διαφημίσεις στο διαδίκτυο

Διαφημίσεις στο διαδίκτυο: Πώς τις βλέπετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 13)
  • Ενοχλητικές. Αν γινόταν να μην υπάρχουν καθόλου.

    Ψήφοι: 1 7.7%
  • Αναγκαίο κακό. Οι δικτυακοί τόποι έχουν ανάγκη από έσοδα για να συντηρούνται.

    Ψήφοι: 10 76.9%
  • Δε με ενοχλούν, κάποιες φορές μάλιστα τις ανοίγω κιόλας.

    Ψήφοι: 1 7.7%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 7.7%

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πότε θα την βγάλετε ;

...με κάνει να μην αντέχω ούτε 10 δευτερόλεπτα μετά το login, με αποτέλεσμα να κάνω log out.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω αυτό με το login/logout, αφού η διαφήμιση υπάρχει και όταν είσαι logged out.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Η διαφημιση αυτη καθαυτη δεν με πειραζει.Αυτο που ειναι λιγακι εκνευριστικο ειναι οταν κανω κλικ στο φοντο μου ανοιγει την σελιδα της νοκια.
Δεν με ενοχλει να ανοιγει,απλως να μην ειναι σε ολη την εκταση σου φοντου.Ισως κοντα στο κινητο.Και εαν γινεται να βγαινει το κλασσικο χερακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Και εαν γινεται να βγαινει το κλασσικο χερακι.
+1, Κι εγώ το πατάω επειδή περιμένω υποσυνείδητα να μη γίνει τίποτα όταν πατήσω εκεί (πχ όταν θέλω να δώσω focus).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Δόκτορά μου :laugh:
Πόσο δίκιο έχεις


Δεν καταλαβαίνω αυτό με το login/logout, αφού η διαφήμιση υπάρχει και όταν είσαι logged out.

Μην εννοεί ότι με το που μπει,θέλει να βγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Aναρωτιόμουν αν ήμουν εγώ η μόνη που την πειράζει γιατί κανείς δεν ανέφερε τίποτα. Με νευριάζει πολύ, όχι μόνο που μου ανοίγει νέα καρτέλα με την σελίδα της νόκια αλλά και που υπάρχει σαν φόντο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
ναι οντως ειναι εκνευριστικο, αλλα οκ ο καθενας συντηρει οπως νομιζει τον χωρο του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Να μην την βγάλετε ποτέ και να βάλετε και άλλες σε όποιον δεν αρέσει να φύγει να πάει άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μα πόση ώρα μένετε στην αρχική σελίδα; Αφού μέσα στα θέματα δεν εμφανίζεται!! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μα πόση ώρα μένετε στην αρχική σελίδα; Αφού μέσα στα θέματα δεν εμφανίζεται!! :hmm:

Σωστά, παιδιά πρέπει να καταλάβουμε όλοι οτι και το φόρουμ έχει έξοδα συντήρησης που από κάπου πρέπει να βγουν. Λίγη υπομονή.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εγω το προβλημα το εχω οταν μπαινω με το νετμπουκ,
δεν εχει mouse και οπου ακουμπησω κλικαρει και ανοιγει αβερτα σελιδες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγώ δεν βλέπω καμία διαφήμιση :hmm:Απλά το background έχει γίνει μαύρο αντί για το κλασικό γκρι με τα γράμματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Και γω μαύρο background μόνο βλέπω...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
κανε και κανα κλικ να δεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
εγω το προβλημα το εχω οταν μπαινω με το νετμπουκ,
δεν εχει mouse και οπου ακουμπησω κλικαρει και ανοιγει αβερτα σελιδες....

Το tappings του mousepad του netbook σου είναι πολύ ευαίσθητο. Αν σε ενοχλεί ρυθμισέ το ή απενεργοποιησέ το τελείως. Δεν είναι πρόβλημα της ιστοσελίδας επειδή κλικάρεις άθελα σου σε κάποια σημεία.

====================

Γενικά υπερβάλετε η διαφήμιση ταιριάζει με την ιστοσελίδα και δεν ενοχλεί. Ακόμα και με το ipad δεν έχω καθυστέρηση στη φόρτωση της ιστοσελίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Το tappings του mousepad του netbook σου είναι πολύ ευαίσθητο. Αν σε ενοχλεί ρυθμισέ το ή απενεργοποιησέ το τελείως. Δεν είναι πρόβλημα της ιστοσελίδας επειδή κλικάρεις άθελα σου σε κάποια σημεία.


να το απενεργοποιησω δεν γινεται, γιατι δεν θα εχω ποντικι, ρυθμιση δεν παιρνει,
αρα να παω να αλλαξω μηχανημα...
Οι σελιδες φτιαχνονται για να ειναι λειτουργικες για τους χρηστες και οχι το αναποδο.... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
να το απενεργοποιησω δεν γινεται, γιατι δεν θα εχω ποντικι, ρυθμιση δεν παιρνει,
αρα να παω να αλλαξω μηχανημα...
Οι σελιδες φτιαχνονται για να ειναι λειτουργικες για τους χρηστες και οχι το αναποδο.... :whistle:

Καλέ ποιο ποντίκι το tapping να απενεργοποιήσεις. Η ιστοσελίδα δεν έχει λειτουργικό πρόβλημα μπαίνεις στο site της διαφήμισης όταν κλικάρεις.

Φαντάζομαι έχεις μεγάλο πρόβλημα και όταν γράφεις στο word. Μετακινάς το ποντίκι και σου αλλάζει θέση γραψίματος. Αντιλαμβάνεσαι ότι ούτε στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι πρόβλημα του προγράμματος. Συνεπώς αν δεν μπορείς να λύσεις μόνος σου το πρόβλημα πρέπει να απευθυνθείς στο κατασκευαστή του netbook σου.

Αν δεν σέβεστε κάποιοι οι web developer τη δουλειά των συναδέλφων σας πως θα σας σεβαστούν οι υπόλοιποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Καλέ ποιο ποντίκι το tapping να απενεργοποιήσεις. Η ιστοσελίδα δεν έχει λειτουργικό πρόβλημα μπαίνεις στο site της διαφήμισης όταν κλικάρεις.

Φαντάζομαι έχεις μεγάλο πρόβλημα και όταν γράφεις στο word. Μετακινάς το ποντίκι και σου αλλάζει θέση γραψίματος. Αντιλαμβάνεσαι ότι ούτε στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι πρόβλημα του προγράμματος. Συνεπώς αν δεν μπορείς να λύσεις μόνος σου το πρόβλημα πρέπει να απευθυνθείς στο κατασκευαστή του netbook σου.


ειπα εγω οτι ειναι προβλημα του προγραμματος η της ιστοσελιδας?
ειπα οτι δεν με διευκολυνει τιποτα αλλο...
το νετμπουκ το εχω μονο για ιντερνετ και συνηθως οταν ταξιδευω.

Συνεπως απλα με βολευουν καλυτερα σελιδες που δεν εχουν αριστερα - δεξια - πανω κατω λινκς γιατι μπορεις ευκολα να κλικαρεις αυτο και τιποτα αλλο.
Δεν θα παθω και ζαχαρο αμα μεινει ετσι, απλα δεν με βολευει.

Ανοιγω καθε μερα 10 φορουμς, και διαβαζω δεκαδες μπλογκς η αλλες σελιδες,
λες να κατσω να ασχοληθω με το mouse μονο και μονο επειδη η σελιδα εδω στηθηκε ετσι?
Εχουμε και δουλειες να κανουμε φιλε μου, απλα εδω μπαινω συνηθως απο το desktop και τελειωνει το προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

webdev

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αν δεν σέβεστε κάποιοι οι web developer τη δουλειά των συναδέλφων σας πως θα σας σεβαστούν οι υπόλοιποι.

Με την ίδια λογική είμαστε (όλοι) ασεβείς προς τους τηλεπωλητές που μας παίρνουν τηλέφωνο στο κινητό μας ή στο σπίτι μας (κατάλληλες ή ακατάλληλες ώρες) και πριν ολοκληρώσουνε τις προτάσεις τους, το ξεκόβουμε και τους το κλείνουμε στην μούρη. Μια (ασεβέστατη) ενέργεια που ο καθένας έχει κάνει τουλάχιστον μια φορά στην ζωή του (εάν όχι μπράβο του, να μας πει πως το κάνει). Μην μου πείτε ότι οι τηλεπωλητές που πουλάνε υλικά αγαθά ή υπηρεσίες πληρώνονται με την ώρα, άρα παίρνουν τα χρήματα τους έτσι κι αλλιώς, γιατί πολύ απλά πληρώνονται με ποσοστά επί των πωλήσεων και έχω δουλέψει σε τηλεφωνικό κέντρο και γνωρίζω (στο Ελλαδιστάν τουλάχιστον).

Άρα κόβουμε το ψωμί σε συνανθρώπους μας όταν το κάνουμε και σύμφωνα με την λογική σου, πως περιμένουμε από τους άλλους να μας σεβαστούν;

Γιατί το κάνουμε; Μα γιατί είναι ενοχλητικό, γιατί σου σπάνε τα νεύρα περισσότερο και από το να βλέπεις όλη μέρα Alter!
Είναι ενοχλητικό το να σου πασσάρουν διαφημίσεις (οπτικά, τηλεφωνικά, τηλεοπτικά, ραδιοφωνικά).

Και επειδή σε αυτήν την περίπτωση δεν μπορώ να αλλάξω κανάλι, σταθμό ή να κλείσω το τηλέφωνο θα βάλω το πρόσθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
ειπα εγω οτι ειναι προβλημα του προγραμματος η της ιστοσελιδας?
ειπα οτι δεν με διευκολυνει τιποτα αλλο...
το νετμπουκ το εχω μονο για ιντερνετ και συνηθως οταν ταξιδευω.

Συνεπως απλα με βολευουν καλυτερα σελιδες που δεν εχουν αριστερα - δεξια - πανω κατω λινκς γιατι μπορεις ευκολα να κλικαρεις αυτο και τιποτα αλλο.
Δεν θα παθω και ζαχαρο αμα μεινει ετσι, απλα δεν με βολευει.

Ανοιγω καθε μερα 10 φορουμς, και διαβαζω δεκαδες μπλογκς η αλλες σελιδες,
λες να κατσω να ασχοληθω με το mouse μονο και μονο επειδη η σελιδα εδω στηθηκε ετσι?
Εχουμε και δουλειες να κανουμε φιλε μου, απλα εδω μπαινω συνηθως απο το desktop και τελειωνει το προβλημα.


Ανέφερες αυτό "Οι σελιδες φτιαχνονται για να ειναι λειτουργικες για τους χρηστες και οχι το αναποδο.... :whistle:". Και ρωτώ το e-steki δεν είναι λειτουργικό επειδή το netbook που χρησιμοποιείς δημιουργεί εντολές χωρίς την θελησή σου;

Για να μην το κουράζομαι μάλλον ούτε ο κατασκευαστής του netbook σου δεν φταίει. Αν ψάξεις στη σελίδα του κατασκευαστή θα βρεις drivers για το mousepad σου που θα ρυθμίζει και την ευαισθησία του tapping. Αυτή τη στιγμή υποθέτω πως έχει τους default drivers των windows.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top