Μπορούν οι ψηλές να φοράνε ψηλά παπούτσια;

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
έμεινες κόκαλο επειδή ήταν 1.72?
κ είναι κ αντιαισθητικό????

μαλιστα...

Βαγγελιώ μου νομίζω ότι έγραψε ότι ήταν δύο μέτρα +
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Βαγγελιώ μου νομίζω ότι έγραψε ότι ήταν δύο μέτρα +

καλα ακυρο νομιζα ενοουσε +2 απο το 1.70 που ειναι το παιδί
δεν νομίζω να υπάρχει τόσο ψηλή γυναίκα κ ενοείται οτι δεν μιλάγαμε για τέτοια ύψη την αλλη φορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
καλα ακυρο νομιζα ενοουσε +2 απο το 1.70 που ειναι το παιδί
δεν νομίζω να υπάρχει τόσο ψηλή γυναίκα κ ενοείται οτι δεν μιλάγαμε για τέτοια ύψη την αλλη φορά

Εμένα μου αρέσουν όλοι ψηλοί, άντρες γυναίκες.
Αλλά το δίμετρο, ίσως ακούγεται κάπως άχαρο σε γυναίκα. Σε άντρα είναι τέλειο.
Βέβαια δεν την είδαμε κι από κοντά, μπορεί να της πάει, ποιος ξέρει.
Η Σκλεναρίκοβα πόσο είναι???? Θα πλησιάζει φαντάζομαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Λίγο άκυρο αλλά προχθές πέρασε μία από μπροστά μου 2+ και έμεινα κόκαλο.Σπάνια νιώθω μειονεκτηκά σε θέματα ύψους και δε από γυναίκα.Παρα είναι πολύ αντιαισθητικό.

2+ με τακούνι ή χωρίς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν όλοι ψηλοί, άντρες γυναίκες.
Αλλά το δίμετρο, ίσως ακούγεται κάπως άχαρο σε γυναίκα. Σε άντρα είναι τέλειο.
Βέβαια δεν την είδαμε κι από κοντά, μπορεί να της πάει, ποιος ξέρει.
Η Σκλεναρίκοβα πόσο είναι???? Θα πλησιάζει φαντάζομαι..

μπα 1.82-1.83 είναι
η ιβανοβιτς ειναι η πιο ωραια γυναικα σε τετοιο υψος. κ η κοπέλα απο το κάψε το σενάριο είναι πάρα πολύ όμορφη
2 μετρα σε γυναικα δεν νομιζω να υπαρχει κ δεν ειναι ωραιο.κ δεν λέμε για τέτοια ύψη.απλα νομιζα οτι ενοουσε +2 απο το 1.70 το παιδι,κ λεω οκ εχουμε είδη έναν (είσαι 1.52?? είσαι είδη πολύ ψηλή γιατί με 26ποντα είσαι πιό ψηλή απο σχεδόν ολους τους αντρες )κ λέω δεν μπορεί να υπάρχει και άλλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
μπα 1.82-1.83 είναι
η ιβανοβιτς ειναι η πιο ωραια γυναικα σε τετοιο υψος. κ η κοπέλα απο το κάψε το σενάριο είναι πάρα πολύ όμορφη
2 μετρα σε γυναικα δεν νομιζω να υπαρχει κ δεν ειναι ωραιο.κ δεν λέμε για τέτοια ύψη.απλα νομιζα οτι ενοουσε +2 απο το 1.70 το παιδι,κ λεω οκ εχουμε είδη έναν (είσαι 1.52?? είσαι είδη πολύ ψηλή γιατί με 26ποντα είσαι πιό ψηλή απο σχεδόν ολους τους αντρες )κ λέω δεν μπορεί να υπάρχει και άλλος

Αχ βρε Βαγγελιώ με έκανες και γέλασα. :P:P:P:clapup::clapup::clapup::clapup:
(Η κοπέλα από το κάψε το σενάριο είναι θεά. Απλά θεά.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ρε κοριτσια μια απορια
εσεις οι ψηλες με τα τακουνια δεν πιανετε στις πορτες και τα πολύφωτα?:worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Με τακούνια ναι, αλλά το χειρότερο είναι οι πόρτες :P
Τι λες βρε άνθρωπε;;
Εγώ πάντως δεν φοράω γενικά ψηλά παπούτσια. Στους σχολικούς χορούς και στους γάμους περνούσα πάντα αυτές με τα τακούνια φορώντας φλατ σανδάλια :P
Γενικά είμαι υπέρ της άνεσης. Βλέπω κάτι 14ποντα που φοράνε κάτι μικρές κοπελίτσες και λεω τις κακομοίρες :worry:
Τώρα αν το ρούχο επιτάσσει τακούνι, ε σε λογικά πλαίσια, να το φορέσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
μπα 1.82-1.83 είναι
η ιβανοβιτς ειναι η πιο ωραια γυναικα σε τετοιο υψος.
Ana Ivanovic, 1.84.
Maria Sharapova, 1.88.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τι χαζό θέμα η ομορφιά δεν εξαρτάται από το ύψος αλλά από την συμμετρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Υποκειμενικά είναι αυτά..
Εμένα μου αρέσουν πολύ και οι ψηλές και οι ψηλοί..
Kαι μένα,αλλά όχι οι πολύ ψηλές:)
έμεινες κόκαλο επειδή ήταν 1.72?
κ είναι κ αντιαισθητικό????

μαλιστα...
2μέτρα plus εννοούσα:redface:


καλα ακυρο νομιζα ενοουσε +2 απο το 1.70 που ειναι το παιδί
δεν νομίζω να υπάρχει τόσο ψηλή γυναίκα κ ενοείται οτι δεν μιλάγαμε για τέτοια ύψη την αλλη φορά
Υπάρχει και την είδα.
Εγώ 1.70;:worry:
2+ με τακούνι ή χωρίς;
Με μπαλαρίνες.:whistle:
Με τακούνια ναι, αλλά το χειρότερο είναι οι πόρτες :P
Τι λες βρε άνθρωπε;;
Εγώ πάντως δεν φοράω γενικά ψηλά παπούτσια. Στους σχολικούς χορούς και στους γάμους περνούσα πάντα αυτές με τα τακούνια φορώντας φλατ σανδάλια :P
Γενικά είμαι υπέρ της άνεσης. Βλέπω κάτι 14ποντα που φοράνε κάτι μικρές κοπελίτσες και λεω τις κακομοίρες :worry:
Τώρα αν το ρούχο επιτάσσει τακούνι, ε σε λογικά πλαίσια, να το φορέσω.
Μου αρέσει το σκεπτικό σου.Λίγες δρουν έτσι σήμερα:redface:
Τι χαζό θέμα η ομορφιά δεν εξαρτάται από το ύψος αλλά από την συμμετρία

Ιndeed,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Γιατί να μην μπορουν;;;; Είμαι 1.78 και φοράω 12ποντες γόβες ή μπότες όχι ότι τρελαίνομαι όπως άλλες κοπέλες που έχουν μανία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Nαι μπορούν...
Έτσι κ αλλιώς ανεξαρτήτως ύψους λίγες είναι αυτές που μπορούν να περπατήσουν καλά το12ποντο.:P
Από όσες κοπέλες έχω δει δηλαδή.
Ούτε εγώ μπορώ να τα περπατήσω καλά. Έχω κ θέμα γενικά με την ισορροπία...:D
Αλλά είναι ωραία τα τακούνια τα άτιμα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εγω ειμαι 1.75 και φοραω ψηλα παπουτσια..συνηθως 10ποντα,γτ τα 12ποντα γιατι δεν με πολυβολευουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
μπα 1.82-1.83 είναι
η ιβανοβιτς ειναι η πιο ωραια γυναικα σε τετοιο υψος. κ η κοπέλα απο το κάψε το σενάριο είναι πάρα πολύ όμορφη
2 μετρα σε γυναικα δεν νομιζω να υπαρχει κ δεν ειναι ωραιο.κ δεν λέμε για τέτοια ύψη.απλα νομιζα οτι ενοουσε +2 απο το 1.70 το παιδι,κ λεω οκ εχουμε είδη έναν (είσαι 1.52?? είσαι είδη πολύ ψηλή γιατί με 26ποντα είσαι πιό ψηλή απο σχεδόν ολους τους αντρες )κ λέω δεν μπορεί να υπάρχει και άλλος


υπερβάλλεις..εγώ δεν είπα το 1,50 ψηλό.
Θεωρώ όμως οτι το ύψος σου είναι παρα πολύ όπως και το δικό μου μέτριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελένη88

Νεοφερμένος

Η Ελένη88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αυτό το πρόβλημα το είχα και εγώ στην αρχή.
Δε φορούσα ποτέ πιο ψηλά παπούτσια από 8 πόντους. Είμαι 1,74 και πλέον φοράω ΚΑΙ γόβες/πλατφόρμες εώς και 15 πόντους.
Το πρόβλημα, απ' ότι κατάλαβα στη πορεία, μου το δημιούργησαν τα κομπλεξικά άτομα με τα οποία έβγαινα, φίλες και άντρες. Πάντα έβλεπα πιο κοντές κοπέλες να φοράνε ωραία ψηλά σέξι παπούτσια, και ζήλευα. Ήθελα να είμαι και εγώ πιο κοντή. Αλλά δεν τα φορούσα για να μη με κοιτάνε με στραβό μάτι. Δεν είναι ωραίο να σου λένε οι φίλες σου ''Είσαι πολύ ψηλή!!!΄΄.
Γενικά πάντα όσες ήταν πιο κοντές από μένα μου 'λεγαν πάντα πως με ζηλεύουν για το ύψος μου.
Στη τελική υιοθέτησα τη στάση ''Δεν είμαι εγώ ψηλή, οι άλλες είναι κοντές'' και από τότε έχω πάρει πάαααρα πολλά ψηλά παπούτσια και απολαμβάνω πλέον τα βλέμματα που μου ρίχνουν οι κοντές :Ρ.
Θέλω να πω πως δε χρειάζεται να στερηθείς κάτι που σου αρέσει. Οι περισσότεροι δε θα λένε ΄΄κοίτα την ψηλή'' αλλά ΄΄μακάρι να είχα το ύψος της''. Και όσοι άντρες έχουν κόμπλεξ μ'αυτό δεν αξίζει να είσαι και μαζί τους. Το τωρινό μου αγόρι με βοήθησε να ξεπεράσω αυτό το γελοίο κόμπλεξ και να αισθάνομαι καλά με τον εαυτό μου. Όταν φοράω ψηλά του ρίχνω κάτι πόντους, αλλά δεν τον πειράζει. Και έτσι πρέπει να είναι.
Οπότε την επόμενη φορά που θα ερωτευτείς κάποιο ζευγάρι γόβες σε μια βιτρίνα, να θυμάσαι και να λες στον εαυτό σου:
Δεν είμαι εγώ ψηλή, εσύ είσαι κοντή!! Θέλω αυτές τις γόβες, θα τις πάρω και θα της φορέσω!
Υ.Γ.: άμα οι ψηλές δεν έπρεπε να φοράνε ψηλά, τα μοντέλα στις πασαρέλες θα φορούσαν μόνο χαμηλά. Οι ψηλές περπατάνε καλύτερα πάνω σε ψηλά παπούτσια, παρά οι κοντές.

Ελπίζω να βοήθησα :)) Καλά να περνάτε!

....και ελπίζω να μην παρεξηγήσουν οι κάτω από 1.70 κοπέλες τον τρόπο έκφρασής μου σε αυτό το σχόλιο. Δεν είπε κανείς πως πρέπει τα ψηλά να τα φοράμε μόνο οι εμείς οι ψηλές ή κάτι σχετικό. Απλά είναι κρίμα να στερείσαι κάτι που σου αρέσει, επειδή ζηλεύουν οι άλλοι και προσπαθούν να σε κάνουν να αισθανθείς άσχημα, για να αισθάνονται αυτοί καλύτερα. Το 'χω νιώσει πολύ και έχω πληγωθεί πολύ από τέτοιες συμπεριφορές, και δεν εύχομαι σε κανέναν να πρέπει νιώσει έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Βασικά, sorry κιόλας αλλά δεν είσαι πολύ ψηλή. Εγώ μέχρι 1.75 θεωρώ τις κανονικές και από κει και πάνω τις ψηλές. Άλλωστε το 1.75+ είναι το απαιτούμενο ύψος για ένα μοντέλο. Τώρα, όλα όσα είπες τα δέχομαι, στο μόνο που φέρω ένσταση είναι στο ότι οι ψηλές περπατάνε καλύτερα πάνω σε ψηλό παπούτσι. Δεν καταλαβαίνω γιατί ισχύει αυτό... Άλλωστε και η φυσική λέει το αντίθετο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
@Ελένη88: δεν είσαι και τόοοσοο ψηλή (δεν το λέω με κακό τρόπο). Γενικά ψηλή νομίζω θεωρείσαι απως λέει και η Θάλεια απο 1.75 και πάνω... Τέλός πάντων, για το γενικότερο θέμα, έχω να πω οτι γενικά όποιος αισθάνεται βολικά με τα τακούνια ας τα φοράει. Μπορεί μια γυναίκα 1.65 να μην θέλει να φοράει τακούνια και να φαίνεται γεμάτη αυτοπεοίθηση και κούκλα και μια άλλη 1.80 να θέλει και να φαίνεται και πανέμορφη. Σημασία έχει τι αισθάνεται ο καθένας. Εγώ για παράδειγμα είμαι 1.78 και δεν νιώθω βολικά με τακούνια γιατί έτσι κ αλλιώς όλοι οι φίλοι μου είναι από 1.76 και κάτω. Έχω δει κοπέλες στο ύψος μου που φοράνε και τους αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Και γω ειμαι 1,78 αλλα δεν φοραω τοσο συχνα...
Οταν φοραω ομως,μου σπανε καποιοι τα νευρα του στυλ ''που θα φτασεις ρε παιδι μου'' και ''πω πω πω...δεν θα κατσω σημερα διπλα σου...'' και ''εμ βεβαια,αφου εβαλες το τακουνι που να μας ακουσεις εμας εδω κατω..."
και μετα σε κανει να το σκεφτεσαι...
Απλως νομιζω οτι ειναι λιγο ρατσιστικο...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
υπερβάλλεις..εγώ δεν είπα το 1,50 ψηλό.
Θεωρώ όμως οτι το ύψος σου είναι παρα πολύ όπως και το δικό μου μέτριο.

Ρε φίλε έλεος με τα νούμερα. Λοιπόν το μέσο ύψος παγκοσμίως για έναν άντρα είναι 178. Κάτω από 175 είσαι κοντός. Πάνω από 182 είσαι ψηλός. Έχω το ίδιο ύψος με εσένα 170 οπότε ναι είμαστε κοντοί. Δέξου του και πάνε παρακάτω.

Και μια γυναίκα κάτω από 163 θεωρείται κοντή. Εδώ και πόσα ποστ προσπαθείς να μας πείσεις πως οι κοντοί δεν είναι κοντοί, λες και το να είσαι κοντός είναι έγκλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top