[Γυναίκες] Πόσο σας ενδιαφέρει να σας θεωρεί ωραίες ο φίλος σας;

Διαβάστε παρακάτω.
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 76)

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Δεν παίζει να είμαι με κάποιον και να μην λιώνει όταν με βλέπει....το ίδιο και εγώ..
**Η ομορφιά είναι διαφορετική μέσα από τα μάτια του καθένα από εμάς**
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι... σε κάτι τέτοια δεν πρέπει να χαριζόμαστε...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Θα ένοιωθα χάλια, θέλω να με ποθεί και σωματικά όχι μόνο ψυχικά, ήση άν νοιώσω ότι δεν του αρέσω κάνω τα πάντα για να γίνω εμφανισημη, όχι γιατί το νοιώθει εκείνος έτσι αλλα γιατί θέλω να με θέλει, θέλω να μην πώ "έχει δίκιο που κοίταξε αυτή στο δρόμο επιδή είναι καλύτερη μου" είμαι εγωήστρια το ξέρω, εξάλου κανείς δεν θέλει ο σύντροφός του να κυκλοφοράει με ένα χάλι μάυρο, θέλεις να έχει ένα πρόσωπο και να μην τον κοροιδέυουν επιδή κοικλοφοράει με μια απαίσια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Φυσικά και με ενδιαφέρει και μάλιστα πάρα πολύ!
Μπορεί να είναι θέμα αυταρέσκειας, αλλά θέλω να το βλέπω στο βλέμμα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Και για μένα είναι πολύ σημαντικό. Θέλω ο φίλος μου να με βλέπει κούκλα, όπως βλέπω κι εγώ αυτόν που είναι μαζί μου. Αν με θέλει μόνο για τον χαρακτήρα μου ας μείνουμε φίλοι. Πιο δίκαιο το θεωρώ.

Βέβαια δεν ξέρω αν ήμουν 60, χωρισμένη και επιθυμούσα 1 σύντροφο να "καλογεράσω". Αλλά στα mid 20s μου θέλω κάτι που να με επιβεβαιώνει σαν άνθρωπο, όχι μόνο εσωτερικά αλλά κι εξωτερικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν παίζει να είμαι με κάποιον και να μην λιώνει όταν με βλέπει....το ίδιο και εγώ..
**Η ομορφιά είναι διαφορετική μέσα από τα μάτια του καθένα από εμάς**

Φυσικά και με ενδιαφέρει και μάλιστα πάρα πολύ!
Μπορεί να είναι θέμα αυταρέσκειας, αλλά θέλω να το βλέπω στο βλέμα του...

Και να μου το λέει επίσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βέβαια δεν ξέρω αν ήμουν 60, χωρισμένη και επιθυμούσα 1 σύντροφο να "καλογεράσω".

...Τότε είναι που θα είχες μεγαλύτερη ακόμα ανάγκη για επιβεβαίωση... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ε δε νομιζω να μην ενδιαφερει κανεναν....
επι την ευκαιρια να αναφερω και σκηνικο .....
κατα γενικη ομολογια(πιο καθολικη δε γινοταν) μαυρα και αραχνα χαλια ο τυπος.....κουκλαρα η κοπελα του(ειδικα μπροστα του)....εκεινος μια καλη κουβεντα ποτε..εκεινη σχεδον καθε μερα...ωσπου μια μερα ο τυπος εβαλε και το κερασακι στην τουρτα...σχολιασε εκεινη μια κοπελα καλοπροαιρετα στο στυλ "ο ταδε(κολλητος της) μπορει να βρει μωρε καλυτερη" και ανταπαντα ο τυπος "σιγα....εσυ πως νομιζεις οτι εισαι?" και καθολα σοβαρος χωρις ιχνος πλακας....
α καλο ε?! τον στελνεις εκεινη την ωρα στο Δια και ακομα πιο περα...ή οχι?!
ε εκεινη οχι μονο δεν τον εστειλε...αλλα περιμενε να την στειλει εκεινος...δημιουργωντας της και μια σειρα απο κομπλεξ που δεν ειχε πριν!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...δημιουργωντας της και μια σειρα απο κομπλεξ που δεν ειχε πριν!:/:

Been there done that. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Been there done that. :/:

ισως να ειναι λιγο off αλλα θα το πω...τα ατομα που συμπεριφερονται ετσι στον ανθρωπο τους ειναι εκεινα που εχουν χαμηλη αυτοεκτιμηση,γεματα κομπλεξ και μειωνοντας τον αλλο εχουν την ψευδαισθηση οτι ανεβαινουν εκεινοι...και δε θα περιοριστει η δραση τους μονο στην εξωτερικη εμφανιση αλλα και σε αλλους τομεις...απαραδεκτοι τυποι ατομων....και μακρια απο μενα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ας πούμε είσαι με κάποιον και από διάφορες άσχετες συζητήσεις καταλαβαίνεις πως δίνει μεγάλη βάση στην εξωτερική εμφάνιση. Ε, άμα σου πετάξει κανένα θεϊκό του στυλ, "είχα πολύ ωραίες γυναίκες πάντα και εσύ είσαι στις μέτριες" ή -πολύ χειρότερα κάτω του μετρίου- τότε απλά συνειδητοποιείς πως είσαι "προς άμεση αντικατάσταση" μόλις προκύψει κάτι καλύτερο Εεεεε όχι λοιπόν.
Σκεφτηκες οτι ετσι τον μειωνεις καθως θεωρεις οτι τον ενδιαφερει μόνο/κυριως η εμφανιση ; Και μειωνεις και τον εαυτο σου αφου θεωρεις οτι μονο για την εμφανιση θα επρεπε να ναι καποιος μαζι σου ; Και απευθυνομαι σε ολες που απαντησαν παρομοια. (πλειοψηφια δλδ).

ΑΥτό ακριβώς... Γιατί αν ξέρω ότι με θεωρεί μέτρια (ναι, οκ, δεν τρέφω αυταπάτες ότι πάω για μις κόσμος!) και υποκειμενικά τότε ακόμα και στο σεκθ [ακούς dooo? :P] τελικά θα καταλήξω να σκεφτομαι αν τώρα πχ με χαιδεύει και του αρέσει ή με χαιδέυει και σκέφτεται "α...ο γύρος που έφαγε χτες εδώ στο πλάι ήρθε και κάθησε!" :P ---> καταστρέφεται η διάθεση μου για θεκθ--> παύει και αυτός να απολαμβάνει το θεκσ! :P;)
Οπότε τελικά δεν θα φτάσω πιθανόν στο χωρισμό από αυτό αλλά λόγω όλων των side effects που θα φέρει
Μπορεις ομως και να σκεφτεις "παρολο που δε με θεωρει θεα, τον αναβω, με ποθει, με θελει" το οποιο σε ανεβαζει περισσοτερο απο το να ησουν μια barbie.

Υ.Γ Αλλωστε θεωρω πολυ μεγαλη αγενεια να πεις σε καποιον οτι δεν λεει και πολλα η εμφανιση του. Οπως φυσικα να του πεις οτι εχει παχυνει:P
Ειλικρινεια = αγενεια ;

Μην μπερδεύεις το αντικειμενικό με το υποκειμενικό. Εγώ μίλησα να σε βρίσκει αυτός μέτρια, όχι αντικειμενικά να σε θεωρεί μέτρια. Και αν σε βρίσκει υποκειμενικά μέτρια σημαίνει οτι συμβιβάστηκε. Και προσωπικά δεν θα ήθελα να νιώθω οτι ο φίλος μου είναι μαζί μου επειδή δεν βρήκε ολόκληρο το πακέτο αλλά κουτσουρεμένο (δλδ καλό χαρακτήρα - μυαλό αλλά όχι εμφάνιση). Εσύ νιώθεις οκ να ξέρεις οτι κάποιος είναι μαζί σου επειδή συμβιβάστηκε;
Ξερεις κανεναν που να μην εχει συμβιβαστει ; Top Movie Stars. Ισως. Και ακομα κι αυτοι εχουν τραγικα ποσοστα διαζυγιων. Αρα ουσιαστικα, αυτο που λες ειναι (το υπογραμισμενο) οτι θες να εισαι με καποιον που σε θεωρει θεα σε ολα.Το μετρια σε εναν τομεα, δε σου κανει. Δλδ το γνωθι σεαυτον παει περιπατο και θελουμε να ξεφυγουμε απο την πραγματικοτητα και να μας παραμυθιαζουν. Οκ, μπορει αυτο να ειναι αποδεκτο και ρομαντικο σε μια σχεση....με μετρο. Αλλα οχι και να χωρισουμε και να τα πεταξουμε ολα με ενα ατομο που για 20 σοβαρους λογους ειμαστε μαζι, επειδη δεν απαντησε οπως θελουμε εμεις, εγωιστικα, να απαντησει !

Και τελικα, ποσο σημασια δινετε στο "για μενα" ; Γιατι εμενα κατι μου λεει οτι ουτε αυτο σας αρκει. Θελετε να ακουσετε τον καλο λογο, αλλα πολυ περισσοτερο αν λειπει το "για μενα". Ωστε να εννοειται (ασχετα αν ισχυει) το "γενικα και αντικειμενικα εισαι ομορφη, αρα και για μενα".

Ποσες απο εσας θα νιωθατε καλα με απαντηση του στυλ "στα ματια μου εισαι πανεμορφη, αλλά ενταξει, αντικειμενικα δε λες τπτ" ; Εγω πιστευω εαπό ελαχιστες εως καμία. Γιατι στην κοινωνια μας εχει καλλιεργηθει τοσο πολυ σαν αγαθο η ομορφια, που αν ο αντρας σας σας θεωρει ομορφη μονο επειδη ειναι ερωτευμενος, (ενω αντικειμενικα θεωρει οτι δεν ειστε) τοτε η "αξια" σας μεσα στην κοινωνια πεφτει. Και ναι μεν μας ενδιαφερει η γνωμη του συντροφου πολυ, αλλα και η κοινη γνωμη εχει το βαρος της και δεν απαλλασομαστε ευκολα απο αυτη.

Ποια ειναι η λυση τοτε ; Επαναπροδιορισμος του τι εχει αξια και ποση, θα ελεγα. Συνηδητοποιηση οτι δεν ειναι ολοι το ιδιο ομορφοι εξωτερικα, οτι καποιοι εκ γενετης δυστυχως θα τυγχανουν καλυτερης αντιμετωπισης λογω ομορφιας, αλλά οτι αυτο δε σημαινει οτι ειναι και καθοριστικος παραγοντας για ολα. Να τα βρουμε με τον εαυτο μας , σε τετοιο βαθμο, που να ειναι δυσκολο να θιχτουμε σε θεματα εμφανισης.

Ειπωθηκε οτι μεταξυ ομορφου - βλαμμενου, και ασχημου - ομορφου στο μυαλο, θα ψαχνατε την τριτη λυση. Ποια ειναι αυτη ; Ο μετριος σε ολα ; Ή ο Μπραντ Πιτ με το μυαλό του Mark Twain ? Που ειναι αυτοι οι ανθρωποι να τους κανουμε εκτροφη να χουμε να μοιραζουμε ; :P

Απο τη μια δε θελουμε να εχει τοση σημασια η ομορφια και να παρεμβαλεται τοσο στη ζωη μας....απο την αλλη...εεεετσι και με πει κατι λιγοτερο απο θεα, θα του κανω δωρεαν αλλαγη φυλλου !

Και τι λεει τελικα για την αυτοπεποιθηση και τις ανασφαλιες μας, το γεγονος οτι προσδιοριζουμε την αξια μας , με βαση την ομορφια, εστω απο τη γνωμη του ενος. Δε θα ηταν καλυτερα να ειμαιστε οκ με τον εαυτο μας, να ξερουμε οτι ο αλλος ειναι μαζι μας, γιατι τα συν ειναι πολυ περισσοτερα απο τα πλυν ; Ο αλλος μηπως ειναι τελειος ; Και μεις δεν ειμαστε μαζι του για τον ιδιο λογο ; Δεν εχει πλυν εκεινος ; Δεν υπαρχει παντα η πιθανοτητα ναυπαρχει κατι καλυτερο ; Μπορει ο τελειος συντορφος απο ΟΛΕΣ τις πλευρες να υπαρχει για ολους μας. Αλλά να μη τον συναντησουμε ποτε, γιατι ζει στην Αυστραλία πχ. Αμεσως αμεσως, δεν συμβιβαζομαστε, καθως πρεπει να επιλεξουμε απο ενα τοσο δα κομματακι του πληθυσμου της Γης ; Αν , αντικειμενικα ο συντροφος μας, ειναι πιο ομορφος/η απο εμας (δλδ να υπαρχει αισθητη διαφορά), δε μας κολακευει παραπανω που ειναι μαζι μας, αντι να μας γεμιζει ανασφαλιες μηπως βρει αλλη ; Υπαρχει ποτε περιπτωση να αποκλειεται να βρει αλλη ; Οχι. Γιατι παντα υπαρχει περιπτωση να κυκλοφορει μια που να καλυπτει πνευματικα, και να ειναι και ομορφοτερη/ρος. Κι ομως , οπως φαινεται στο πολ, υπαρχει πολυ εντονα αυτη η ανασφαλεια. Μαλλον προερχεται απο το οτι ολοι μας, και ειδικα οι γυναικες, ψαχνουμε την σταθεροτητα. Οποτε ο φοβος να μας αφησει ο συντροφος (μιλαμε για σοβαρες σχεσεις), καραδοκει και τροφοδοτει διαφoρες τετοιες ανασφαλειες. Βλεπουμε τη σχεση σαν κατι πιο σιγουρο απο οτι ειναι. Γιατι αυτο θελουμε κατα βαση. θελουμε να ειναι κατι σταθερο και σιγουρο, οχι κατι αβεβαιο. Δυστυχως ομως, ειναι κατι πιο αβεβαιο απο οσο θα πρεπε.

Γιαυτο, καλυτερα να μην επικεντρωνομαστε σε μια κατηγορια χαρακτηριστικων, να ξερουμε ποιοι ειμαστε οσο γινεται, να το δεχοματε οσο γινεται (βελτιωνοντας οτι βελτιωνεται, και αποδεχοντας ο'τι δεν ειναι στο χερι μας), και να κοιταμε να βρουμε ατομα με τα οποια να ταιριαζουμε σ εβασικα πραγματα. Και ενα απο αυτα, ειναι και η οπτικη γωνια και αξια της ομορφιας και του πνευματος. Οπως και να το κανουμε, καποιοι ειναι πολυ ρηχοι, καποιοι αλλοι λιγοτερο. Δε λεω οτι πρεπει ολοι να τυφλωθουμε, οπως ειπε και η Michelle. Παιζει ρολο τι ζυγαρια χρησημοποιει ο καθενας. Το να γερνει τερμα προς την ομορφια, ειναι ρηχο. Το να γερνει τερμα προς το πνευμα...ας πουμε οτι δε θα το κακολογησει κανείς.Προσωπικη επιλογη καποιων. Αφου μπορουν και το κανουν, με γεια τους με χαρα τους. Ισως ειναι πιο ελευθεροι, ενω η πλειοψηφια απο μας, παλευει με τα "θελω" της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως ρε σεις δεν καταλαβαίνω την ατάκα "αντικειμενικά δεν λες πολλά, αλλά επειδή είμαι ερωτευμένος/η σε βλέπω ωραία/ο". Εγώ όταν βλέπω κάποιον με τον οποίο είμαι μαζί κούκλο, δεν αισθάνομαι ότι τον βλέπω επειδή τον γουστάρω αλλά επειδή είναι. Η μόνη διαφορά που έρχεται με την οικειότητα, είναι να βλέπω τα 2-3 του ελαττώματα με τρυφερότητα, χωρίς όμως να υποβαθμίζω το σύνολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σκεφτηκες οτι ετσι τον μειωνεις καθως θεωρεις οτι τον ενδιαφερει μόνο/κυριως η εμφανιση ; Και μειωνεις και τον εαυτο σου αφου θεωρεις οτι μονο για την εμφανιση θα επρεπε να ναι καποιος μαζι σου ; Και απευθυνομαι σε ολες που απαντησαν παρομοια. (πλειοψηφια δλδ).

Φίλε Λόρυ, υπάρχουν κι αυτοί που ενδιαφέρονται κυρίως να κυκλοφορούν ένα καλό τεμάχιο...
Γι' αυτούς μίλησα. Προσωπικά δεν θα ήμουν (πλέον έστω) με ένα τέτοιο άτομο.
Δεν ανήκω στο target group του και δεν ανήκει στο target group μου.:D
Πάντως ακόμα και έτσι δεν είπα πως θεωρώ πως κάποιος θα έπρεπε να είναι μαζί μου για την εμφάνιση. Δεν θεωρώ κάτι τέτοιο. Εσύ το συμπέρανες, αλλά δεν καταλαβαίνω το γιατί... :hmm:

// αυτό το έγραψα πέρυσι που ήμουν σε μια πολύ συγκεκριμένη φάση και βίωνα κάποια πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Σ'ευχαριστώ που μου θύμησες πόσο καλύτερα είμαι τώρα! :D

Πάντως ρε σεις δεν καταλαβαίνω την ατάκα "αντικειμενικά δεν λες πολλά, αλλά επειδή είμαι ερωτευμένος/η σε βλέπω ωραία/ο". Εγώ όταν βλέπω κάποιον με τον οποίο είμαι μαζί κούκλο, δεν αισθάνομαι ότι τον βλέπω επειδή τον γουστάρω αλλά επειδή είναι. Η μόνη διαφορά που έρχεται με την οικειότητα, είναι να βλέπω τα 2-3 του ελαττώματα με τρυφερότητα, χωρίς όμως να υποβαθμίζω το σύνολο!

Well said!! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειλικρινεια = αγενεια ;

το οτι καποιες φορες πρεπει να κραταμε τα προσχηματα...το εχεις ακουστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε πάντως αν είναι ο φίλος μου προσχηματικά να μου λεει πως είμαι κούκλα αντικειμενικά, προτιμώ να μου πει πως δεν είμαι και τόσο όμορφη, αλλά εκείνος τρελαίνεται! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε πάντως αν είναι ο φίλος μου προσχηματικά να μου λεει πως είμαι κούκλα αντικειμενικά, προτιμώ να μου πει πως δεν είμαι και τόσο όμορφη, αλλά εκείνος τρελαίνεται! ;)

ρε παιδια...δεν μπορω να φανταστω οτι καποιος ειναι με καποιον αλλο και δεν τον θεωρει ομορφο...ειδικα σε φασεις καψουρας και ερωτα...γι αυτο και ειπα οτι τετοιες συμπεριφορες εκδηλωνουν κομπλεξικα ατομα που δεν τα εχουν καλα με τον εαυτο τους
....εισαι με καποιον γιατι τον θαυμαζεις ...τι να πω...εγω τλχ ετσι λειτουργω...θελω να θαυμαζω τον αλλο σε ολα του και ειναι κατι που το εκδηλωνω με την καθε ευκαιρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ξερεις κανεναν που να μην εχει συμβιβαστει ; Top Movie Stars. Ισως. Και ακομα κι αυτοι εχουν τραγικα ποσοστα διαζυγιων. Αρα ουσιαστικα, αυτο που λες ειναι (το υπογραμισμενο) οτι θες να εισαι με καποιον που σε θεωρει θεα σε ολα.Το μετρια σε εναν τομεα, δε σου κανει. Δλδ το γνωθι σεαυτον παει περιπατο και θελουμε να ξεφυγουμε απο την πραγματικοτητα και να μας παραμυθιαζουν. Οκ, μπορει αυτο να ειναι αποδεκτο και ρομαντικο σε μια σχεση....με μετρο. Αλλα οχι και να χωρισουμε και να τα πεταξουμε ολα με ενα ατομο που για 20 σοβαρους λογους ειμαστε μαζι, επειδη δεν απαντησε οπως θελουμε εμεις, εγωιστικα, να απαντησει !

Ναι, ξέρω πολλούς που δεν έχουν συμβιβαστεί.
Μη συμβιβασμός δεν σημαίνει οτι ψάχνεις κάποιον που να είναι θεός/θεά σε όλα, αλλά σε αυτά που σε ενδιαφέρουν. Επίσης μη συμβιβασμός στην ομορφιά δεν σημαίνει να βρεις έναν θεό/θέα εμφανισιακά, αλλά κάποιον που για το δικό σου γούστο να είναι έτσι. Δεν θεωρούμε κάποιον ωραίο και οι άλλοι άσχημο μόνο αν είμαστε ερωτευμένοι μαζί του, αλλά και όταν ταιριάζει με το γούστο μας. Ξέρω οτι αντικειμενικά δεν είμαι κουκλάρα, για το γούστο του φίλου μου όμως, είμαι. Και το αντίστροφο.
Ομοίως και στο θέμα χαρακτήρα. Άλλο "θεός" κι άλλο "πληροί όλα μου τα κριτήρια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
το οτι καποιες φορες πρεπει να κραταμε τα προσχηματα...το εχεις ακουστα?
Ναι, αλλα το θεμα ειναι ποια ειναι τα προσχηματα και ποιες ειναι οι σωστες φορες για να τα κραταμε. Νομιζω καλα το ειπε η kajira. Αλλο το θαυμαζω καποιον και επειδη η ολη εικονα του μου αρεσει, παραβλεπω 2-3 ελλατωματα....και αλλο τον θεωρω θεο, ετσι ;

Φίλε Λόρυ, υπάρχουν κι αυτοί που ενδιαφέρονται κυρίως να κυκλοφορούν ένα καλό τεμάχιο...Γι' αυτούς μίλησα.
"Φιλε Λορυ" ; :sick:
Πάντως ακόμα και έτσι δεν είπα πως θεωρώ πως κάποιος θα έπρεπε να είναι μαζί μου για την εμφάνιση. Δεν θεωρώ κάτι τέτοιο. Εσύ το συμπέρανες, αλλά δεν καταλαβαίνω το γιατί... :hmm:
Ουτε εγω. Μιλουσαμε ομως για μεσα σε μια σχεση, τι θα γινει αν σου πει τετοιο πραγμα. Ε συγνωμη αλλα αν ενδιαφερεται τοσο πολυ μονο για εμφανιση θα το ηξερες απο την αρχη. Οποτε ειτε δε θα ησουν μαζι του, ειτε θα το ειχες αποδεχθει οποτε δε θα σε πειραζε ;)
Μεσα σε μια σοβαρη σχεση ομως, αν σου πει "είχα πολύ ωραίες γυναίκες πάντα και εσύ είσαι στις μέτριες", υπαρχουν 2 τροποι να το εκλαβεις/ερμηνευσεις : 1)οπως το ερμηνευσες, οτι μολις βρει καλυτερη θα σε στειλει, ή 2)για δες... τον ενδιαφερει αρκετα η εμφανιση...και παρολο που υστερω σε αυτην, διαλεξε εμενα.
Εκτος , επαναλαμβανω αν δε μιλαμε για σοβαρη σχεση , οποτε καπου δεν εχει και πολυ νοημα ολο αυτο.

Ναι, ξέρω πολλούς που δεν έχουν συμβιβαστεί.
Wait a while :P

Μη συμβιβασμός δεν σημαίνει οτι ψάχνεις κάποιον που να είναι θεός/θεά σε όλα, αλλά σε αυτά που σε ενδιαφέρουν.
Με το "ολα" αυτο εννοουμε στο συγκεκριμενο θεμα, ετσι κι αλλιως.

Επίσης μη συμβιβασμός στην ομορφιά δεν σημαίνει να βρεις έναν θεό/θέα εμφανισιακά, αλλά κάποιον που για το δικό σου γούστο να είναι έτσι. Δεν θεωρούμε κάποιον ωραίο και οι άλλοι άσχημο μόνο αν είμαστε ερωτευμένοι μαζί του, αλλά και όταν ταιριάζει με το γούστο μας. Ξέρω οτι αντικειμενικά δεν είμαι κουκλάρα, για το γούστο του φίλου μου όμως, είμαι. Και το αντίστροφο. Ομοίως και στο θέμα χαρακτήρα. Άλλο "θεός" κι άλλο "πληροί όλα μου τα κριτήρια".
Μα, στο θεμα αυτο, ειναι το ιδιο. Πληρει ολα ΜΟΥ τα κριτηρια, αρα για μενα ειναι θεος.

Αφου λοιπον γιαυτον εισαι θεα, τοτε δε θαπρεπε να σε ενοχλει καθολου (ή εστω, ελαχιστα και για λιγο) το αν σου πει "αντικειμενικα ομως, δεν εισαι ομορφη". Εδω η ψηφοφορια, αλλα δειχνει. Σχεδον ολες (και συ μαζι) ψηφησατε οτι θα σας ενοχλουσε παρα πολυ και ισως χωριζατε. ;) Incosistency. Δε μας τα λετε καλαααα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παραβλέπω το γνωστό επιχείρημα της ηλικίας διότι δεν έχει νόημα κάθε φορά να προσπαθώ να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας σε όποιον νομίζει οτι επειδή με περνάει μερικά χρόνια ξαφνικά έγινε μέντιουμ και γνωρίζει το μέλλον μου. Πέραν του θανάτου πάντως, θεωρώ τελείως άστοχο το "ολοι το ίδιο θα καταλήξουμε", τι έγινε, τελείωσαν τα επιχειρήματα;
Με το "ολα" αυτο εννοουμε στο συγκεκριμενο θεμα, ετσι κι αλλιως.

Μα, στο θεμα αυτο, ειναι το ιδιο. Πληρει ολα ΜΟΥ τα κριτηρια, αρα για μενα ειναι θεος.

Αφου λοιπον γιαυτον εισαι θεα, τοτε δε θαπρεπε να σε ενοχλει καθολου (ή εστω, ελαχιστα και για λιγο) το αν σου πει "αντικειμενικα ομως, δεν εισαι ομορφη". Εδω η ψηφοφορια, αλλα δειχνει. Σχεδον ολες (και συ μαζι) ψηφησατε οτι θα σας ενοχλουσε παρα πολυ και ισως χωριζατε. ;) Incosistency. Δε μας τα λετε καλαααα :P
Μιλώντας γενικά, αν κι εγώ θεωρούσα οτι αντικειμενικά δεν είμαι όμορφη, δεν θα με πείραζε καθόλου να μου το πει. :)
Βέβαια υπάρχουν πολλές διαβαθμίσεις σε αυτό. Πχ εμένα μου έχει πει οτι επειδή δεν προσέχω τον εαυτό μου σε σχέση με το μέσο όρο των γυναικών που βάφονται πολύ, προσέχουν πως ντύνονται κλπ, δεν φαίνομαι όμορφη στο μέσο όρο των ανδρών και δεν με πείραξε καθόλου (και συμφωνώ μαζί του).
Αλλά και πάλι, όσο το σκέφτομαι, αν μου είχε πει "αντικειμενικά δεν θεωρείσαι όμορφη" πάλι δεν θα με πείραζε. Με νοιάζει μόνο για το δικό του γούστο να είμαι θεά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αλλο το θαυμαζω καποιον και επειδη η ολη εικονα του μου αρεσει, παραβλεπω 2-3 ελλατωματα....και αλλο τον θεωρω θεο, ετσι ;
sorry, αλλα εγω δε μιλησα για κανεναν θεο...ουτε καν για Δια...μιλησα για θαυμασμο σε ολα..και δεν γινεται να εξαιρεσουμε απο το συνολο την εξωτερικη εμφανικη...παει πακετο...τελος....και οποιοδηποτε σχολιο που θα κανει τον αλλο να αισθανθει ασχημα κ να τον μειωσει ειναι αγενεια, κομπλεξ, σηλωνει χαμηλη αυτοεκτιμηση και ολα τα συναφη και καθολου ειλικρινεια...γιατι ειναι δικη σου επιλογη για να εισαι μαζι του για το πακετο..μην τα συγχεουμε....:worry:
πφφφ!


Ουτε εγω. Μιλουσαμε ομως για μεσα σε μια σχεση, τι θα γινει αν σου πει τετοιο πραγμα. Ε συγνωμη αλλα αν ενδιαφερεται τοσο πολυ μονο για εμφανιση θα το ηξερες απο την αρχη. Οποτε ειτε δε θα ησουν μαζι του, ειτε θα το ειχες αποδεχθει οποτε δε θα σε πειραζε ;)

τι πολυ ή λιγο?! τς τς τς...απαρεδεκτο ο ανθρωπος σου να εκφραστει ετσι...


Μεσα σε μια σοβαρη σχεση ομως, αν σου πει "είχα πολύ ωραίες γυναίκες πάντα και εσύ είσαι στις μέτριες", υπαρχουν 2 τροποι να το εκλαβεις/ερμηνευσεις : 1)οπως το ερμηνευσες, οτι μολις βρει καλυτερη θα σε στειλει, ή 2)για δες... τον ενδιαφερει αρκετα η εμφανιση...και παρολο που υστερω σε αυτην, διαλεξε εμενα.

απλα δεν ειναι για σενα αν πει κατι τετοιο....δεν καθεσαι να το ερμηνευσεις...δεν λεγεται καν σοβαρη αυτη η σχεση...γιατι ο τυπος ειναι ασοβαρος....
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top