Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Larry Flynt

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δε θυμάμαι γιατί μια φορά πήγα!

Βασικά όλες οι απόψεις είναι υποκειμενικές και αντιπροσωπεύουν τις προτιμήσεις του καθένα.

π.χ. για μένα ένα ποτήρι καφέ είναι το κλασσικό μέγεθος και ποτέ δε χρειάστηκα περισσότερο.

Μου φάνηκε σαν fast food ενώ τα άλλα καφέ είναι restaurant. Κάπως έτσι!

Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος. Ξαναπηγαίνω και βλέπω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά με βάση ποία λογική βγάλατε σκάρτο τον καφέ των starbucks? Επειδή δεν έχει Φραπε και Freddo; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Larry Flynt

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αν είναι μάπα και ο καφές τότε γ%@#&α τα!

Χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά με βάση ποία λογική βγάλατε σκάρτο τον καφέ των starbucks? Επειδή δεν έχει Φραπε και Freddo; :P
Οχι, με βάση το ότι είναι σαν νεροζούμι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά με βάση ποία λογική βγάλατε σκάρτο τον καφέ των starbucks? Επειδή δεν έχει Φραπε και Freddo; :P

Με βαση οτι "η γευση" ειναι ιδιαιτερα υποκειμενικο ζητημα και σε πολλους μπορει να μην αρεσει οσα εχει να προσφερει σε αυτο τον τομεα τα SB.
Ειτε μπορει να το παρουν σαν νεροζουμι οπως ειπε ο Ανδρεας, ειτε επειδη οι πολλες διαφορετικες γευσεις μεσα στον καφε, μπορει να ειναι "to much".
Επειδη σε καποιον αρεσει το ψαρι, δεν ειναι σιγουρο οτι θα του αρεσει και το σουσι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Να τι κάνουν τα Starbucks στους ανθρώπους, μπαίνουν μέσα ήρεμοι, και όταν βγαίνουν βρίζουν τους αθώους paparazzi!



Αστειεύομαι βεβαίως. Και πέρα από την σαχλαμάρα της υπόθεσης, δεν έχω κάτι ουσιαστικό να πω γιατί δεν έχω επισκεφθεί ποτέ μαγαζί της εν λόγω αλυσίδας, οπότε δεν έχω να προσθέσω κάτι ουσιαστικό. Συνεχίστε την κουβέντα σας :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οχι, με βάση το ότι είναι σαν νεροζούμι....
Και ο frappe το ίδιο.
Με βαση οτι "η γευση" ειναι ιδιαιτερα υποκειμενικο ζητημα και σε πολλους μπορει να μην αρεσει οσα εχει να προσφερει σε αυτο τον τομεα τα SB.
Ειτε μπορει να το παρουν σαν νεροζουμι οπως ειπε ο Ανδρεας, ειτε επειδη οι πολλες διαφορετικες γευσεις μεσα στον καφε, μπορει να ειναι "to much".
Επειδη σε καποιον αρεσει το ψαρι, δεν ειναι σιγουρο οτι θα του αρεσει και το σουσι.;)
Μου φαίνεται τρελό να αρέσουν σε κάποιον τα ψάρια και να μην αρέσει ο φρέσκος σολομός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε θα λεγα οτι ειναι ακριβως φαστ-φουντ ποιοτητα ο καφες των Starbucks, αλλα ουτε και φρεσκος σολωμος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τι ορίζεις ως φρέσκο καφέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ειμαι coffe type of guy οποτε θα σε γελασω. Παντως τον πιο ωραιο τον ηπια Ιταλια. (απο πλευρας γευσης, αρωματος κλπ).

Τις μισες φορες απο οσες εχω πιει εδω καφε, με ενοχλει λιγο στο στομαχι. Μερικες φορες και στο νευρικο συστημα (βεβαια δεν ηταν γαλλικος, παιζει κι αυτο ρολο). Στα Starbucks παιρνω caramel cream με λιγοτερο παγο και περισσοτερο γαλα (ειναι πολυ πιο ωραιο ετσι). Oποτε δεν ειμαι καταλληλος για να συγκρινω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν ειμαι coffe type of guy οποτε θα σε γελασω. Παντως τον πιο ωραιο τον ηπια Ιταλια. (απο πλευρας γευσης, αρωματος κλπ).

Τις μισες φορες απο οσες εχω πιει εδω καφε, με ενοχλει λιγο στο στομαχι. Μερικες φορες και στο νευρικο συστημα (βεβαια δεν ηταν γαλλικος, παιζει κι αυτο ρολο). Στα Starbucks παιρνω caramel cream με λιγοτρο παγο και περισσοτερο γαλα (ειναι πολυ πιο ωραιο ετσι). Oποτε δεν ειμαι καταλληλος για να συγκρινω. :)
Πάρε toffee nut latte την επόμενη φορά (αρκεί να είναι εντός της περιόδου εορτών) και θα με θυμηθείς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και ο frappe το ίδιο.
Το αν είναι νεροζούμι ο καφές, δεν ορίζεται από το είδος του, αλλά από την ποιότητά του, που στο συγκεκριμένο μαγαζί είναι άθλια.
Δεν είμαι κανένας φανατικός οπαδός του φραπέ, υπάρχουν καφετέριες που κάνουν νεροζούμι φραπέ, και άλλες που τον κάνουν πραγματικά απολαυστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Εμένα η απορία μου είναι γιατί όλοι θεωρούν δεδομένο ότι τα Starbucks είναι άνετα και cozy. Εγώ τα βρίσκω απρόσωπα και όχι περισσότερο άνετα από άλλες καφετέριες που συχνάζω.

Πάντως στο θέμα ποιότητας καφέ δεν νομίζω ότι μπορούμε να θεωρήσουμε τα Starbucks φαστ φουντ! Άσχετα με το αν είναι καλή η γευση η όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ε, όχι δα... Ανετα και cozy;
Ποιος τα λέει αυτά; Μα καλά με τι τα συγκρίνετε; Με καφενεία που έχουν ακόμα άσπρη πλαστική καρέκλα;
Υπάρχουν πάρα πολλά υπέροχα καφέ, που έχουν πραγματικά μια ζεστή αίσθηση και κυριολεκτικά σε αγκαλιάζουν με τη φιλοξενία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Και ο frappe το ίδιο.

Μου φαίνεται τρελό να αρέσουν σε κάποιον τα ψάρια και να μην αρέσει ο φρέσκος σολομός.

Λατρεύω τα ψάρια, απεχθάνομαι τον σολωμό. Είτε είναι φρέσκος, είτε είναι κατεψυγμένος, σε όποια κατάσταση τελοσπάντων. Αυτό με κάνει wacko? :P

Κι ο καφές μου προκαλεί προβλήματα στο στομάχι, γι' αυτό και τον αποφεύγω, εκτός αν υπάρχει κάπου τριγύρω η καλή μου φίλη που μου τον φτιάχνει ακριβώς όπως πρέπει. Γι' αυτό και δεν πίνω ποτέ πια έξω καφέ, είτε είναι Λουμίδης είτε είναι Starbuckικός. Αν φτιάχνουν καλό τσάι μπορεί να τους κάνω μια επίσκεψη βέβαια. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σιγουρα υπαρχουν και αλλες καφετεριες με ανετο περιβαλλον. Δεν εχω παει σε πολλες γιατι δεν ειμαι φαν της ιδεας, αλλά ισως καποιοι θεωρουν την ελειψη καπνου και το μειωμενο θορυβο, σαν πιο ανετο περιβαλλον. Εχουν αδικο αραγε ;

Και θυμηθηκα για το θεμα θορυβου στην Ελλαδα, χτες που εφαγα εξω σε ταβερνα. Φωναζες για να σε ακουσει ο διπλα. Και τελειο να ειναι το φαγητο, σου βγαινει απο τα..αυτια, αμα γινεται βαβουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κι ο καφές μου προκαλεί προβλήματα στο στομάχι, γι' αυτό και τον αποφεύγω, εκτός αν υπάρχει κάπου τριγύρω η καλή μου φίλη που μου τον φτιάχνει ακριβώς όπως πρέπει. Γι' αυτό και δεν πίνω ποτέ πια έξω καφέ, είτε είναι Λουμίδης είτε είναι Starbuckικός. Αν φτιάχνουν καλό τσάι μπορεί να τους κάνω μια επίσκεψη βέβαια. :whistle:
Και στο τσάι έχουν δικιά τους παραγωγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aν ειναι καλο το τσαι τους ειπε Πανο.
Το οτι ειναι δικη τους η παραγωγη τσαι δεν σημαινει αυτοματα οτι ειναι και "καλο".(αλλα ουτε και κακο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Δικιά τους εννοείς όπως ο "δικός" τους καφές από Αιθιοπία φαντάζομαι...:whistle:
Εγώ καφέ δεν πίνω. Η σοκολάτα που παίρνω όταν πηγαίνω στα starbucks καλή είναι.
Κατά τα άλλα, μ'αρέσει που απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά γενικά δε μ'αρέσει να κάθομαι στα starbucks επειδή δε νιώθω ότι έχει το παρεΐστικο κλίμα που μπορεί να έχουν άλλες καφετέρειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ε, όχι δα... Ανετα και cozy;
Ποιος τα λέει αυτά; Μα καλά με τι τα συγκρίνετε; Με καφενεία που έχουν ακόμα άσπρη πλαστική καρέκλα;
Υπάρχουν πάρα πολλά υπέροχα καφέ, που έχουν πραγματικά μια ζεστή αίσθηση και κυριολεκτικά σε αγκαλιάζουν με τη φιλοξενία τους.

Μαζι σου, αλλα για πες μερικα στην αθηνα, γιατι εχω ξεμεινει. :P

Δικιά τους εννοείς όπως ο "δικός" τους καφές από Αιθιοπία φαντάζομαι...:whistle:
Εγώ καφέ δεν πίνω. Η σοκολάτα που παίρνω όταν πηγαίνω στα starbucks καλή είναι.
Κατά τα άλλα, μ'αρέσει που απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά γενικά δε μ'αρέσει να κάθομαι στα starbucks επειδή δε νιώθω ότι έχει το παρεΐστικο κλίμα που μπορεί να έχουν άλλες καφετέρειες.

+201:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top