Είναι η αγάπη υπερεκτιμημένη;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Εννοεί προφανώς το αντίθετο του "υπερεκτιμημένη". Οτι δεν την εκτιμάμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μιλαμε πολυ για αγαπη και πραττουμε λιγα..
σαν το σεξ ενα πραγμα..
μελι μελι και τηγανίτα τιποτα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
η αγάπη είναι μια λέξη..., το συναίσθημα που αντιπροσωπεύει δεν υπάρχει, αλλά δημιουργείται..., δεν έχει ρίζες, αλλά γεννιέται
δεν έχει σχήμα, αλλά έχει όγκο... δεν έχει μέτρο, αλλά έχει διάρκεια
δεν έχει ύπαρξη, αλλά έχει μαγεία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μου θελεις και διευκρινίσεις........:P

Σήμερα η εποχή μας χαρακτηρίζεται από την ταχύτητα……..
Ταχύτητα στην επικοινωνία , μέσω κινητών τηλεφώνων και οπτικών ινών
Ταχύτητα σε αλλαγές και γεγονότα που γίνονται στη στιγμή του δευτερολέπτου,
Ταχύτητα στο πως βιώνουμε την καθημερινότητά μας……..
Όμως ποια είναι η ταχύτητα στα συναισθήματα;;;;;;
Τα συναισθήματα αντί να σε πλημμυρίζουν, να κυριαρχούν, να πολλαπλασιάζονται και να τρέχουν μέσα σε όλο το σώμα και την ψυχή σου, περιορίστηκαν σε δυο, τον ενθουσιασμό και τη βαρεμάρα…….
Μόλις περάσει ο ενθουσιασμός έρχεται η βαρεμάρα, γιατί δεν τα έχουμε τροφοδοτήσει για να ζήσουν, αλλά απλώς να επιπλεύσουν για να ικανοποιήσουν μικροεγωισμους τύπου «αρκεί να περνάω καλά»
Η αγάπη είναι κάτι ουσιώδες που βιώνεται εξελίσσεται και διαρκεί για πάντα αρκεί να μην είναι παραγκωνισμένη…… και να θέλουμε να την νιώσουμε ουσιαστικά και όχι επιδερμικά.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Η αγάπη είναι υπερεκτιμημένη.
Με όποιον άνθρωπο περάσεις ένα σεβαστό διάστημα της ζωής σου, θα τον αγαπήσεις στο τέλος (όχι απαραίτητα ερωτικά, αλλά ούτως ή άλλως η αγάπη είναι μία, είτε συνυπάρχει με άλλα συναισθήματα, είτε όχι). Εκεί άλλωστε βασίζονται κατά κύριο λόγο και οι οικογενειακοί δεσμοί.
Το πάθος είναι πιο δυσεύρετο, οπότε προσωπικά το βάζω πλέον υψηλότερα.

Σημείωση Editor: Η συζήτηση προήλθε από το θέμα Τι θέλουν οι γυναίκες;

Προσωπικά πιστεύω ακράδαντα ότι το πάθος είναι πολύ εύκολο. Μικρός υπήρξα μάλλον "ερωτομανής". Σε μια συγκεκριμένη φάση της ζωής μου μάλιστα, λόγω ιδιαίτερων συνθηκών, βρισκόμουν πολύ ερωτευμένος με διαφορετική γυναίκα κάθε εβδομάδα, κι αυτό πήγαινε για μήνες. Την αγάπη αντίθετα, σπάνια την γνώρισα, και ήταν μια δροσερή όαση, στην έρημο του παθους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πριν τον ερωτα συνηθως ενθουσιαζομαστε...Μηπως μπερδευεις τον ερωτα με τον ενθουσιασμο?!:worry:
Λεω εγω τωρα...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πριν τον ερωτα συνηθως ενθουσιαζομαστε...Μηπως μπερδευεις τον ερωτα με τον ενθουσιασμο?!:worry: Λεω εγω τωρα...:confused:
Πρίν τον έρωτα ενθουσιαζεσαι εσύ Νεράιδα; Και κατα τη διάρκεια του έρωτα τι κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πρίν τον έρωτα ενθουσιαζεσαι εσύ Νεράιδα; Και κατα τη διάρκεια του έρωτα τι κάνεις;
Εγώ ξέρω ότι πριν τον έρωτα κάνουμε προκαταρκτικά και κατά τη διάρκεια αλλάζουμε στάσεις.
Αν άλλαξε κάτι ενημερώστε με. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πρίν τον έρωτα ενθουσιαζεσαι εσύ Νεράιδα; Και κατα τη διάρκεια του έρωτα τι κάνεις;

Ναι αγορι μου...στην αρχη της γνωριμιας ενθουσιαζομαι με την προσωπικοτητα, το χαρακτηρα καποιου...Ο ενθουσιασμος ειναι η σπιθα που μετα γινεται φωτια. Οπου φωτια, ερωτας.
Καθε πρωτος ενθουσιασμος δεν καταληγει σε ερωτα...

Εγινα τωρα σαφης?

Εγώ ξέρω ότι πριν τον έρωτα κάνουμε προκαταρκτικά και κατά τη διάρκεια αλλάζουμε στάσεις.
Αν άλλαξε κάτι ενημερώστε με. :worry:
Εσυ Τζωρτζη, επειδη αναφερεσαι στην εξωτερικευση του συναισθηματος του ερωτα, θα σου προτεινα να μην περιμενεις να ενημερωθεις απ αλλους, αλλα να κανεις πρακτις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι πριν τον έρωτα κάνουμε προκαταρκτικά και κατά τη διάρκεια αλλάζουμε στάσεις.
Αν άλλαξε κάτι ενημερώστε με. :worry:

Αλλοι αλλαζουν στασεις κι αλλοι κρατανε ...αποστασεις. :clapup: Οι δευτεροι παριστανουν πως αγαπανε


Δεν υπαρχει αγαπη, ειναι ψεμα και μονο ψεμα. Ο Χριστος διδαξε αγαπη κι αυτος δεν υπηρξε ποτε!!

Η δικαιολογια για ολο μας το ξενερωμα και τους συμβιβασμους των βαρετων σχεσεων. Το μονο που αγαπαμε ειναι το τομαρι μας. καψουρα, ναι το δεχομαι. καυλα, it's all right with me. αγαπη ομως... παρατα μας ρε φιλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

Δεν υπαρχει αγαπη, ειναι ψεμα και μονο ψεμα. Ο Χριστος διδαξε αγαπη κι αυτος δεν υπηρξε ποτε!!

... Το μονο που αγαπαμε ειναι το τομαρι μας. καψουρα, ναι το δεχομαι. καυλα, it's all right with me. αγαπη ομως... παρατα μας ρε φιλε!

Μάλλον κρίνεις εξ ιδίων, φίλε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Φυσικα εξ ιδιων κρινω φιλε. Εσυ εκ των αλλων κρινεις δηλαδη; Δεν εχω δει ανθρωπο ν' αγαπα, εκτος απο το χρημα, την πρεζα του και την καλοπεραση του.

υποκρισια και ψεμα, η αγαπη ειναι για τους αφελεις...

Love is for suckers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

υποκρισια και ψεμα, η αγαπη ειναι για τους αφελεις...

Love is for suckers

" Ύπαγε οπίσω, Σατανά" ...και η περαιτέρω σιωπή μου, προς απάντησή σου.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Φυσικα εξ ιδιων κρινω φιλε. Εσυ εκ των αλλων κρινεις δηλαδη; Δεν εχω δει ανθρωπο ν' αγαπα, εκτος απο το χρημα, την πρεζα του και την καλοπεραση του.

υποκρισια και ψεμα, η αγαπη ειναι για τους αφελεις...

Love is for suckers

Ουαου…





Κάποια στιγμή θα συνέλθεις.




Α…




… η αγάπη είναι για τους αφελείς. O παράδεισος επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Φυσικα εξ ιδιων κρινω φιλε. Εσυ εκ των αλλων κρινεις δηλαδη; Δεν εχω δει ανθρωπο ν' αγαπα, εκτος απο το χρημα, την πρεζα του και την καλοπεραση του.

υποκρισια και ψεμα, η αγαπη ειναι για τους αφελεις...
να υποθεσω τοτε οτι εσυ δεν αγαπας τη μανα σου ή καποιο συγγενη σου..τον εαυτο σου τον αγαπας?και αυτο αγαπη ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Άγγελε, κάποιοι έχουν υπερβατικό τρόπο σκέψης! Περί...."Όνου σκιάς" ο λόγος, αν με εννοείς!

Παιδιά του ίδιου (ιντερνετικού) Θεού είμαστε όλοι, βαρεμένοι και μη....

Σου πουλάω το tablet hp -30% στην ονομαστική τιμή του, φορτωμένο προγράμματα....από τα οποία κάποια δεν τα βρίσκεις πουθενά!

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σιγα μην παρω το tablet pc... δεν εχω λεφτα για τετοιες πολυτελειες.:D
απλα παρακολουθω την αγορα..

και οσο για τον τροπο σκεψης...
προσπαθω να σκεφτομαι λογικα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Φυσικα εξ ιδιων κρινω φιλε. Εσυ εκ των αλλων κρινεις δηλαδη; Δεν εχω δει ανθρωπο ν' αγαπα, εκτος απο το χρημα, την πρεζα του και την καλοπεραση του.

υποκρισια και ψεμα, η αγαπη ειναι για τους αφελεις...

Love is for suckers

Προσπαθείς να δείξεις μια ενδιαφέρουσα άποψη του ανθρωπίνου είδους αλλά το κάνεις με λάθος τρόπο. Σα να έχεις νεύρα γιατί έχεις πληγωθεί. Είναι όμοια αντίδραση αν όχι αυτή καθεαυτή.

Γιατί το κάνεις με λάθος τρόπο.

Πρώτον γιατί γενικεύεις. Εγώ προσωπικά έχω αγαπήσει -100% έστω- ΕΝΑ άτομο στη ζωή μου και σου δηλώνω ότι ακόμα και σήμερα 2 χρόνια μετά το χωρισμό, θα έπεφτα να φάω σφαίρα στο κεφάλι για να είναι εκείνη καλά (χωρίς αυτό να σημαίνει απαραίτητα ότι θέλω να κάνω κάτι πχ σχέση ξανά). Στο υπογράφω ότι ώρα θέλεις. Ευτυχώς ήμουν πολύ τυχερός και έζησα μια αμοιβαιότητα συναισθημάτων και ακόμα και πρόσφατα ήταν η μόνη που ανταποκρίθηκε σε ότι την χρειάστηκα επί ώρες ατελείωτες. Γιατί εγώ να μην την αγαπάω αυτή τη γυναίκα, ακόμα κι αν δεν έχω κάτι να κερδίσω πρακτικό;

Ακριβώς λοιπόν επειδή ζήτημα είναι να αγαπας ΜΙΑ αντε ΔΥΟ φορές στη ζωή σου, το φαινόμενο αγάπη δεν το βλέπεις συχνά μπροστά σου οπότε ΕΝ ΜΕΡΕΙ δικαιολογείσαι να αμφιβάλλεις. Το θέμα είναι όμως πως ότι δεν βλέπουμε, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει και άρα δεν έχουμε την ευχέρεια να το αφορίζουμε.

Δεύτερον γιατί τα μπερδεύεις:

Το χρήμα, η πρέζα και η καλοπέραση, είναι τρεις διαφορετικές "εξαρτήσεις" αν σου αρέσει η λέξη. Έχω δει κοπέλα από κάθε εξάρτηση (πλην της πρέζας) και πήραν δρόμο κακήν κακώς όταν έφτασα στο αμήν.

Γιατί πήραν δρόμο; Γιατί αγαπάνε αυτές τις συνήθειες; Όχι. Κάθε άνθρωπος έχει αναφαίρετο δικαίωμα να κάνει ότι θέλει με τη ζωή του! Προσοχή όμως! Όταν αυτή η ζωή συνυφαίνεται με τη ζωή κάποιου άλλου, δε μπορείς να είσαι εξαρτημένος σε βαθμό που να θέτεις τις εξαρτήσεις σου ή τις ανωμαλίες σου αν έχεις, πάνω από τη σχέση και την καλοσύνη του άλλου να σε ανέχεται, γιατί πολύ απλά δεν είναι γεννημένος ο άλλος να σε ανέχεται για ΟΤΙ κάνεις, εκτός κι αν είναι ο κοινός "μάλαξ"!:P

Το σωστό είναι ότι δεν είναι όλοι γεννημένοι για να τους αγαπάμε. Υπάρχουν άτομα που δεν αξίζουν να αγαπηθούν, ποτέ κι από κανέναν. Όπως επίσης υπάρχουν και άτομα που είναι στην επόμενη γωνία και είναι έτοιμα να σου δώσουν την ψυχή τους (σαφώς λιγότερα ή έστω καλά κρυμμένα) και αξίζουν τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ουαου…
Κάποια στιγμή θα συνέλθεις.
Α…
… η αγάπη είναι για τους αφελείς. O παράδεισος επίσης.
Εαν εχω δικιο μαλλον εσυ χρειαζεται να συνελθεις, απο το γλυκο ονειρο που σ' εχει παρει μακρια..

Συμφωνω πως ο παραδεισος ειναι για αφελεις γι' αυτο δεν πιστευω σε παραδεισους στη γη η αλλου, ουτε σε θρησκειες που υποσχονται πιλαφια, η αγγελουδια με λυρες και αρπες. Ο κοσμος ειναι ολος κολαση και δεν υπαρχει σωτηρια για την ψυχη σου καλη μου..

να υποθεσω τοτε οτι εσυ δεν αγαπας τη μανα σου ή καποιο συγγενη σου..τον εαυτο σου τον αγαπας?και αυτο αγαπη ειναι..
Φιλε ασε τη μανα μου κατω γιατι δεν ξερεις που χτυπησες τωρα. Δεν θελω να σε στεναχωρησω με λυπημενες ιστοριες γι' αυτο forget it OK?

Συγγενεις δεν εχω, τους εσφαξα και τους εκοψα κομματια, πετωντας τα πτυματα στη χωματερη, για μια διαφωνια με κατι χτηματα στο χωριο. Τωρα για να καταλαβεις απ' τη στενη σου γραφω και σε διαβαζει και ο Πασαρης. :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

Συγγενεις δεν εχω, τους εσφαξα και τους εκοψα κομματια, πετωντας τα πτυματα στη χωματερη, για μια διαφωνια με κατι χτηματα στο χωριο. Τωρα για να καταλαβεις απ' τη στενη σου γραφω και σε διαβαζει και ο Πασαρης. :P:D

Αν είναι έτσι, φίλε μου, ειλικρινά σου ζητώ συγνώμη για ό,τι σου έγραψα μέχρι τώρα και πιθανά να σε ενόχλησε! Καλό κουράγιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top