Μονόπετρο... παρεξηγημένο ή όχι;

avenger...

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, το μονόπετρο δεν θα με χαλούσε. :redface: :D

Παρόλα αυτά, αν για κάποιο λόγο δεν το έπαιρνα, ούτε πάλι θα με χαλούσε.

Η αγάπη είναι που μετράει, η απόφαση να μοιραστείς την ζωή σου με ένα άτομο, η ρομαντική ατμόσφαιρα της στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
συμφωνω κ εγω αλλα δεν τα ονειρευεστε απο μικρες αυτα?


Μακράν όχι!!!

έλεος!!! και είμαι και κοριτσάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Όχι, άντρας είμαι...:P
Από μικρός ονειρευόμουν άλλα πράγματα...:D


το ξερω βορατ οτι εισαι αντρας...
για της κοπελιες πηγενε...

δηλ. τιποτα απο αυτη την ημερα του γαμου δεν ονειρευοσασταν απο μικρες???

συγνωμη αλλα δεν το πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι με έχω τσακώσει να ονειρεύομαι τον πρώτο χορό μερικές φορές.. αλλά αυτό τα τελευταία δύο χρόνια μόνο, πριν στη σκέψη του γάμου απλά ίδρωνα! :D

Και μερικές φορές σκέφτομαι πως επειδή βασικά εγώ το τραπέζι μετά ονειρεύομαι μόνο (και αποφεύγω να σκεφτώ πχ ότι θα πρέπει να συζώ μετά :P ), ε, νομίζω θα ήταν πιο οικονομικό να αγοράσω απλά ένα άσπρο φόρεμα και να διοργανώσω ένα γκραντ πάρτυ! :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
δηλ. τιποτα απο αυτη την ημερα του γαμου δεν ονειρευοσασταν απο μικρες???

συγνωμη αλλα δεν το πιστευω


Πιστεψέ το λοιπόν....δεν είναι όνειρο ζωής για όλες να ντυθούμε νυφούλες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
μετά το blood diamond, μιλάμε ακόμα για μονόπετρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
το ξερω βορατ οτι εισαι αντρας...
για της κοπελιες πηγενε...

δηλ. τιποτα απο αυτη την ημερα του γαμου δεν ονειρευοσασταν απο μικρες???

συγνωμη αλλα δεν το πιστευω
Εγώ πιστεύω οτι σε αρκετές γυναίκες αρέσουν τα ακριβά κοσμήματα.
Απο κει και πέρα δε μπορώ να κρίνω αν είναι καλό ή κακό. Ο καθένας κρίνει μόνος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Απλά είναι συνηθισμένο! Χαίρομαι πολύ που ο αγαπητικός μου δεν μπου πρόσφερε ένα τέτοιο...παρά άλλα πολύ καλύτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μονόπετρο ε; Λοιπόν προσωπικά δεν θα με ένοιαζε καθόλου αν θα μου έφερνε δαχτυλίδι από το Tiffany's ή από καπάκι κοκα κόλας- μη σας πω θα προτιμούσα το δεύτερο :confused::D Θα με ένοιαζε όμως το τι θα μου έλεγε, το τι θα έκανε εκείνη την ώρα- το πώς θα το έλεγε :redface:
Το τι νιώθει ένας άνθρωπος δεν μετράται σε καράτια, ούτε εκφράζεται με σπατάλες χρημάτων- αλλού είναι η ουσία, απλά κάποιοι άνθρωποι μένουν στην επιφάνεια, δυστυχώς...


εδιτ.

Αρχική Δημοσίευση από stavros_:
Εγώ πιστεύω οτι σε αρκετές γυναίκες αρέσουν τα ακριβά κοσμήματα.
Απο κει και πέρα δε μπορώ να κρίνω αν είναι καλό ή κακό. Ο καθένας κρίνει μόνος του.

Κι εμένα μ' αρέσουν τα όμορφα και ακριβά κοσμήματα. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα το έθετα σαν προϋπόθεση για να παντρευτώ κάποιον, αν είναι δυνατόν! Θα προτιμούσα να έκανε οικονομίες και να μου έπαιρνε στα 5-10 χρόνια γάμου ένα ωραίο δαχτυλίδι, όχι πολύ ακριβό, και να μου το έκανε έκπληξη- θα σήμαινε περισσότερα για μένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Μονόπετρο ε; Λοιπόν προσωπικά δεν θα με ένοιαζε καθόλου αν θα μου έφερνε δαχτυλίδι από το Tiffany's ή από καπάκι κοκα κόλας- μη σας πω θα προτιμούσα το δεύτερο :confused::D Θα με ένοιαζε όμως το τι θα μου έλεγε, το τι θα έκανε εκείνη την ώρα- το πώς θα το έλεγε :redface:

Ένα από εκείνα τα μηχανήματα που ρίχνεις το κέρμα και προσπαθείς να τα πιάσεις με το πιαστράκι, ανάμεσα σε κάτι αρκουδάκια και ρολόγια. :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Κι εμένα μ' αρέσουν τα όμορφα και ακριβά κοσμήματα. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα το έθετα σαν προϋπόθεση για να παντρευτώ κάποιον, αν είναι δυνατόν! Θα προτιμούσα να έκανε οικονομίες και να μου έπαιρνε στα 5-10 χρόνια γάμου ένα ωραίο δαχτυλίδι, όχι πολύ ακριβό, και να μου το έκανε έκπληξη- θα σήμαινε περισσότερα για μένα. :)

Αν ομως σου χαριζε ενα δε θα σε χαλαγε κιολας :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αν ομως σου χαριζε ενα δε θα σε χαλαγε κιολας :whistle:
το ότι αποδέχεσαι κάτι, δε σημαίνει ότι το αποζητάς κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Δλδ αν ο άντρας σου, σου παρει ένα κολλιέ αξίας 8.000 ευρώ θα το αποδεχτείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Συγγνωμη βρε συ stavros, αλλα εσενα οταν σου κανουν δωρα, ζητας αποδειξη για να δεις αν τα αποδεχτεις ή οχι?:confused:
Και αν και δεν ειμαι η dooo, προσωπικα εαν η γυναικα μου τα ειχε (τα χρηματα) και μου εκανε δωρο κατι που θα φαινοταν οτι ηταν ακριβο (αυτοκινητο,ρολεξ π.χ.) ναι θα το δεχομουν.
Γιατι να μην το δεχτω, απαξ και δεν θα ηταν εξοδα που αργοτερα θα εφερναν προβληματα στο "ταμειο" του σπιτιου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ θα δεχόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ θα το πήγαινα πίσω και θα έπαιρνα τα 8 χιλιάρικα, που τα έχω περισσότερο ανάγκη...


φτιάχνουμε το 2ο όροφο και είμαστε στα αλουμίνια:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εσύ είσαι στην άλλη κατηγορία που περιέγραψε ο Μάριος. ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
είμαι κατηγορία από μόνη μου :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
χαχα Καλό κι αυτό doo.
Προσωπικά Μάριε, δε θα δεχόμουν ακριβό δώρο, θα το επέστρεφα πίσω. Θα το θεωρούσα σπατάλη, τη στιγμή που μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα χρήματα πιο εποικοδομητικά για το κοινό συμφέρον, όπως είπε η dooο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μα ημουν ξεκαθαρος οτι τα χρηματα για την γυναικα μου υποτιθεται πως δεν ειναι "εμποδιο" στο γενικοτερο "κοινο συμφερον" του ζευγαριου.
Εκει φυσικα και εγω δεν θα το ηθελα, αλλα εαν η γυναικα μου με μισθο 1500 π.χ. ευρω τον μηνα πηγαινε να μου παρει μια πορσε δωρο, τοτε θα ανησυχουσα κυριως για το αν ο επανω οροφος ειναι εντελως ακατοικητος.Αν δηλαδη αντι για μυαλο ειχε τζιτζικια στο κεφαλι της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top