Αεροπορικά εισιτήρια

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Καμια σχεση με την εταιρια αυτο.

Ιδέα δεν έχω αλλά αν τα αεροσκάφη της Ryanair είναι παλιότερης ας πούμε κατασκευής δε θα εχει σχέση αυτό;
Πάντως σε ευχαριστώ για την εξήγηση για το τι εννοούσε η κοπέλα, η αλήθεια είναι πως Ούτε μου έτυχε ούτε έχω ακούσει σε κάποιον να τύχει αλλά ακούγεται όντως σκατοκατασταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν ξέρω με ποια ταξίδεψες εγώ πάντως όσες φορές ταξίδεψα με Ryanair, Ναι μεν δε σου φέρνουν μπισκοτάκια χυμούς κλπ (απ όσο θυμάμαι δηλαδή γιατί πάνε και δυόμιση χρόνια από την τελευταία φορά) , Ναι μεν τα αεροσκάφη είναι λιιιγο παλιά και λίγο άσχημα στο εσωτερικό, αλλά πάντως μια χαρά προσγειώθηκα στον προορισμό μου και τίποτε κακό δεν έπαθα:ρ Τώρα τι εννοείς για το τηλέφωνο; δε σου επέτρεψαν να το έχεις ανοιχτό σε flight mode?

Οι χυμοι και τα γευματα δεν ειναι τιποτα. Με μια φορα που ταξιδεψες δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα. Με τετοιες εταιριες εχω ταξιδεψει αμετρητες φορες και μου εχουν τυχει πολλα, αλλα το τελευταιο εξαντλησε την υπομονη μου. Ταξιδευα λοιπον με κατοικιδιο και ελεγαν στην ιστοσελιδα τους οτι μπορεις να το παρεις στην καμπινα εφοσον τηρει συγκεκριμενες διαστασεις και βαρος και δεν πεταει προς Αγγλια ή Μαλτα (κανενα προβλημα ως εδω). Το ταξιδι μου ειχε 2 σκελη. Το 1ο ηταν με την θυγατρικη (εταιρια Α) της εταιριας (εταιρια Β) που εκλεισα το εισητηριο. Παω λοιπον να δηλωσω το κατοικιδιο μου online και μου βγαζει σφαλμα οτι δεν γινεται επειδη το εισητηριο εχει κλειστει μεσω της Β. Τους παιρνω τηλεφωνο και τους λεω τι συμβαινει και μου λενε να επικοινωνησω με την Β. Επικοινωνω και μου λενε οτι μπορω να δηλωσω το κατοικιδιο μου μονο για το 2ο σκελος και για το 1ο πρεπει να παρω την Α τηλεφωνο. Ξαναπαιρνω την Α και μου λενε οτι θα το κανονισουν και ζητουν να τους τηλεφωνησω σε 1 εβδομαδα για να το επιβεβαιωσω. Τους καλω και μου λενε οτι πρεπει να παω στο αεροδρομιο και να το δηλωσω εκει πριν την πτηση. Παω λοιπον και μου λενε οτι δεν γινεται να δηλωθει. Τους ξανακαλω και τους λεω τι συμβαινει και οτι δεν μπορω να παρατησω το κατοικιδιο μου στην μεση του πουθενα για κατι τοσο απλο που θα επρεπε να ειχε λυθει με ενα τηλεφωνημα. Εν τελη, αναγκαστηκα να στειλω το κατοικιδιο μου cargo με αλλη εταιρια.

Γι'αυτο λέγονται low cost. Ο,τι πληρώνεις παίρνεις. Για κοντινά ταξιδάκια στην Ευρώπη μια χαρα κανουν τη δουλεια τους. Αν δεν σε νοιάζουν τα χρήματα ή αν θες να πας πιο μακριά, πχ Αγγλία, Σκανδιναβια κτλ, πηγαίνεις με Aegean ή Swiss ή Lufthansa ή με οποιαδήποτε εταιρεία (δεν θα εμπιστευόμουν τις low cost για ταξίδια 3-4 ωρών για να πω την αληθεια). Για τους υπόλοιπους, για Ιταλια και αλλες κοντινες χωρες και γι'αυτους που ταξιδεύουν συχνά, και οι low cost καλές ειναι.

Ουτε για κοντινες δεν κανουν. Μια φορα ταξιδευα απο Ρωμη και το αεροπλανο δεν μπορουσε να απογειωθει και περιμεναμε επι 4 ωρες να μας πουν οτι πρεπει να πεταξουμε απο το αλλο αεροδρομιο και περιμεναμε αλλες τοσες για να φερουν λεωφορεια και αφοτου επιβιβαστηκαμε και φτασαμε στον προορισμο μας, μας εστειλαν εμαιλ να μας που οτι ειχαμε την επιλογη να φυγουμε την επομενη ημερα.

Το προβλημα ειναι οτι πολλες φορες δεν εχεις εναλλακτικη. Προτιμω τις απευθειας πτησεις, αλλα σε πολλες περιπτωσεις οι απευθειας ειναι μονο με low cost.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ιδέα δεν έχω αλλά αν τα αεροσκάφη της Ryanair είναι παλιότερης ας πούμε κατασκευής δε θα εχει σχέση αυτό;
Πάντως σε ευχαριστώ για την εξήγηση για το τι εννοούσε η κοπέλα, η αλήθεια είναι πως Ούτε μου έτυχε ούτε έχω ακούσει σε κάποιον να τύχει αλλά ακούγεται όντως σκατοκατασταση..

Περυσι νομιζω εγινε αυτο που σου λεω στην Κερκυρα με Βρετανους τουριστες να αναγκαζονται να περιμενουν το επομενο αεροπλανο της Ryan για να επιστρεψουν στο Μαντσεστερ αν θυμαμαι καλα.

Τα αεροσκαφη της Ryanair δεν ειναι παλιοτερης κατασκευης, η αληθεια ειναι οτι πιο ευκολα πετυχαινεις αρχαιολογια σε "κλασικη" αεροπορικη παρα σε λοκο. Ο πιο σημαντικος λογος που η Ryan ανανεωνει πολυ τα αεροσκαφη της ειναι η καταναλωση, τα καινουρια αεροσκαφη εχουν πολυ χαμηλοτερη απο τα παλαιοτερα ενω απο την αλλη ρεφαρει το κοστος της αγορας κανοντας τεραστιες παραγγελιες και αρα πετυχαινοντας χαμηλες τιμες.

Γενικα οι εταιριες χαμηλου κοστους εχουν να κανουν απο αλλου οικονομια, οχι απο την συντηρηση. Καυσιμα, σνακς, τελη αεροδρομιων, μεγαλυτερη πυκνοτητα θεσεων κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Παίδες έκλεισα αεροπορικό εισιτήριο στον αδερφό μου αλλά από την βιασύνη μου έβαλα πρώτα επίθετο μετά όνομα (ξέρω έπρεπε να είμαι πιο προσεκτική) θα του δημιουργήσουν πρόβλημα στο αεροδρόμιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παίδες έκλεισα αεροπορικό εισιτήριο στον αδερφό μου αλλά από την βιασύνη μου έβαλα πρώτα επίθετο μετά όνομα θα του δημιουργήσουν πρόβλημα στο αεροδρόμιο?
Αν πέσεις σε ανθρώπινα όντα με εγκέφαλο, όχι.

ξέρω έπρεπε να είμαι πιο προσεκτική
Nothing more to add here.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Παίδες έκλεισα αεροπορικό εισιτήριο στον αδερφό μου αλλά από την βιασύνη μου έβαλα πρώτα επίθετο μετά όνομα (ξέρω έπρεπε να είμαι πιο προσεκτική) θα του δημιουργήσουν πρόβλημα στο αεροδρόμιο?


Συνήθως οι αεροπορικές σου δίνουν τη δυνατότητα να κανεις τέτοιες μικρές αλλαγες χωρις χρέωση, αν επικοινωνήσεις μαζί τους μέσω απο το τσατ που συνήθως διαθέτουν στην ιστοσελίδα τους. Για καλο κακο εγω θα το έψαχνα λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Συνήθως οι αεροπορικές σου δίνουν τη δυνατότητα να κανεις τέτοιες μικρές αλλαγες χωρις χρέωση, αν επικοινωνήσεις μαζί τους μέσω απο το τσατ που συνήθως διαθέτουν στην ιστοσελίδα τους. Για καλο κακο εγω θα το έψαχνα λιγο.
True, αλλά το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να πάρω τηλέφωνο στο αεροδρόμιο αναχώρησης. Μου συνέβη μία φορά, οπότε έβαλα το άτομο που έκλεισε τα εισιτήρια στο όνομά μου να πάρει το Ελ. Βενιζέλος, απ' όπου έφευγα, όπου και είπαν ότι δεν υπήρχε πρόβλημα.

Τι έμαθα από τότε; Μην αφήνεις άλλους να κλείνουν εισιτήρια για σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Θα έπαιρνα τηλέφωνο από Δευτέρα έτσι κι αλλιώς φαντάζομαι Κυριακή θα είναι κλειστά.
Τι έμαθα από τότε; Μην αφήνεις άλλους να κλείνουν εισιτήρια για σένα.
Στα 16 του δεν είχες και πολλές επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Ουτε για κοντινες δεν κανουν. Μια φορα ταξιδευα απο Ρωμη και το αεροπλανο δεν μπορουσε να απογειωθει και περιμεναμε επι 4 ωρες να μας πουν οτι πρεπει να πεταξουμε απο το αλλο αεροδρομιο και περιμεναμε αλλες τοσες για να φερουν λεωφορεια και αφοτου επιβιβαστηκαμε και φτασαμε στον προορισμο μας, μας εστειλαν εμαιλ να μας που οτι ειχαμε την επιλογη να φυγουμε την επομενη ημερα.

Κάποια αεροπλάνα της Ryanair είναι σαν αστικά λεωφορεία με φτερά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Μιας και γίνεται συζήτηση για το πως λειτουργουν οι low-cost και να μην υπάρχουν ανακρίβιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Murtw_P

Νεοφερμένος

Η Murtw_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Βρήκα αεροπορικό εισιτήριο με 4,80 ευρώ..Ακόμα και το φοιτητικό στο μετρό από Βενιζέλος περισσότερο κοστίζει!! Χαχαχ
Ρε παιδιά μπορώ να πάρω πρωτεινη μαζί μου συσκευασία ενός κιλού; δεν νομίζω να υπάρχει θέμα έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Που θα πας με 4.80?! Ειναι πτηση εσωτερικου; Ισως με συμφερει να πεταω απο αλλη πολη αν τα εισητηρια εσωτερικου ειναι τοσο χαμηλα!

Εγω για 3 εισητηρια (με επιστροφη) στους επομενους 3 μηνες εχω πληρωσει 2600! Βασικα μου βγηκαν σχετικα καλες οι τιμες αν αναλογιστεις τις πτησεις και την σεζον):
Εισητηριο 1: 3 πτησεις (5 ωρες, 10 ωρες και 3 ωρες) = 1700
Εισητηριο 2: 1 5ωρη πτηση = 550
Εισητηριο 3: 1 3ωρη πτηση = 350
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Murtw_P

Νεοφερμένος

Η Murtw_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είχε προσφορά για την χτεσινή μέρα η ryanair. Για αρκετές του εσωτερικού αλλά και του εξωτερικού απο Αθήνα με 5 και 6 ευρώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Είχε προσφορά για την χτεσινή μέρα η ryanair. Για αρκετές του εσωτερικού αλλά και του εξωτερικού απο Αθήνα με 5 και 6 ευρώ!!!
που τις παρακολουθείς αυτές τις προσφορές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Murtw_P

Νεοφερμένος

Η Murtw_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τελείως τυχαία. Έψαχνα για τιμές μπήκα στο site της ryanair και έπεσα πάνω στην προσφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franciscus

Νεοφερμένος

Ο Franciscus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Σήμερα ταξιδεύω με ryan air για london και έχω μια μικρή απορία.Οι διαστάσεις βαλίτσας που επιτρέπονται είναι 55χ40χ20 και εμένα είναι 56χ40χ20,θα έχω κάνα θέμα;Επιπλέον σακίδιο πλάτης επιτρέπεται να πάρω γιατί γράφει ( shoulder bag,laptop case,hand bag that fits under the seat;Η τσάντα είναι σχολική και αρκετά μικρή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ναι, θα βγάλουν την μεζούρα, θα δουν ότι ξεστέκει 1 εκατοστό και θα την πετάξουν στη θάλασσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ναι, θα βγάλουν την μεζούρα, θα δουν ότι ξεστέκει 1 εκατοστό και θα την πετάξουν στη θάλασσα

Καλα στη ryanair ειναι τοσο γυφταραδες που παιζει να το εκαναν κι αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλα στη ryanair ειναι τοσο γυφταραδες που παιζει να το εκαναν κι αυτο
Ό,τι πληρώνεις παίρνεις, από τραπέζι μέχρι πουτάνα. Αν δεν σ' αρέσει το «γυφταριό», πληρώνεις κανονική αεροπορική εταιρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σήμερα ταξιδεύω με ryan air για london και έχω μια μικρή απορία.Οι διαστάσεις βαλίτσας που επιτρέπονται είναι 55χ40χ20 και εμένα είναι 56χ40χ20,θα έχω κάνα θέμα;Επιπλέον σακίδιο πλάτης επιτρέπεται να πάρω γιατί γράφει ( shoulder bag,laptop case,hand bag that fits under the seat;Η τσάντα είναι σχολική και αρκετά μικρή.
Eγώ όταν είχα τσάντα ώμου, τσάντα λάπτοπ και βαλίτσα μικρή (νομίζω καλά ήταν οι διαστάσεις -δεν είμαι και σίγουρη) μου είπαν ή να πάρουν κάτω τη βαλίτσα (χωρίς χρέωση) ή να βάλω το λάπτοπ μέσα. Για σύντομο ταξίδι όλα αυτά βέβαια (2 ώρες περίπου). Για Λονδίνο δε ξέρω αν είναι πιο αυστηροί πχ.

Πάντως, ό,τι γίνει.. γράψε μας μετά εδώ πέρα, για να ξέρουμε κι εμείς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top