Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Γάτα

    Ψήφοι: 46 33.1%
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 60 43.2%
  • Ψάρι

    Ψήφοι: 11 7.9%
  • Παπαγάλος

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Άλλο είδος πτηνού

    Ψήφοι: 8 5.8%
  • Χάμστερ

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Κουνέλι

    Ψήφοι: 9 6.5%
  • Ινδικό χοιρίδιο

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Χελώνα

    Ψήφοι: 4 2.9%
  • Ιγκουάνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φίδι

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος ερπετού

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αράχνη

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος εντόμου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν έχω κατοικίδιο

    Ψήφοι: 26 18.7%

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Νεροχελονάκι ε;;; καλή ιδέα! Δεν το είχα σκεφτεί καν! Μήπως ξέρουμε και τιμή; Γιατί αν είναι ακριβό διαγράφεται:/:
Τελικά τα ψαράκια τα αποκλείω, δίκιο έχετε, δεν είναι και ό,τι καλύτερο να σαι κλεισμένος σε γυάλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Νεροχελονάκι ε;;; καλή ιδέα! Δεν το είχα σκεφτεί καν! Μήπως ξέρουμε και τιμή; Γιατί αν είναι ακριβό διαγράφεται:/:
Τελικά τα ψαράκια τα αποκλείω, δίκιο έχετε, δεν είναι και ό,τι καλύτερο να σαι κλεισμένος σε γυάλα!!
Νομίζω πως η ξαδέρφη μου το πήρε γύρω στα 20Ε, του πήρε ένα σπιτάκι και η τροφή του είναι παμφθηνη, ένα κουτάκι με μικρές γαρίδες που πρέπει να κάνει 1Ε(έχει πάρα πολλές μέσα). Αυτό τώρα που έχει μεγαλώσει πρέπει να τρώει κάθε μέρα 4 γαριδούλες(είναι πολύ μικρές).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Χμμμμ θα το ψάξω το θέμα......πάντως θενκς για την ιδέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Χμμμμ θα το ψάξω το θέμα......πάντως θενκς για την ιδέα!
Είναι γλυκούλικο και αξίζει. Ειδικά όταν της κουνάς το κουτάκι με την τροφούλα ξετρελαίνεται και κολυμπάει σαν ένας άλλος Phelps.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Το μονο που αντιμετωπιζω, επειδη εχω και ροτβαιλερ, ειναι πανικοβλητους ανθρωπους, κυριως γιαγιαδες, ιδιαιτερα με μικροσωμα σκυλακια να αντιμετωπιζουν τη δικια μου με φοβο και τρομο, λες και βγηκαμε βολτα για να φαει κοσμο. Μια φορα τσαντιστηκα τοσο πολυ που γυρισα σε μια και της ειπα "μην ανησυχειτε κυρια μου, εχει φαει ηδη απο το πρωι δυο σαν το δικο σας, ειναι χορτατη, δεν θα το πειραξει". Κατα τα αλλα δεν τολμανε καν να με πλησιασουν, οποτε οτι πιανει το αυτι μου απο αυτα που μουρμουριζουν. Επισης αυτο που κοιτανε ΟΛΟΙ στα παρκα, κυριως παλι γιαγιαδες, ειναι μολις τα κανει η μικρη, περιμενουν την επομενη κινηση(να βγει δηλαδη το σακουλακι). Μολις λοιπον κι εγω το βγαζω, ανταποδιδω το βλεμμα και κατεβαζουν κεφαλι. Υπαρχει μεγαλη προκαταληψη δυστυχως. Αν το σκυλι σου εχει τσιπακι, μαζευεις τα κακα του και φροντιζεις να ειναι παντα στο λουρι, απλα διασκεδασε το. Δεν μπορει κανεις να σου κανει τιποτα ;)

αχ μου θύμισες μια πολύ χοντρή που μου χε πει "μην τολμήσει να με πλησιάσει" και της απάντησα "μπα,δεν τρώει λίπος"..
Γενικά είσαι τυχερή γιατι εγώ αντιμετωπίζω σχόλια τύπου "παρ'το απο δω το βρωμόσκυλο" "μας έχετε γεμίσει σκατά" κτλ. Για να μην αναφερθώ σε πιο παλιά περιστατικά,οπου μου είχαν πετάξει πλακάκι απο κάποιο μπαλκόνι. Πάντως και εμένα δεν με πλησιάζουν,γιατι είναι μεγαλόσωμος (λαμπραντόρ) και φοβούνται,απο μακριά φωνάζουν..
Μωρε και τσιπάκι έχει, και τα κακά του μαζεύω (και κυκλοφορώ με αυτά σε όλο το Αιγάλεω για να τα βλέπουν στο δρόμο),και δεμένο τον έχω και προσπαθώ να κατουράει στο χώμα,αλλα σε μερικούς δεν αρκεί αυτό.Αν δεν ηρεμίσουν τα πράγματα,θα βολευτώ με τα γυαλιά και τα ακουστικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χμμμμ θα το ψάξω το θέμα......πάντως θενκς για την ιδέα!
Για το χελωνάκι που λέγατε παραπάνω είναι ωραίο κατοικίδιο είχα πάρει δώρο σε μια φίλη μου. Ήταν 9 ευρώ το χελωνάκι και 8 ευρώ κάτι σαν ενυδρείο για να είναι εκεί μέσα! Την τροφή με τη δώσανε δώρο αλλά γενικά είναι φθηνή νομίζω έκανε 1 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Νεροχελονάκι ε;;; καλή ιδέα! Δεν το είχα σκεφτεί καν! Μήπως ξέρουμε και τιμή; Γιατί αν είναι ακριβό διαγράφεται:/:
Τελικά τα ψαράκια τα αποκλείω, δίκιο έχετε, δεν είναι και ό,τι καλύτερο να σαι κλεισμένος σε γυάλα!!

Εμείς στο σπίτι πιο μικρά είχαμε και νεροχελώνες και ψάρια. Λοιπόν οι νεροχελώνες δεν είναι τόσο εύκολες στο να διατηρηθούν καθαρές και γενικά θέλουν πολύ προσοχή, συν ότι μεγαλώνουν αρκετά και θέλουν να αλλάζεις συχνά ενυδρείο. Πιο εύκολο νομίζω (απ' όσο θυμάμαι) πως ήταν με τα ψάρια. Βέβαια και τα δυο ήταν ευπαθή.
Αρρωσταίνουν εύκολα και πρέπει να είσαι ενημερωμένη για τις ασθένειες που αναπτύσσουν, ώστε να μην στεναχωρηθείς αν πάθουν κάτι. Για τις νεροχελώνες σου βρήκα αυτό: https://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=22490

Για τα ψάρια του γλυκού νερού θα σου πω, πως αν δεν είναι σε ενυδρείο και είναι σε γυάλα, πρέπει η γυάλα να μην είναι στρογγυλή και ανάλογα πόσα ψάρια θα πάρεις να δέχεται τα ανάλογα κυβικά σε νερό. Το νερό θέλει ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΑΛΛΑΓΗ. Νόμος! Από την στιγμή που δεν θα υπάρχει φίλτρο πρέπει να τα βγάζεις με ένα δυχτάκι σε άλλη λεκανίτσα με νερό και να την σαπουνίζεις καλά, να την ξεπλένεις (το ίδιο και τις πέτρες & τον διάκοσμο) και να τα ξαναβάζεις μέσα. Το καθημερινό πλύσιμο βοηθά στο να μην αναπτυχθούν μικρόβια μέσα στο νερό, που δυστυχώς είναι θανατηφόρα.

Αν είναι δυο ή τρια τα ψαράκια π.χ. θέλουν μια γυάλα τύπου ενυδρείου. Μικρές είναι κάπου 45 * 30. Είναι παραλληλόγραμμες και έχουν καπάκι. Το καπάκι είναι απαραίτητο, γιατί τα μονόουρα ψάρια δίνουν ώθηση και πετάγονται ψηλά για να ξαναπέσουν στο νερό, πολλές φορές όμως πετάγονται έξω από την γυάλα. Δεν θέλουν πολύ τάισμα, γιατί δεν καταλαβαίνουν πόσο τρώνε και υπάρχει κίνδυνος να σκάσουν από το φαγητό. Επίσης όταν αρρωστήσει το ένα (ιχθυοφθειρίαση κ.α.) πρέπει να το χωρίσεις σε άλλη γυάλα μέχρι να γίνει καλά, για να μην κολλήσουν τα άλλα. Ζουν με καθαριότητα και φροντίδα κάπου στα 7 χρόνια. Οι χελώνες αντιθέτως ζουν πολύ παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
αχ μου θύμισες μια πολύ χοντρή που μου χε πει "μην τολμήσει να με πλησιάσει" και της απάντησα "μπα,δεν τρώει λίπος"..
Γενικά είσαι τυχερή γιατι εγώ αντιμετωπίζω σχόλια τύπου "παρ'το απο δω το βρωμόσκυλο" "μας έχετε γεμίσει σκατά" κτλ. Για να μην αναφερθώ σε πιο παλιά περιστατικά,οπου μου είχαν πετάξει πλακάκι απο κάποιο μπαλκόνι. Πάντως και εμένα δεν με πλησιάζουν,γιατι είναι μεγαλόσωμος (λαμπραντόρ) και φοβούνται,απο μακριά φωνάζουν..
Μωρε και τσιπάκι έχει, και τα κακά του μαζεύω (και κυκλοφορώ με αυτά σε όλο το Αιγάλεω για να τα βλέπουν στο δρόμο),και δεμένο τον έχω και προσπαθώ να κατουράει στο χώμα,αλλα σε μερικούς δεν αρκεί αυτό.Αν δεν ηρεμίσουν τα πράγματα,θα βολευτώ με τα γυαλιά και τα ακουστικά..

Αν σου ξαναπουν τιποτα απλα απαντα ηρεμοτατα: "εαν πιστευετε οτι σας γεμιζω το τοπο σκατα, φερτε μου τωρα την αστυνομια να δουμε ποιος θα παει μεσα? Εγω που μαζευω τα κακα του σκυλου μου, ειναι τσιπαρισμενος και ειναι στο λουρι ή εσεις που θα φατε μια ωραιοτατη μηνυση απο μενα για εξυβριση?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Αν σου ξαναπουν τιποτα απλα απαντα ηρεμοτατα: "εαν πιστευετε οτι σας γεμιζω το τοπο σκατα, φερτε μου τωρα την αστυνομια να δουμε ποιος θα παει μεσα? Εγω που μαζευω τα κακα του σκυλου μου, ειναι τσιπαρισμενος και ειναι στο λουρι ή εσεις που θα φατε μια ωραιοτατη μηνυση απο μενα για εξυβριση?"

το τελευταίο 10ημερο έχω κάνει 3 καυγάδες (ο ένας ήταν επικός),οπότε προσπαθώ να αποφεύγω την όποια επικοινωνία μαζί τους.
Πάντως έχεις δίκαιο,όσες φορές χρησιμοποίησα πιο "ψαγμένες" εκφράσεις και τους απείλησα οτι θα φωνάξω την αστυνομία μαζεύτηκαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κάποτε είχα για κατοικίδια ...μυρμήγκια. (Ναι, σωστά διαβάσατε). Μου είχαν κάνει δώρο (τότε πήγαινα αρχές δημοτικού) μια διάφανη μυρμηγκοφωλιά με διαδρόμους, αποθήκες και τούνελ. Μαζέψαμε με άλλα παιδιά πολλά - πολλά μυρμήγκια και τα βάλαμε στη φωλιά. Τοποθετούσα στην κατάλληλη θέση τροφές και παρακολουθούσα τα μυρμήγκια να τις κουβαλάνε και να τις αποθηκεύουν. Κάποια φορά πρέπει να ξέχασα κάτι ανοιχτό και τα μυρμήγκια απέδρασαν και έκαναν κατάληψη σε όλο το δωμάτιό μου. Προφανώς, η μητέρα μου έπαθε κρίση υστερίας και τα κατοικίδιά μου έγιναν ανάμνηση.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
το τελευταίο 10ημερο έχω κάνει 3 καυγάδες (ο ένας ήταν επικός),οπότε προσπαθώ να αποφεύγω την όποια επικοινωνία μαζί τους.
Πάντως έχεις δίκαιο,όσες φορές χρησιμοποίησα πιο "ψαγμένες" εκφράσεις και τους απείλησα οτι θα φωνάξω την αστυνομία μαζεύτηκαν..

Δεν χρειαζεται καν να καυγαδιζεις, σκεψου οτι εμενα δεν μου επιτρεπεται να κανω τον οποιοδηποτε καυγα στο δρομο γιατι η μικρη μου δεν θα παραμεινει ψυχραιμη.:P Τους πετας κατι ψαγμενο και τελειωσε η υποθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται καν να καυγαδιζεις, σκεψου οτι εμενα δεν μου επιτρεπεται να κανω τον οποιοδηποτε καυγα στο δρομο γιατι η μικρη μου δεν θα παραμεινει ψυχραιμη.:P Τους πετας κατι ψαγμενο και τελειωσε η υποθεση.

ναι δεν το θέλω, αλλα ειλικρινά σου μιλάω, οταν ακούω τη λέξη "βρωμόσκυλο" / "κοπρόσκυλο", ειναι σαν να βαράνε καμπανάκια μες το αφτί μου, δεν μπορώ να κρατηθώ και να απαντήσω ψύχραιμα,ενω γενικά είμαι ηπιων τόνων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
ναι δεν το θέλω, αλλα ειλικρινά σου μιλάω, οταν ακούω τη λέξη "βρωμόσκυλο" / "κοπρόσκυλο", ειναι σαν να βαράνε καμπανάκια μες το αφτί μου, δεν μπορώ να κρατηθώ και να απαντήσω ψύχραιμα,ενω γενικά είμαι ηπιων τόνων

Εγω το αντιθετο, ειμαι πολυ οξυθυμη, αφου πολλες φορες μου λενε φιλοι μου οτι θα βρεθω σε κανενα χαντακι. Φαντασου τι ακουω κι εγω, που ειναι τοσο παρεξηγημενα σκυλια τα ροτ. Εχει τυχει να παμε για καφε με μια φιλη μου που εχει γερμανικο ποιμενικο, το γερμανικο δεν θελει χαδια απο ξενους, ειναι και λιγο φοβικη και η δικια μου ψοφαει. Ολοι πηγαιναν στο γερμανικο και η δικια μου κλαψουριζε για χαδια και κανενας δεν απλωνε το χερι του. Ομως οταν βγαζω το σκυλο βολτα, ειμαι εκει, δεν επιτρεπονται λαθη και κυριως δεν επιτρεπεται να βαζω και το σκυλι σε αυτη τη διαδικασια καθε φορα γιατι ειναι και απο τη φυση του να με προστατευσει στην οποιαδηποτε στραβη. Σκεψου λοιπον κι εσυ οτι δεν κρατας στο λουρι λαμπ, αλλα κατι αλλο, κανα κανε κορσο, κανα ροτ :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Να σας συστήσω την Τάρα, our wire fox terrier :huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 37289_414074902490_1076947_n.jpg
    37289_414074902490_1076947_n.jpg
    171 KB · Εμφανίσεις: 210
  • 36731_414074497490_4843126_n.jpg
    36731_414074497490_4843126_n.jpg
    170.9 KB · Εμφανίσεις: 158

DanaiPsa

Νεοφερμένος

Η DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ένα topic για τους μικρούς μας φίλους!
Οι απαντήσεις τύπου "ναι, τον/ην αδερφό/ή μου, "τη μαμά μου" κτλ
αποκλείστηκαν για ευνόητους λόγους! :D
κρίμα γιατί αν μετρούσαν θα είχα 100 σκυλιά! 1 το κανονικό μου και 99 που ισοδυναμούν:clapup: με τον αδερφό μου! χιχιχιχιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daphne.ch

Νεοφερμένος

Η daphne.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Να και ο δικος μου σκυλος..η Αλασκα μου! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 02082011393.jpg
    02082011393.jpg
    328.4 KB · Εμφανίσεις: 194

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Εγω το αντιθετο, ειμαι πολυ οξυθυμη, αφου πολλες φορες μου λενε φιλοι μου οτι θα βρεθω σε κανενα χαντακι. Φαντασου τι ακουω κι εγω, που ειναι τοσο παρεξηγημενα σκυλια τα ροτ. Εχει τυχει να παμε για καφε με μια φιλη μου που εχει γερμανικο ποιμενικο, το γερμανικο δεν θελει χαδια απο ξενους, ειναι και λιγο φοβικη και η δικια μου ψοφαει. Ολοι πηγαιναν στο γερμανικο και η δικια μου κλαψουριζε για χαδια και κανενας δεν απλωνε το χερι του. Ομως οταν βγαζω το σκυλο βολτα, ειμαι εκει, δεν επιτρεπονται λαθη και κυριως δεν επιτρεπεται να βαζω και το σκυλι σε αυτη τη διαδικασια καθε φορα γιατι ειναι και απο τη φυση του να με προστατευσει στην οποιαδηποτε στραβη. Σκεψου λοιπον κι εσυ οτι δεν κρατας στο λουρι λαμπ, αλλα κατι αλλο, κανα κανε κορσο, κανα ροτ :teasing:

αϊ μαρή!:P να σου πω την αμαρτία μου πάντως,και γω που δεν φοβάμαι τα σκυλια, και γενικά ξέρω πως να τα προσεγγίσω (οταν θέλω-γιατι υπάρχουν και φορές που τα βλέπω και δεν συγκρατιέμαι,τα ζουλάω) όταν βλέπω ροτ με κομμένη την ουρά παγώνω λίγο- ίσως επειδή αισθάνομαι οτι δεν μπορω να "διαβάσω" την γλώσσα του σώματος,κάτι τέτοιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αγαπώ τα σκυλιά. Πάντα είχα.
Σχεδόν όλα μπασταρδεμένα και αδέσποτα. Έτσι είναι στα χωριά. Δεν στα φέρνει η θεια Τούλα από τη Γαλλία με χρυσό τρίχωμα κλπ κλπ
Τώρα έχω μια σκυλίτσα, τη Σούζη. Είχαμε και τον Έκτορα μα μας τον πήραν.
Θέλω κάποια στιγμή έναν σκύλαρο θηρίο. Όλο μικρά είχαμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
αϊ μαρή!:P να σου πω την αμαρτία μου πάντως,και γω που δεν φοβάμαι τα σκυλια, και γενικά ξέρω πως να τα προσεγγίσω (οταν θέλω-γιατι υπάρχουν και φορές που τα βλέπω και δεν συγκρατιέμαι,τα ζουλάω) όταν βλέπω ροτ με κομμένη την ουρά παγώνω λίγο- ίσως επειδή αισθάνομαι οτι δεν μπορω να "διαβάσω" την γλώσσα του σώματος,κάτι τέτοιο..

Τη σκυλα μου τη βρηκα αδεσποτη και ΕΥΤΥΧΩΣ ηταν ακοπη!!!:clapup: Το να εχει ενα ζωο την ουριτσα του δεν συγκρινεται με τιποτα και ξενερωνω αφανταστα οταν βλεπω κομμενες ουρες στα ροτ, ειναι σαν κολοβα! Ειναι καλη με ολους, ψοφαει για χαδια, αλλα το βραδυ δεν μας πλησιαζει κανεις, ειδικα κανας περιεργος!
Παρε και 3 φωτος:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
^^
Αχχχ χαααασκιιιι και ροτβαιλερρρρρρ αααααα οι αδυναμιες μου!!

View attachment 54457 ο Παπυ μου βεβαια εχει μεγαλωσει λιγο απο τοτε:P
View attachment 54459 ουντ:redface::redface: η Σατερινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top