Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Γάτα

    Ψήφοι: 46 33.1%
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 60 43.2%
  • Ψάρι

    Ψήφοι: 11 7.9%
  • Παπαγάλος

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Άλλο είδος πτηνού

    Ψήφοι: 8 5.8%
  • Χάμστερ

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Κουνέλι

    Ψήφοι: 9 6.5%
  • Ινδικό χοιρίδιο

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Χελώνα

    Ψήφοι: 4 2.9%
  • Ιγκουάνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φίδι

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος ερπετού

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αράχνη

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος εντόμου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν έχω κατοικίδιο

    Ψήφοι: 26 18.7%

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Τη σκυλα μου τη βρηκα αδεσποτη και ΕΥΤΥΧΩΣ ηταν ακοπη!!!:clapup: Το να εχει ενα ζωο την ουριτσα του δεν συγκρινεται με τιποτα και ξενερωνω αφανταστα οταν βλεπω κομμενες ουρες στα ροτ, ειναι σαν κολοβα! Ειναι καλη με ολους, ψοφαει για χαδια, αλλα το βραδυ δεν μας πλησιαζει κανεις, ειδικα κανας περιεργος!

είσαι ελεεινή-μέχρι και ματάκι έβαλες στο σκυλι?! :D
ντάξει αυτή θα τρωγε γερό ζούλιγμα,ειδικά στα μάγουλα! με τρελαίνουν τα μπιρμπιλωτά μάτια των ροτ, μου βγάζουν κάτι πολύ καταθλιπτικό..δηλαδή εκεί που λες "θα με φάει" -σε κοιτάει και λιώνεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
γερμανικα ποιμενικα και κοκερακια τα αγαπω<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
είσαι ελεεινή-μέχρι και ματάκι έβαλες στο σκυλι?! :D
ντάξει αυτή θα τρωγε γερό ζούλιγμα,ειδικά στα μάγουλα! με τρελαίνουν τα μπιρμπιλωτά μάτια των ροτ, μου βγάζουν κάτι πολύ καταθλιπτικό..δηλαδή εκεί που λες "θα με φάει" -σε κοιτάει και λιώνεις..

ΦΥΣΙΚΑ και της εβαλα ματακι, πιστευω στο ματι και καποτε μας τυχαινε η μια αναποδια πισω απο την αλλη ;)
Εσυ το δικο σου το εχεις βαλει φωτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν προλαβαίνω να βάλω όλα μας τα κατοικίδια, αλλά σας παρουσιάζω το Μπράουνι, που δεν ξέρει πώς να καθίσει:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εμείς έχουμε δύο σκυλάκια η μια 2 ετών (Πανδώρα) και η μεγάλη μας 6 (Νάλα).

Η μεγάλη είναι υπάκουο, καλούλι, γλυκούλι και δεν πειράζει κανέναν, παρόλα αυτά πολλοί την φοβούνται. :P
Η μικρή νομίζει ότι είναι γάτα. Παίζει με κουβάρια από μαλλί και όταν ήταν πιο μικρή ακόμα ανέβαινε στα τραπέζια κανονικότατα. :P
Έχουμε και δύο γάτες. Έναν αρσενικό (Ντάμπο) 3 ετών και μια θηλυκιά (Δάφνη) 1,5 έτους. Ο μεγάλος τα πάει καλά με το μικρό σκυλάκι. Τα υπόλοιπα δεν τα πάνε καθόλου καλά. :P



Κι έχουμε και μια μικρή φιλοξενούμενη, οπότε ας την συστήσουμε κι αυτήν. Είναι η μικρή Ζήνα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε Σταυρούλα μου, αυτά τα τριχάκια στα αυτιά της Πανδώρας είναι πειρασμός!!! :hehe: :inlove: Μου'ρχεται να τα πιάσω και να τα χτενίζω με τις ώρες, ή να τα κάνω πλεξουδάκια!!

Όσο για τη Ζήνα, καλότυχη να είναι και μακάρι να βρει σπίτι γρήγορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Pennylane κουκλια ολα τους!!

Εχω κι εγω 7 γατες και ενα τριποδακι φιλοξενουμενο, αλλα φοβαμαι οτι αν αρχισω θα πιασω 2 σελιδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Εσυ το δικο σου το εχεις βαλει φωτο?

εχω πάρα πολλές δικές του στο κινητό... απλά...εεχμ.. δεν ξέρω να τις περάσω στον υπολογιστή..:redface: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
αχ μου θύμισες μια πολύ χοντρή που μου χε πει "μην τολμήσει να με πλησιάσει" και της απάντησα "μπα,δεν τρώει λίπος"...
μήπως την πλησίασε λίγο παραπάνω. όχι πως συμφωνώ με την αντίδρασή της. εγώ ποτέ δεν έχω κάνει παρατήρηση σε ιδιοκτήτη σκύλου, του οποίου το ζώο με έχει πλησιάσει για να με μυρίζει, εκτός απο μια φορά που ο σκύλος είχε πέσει ολόκληρος πάνω μου και η ιδιοκτήτρια παρόλο που τον είχε δεμένο το μόνο που έκανε ήταν να μου λέει γελώντας 'μην φοβάσαι να παίξει θέλει'.εκεί όχι παρατήρηση....με άκουσε όλη η περιοχή. συνήθως πάντως εγώ απλώς τα προσπερνάω πολύ ήρεμα, δεν μπορείς όμως να ξέρεις και τι βιώματα έχει ο άλλος ή μεχρι πού φτάνουν τα όριά του, οπότε καλύτερα αν δεν δείχνει ο περαστικός ενδιαφέρον να αποφεύγει ο ιδιοκτήτης τις πολύ στενές επαφές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
μήπως την πλησίασε λίγο παραπάνω. όχι πως συμφωνώ με την αντίδρασή της. εγώ ποτέ δεν έχω κάνει παρατήρηση σε ιδιοκτήτη σκύλου, του οποίου το ζώο με έχει πλησιάσει για να με μυρίζει, εκτός απο μια φορά που ο σκύλος είχε πέσει ολόκληρος πάνω μου και η ιδιοκτήτρια παρόλο που τον είχε δεμένο το μόνο που έκανε ήταν να μου λέει γελώντας 'μην φοβάσαι να παίξει θέλει'.εκεί όχι παρατήρηση....με άκουσε όλη η περιοχή. συνήθως πάντως εγώ απλώς τα προσπερνάω πολύ ήρεμα, δεν μπορείς όμως να ξέρεις και τι βιώματα έχει ο άλλος ή μεχρι πού φτάνουν τα όριά του, οπότε καλύτερα αν δεν δείχνει ο περαστικός ενδιαφέρον να αποφεύγει ο ιδιοκτήτης τις πολύ στενές επαφές

όχι ειλικρινά, η τύπισσα ήταν ανεβασμένη στο πεζούλι της πολυκατοικίας για πολύ ώρα και απλά έλεγχε το τι γίνεται στην γειτονιά (σαν σερίφης) και εγώ περνούσα απο το δρόμο επειδή στο πεζοδρόμιο είχε παρκάρει μηχανάκι ( :whatever: ) ,δηλαδή τουλάχιστον 2 μέτρα απο εκείνη, ο μικρός μου ηταν 2,5 μηνών (δεν μιλάμε για τέρας).. η φράση που ανέφερα,θα μπορούσε να υποθεί με πολλούς τρόπους,ο δικός της όμως ήταν επειδή προφανώς τα σιχαίνεται (όχι απλά φοβάται) και έψαχνε την ευκαιρία να το εκφράσει..
καταλαβαίνω όμως τι θες να πεις και συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου..
προσωπικά είμαι πάρα πολυ προσεκτική, και όποτε είμαι σε πεζοδρόμιο η τελος πάντων σημείο που έρχεται ο κάποιος απο απέναντι και δεν υπάρχει χώρος, πάω όσο πιο άκρη γίνεται και βάζω τον μικρό να κάτσει.
για εμένα αυτά είναι αυτονόητα,σέβομαι την φοβία του καθένα, και γενικά είναι δικαίωμα του καθενός να μην συμπαθεί τα ζώα (αρκεί να μην τα πειράζει), και εννοείται οτι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι εξοικιωμένοι με αυτά, νομίζεις θα ξεχάσω πιο παλιά που δεν είχα σκύλο ακόμη,και πήδηξε επάνω μου το Bαϊμαράνερ της κολλητής μου?? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NatashaLP

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ειχα ενα σκυλακι καθαροαιμο ξανθο Πομερανιαν
καθως επισης και ενα κιτρινο καναρινι harzer roller
τα οποια μας αφησαν χρονους :(
Συχνα πυκνα τα σκεφτομαι και μου λειπουν,παντως :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini9595

Νεοφερμένος

Η eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εχω ενα yorkshire toy το οποιο ειναι αρρωστουλι αυτες τις μερες!!!! :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εχω ενα yorkshire toy το οποιο ειναι αρρωστουλι αυτες τις μερες!!!! :ermm:

Δεν υπαρχει ουτε yorkshire toy, ουτε malteze toy! Το yorkshire και το malteze ειναι ενα! Αυτες τις ονομασιες τις εδωσαν πετσοπαδες και ιδιωτες, για να πουλανε περισσοτερο. Και φυσικα ζευγαρωνουν σκυλια με το μικροτερο μεγεθος, δημιουργωντας πολλα προβληματα ;)

Περαστικα σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini9595

Νεοφερμένος

Η eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Δεν υπαρχει ουτε yorkshire toy, ουτε malteze toy! Το yorkshire και το malteze ειναι ενα! Αυτες τις ονομασιες τις εδωσαν πετσοπαδες και ιδιωτες, για να πουλανε περισσοτερο. Και φυσικα ζευγαρωνουν σκυλια με το μικροτερο μεγεθος, δημιουργωντας πολλα προβληματα ;)

Περαστικα σας :)
Δεν μας ειπανε οτι ειναι toy γιατι το ειχαμε παρει πολυ μωρο και λογικα δεν ηξεραν το μεγεθος,παντως ειναι πιο μικρο απο τα αλλα yorkshire, χωραει στην χουφτα σχεδον ( το δικο μας παλι καλα δεν εμφανισε καποιο προβλημα)!!!! :happy: ευχαριστουμε!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar.re

Νεοφερμένος

Η mar.re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ είχα πάντα σκύλους και καναρίνια, κίτρινα πράσινα κόκκινα! τώρα έχω ψαράκια ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Η Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ποοποοο απο που να ξεκινήσω; εχω απο μωρό γάτες και ακόμα με γάτες ζώ για την ακρίβεια 3 μεγάλες και 4 μικρά..έχω και μία σκυλίτσα,κότες,δεκαοκτούρες(απο χωριό είμαι βλέπετε χαχα) έχουμε πολλά μικρά πουλάκια(καναρινάκια.καρδερίνες.κ.α) και τώρα πρόσφατα και 2 κατσικάκια.χαχαχα...μπορώ να πώ οτι δεν θέλω τίποτα αλλο!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτός είναι ο Σπύρος το σπουργίτι :D



Τον βρήκα πεταμένο στο μπαλκόνι του σπιτιού μου πριν από 3 βδομάδες. Μάλλον είχε πέσει από τη φωλιά στο πλάτανο ή απλώς τον σούταρε η μάνα του. Τις πρώτες μέρες έλεγα τη βγάζει δε τη βγάζει αλλά τελικά την έβγαλε. Πλέον ζει στη μολυβοθήκη στο γραφείο μου και αρέσκεται στο να τρώει και να τρομάζει την αδερφή μου κάθε φορά που μπαίνει στο δωμάτιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αυτός είναι ο Σπύρος το σπουργίτι :D


Τον βρήκα πεταμένο στο μπαλκόνι του σπιτιού μου πριν από 3 βδομάδες. Μάλλον είχε πέσει από τη φωλιά στο πλάτανο ή απλώς τον σούταρε η μάνα του. Τις πρώτες μέρες έλεγα τη βγάζει δε τη βγάζει αλλά τελικά την έβγαλε. Πλέον ζει στη μολυβοθήκη στο γραφείο μου και αρέσκεται στο να τρώει και να τρομάζει την αδερφή μου κάθε φορά που μπαίνει στο δωμάτιο.

Τι γλυκό που είναι.:):redface:
Η κίνηση σου να το φροντίσεις ήταν ότι καλύτερο μπράβο!:clapup:
Κάποια στιγμή όμως θα θελήσει να φύγει πιθανότατα... Δεν είναι πουλάκι για κλουβί ή του σπιτιού:/:
Ωραίο θα είναι πάντως αν σε επισκέπτεται που και που...χαχαχα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
-1 καναρίνι...σήμερα!
Ο Κιτρινουλης δεν άντεξε...Έπεσε να κοιμίσει το ταλαιπωρημένο σωματάκι του και δεν ξύπνησε...
Θυμάμαι πόση χαρά είχε κάνει η μαμά καναρίνα όταν γεννήθηκε...καθώς κανένα καναρινάκι της δεν μπορούσε να κρατήσει στη ζωή… κατά ένα περίεργο τρόπο ήταν το μοναδικό της παιδάκι!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι γλυκό που είναι.:):redface:
Η κίνηση σου να το φροντίσεις ήταν ότι καλύτερο μπράβο!:clapup:
Κάποια στιγμή όμως θα θελήσει να φύγει πιθανότατα... Δεν είναι πουλάκι για κλουβί ή του σπιτιού:/:
Ωραίο θα είναι πάντως αν σε επισκέπτεται που και που...χαχαχα:whistle:

Ακόμη δεν πετάει. Γύρο στις 5 εβδομάδες μάλλον θα φύγει θα δούμε. Δεν θα τον κράταγα ποτέ σε κλουβί. Είμαι τελείως αντίθετος στα πουλιά μέσα σε κλουβί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top