All day bar-cafe στην Αθήνα

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
MATE CAFE BAR BANDONEON

Ακάμαντος 11 Θησείον. Αθήνα.

Είναι ένας σχετικά μικρός χώρος σε μια σχετικά ήσυχη γωνιά του Θησείου.
Η Ακάμαντος είναι μια κάθετος της Αποστόλου Παύλου, πλησίον της πλατείας - κέντρον απόκεντρον. Καφέ, μπαρ ή φαγητό. Αι τιμές είναι πολύ χαμηλές για αυτό που σας προσφέρουν. Διοργανώνουν και μαθήματα τανγκό. Συνήθως δεν εντυπωσιάζομαι ευκόλως, αλλά με μάγεψε η μουσική, η διακόσμηση, τα χρώματα, οι πίνακες, το κόκκινον χρώμα, τα έπιπλα και όλο το στυλ. Νομίζεις ότι ευρίσκεσαι εις μια άλλην πολύ παλαιά δεκαετία εις το Μπουένος 'Αιρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
:confused:

Αυτό είναι το ίδιο με το EL BANDONEON στο Μεταξουργείο που έκλεισε εν μιά νυκτί κι οι καθηγητές του τάνγκο την έκαναν για Αργεντίνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
:confused:

Αυτό είναι το ίδιο με το EL BANDONEON στο Μεταξουργείο που έκλεισε εν μιά νυκτί κι οι καθηγητές του τάνγκο την έκαναν για Αργεντίνα;

Δεν το γνωρίζω αυτό που λες. Ελπίζω πως όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
:confused:

Αυτό είναι το ίδιο με το EL BANDONEON στο Μεταξουργείο που έκλεισε εν μιά νυκτί κι οι καθηγητές του τάνγκο την έκαναν για Αργεντίνα;

Ναι, πρώτα δημιουργήθηκε αυτό στο Μεταξουργείο και μετά αυτό στο Θησείο....


bartesera
Ένα από τα πιο σικ all day bar του κέντρου που διοργανώνει και εκθέσεις και live events-εκπλήξεις.

Το Bartessera αποτελείται από τις λέξεις bar (αυτονόητο), art (λόγω των έργων τέχνης που φιλοξενεί), tessera (λόγω του αριθμού των ιδιοκτητών) και sera (που μεταφράζεται από τα λατινικά ως ημιυπαίθριος χώρος).
πηγή

Το έχω πει και στο Radio...:P:Pότι η οδός Κολοκοτρώνη είναι καταπληκτική απο το πρωί ως το βράδυ και συνεχώς ανάλογα με την ώρα μεταμορφώνεται......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
περνάω από κει (πάω ανάποδα :P) για να πάω στο ακροπόλ την δεύτερη καφετέρια μετά, για το καφέδακι μου,
όποτε έχω περάσει πρωί ρε συ ντόκτορα άδειο είναι, και πολύ βαρύ ρε παιδί μου, λες και βρίσκεσαι
σε ιστορική ταινία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ναι, πρώτα δημιουργήθηκε αυτό στο Μεταξουργείο και μετά αυτό στο Θησείο....

Ναι το ρώτησα και μου το είπαν!

Δεν είχα φάει γιατί είχαμε πάει σε επίδειξη τάνγκο, αλλά ο χώρος και η ατμόσφαιρα μου άρεσαν πολύ απ'ό,τι θυμάμαι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
όποτε έχω περάσει πρωί ρε συ ντόκτορα άδειο είναι, και πολύ βαρύ ρε παιδί μου, λες και βρίσκεσαι
σε ιστορική ταινία :P

Βράδυ πάντα. Ο λόγος που μου αρέσει. Σε κάνει να ξεφύγεις λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top