Είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να μην έχει ανάγκη τον έρωτα;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πρόσφατα γνώρισα διαδικτυακώς έναν άνθρωπο που οι απόψεις του μου έκαναν τρομερή εντύπωση. Είναι πάνω απο τριάντα και δεν έχει κάνει ποτέ στη ζωή του σχέση. Σεξ υπάρχει, φίλοι υπάρχουν (ακόμα και γυναίκες φίλες), αλλά τις σχέσεις τις αποφεύγει ως ο διάολος το λιβάνι. Λέει οτι δεν έχει ερωτευτεί ποτέ και δεν πιστευει στον έρωτα και οτι οι σχέσεις σημαίνουν συμβιβασμό, εκπτώσεις, υποχωρήσεις και δεν θέλει να κάνει τίποτε απο αυτά.

Προσωπικά μου έκανε τρομερή εντύπωση ο τρόπος σκέψης αυτός. Δεν μπορώ να τον καταλάβω. Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν ένας άνθρωπος αυτής της ηλικίας να μην έχει ερωτευτεί ΠΟΤΕ (ούτε καν σε εφηβική ηλικία!) και αν μην έχει νιώσει ποτέ την ανάγκη να κάνει μια σχέση.
Προσωπικά η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι οτι πρόκειται για κάποιας μορφής ψυχολογικό πρόβλημα.
Εσείς τι πιστευετε; Ξέρετε κάποια τέτοια περίπτωση (σε τέτοια μάλιστα ηλικία);

ΥΓ: Όχι, δεν είχαν άσχημη σχέση οι γονείς του. Αντιθέτως ήταν πολύ ερωτευμένοι και είχαν πολύ αγαπημένη οικογένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Αυτό που λες οτι είναι πάνω απο 30 και δεν έχει κάνει έρωτα είναι απίστευτο...Δεν το έχω ξανακούσει πουθενά!
Τι να πώ. Τα λόγια είναι περιττά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αφού είπα ΣΕΞ ΥΠΑΡΧΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εμενα παλι μου μυριζει αποτυχημενη σχεση σε πολυ νεαρη ηλικια που του αφησε ψυχολογικα τραυματα και δεν το παραδεχεται.Αλλιως δεν μπορω να το δικαιολογησω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Αφού υπάρχει σεξ τότε γιατί δε θέλει...Δηλ. αυτός δεν θα κάνει ποτέ οικογένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμενα παλι μου μυριζει αποτυχημενη σχεση σε πολυ νεαρη ηλικια που του αφησε ψυχολογικα τραυματα και δεν το παραδεχεται.Αλλιως δεν μπορω να το δικαιολογησω..

Κι εμένα αυτή ήταν η πρώτη μου εκτίμηση, αλλά υποστηρίζει οτι ποτέ δεν έχει ερωτευτεί και δεν έχει κάνει σχέση, ΟΥΤΕ σε νεαρή ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι μαλλον σε δουλευει διαδικτυακως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μέσω διαδικτύου πολλά λέγονται, και τα περισσότερα από αυτά δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Πιστεύω οτι ο Bill έχει δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως μου είπε οτι όλη του η παρέα είναι έτσι. Δεν φαινόταν να με δουλευει (και δεν είμαι τόσο ηλίθια). Εκτός αν έχει απωθήσει και ο ίδιος την εμπειρια αυτή :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Μήπως σου λέει μ******ς?
Σα να έχει δίκιο η Copse Bride ..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ αν είναι να βγάζουμε ψέματα το κάθετι, εύκολα λύνουμε κάθε θέμα.
Έστω οτι δεν είναι ψέματα.
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ΜΠΝΤΑΧ, παω για υπνο, για αλλη μια φορα μανταραα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τριάντα ετών, να μην έχει κάνει σχέση και να μην έχει καν δοκομάσει; Χμμμμ...


Είχε ποτέ ανταπόκριση από το άλλο φύλο; Δηλ. "του την έχει πέσει" ποτέ κάποια ή έστω έχει ποτέ αντιληφθεί ότι ενδιαφέρεται καμία γι' αυτόν; Γιατί αν είναι έτσι η πιθανή εξήγηση είναι να έχει πιάσει πάτο ψυχολογικά και να μην έχει ποτέ τολμήσει να κάνει το πρώτο βήμα. Όσο για το ότι δεν έχει ερωτευτεί ποτέ; Χμ, ή θα είναι δικαιολογία σε σένα ή στον εαυτό του. :worry:



Τώρα αν δεν είναι έτσι, δεν μπορώ να δώσω άλλη εξήγηση. :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ερωτηση κρισεως, γιατι νομιζω οτι τρελαθηκα αλλα βλεπω οτι κι αλλοι το παθαν..εγραψες απ'την αρχη οτι εχει σεξουαλικες επαφες? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ερωτηση κρισεως, γιατι νομιζω οτι τρελαθηκα αλλα βλεπω οτι κι αλλοι το παθαν..εγραψες απ'την αρχη οτι εχει σεξουαλικες επαφες? :S

Σεξ υπάρχει[...]

Jesus, αν και το 'δα δεν του 'δωσα σημασία. Πώς ακριβώς υπάρχει σαικς; Θα μουρλαθώ ο δόλιος. :Χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Το πώς υπάρχει σεξ χωρίς να υπάρχει σχέση είναι το πιο εύκολο της υπόθεσης....
Τώρα όσον αφορά αυτό που λέει ο Γιώργος, το αν του την είχε πέσει ποτέ καμιά, πιστεύω οτι αν ίσχυε Γιώργο ο συλλογισμός σου πάνω από τους μισούς άντρες δεν θα έκαναν ποτέ σχέση...

Ίσως απλά φοβάται υπερβολικά τη δέσμευση αυτός ο άνθρωπος. Υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι νιώθουν να πνίγονται σε μια σχέση, παρ'όλο που μπορεί να μην τους καταπιέζει ο/η σύντροφός τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το πώς υπάρχει σεξ χωρίς να υπάρχει σχέση είναι το πιο εύκολο της υπόθεσης....
Τώρα όσον αφορά αυτό που λέει ο Γιώργος, το αν του την είχε πέσει ποτέ καμιά, πιστεύω οτι αν ίσχυε Γιώργο ο συλλογισμός σου πάνω από τους μισούς άντρες δεν θα έκαναν ποτέ σχέση...
Ευτυχώς που λίγοι ακολουθούν τη.. "λογική" σ' αυτά. Αλλιώς θα ήταν όπως τα περιγράφεις. ;):)


Ίσως απλά φοβάται υπερβολικά τη δέσμευση αυτός ο άνθρωπος. Υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι νιώθουν να πνίγονται σε μια σχέση, παρ'όλο που μπορεί να μην τους καταπιέζει ο/η σύντροφός τους.
Πολύ πιθανόν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ερώτηση: Όπου "έρωτας" το συναίσθημα η το σεξ?
Αν και χωρίς και τα 2 μπορεί κάποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Φοβάται την δέσμευση γιατί δεν αντέχει την αποτυχία μιας σχέσεις. Φοβάται να αγαπά για να μην πληγωθεί.
Πιο πολύ φοβόμαστε αυτά που μας έχουν συμβεί παρα αυτά που δεν μας συνέβησαν ποτέ. Οπότε έχει αποτύχει κάποτε σε σχέση.
Και στο τέλος, μπορεί να του αρέσουν οι άντρες και να μην το ξέρει ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εμενα παλι μου μυριζει αποτυχημενη σχεση σε πολυ νεαρη ηλικια που του αφησε ψυχολογικα τραυματα και δεν το παραδεχεται.Αλλιως δεν μπορω να το δικαιολογησω..

Ακριβός αυτό και όχι μόνο σχέση, κάποιοι βλέπουν πράγματα που δεν έρχοντε στο νου, ειπε η μισέλ ότι οι γονείς ερωτευμένοι, πόσα ζευγάρια βλέπεις μισέλ που ειναι τάχα αγαπημένα και ο ένας απο τους δύο ξενομπιπ κανεις δεν ξέρει άν βαθειά μέσα του κρίβει την μητέρα ή τον πατέρα που τα έδωσε όλα και πήρε απάτη;

Ξέρω περίπτωση όχι ακριβός ίδια με 30αρη παρθένο που δεν έκανε σέξ μόνο και μόνο για να το δόσει λέει σε σχέση και όχι σε ιερόδουλη, ήθελε έρωτα άλλα όχι σέξ. Έκανε σχέσεις μόνο και μόνο για να πάει με κάποια μέσα σε σχέση και επιδή δεν ειχε υπομονή απατούσε τις άλλες μέχρι να βρεί κάποια να του κάτσει, εγώ ήμουν μια απο τις απατημένες που δεν ήθελα και με απάτησε. Που το ξέρω θα μου πείτε και ότι θέλω να κάνω δισφίμηση ήταν και ειναι φίλος του αδερφού μου σας πληρωφορώ τον πήγε ο αδερφός μου σε ιερόδουλη μπάς και ξυπνήσει και τον έδιωξε η ιερόδουλη:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top