Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Αχ βρε πουλάκι μου, όλα πρέπει να τα εξηγώ πια εδώ μέσα; Με κουράζετε ορισμένοι, με κουράζετε...:pfff: :hehe:

Εσύ είπες αυτό που είπες. Άλλες γυναίκες παραπάνω είπαν το ακριβώς αντίθετο. Εγώ που δεν ξέρω εξ αρχής, εάν εκείνη που βγαίνω έχει στην κεφάλα της αυτό που λες εσείς, ή αυτό που λένε οι άλλες, τι να κάνω, μάντης να γίνω, να επικαλεστώ το διάβολο και να του πουλήσω την ψυχή μου να μου δώσει το χάρισμα να ξέρω τι θέλει η κάθε γυναίκα, σαν τον Μελ Γκίμπσον ένα πράμα, να δώσω τέλος στη μίζερη ζωή μου πριν βρεθώ στο τρομερό δίλημμα να βάλω το χέρι στην τσέπη ή όχι, με πιθανότητες από το να γαμήσω μέχρι να λιώσω στο χειρογλύκανο, χώρια την αίσθηση αποτυχίας που θα με ακολουθεί, να σκίσω τις φούστες μου (ουπς!!:eek:), τα πτυχία μου, να πιω ναρκωτικά κι ό,τι με φωτίσει ο θεούλης, να φορέσω ζουρλομανδύα, τι να κάνω ο άνθρωπος, πες μου εσύ που είσαι ισορροπημένη δηλαδής, γιατί εμένα θα μου στρίψει το τσερβέλο κι ισορροπίαν ουκ έχω πλέον...:hehe:

Και μου το έλεγε ο ψυχολόγος ότι είμαι εγωκεντρική :hmm: :/:

Καλέ μην τρελλαίνεσαι, όφουυυ, ανισόρροπος είσαι μου φαίνεται ...
για τη ζωή και τα πτυχία σου δεν ξέρω, τις φούστες όμως να μου τις δώσεις γιατί τις έχω μπανίσει από καιρό :redface:
Βέβαια θα έχουμε θεματάκι με το μέγεθος αλλά θα τις στενέψω :pfff:

Συνιστώ να παραμείνεις τσιφούτης, άλλωστε "you can't teach an old dog new tricks" :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Συνιστώ να παραμείνεις τσιφούτης, άλλωστε "you can't teach an old dog new tricks" :hehe:[/FONT]
...ειδικά όταν πρόκειται για ένα μαύρο Σκυλί του Χάους, θα ήθελα να συμπληρώσω εις την μητρικήν μου...:loltooth:

Τρομερά τα δύο κείμενα που μας έβαλες να διαβάσουμε, τα λέει υπέροχα η άτιμη...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Κερνάω όταν το νοιώθω, όχι για να κεράσω και να μην με κακοχαρακτηρίσει η γκόμενα. Και δεν κερνάω ποτέ άγνωστες.
Οποια θέλει χορηγό να πάει αλλού. Δεν είμαστε τράπεζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Με έχει κερασει πολλές φορές,τον έχω κερασει,αλλά συνήθως τα μοιράζομαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jacqueline

Νεοφερμένος

Η jacqueline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν θεωρώ πως πρέπει να πληρώνει πάντα ο άντρας ή πάντα ή γυναίκα,είχει να κάνει με την οικονομική κατάσταση,την ηλικία καθως και το είδος της σχέσης. Ωστοσο είναι καλό να διατηρούνται κάπως οι ρόλοι των δύο φύλων και φυσικά ποτέ μισά μισά. Θα σας περιγράψω κάτι που συναίβει με έναν πρώην μου που με οδήγησε στο να μη θελήσω να τον ξαναδώ καθώς η συμπεριφορά του σε σχέση με τα χρήματα είναι ο ορισμός της "γυφτιάς".

Καταρχάς να πω πως τότε εγώ ήμουν 21 και φοιτήτρια ενώ αυτός 28 και είχε ήδη κάνει κάποια πολύ επιτυχημένα βήματα σε μια επιχείρηση που είχε ιδρύσει. Όταν βγήκαμε για πρώτη φορά πλήρωσε αυτός, έπειτα άρχισε το show, όταν πηγαίναμε για φαγητό σε ακριβά μέρη κάποιες φορές "ξεχνούσε" το πορτοφόλι του ή άλλες με ρωτούσε με φυσικότητα "θα πληρώσεις εσύ?", το πολύ πολύ να κερνούσε κανένα καφέ των 4 ευρώ ή στα πολύ μεγάλα κέφια κάνενα ποτό. Με είχε ενοχλήσει πολύ αυτή η συμπεριφορά του αλλά του έδινα διάφορες δικαιολογίες γιατί ήμουν σε μια φάση που είχα βγει από μια σχέση που με σημάδεψε και ήταν κατι σαν εναλλακτική για να δω τα πράγματα θετικά.

Αυτό που με έφερε στα όρια μου και έκανε όλες τις πιθανές δικαιολογίες να τελειώσουν ήταν μια μέρα που είχαμε πάει για ένα καφέ (παράγγειλε τα πάντα-χυμό,γλυκό,καφέ-) και μετά ήρθε και ένας φίλος του (ο οποίος μάλλον κι αυτός έμεινε έκπληκτος από τη συμπεριφορά του) και παράγγειλε κι αυτός. Όταν ήρθε ο λογαριάσμος με ρώτησε πάλι αν θα πληρώσω εγώ (βασικά σκόπευα να πληρώσω μόνο τα δικά μου γιατί είχα αγανακτήσει) αλλά από ευγένεια έγνεψα ναι γιατί ήταν και ο φίλος του που δεν γνώριζα καλά εκεί. Τότε ήταν που είπε στον φίλο του να μην κάνει κίνηση να πληρώσει και πως όλα ήταν κερασμένα από εμάς (ο φίλος φυσικά επέμεινε αλλά επέμεινε και ο δικός μου), πήρε το 50ευρω από τα χέρια μου,πλήρωσε κανόνικά και είπε και στην σερβιτόρα να κρατήσει τα ψιλά ( το στρογγυλοποίησε).

Πραγματικά δεν τον ξαναείδα από τότε,δεν ήταν για τα χρήματα ή για το αν είχα την οικονομική άνεση ή όχι (βασικά ήταν τα χρήματα των γονιών μου), ήταν η "γυφτιά" ενός σχετικά πετυχημένου και αρκετά μεγαλυτέρου μου άνδρα να καταδεχθεί να φερθεί έτσι για μερικά ευρώ και να το παίζει large με τα χρήματα άλλων. Δε θυμάμαι αν καν μπήκα στον κόπο να του πω γιατί δεν ήθελα να τον ξαναδώ αν και πιστεύω πως το κατάλαβε,του είπα απλά πως δεν ένιωθα έτοιμη και εξαφανίστηκα,σταματησα να απαντάω και στις κλήσεις του....ευτύχως γλύτωσα...και ευτυχώς δεν ξαναγνώρισα κάποιον που να ξεχνάει τόσο συχνά το πορτοφόλι του και στο όνομα κάποιας παρεξηγημένης ισότητας να με ρώταει συνέχεια αν θα πληρώσω. Αλλά ακόμη κι αν ξαναγνωρίσω,μπορώ να αναγνωρίσω τις ενδείξεις απο χιλιόμετρα μακριά και να τον αποφύγω οπως πρέπει. Ειλικρινά λυπάμαι την επόμενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όταν βρίσκομαι με κοπέλα πάντα κερναω. Μερικές φορες είναι ενοχλητικό αυτό αλλα δεν αισθάνομαι καλά αλλιώς. Τι να κανουμε σε όποια αρεσουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωστοσο είναι καλό να διατηρούνται κάπως οι ρόλοι των δύο φύλων και φυσικά ποτέ μισά μισά.

Ποιοί είναι αυτοί οι ρόλοι δηλαδή; (την jacqueline ρώτησα, μην πεταχτεί κανένας άλλος σαν την τσουτσού να μου απαντήσει, οκ Άγγελε; )

Καλά δεν το συζητώ για τον τύπο, τραγικός. Εξίσου τραγικός όμως θα ήταν και αν ήταν γυναίκα και είχε αυτή τη συμπεριφορά, δεν είναι το φύλο του που τον κάνει γύφτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Λιγουλακι μονο θα πεταχτω.:P
Ε ποιοι ειναι, το σερνικο εχει το κοινωνικο στατους, τη δουλεια, τις πλατες, τα γκαφρα και το θηλυκο εχει τις καμπυλες, το σπιτι και την εξαρτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λιγουλακι μονο θα πεταχτω.:P
Ε ποιοι ειναι, το σερνικο εχει το κοινωνικο στατους, τη δουλεια, τις πλατες, τα γκαφρα και το θηλυκο εχει τις καμπυλες, το σπιτι και την εξαρτηση.
Ευτυχώς που είδα τα άλλα σου ποστ και κατάλαβα that you're being sarcastic :P Whew!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Mε προλαβε η Λια.

Παντως ουτε εγω καταλαβα τι εννοεις να "διατηρουνται οι ρολοι". Οι μονοι ρολοι που εχει νοημα να διατηρουνται ειναι αυτοι που η φυση εχει επιλεξει.
Οσο για τον τυπο, τραγικος οντως. Και κακως που δε του ειπες τον πραγματικο λογο. Εγω δε θα αντεχα. (καλα εγω δε θα αντεχα απο πολυ νωριτερα και θα χε φαει καφε,γλυκο,φαγητο,μιλκσεικ ολα στη μαπα, αλλα τελοσπαντων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Πω πω Ζακλιν ελεεινος ο τύπος... Τι να σου πω, εγώ θα έλεγα χύμα εκείνη την ώρα παλικάρια εγώ είμαι η κοπέλα εσείς κερνάτε... Αν και την έχω πατήσει κι εγώ με ένα γύφτο, είχαμε σχέση και ήξερε πως δεν είχα χρήματα, είχα ένα εικοσάευρω για όλη την εβδομάδα (φοιτήτρια) και μου λέει θα πάρουμε πίτσα σπίτι και σαλάτα. Έρχεται η παραγγελία και λέει εχω πενηντάρικο να μη το χαλάσω και ήταν στο μπάνιο ο καραγκιόζης. Πληρώνω εγώ και αρχίζω να βγάζω καπνούς. Φυσικά μετά δε μου τα έδωσε, πήγαμε για καφέ και λέω μήπως μου τα δώσει μηβρίζω τζάμπα. Και με κερνάει τον καφέ επιδεικτικά 2ευρώ και λέει για να πατσίσουμε για την πίτσα.
Έλεοςςςςςςς! Μετά απο αυτό έφαγε ένα ωραιότατο σουτ κι εγώ μία βδομάδα ήμουν κλεισμένη σπίτι........
Αν ο άντρας έχει λεφτά κερνάει.
Αν είναι και οι 2 άφραγκοι τα μοιράζονται και ενίοτε κερνιούνται μεταξύ τους.
Αν ο άντρας δεν έχει λεφτά για κανενα λόγο δε κάνει νταβατζιλίκια.
Γνώμη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
χα χα χα χα! πολύ καλή mariadrd!!!!! :D

ανάλογα το ποιος καλεί έξω τον άλλον!
έπειτα.. αν και μπορεί να φανεί λίγο συντηρητική η άποψή μου, πιστεύω πως δεν πρέπει να επιτρέψει το αγόρι στο κορίτσι να πληρώσει, ή τουλάχιστον να επιμείνει να πληρώσει ο ίδιος!
από κει και πέρα είναι καλά να κερνάει που και που το αγόρι, και αν υπάρχει στενότητα/οικονομική κρίση (βλέπε Ελλάδα 2010-11-12-etc) να τα μοιράζονται!

τώρα υπάρχουν και περιπτώσεις... να το παρακάνει το αγόρι στο κέρασμα και να νιώθει υποχρέωση η κοπέλα, άρα ας πληρώσει και μια φορά..!

νταξ βέβαια το καλύτερο είναι να βγαίνεις σε μαγαζιά που έχεις γνωστούς σεφ, σερβιτόρους κτλ και να μη πληρώνεις σεντ :P (αδύνατο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Πολυ σωστα Αθηνά... Όταν είσαι σε μια ηλικία που είσαι ακόμη μαθητής ή φοιτητης δε γίνεται να απαιτείς απο το αγόρι να είναι τζεντλεμαν και να πληρώνει. Όποτε μπορεί και θέλει... Και βεβαια και το κορίτσι επίσης...Αλλά αν ο άντρας δουλεύει τότε πως να το κάνουμε βρε αδερφε έτσι έχει το θέμα... Δε γίνεται να είσαι 25+ να συνοδευεις μια γυναικα και να την αφηνεις να πιανει το πορτοφολι της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Τώρα που περάσανε οι παχιές αγελάδες, να δω που θα βρίσκετε χορηγούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πολυ σωστα Αθηνά... Όταν είσαι σε μια ηλικία που είσαι ακόμη μαθητής ή φοιτητης δε γίνεται να απαιτείς απο το αγόρι να είναι τζεντλεμαν και να πληρώνει. Όποτε μπορεί και θέλει... Και βεβαια και το κορίτσι επίσης...Αλλά αν ο άντρας δουλεύει τότε πως να το κάνουμε βρε αδερφε έτσι έχει το θέμα... Δε γίνεται να είσαι 25+ να συνοδευεις μια γυναικα και να την αφηνεις να πιανει το πορτοφολι της...

Αλλά μία γυναίκα γίνεται να είναι 25+ και να συνοδεύει(ή μήπως η γυναίκα μόνο συνοδεύεται;;) έναν άντρα και να μην πιάνει καν το πορτοφόλι της;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πολυ σωστα Αθηνά... Όταν είσαι σε μια ηλικία που είσαι ακόμη μαθητής ή φοιτητης δε γίνεται να απαιτείς απο το αγόρι να είναι τζεντλεμαν και να πληρώνει. Όποτε μπορεί και θέλει... Και βεβαια και το κορίτσι επίσης...Αλλά αν ο άντρας δουλεύει τότε πως να το κάνουμε βρε αδερφε έτσι έχει το θέμα... Δε γίνεται να είσαι 25+ να συνοδευεις μια γυναικα και να την αφηνεις να πιανει το πορτοφολι της...

Γιατι βρε συ Μαρια...?
Ποια η διαφορα σας? Μηπως θα επρεπε καποια στιγμη να αποτιναξετε απο πανω σας αυτου του ειδους τα στερεοτυπα, αυτες τις τοσο παρωχημενες αντιληψεις?

Οπως επισημανε και παραπανω ο tsarachaf, η γυναικα δε συνοδευει? Και γιατι πρεπει να αισθανεται υποχρεωμενος ο οποιοσδηποτε να πληρωνει εστω και τις περισσοτερες φορες, εφοσον εχει και το αλλο ατομο την οικονομικη δυνατοτητα να πραττει το ακριβως ιδιο?
Και δεν εννοω καθε φορα να δινει ο καθενας αυτα που του αναλογουν, ουτε οταν το ενα εκ των δυο ατομων δεν δυναται, να μη βοηθαει ο αλλος, αλλα να υπαρχει ενα αλληλοκερασμα τελος παντων...



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Τωρα πια τα κοριτσια σπουδαζουν και δουλευουν, γιατι να εχω εγω τον απαρχαιωμενο ρολο του μ****α;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_1986

Νεοφερμένος

Ο teo_1986 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πολυ ενδιαφερον το θεμα. Προσωπικα εγω στο πρωτο ραντεβου παντα κερναω εγω χωρις δευτερη σκεψη. Στα επομενα ραντεβου ή μισα μισα ή ο καθενας τα δικα του. Βεβαιος ειμαι ατομο που οταν συμπαθησω καποιον τον κερναω πολλες φορες. βεβαιος παντα πρεπει να υπαρχει και ενα μετρο και να μην γινετε συστημα αυτο..

Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ε όχι δεν αφησα μαλλον να εννοηθει καλα! Δεν εννοω σχοινι κορδονι να κερναει παντα ο ''αντρας''! Να κερναει και η γυναικα! Αλλα ολα εχουν το οριο τους. Πειτε το παρωχυμενο αλλα ας ειμαστε ρεαλιστες. Η γυναικα απο τη φυση της ειναι πιο λεπτεπιλεπτη. Δε πιανει το γκασμα ας πουμε! Ειναι παρωχυμενο θεωρω το φεμινιστικο κινημα! Ολα εχουν πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα, τουλαχιστον εμεις οι γυναικες ας δεχτουμε τα πλεονεκτηματα και όχι να τραβάμε μονο πλωρη για να αναγνωριζομαστε. Δεν ειμαστε για καποια πραγματα απο τη φυση μας. Και το κερασμα που κολλαει???? Κολλαει απο πολιτισμικα προτυπα. Η γυναικα μαγειρευει, ο αντρας κανει τα κηπουρικα και κερναει! Αντιστρεφονται οι ρολοι ενιοτε αλλα ετσι εχουν. Αν δεν εχουν ετσι τοτε όσες κοπελες διαφωνησαν αυριο μεθαυριο ή αν ειναι παντρεμενες ας πουν στο συζυγο ότι θα μαγειρευει μια ο ενας μια ο αλλος εξισου και οι υπολοιπες ''γυναικειες ''δουλειες. Μετα κοριτσια μιληστε μου!!!!! Οχι μονο στα λογια! Καλημερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
ΟΚ girls!
..οι απενοχοποιημένες του ...¨αλληλοκεράσματος¨ μην αφήνετε, λοιπόν, όταν πάτε σε ξενοδοχείο να πληρώνει μόνο ο ¨παρτενέρ¨...
Ανοίξτε την πορτοφόλα ως μη παρωχημένες και αναλάβετε τις ευθύνες σας! Πληρώστε απενοχοποιημένα και άνετα το ξενοδοχειάκι, όπως θα πληρώνατε τον καφέ σας!!!:hmm: Δίκαια πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top