Τι όνειρο είδατε χθες;

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Είδα την φίλη μου να πεθαίνει μπροστά μου αλλά δεν είδα καθαρά αν ήταν από μαχαίρι ή όπλο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexaras16

Νεοφερμένος

Ο alexaras16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πριν περίπου 2 εβδομάδες έδωσα πτυχίο Γερμανικών Β2...

Είδα λοιπόν στο όνειρό μου τις εξετάστριες των προφορικών. Η αριστερή, μια καστανή έλεγε: "Έλα μωρέ να τον περάσουμε τον καημένο".

Λέτε να περάσω;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis19

Νεοφερμένος

Ο giannis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εγω λεει ειχα παει για επισκεψη στη γιαγια μ στο χωριο απογευμα,μολις εφτασα η γιαγια μ δεν ηταν εκει,παντου σκοτεινα ηταν,τοτε ειπα <<α στο θειο μ θα εχει παει>>,μεχρι να βγω απο το προαυλιο βγαινει απο το διπλανο το σπιτι μες στα μαυρα χαραματα η κυρα Μαιρη 90 χρονων και μου λεει <<για σου παιδι μου ,τι κανεις>>,<<καλα>> λεω εγω και συνεχιζω<<μηπως ξερετε που ειναι η γιαγια μου,εχω καιρο να περασω>>,μου λεει <<τι να σ πω ρε παιδι μ,εφυγε απο το πρωι κατα το χωραφι και δεν εχει γυρισει>>,ανησυχησα τοτε και ετρεξα στο αυτοκινητο να παρω τηλεφωνο τον θειο μ να την ψαξουμε,ομως δεν ειχε σημα στην ερημια,γυρισα τοτε πισω στη κυρα Μαιρη να ζητησω να παρω απο τ σταθερο αλλα κανεις δεν ανοιγε ,τα φωτα κλειστα,τοτε λεω μαλλον δε θα μακουει.Αποφασιζω να ψαξω μονος ,μπαινω στο αυτοκινητο και τραβαω κανονικα τον δρομο μεχρι που ειδα οτι τελειωνει η βενζινη και ετσι αναγκαστηκα να κοψω μεσα απο ενα δασος για πιο συντομα.Ξαφνου ενα μεγαλο κλαδι απο δεντρο μπροστα μου και δε μαφηνει να περασω.Κατεβαινω,παω να το μαζεψω γρηγορα,και καθως βαζω το αμαξι μπροστα,καταλαβαινω οτι καποιος ειναι κρυμμενος στις σκιες απο τα δεντρα και πλησιαζει προς το μερος μου.Τρομοκρατημενος παταω γκαζι και φευγω και οταν νομιζω οτι με εχασε ,ενα αμαξι βρεθηκε να με ακολουθα λιγο πιο πισω ,κανω οσο πιο γρηγορα μπορω,μεχρι που καποια στιγμη χτυπαω σε ενα δεντρο.Το πρωι με βρισκει σωο και αβλαβη παρολο τη συγκρουση,ετσι συνεχιζω περπατωντας με τ δυση του ηλιου στον δρομο και στα αριστερα μου βρισκω ενα βενζιναδικο,παω να μπω μεσα,βλεπω εναν μασκοφορεμενο με οπλο να απειλει μια γυναικα οτι θα την σκοτωσει,τοτε δειλα δειλα μπαινω και ακινητοποιω το ληστη,σοζωντας τη γυναικα,πηρα τηλεφωνο απο κει τον θειο και μου λεει οτι η γιαγια ειναι εκει και χτες ολη την ημερα εκει ηταν.Ετσι πηγα απο κει ,και της ειπα για το τι μου ειπε η κυρα Μαιρη,και μου λεει με υφος λες και βλεπει εξωγηινο <<εγγονε,η κυρα Μαιρη εχει πεθανει εδω και κατι μερες,δεν ειναι δυνατον να την ειδες>>,υστερα λεει οτι καταλαβα οτι ο ανθρωπος που με κηνυγουσε ηταν εκεινη για να σωσω την εγγονη της και μετα ξυπνησα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ειχα παει σε ενα βιβλιοπολειο να αγορασω ενα λεξικο γερμανικων. Εσκηψα να παρω κατι και οταν σηκωθηκα ειδα μπροστα μου την καθηγητρια των γερμανικων να κρατα απο το χερι της ενα καταξανθο κοριτσακι την χαιρεταω αγνοοντας την μικρη ( η κυρια μου δεν εχει παιδια) εκεινο αρχισε να κλαιει ηρθε μετα η μαμα μου και ρωταει: Κριστίνε εχεις παιδι; και εκεινη απανταει: απο σημερα απο οτι βλεπεις ναι.
Το ονειρο δεν βγηκε σε καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Είδα στον ύπνο μου ότι ήμουν άντρας και είχα και μουστάκι. Δεν μπορώ να το εξηγήσω.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα στον ύπνο μου ότι ήμουν άντρας και είχα και μουστάκι. Δεν μπορώ να το εξηγήσω.:eek:



Μήπως ξέχασες να πας σε κανα ραντεβού με αισθητικό για αποτρίχωση; :lol: (πλακίτσα)

Ον: εγώ είδα κάτι σκηνές από τότε που ήμουν στο νηπιαγωγείο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Είδα ότι είχα βγει με την φιλόλογο μου(αυτή μόλις είχε χωρίσει), και πήγαμε σε ένα μπαρ. Εγώ έπινα συνέχεια τσίπουρα και αυτή είχε δοκιμάσει όλων των ειδών τα ποτά. Μετά έγινε μια φασαρία και πλακώθηκαν 2 τύποι και εγώ πήγα και χαστούκισα την γκόμενα του ενός επειδή δεν μου άρεσε το στυλάκι της και το κατακόκκινο μαλλί της και την επόμενη στιγμή γυρίζω και βλέπω την φιλόλογο να φιλιέται με το αγόρι της κοκκινομάλλας. Μετά έρχεται ο άλλος τύπος και μου την πέφτει. Στο τέλος ανεβήκαμε πάνω στην μπάρα και χορεύαμε όλοι μαζί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Είδα ότι είχα βγει με την φιλόλογο μου(αυτή μόλις είχε χωρίσει), και πήγαμε σε ένα μπαρ. Εγώ έπινα συνέχεια τσίπουρα και αυτή είχε δοκιμάσει όλων των ειδών τα ποτά. Μετά έγινε μια φασαρία και πλακώθηκαν 2 τύποι και εγώ πήγα και χαστούκισα την γκόμενα του ενός επειδή δεν μου άρεσε το στυλάκι της και το κατακόκκινο μαλλί της και την επόμενη στιγμή γυρίζω και βλέπω την φιλόλογο να φιλιέται με το αγόρι της κοκκινομάλλας. Μετά έρχεται ο άλλος τύπος και μου την πέφτει. Στο τέλος ανεβήκαμε πάνω στην μπάρα και χορεύαμε όλοι μαζί. :P
τρελα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν λες τίποτα :hehe:



Πολύ wild φάση τα όνειρά σου ε; :hehe:


Εγώ είδα ότι με παίρνανε φαντάρο πάλι :cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Πολύ wild φάση τα όνειρά σου ε; :hehe:


Εγώ είδα ότι με παίρνανε φαντάρο πάλι :cold:

Άστα να πάνε. :P
Εδώ είνα δει ότι είχα πάει για κατούρημα στο σπίτι της μέρκελ που έμενε δίπλα στην γιαγιά μου. xD

Γιατί καλέ, ωραία δεν παιρνάνε οι φαντάροι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί καλέ, ωραία δεν παιρνάνε οι φαντάροι; :P

Δεν λέω μαρέσει ο στρατός αλλά αφήνεις πολλά πίσω σου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δεν λέω μαρέσει ο στρατός αλλά αφήνεις πολλά πίσω σου :(

Έχεις δίκιο- τουλάχιστον δες το σαν μια εμπειρία :)
Έτσι και αλλιώς τώρα δεν υπηρετείς και πάρα πολύ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Υποτίθεται αν θυμάμαι καλά ότι ήμουν στην Κεφαλονιά,στο νησί της μαμάς μου.Είχαμε πάει λέει για διακοπές μαζί με μια περίεργη ας πω παρέα.Ήμασταν εγώ η καθηγήτρια που μου κάνει ιδιαίτερα στα μαθηματικά(είναι αρκετά νέα),είδα την αδερφή της,την μητέρα μου,τον αδερφό μου και αισθανόμουν την μητέρα των κοριτσιών!!!Δεν την είδα όμως...Μόνο την αισθάνθηκα.
Ήμασταν σε ένα γκρι αυτοκίνητο αν θυμάμαι καλά αλλά δεν κατάφερα να δω ποιος ήταν στην θέση του οδηγού ή αν υπήρχε και οδηγός κιόλας.Στο ''ταξίδι'' μας λοιπόν κάποια στιγμή σε μία στροφή σταματήσαμε για 2 λόγους...πρώτον γιατί είδαμε έναν άντρα με σταματημένο το αμάξι του και επειδή είδαμε μια καταπληκτική λίμνη(που στην πραγματικότητα στην Κεφαλονιά δεν υπάρχει).Η λίμνη βρισκόταν σε βουνά αλλά δεν ήταν χιονισμένα όπως συνήθως εκεί.
Ξαφνικά μες στην ηρεμία ο άντρας έβγαλε ξαφνικά από το αυτοκίνητο του μια χειροβομβίδα την ''ενεργοποίησε'' ας πούμε και την πέταξε μέσα στην λίμνη.Ακούστηκε ένας δυνατός ήχος από την έκρηξη και ξαφνικά πετάχτηκε αρκετό νερό τριγύρω σαν μεγάλοοο συντριβάνι ΠΟΛΥΥΥ μεγάλο.
Έπειτα όλη η παρέα βρεθήκαμε ξαφνικά σε ένα ξενοδοχείο.Εκεί ζητήσαμε ένα τετράκλινο...Όχι τρίκλινο!!Αλλά στο δωμάτιο υπήρχαν μόνο ένα διπλό κρεβάτι και ένα μονό.Αλλά εμείς χρειαζόμασταν ακόμα ένα.Εκεί ξαφνικά πετάχτηκε από τα χέρια μίας καμαριέρας που δεν είδα καλά ένα ντιβάνι(κρεβάτι που κλείνει δεν ξέρω αν το λέτε αλλιώς )το οποίο ήταν έτοιμο στρωμένο...
Και εδώ τελείωσεεεεεεεεε :P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Υποτίθεται αν θυμάμαι καλά ότι ήμουν στην Κεφαλονιά,στο νησί της μαμάς μου.Είχαμε πάει λέει για διακοπές μαζί με μια περίεργη ας πω παρέα.Ήμασταν εγώ η καθηγήτρια που μου κάνει ιδιαίτερα στα μαθηματικά(είναι αρκετά νέα),είδα την αδερφή της,την μητέρα μου,τον αδερφό μου και αισθανόμουν την μητέρα των κοριτσιών!!!Δεν την είδα όμως...Μόνο την αισθάνθηκα.
Ήμασταν σε ένα γκρι αυτοκίνητο αν θυμάμαι καλά αλλά δεν κατάφερα να δω ποιος ήταν στην θέση του οδηγού ή αν υπήρχε και οδηγός κιόλας.Στο ''ταξίδι'' μας λοιπόν κάποια στιγμή σε μία στροφή σταματήσαμε για 2 λόγους...πρώτον γιατί είδαμε έναν άντρα με σταματημένο το αμάξι του και επειδή είδαμε μια καταπληκτική λίμνη(που στην πραγματικότητα στην Κεφαλονιά δεν υπάρχει).Η λίμνη βρισκόταν σε βουνά αλλά δεν ήταν χιονισμένα όπως συνήθως εκεί.
Ξαφνικά μες στην ηρεμία ο άντρας έβγαλε ξαφνικά από το αυτοκίνητο του μια χειροβομβίδα την ''ενεργοποίησε'' ας πούμε και την πέταξε μέσα στην λίμνη.Ακούστηκε ένας δυνατός ήχος από την έκρηξη και ξαφνικά πετάχτηκε αρκετό νερό τριγύρω σαν μεγάλοοο συντριβάνι ΠΟΛΥΥΥ μεγάλο.
Έπειτα όλη η παρέα βρεθήκαμε ξαφνικά σε ένα ξενοδοχείο.Εκεί ζητήσαμε ένα τετράκλινο...Όχι τρίκλινο!!Αλλά στο δωμάτιο υπήρχαν μόνο ένα διπλό κρεβάτι και ένα μονό.Αλλά εμείς χρειαζόμασταν ακόμα ένα.Εκεί ξαφνικά πετάχτηκε από τα χέρια μίας καμαριέρας που δεν είδα καλά ένα ντιβάνι(κρεβάτι που κλείνει δεν ξέρω αν το λέτε αλλιώς )το οποίο ήταν έτοιμο στρωμένο...
Και εδώ τελείωσεεεεεεεεε :P:whistle:
Ωραιο σεναριο για Ταινια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Πριν 2 εβδομάδες θυμάμαι πως είδα το πιο πρόσφατο όνειρο, και αυτό ήταν:

Πέρασα το Συνταγματικό με 9, και διαμαρτυρήθηκα στον καθηγητή, διότι ήταν αδικία προς τους άλλους, αφού στην πραγματικότητα είχα κάποια λάθη, αλλά τελικά παρέμεινε 9, γιατί θαύμασε το γραπτό μου. :whatever:

Τί κρύβει το υποσυνείδητο καθενός;... Κανείς δε φαντάζεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ωραιο σεναριο για Ταινια:P

Που να διαβάσεις και τα όνειρα που δεν έχω βάλει εδώ..χαχαχαχα
Ένα να διαβάσεις μόνο θα γελάς όλη την μέρα :hehe:
Το θες αυτό το σεναριάκι;;;;χαχα δικό σου :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ότι είχα επιτέλους χωρέσει στο αγαπημένο μου παντελόνι:P
άπιαστο όνειρο, εμμονή κατάντησε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Χθες είδα κάτι πολύ περίεργο. :confused:
Ήμασταν λέει εγώ, οι συμμαθητες μου, ο καθηγητής που μας κάνει φυσική και μία μαθηματικός που έχουμε στο σχολείο μας, σε μία μεγάλη αίθουσα με ένα μακρόστενο τραπέζι, όπου εκεί θα κάναμε κάθημα,για να μας προετοιμάσουν υποτίθεται για να γράψουμε καλα φυσική. Εκεί ήταν και η φιλόλογος μας η οποία απλα είχε έρθει να παρακολουθήσει το μάθημα από ενδιαφέρον. Μία συμμαθήτρια μου, ειχε έρθει να παρακολουθήσει το μάθημα και ειχε φέρει μαζί της και το μωρό που είχε γεννήσει, μιας και ήταν έγκυος και εμείς το αγκαλιάζαμε και παίζαμε μαζί του συνέχεια. Το μωρό, για έναν περίεργο λόγο, το έλεγαν Κλεάνθη. Τότε ήρθε μια άλλη συμμαθήτρια μου, και έκλαιγε. Την ρωτούσαμε τι έχει, αλλά αυτή δεν μας έλεγε, μόνο έκλαιγε. Μετά την πήρε η φιλόλογος και συζητήσανε και από ότι καταλάβαμε, είχε κολλήσει aids. Μετά η φιλόλογος, ήρθε εκεί που καθόμασταν, και μας έλεγε πως να προστατευτούμε από τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσίματα, και μοίρασαν προφυλακτικά στα αγόρια.

Και τότε ξύπνησα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
εγω ειδα οτι εγινε σεισμος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top