Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;

Ποια η κατάσταση σας σε σχέση με το παραπάνω ερώτημα:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Είμαι σε σχέση και είμαι καλά.

    Ψήφοι: 70 32.1%
  • Είμαι σε σχέση και δεν είμαι καλά.

    Ψήφοι: 10 4.6%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω χρόνο.

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω διάθεση δέσμευσης αυτή την περίοδο.

    Ψήφοι: 24 11.0%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δε με ενδιαφέρει κάποιος.

    Ψήφοι: 49 22.5%
  • Είμαι ο deadhead_pirate

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)

    Ψήφοι: 53 24.3%

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;




Eγώ γμτ
έχω χάσει όλα τα συντρόφια της αριστερής νιότης :mad::mad::mad:






Σπουδές και μεταπτυχιακά, μισθοθηρία και μπλοκάκια παροχής υπηρεσιών, κόντρα ξύρισμα και αραιά μαλλιά και μπυροκοιλιές, γάμοι και παιδιά και καρριέρες και αηδίες

σκατά
ΣΚΑΤΑ
γίναμε αυτό που θέλαμε να αλλάξουμε



* * *






Στο τραπέζι που τα πίνω
λείπει το ποτήρι σου...



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Eγώ γμτ
έχω χάσει όλα τα συντρόφια της αριστερής νιότης :mad::mad::mad:






Σπουδές και μεταπτυχιακά, μισθοθηρία και μπλοκάκια παροχής υπηρεσιών, κόντρα ξύρισμα και αραιά μαλλιά και μπυροκοιλιές, γάμοι και παιδιά και καρριέρες και αηδίες​



σκατά


ΣΚΑΤΑ


γίναμε αυτό που θέλαμε να αλλάξουμε​








* * *​





Στο τραπέζι που τα πίνω
λείπει το ποτήρι σου...
ποτε δεν ειναι αργα για μια αλλαγη!!ισως για να αλλαξεις μια κατασταση να πρεπει να την βιωσεις πρωτα...;)
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Εγω δεν νομιζω οτι χρειαζεται να απαντησω
αλλα τελος παντων.Δεν εχω σχεση και δεν προκειται
να εχω για τουλαχιστον 2-3 χρονια.
Αυτο ελειπε κι ολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Εγω δεν νομιζω οτι χρειαζεται να απαντησω
αλλα τελος παντων.Δεν εχω σχεση και δεν προκειται
να εχω για τουλαχιστον 2-3 χρονια.
Αυτο ελειπε κι ολας.

Γιατί αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω δει το θέμα σοβαρά την τελευταία χρονική περίοδο. Προς το παρόν, δεν με απασχολεί καθόλου. Ζω και χωρίς αυτό (λιγάκι αφύσικο για τα Ελληνικά δεδομένα γιατί πρέπει να υπάρχει σειρά απαντήσεων σε ερωτήσεις από το σόι και κοινωνικό περίγυρο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Noμίζω αυτή η ερώτηση δε στέκει και πολύ,δεδομένου ότι μιλάμε για μια κατάσταση που ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει.Εκτός κι αν κάποιος το έχει πάρει απόφαση (λόγω κάποιας ιδεολογίας ας πούμε) να μείνει μόνος για πάντα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ο Αριστοτέλης είχε πει αν δεν κάνω λάθος, ότι ο άνθρωπος δεν μπορεί να μείνει μόνος ειδάλλως είναι ή θεός ή τέρας. Επίσης και ο αείμνηστος ακαδημαϊκός Κριαράς, είχε αναφερθεί στον έρωτα ως κίνητρο εξέλιξης στη ζωή. Όχι κατ' ανάγκη στον σεξουαλικό έρωτα. Απλά ο έρωτας σε κάθε μορφή δίνει ζωή στον άνθρωπο για να μη γίνει πέτρα. Συνεπώς δεν μπορώ να κατανοήσω την άποψη που θέλει ανθρώπους να είναι μόνοι (κατ' επιλογή ή όχι, αδιάφορο) για πάντα. Είναι πέρα από τη φύση του ανθρώπου (και εννοείται ότι δεν ενστερνίζομαι κάποια θεολογική ή ιδεολογική άποψη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Eπομένως συμφωνούμε στ' ότι δεν είναι δυνατόν να απαντηθεί αυτή η ερώτηση, εκτός κι αν το θέμα λειτουργεί σαν ημερολόγιο: σήμερα έχω σχέση , αύριο δεν έχω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Eπομένως συμφωνούμε στ' ότι δεν είναι δυνατόν να απαντηθεί αυτή η ερώτηση, εκτός κι αν το θέμα λειτουργεί σαν ημερολόγιο: σήμερα έχω σχέση , αύριο δεν έχω... :P

Ναι. Από ότι κατάλαβα το νόημα του νήματος είναι η περιστασιακή περίοδος και όχι η μονιμότητα ή η συγκεκριμένη περίοδος που θα απαντήσει κάποιο μέλος σε ποια κατάσταση βρίσκεται. Απλά είναι πιο «Βαλεντίνικο» και αποδεκτό για την κοινωνία μας, να λέει κάποιος-α ότι είναι σε σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Nα θεωρήσω δηλαδή τον εαυτό μου "απόβρασμα της κοινωνίας" που δε μ' ενδιαφέρει να έχω σχέση αυτήν την περίοδο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Όχι, εξάλλου ο καθένας κρίνει τι θεωρεί σωστό ή όχι για τον εαυτό του. Μίλησα για το τι θεωρεί η κοινωνία και όχι εσύ, συγκεκριμένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Καλά , προφανώς. Για το πώς βλέπει η κοινωνία εμένα και οποιονδήποτε άλλον δεν έχει σχέση μιλάω κι εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Παιδιά το θεωρείτε φυσιολογικό σε ηλικία 18 χρονών να μην υπάρχει καμία εμπειρία στον ερωτικό τομέα (σε σχέσεις γενικά) ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Παιδιά το θεωρείτε φυσιολογικό σε ηλικία 18 χρονών να μην υπάρχει καμία εμπειρία στον ερωτικό τομέα (σε σχέσεις γενικά) ; :redface:

Aπόλυτα...Αν εσύ δεν έχεις νιώσει έτοιμη ακόμα για να κάνεις σχέση , δεν υπάρχει κανένας λόγος να ντρέπεσαι ή να αναγκαστείς να κάνεις κάτι βιαστικά, απλά για να αποδείξεις κάτι σε κάποιους. Το θέμα είναι να αισθάνεσαι εσύ καλά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Aπόλυτα...Αν εσύ δεν έχεις νιώσει έτοιμη ακόμα για να κάνεις σχέση , δεν υπάρχει κανένας λόγος να ντρέπεσαι ή να αναγκαστείς να κάνεις κάτι βιαστικά, απλά για να αποδείξεις κάτι σε κάποιους. Το θέμα είναι να αισθάνεσαι εσύ καλά... :)


Και εγώ έτσι το βλέπω απλά είναι κάπως περίεργο,άβολο και κάποιες φορές πιεστικό να βλέπω συνομιλήκους μου να έχουν προχωρήσει σε σχέσεις και τις έχουν ''ολοκληρώσει''. Συχνά σε συζητήσεις που τυχαίνει να είμαι μπροστά σχετικά με το αν και κατα πόσο απολαμβάνουν την ερωτική επαφή φίλοι μου στη σχέση τους κλτ νιώθω ότι έχω μείνει λίγο πίσω.Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Και εγώ έτσι το βλέπω απλά είναι κάπως περίεργο,άβολο και κάποιες φορές πιεστικό να βλέπω συνομιλήκους μου να έχουν προχωρήσει σε σχέσεις και τις έχουν ''ολοκληρώσει''. Συχνά σε συζητήσεις που τυχαίνει να είμαι μπροστά σχετικά με το αν και κατα πόσο απολαμβάνουν την ερωτική επαφή φίλοι μου στη σχέση τους κλτ νιώθω ότι έχω μείνει λίγο πίσω.Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...:hmm:

Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ βρίσκομαι στην ίδια θέση μ' εσένα...Αλλά , απλά τους γράφω και το αντιμετωπίζω με χιούμορ, Η ζωή είναι δική μου, το σώμα είναι δικό μου και η καρδιά είναι δική μου. Δεν μπορεί κανείς να μου πει πώς θα τα χειριστώ. Προτιμώ να είμαι μόνη μου , παρά σε μία σχέση που δε θέλω, απλά για να λέω ότι έχω σχέση ή ότι έχω εμπειρία ... Έχουμε όλη τη ζωή μπροστά μας για να κάνουμε όλα αυτά τα πράγματα. Δε χρειάζεται να βιαζόμαστε ή να πιεζόμαστε ,αν δεν το θέλουμε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Παιδιά το θεωρείτε φυσιολογικό σε ηλικία 18 χρονών να μην υπάρχει καμία εμπειρία στον ερωτικό τομέα (σε σχέσεις γενικά) ; :redface:

ειναι απολυτα φυσιολογικο,μπορει καποιος να μην εχει βρει κατι που να ταιριαζει η να μη τον ενδιεφερε.εγω δε θελω να ξανακανω σχεση προς το παρων επειδη πιεστηκα αρκετα στη προηγουμενη,μετα και αν βρεθει κατι που αξιζει βλεπουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Και εγώ έτσι το βλέπω απλά είναι κάπως περίεργο,άβολο και κάποιες φορές πιεστικό να βλέπω συνομιλήκους μου να έχουν προχωρήσει σε σχέσεις και τις έχουν ''ολοκληρώσει''. Συχνά σε συζητήσεις που τυχαίνει να είμαι μπροστά σχετικά με το αν και κατα πόσο απολαμβάνουν την ερωτική επαφή φίλοι μου στη σχέση τους κλτ νιώθω ότι έχω μείνει λίγο πίσω.Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...:hmm:

Για να καταλάβω, ζεις σε κοινόβιο; :P Από πότε η ιδιωτική σου ζωή θα πρέπει να είναι ταυτόσιμη και ταυτόχρονη με των άλλων; Υπάρχουν νομίζω και κάποιες λεπτές γραμμές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Δεν ζει σε κοινοβιο αλλα εχει αισθηση της κοινοτητας .Πισω δεν εχεις μεινει,οταν με το καλο,θα βαρεθεις να απολαμβανεις,μην σε εντυπωσιαζουν τα λογια των αλλων αλλα δες ποιος απο αυτους σου ανοιγει τις ερωτικες ορεξεις.Το καλο με εσενα ειναι οτι δεν το κανεις απλα για να το κανεις,αλλα δεν το βλεπεις,ενω πολλοι το κανουν αυτο.Κατα τα αλλα οποιος σου το βγαλει,αλλα και εσυ να εισαι ανοικτη σε αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Για να καταλάβω, ζεις σε κοινόβιο; :P Από πότε η ιδιωτική σου ζωή θα πρέπει να είναι ταυτόσιμη και ταυτόχρονη με των άλλων; Υπάρχουν νομίζω και κάποιες λεπτές γραμμές. :)


Εννοείται ότι δεν χρειάζεται ή δεν πρέπει να είναι ταυτόσιμη.Αυτό που λέω είναι ότι η δική μου η ζωή επηρεάζεται σε ένα βαθμό από αυτή των συνομιλήκων μου και γενικότερα από ολόκληρο το κοινωνικό μου περιβάλλον.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top