Σχολιασμός laptops (>1000€)

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.skroutz.gr/s/344294/Toshiba-Satellite-L655-1GL-i3-380M-4GB-500GB.html αυτο φαινεται αξιοπιστο,,και μεχρι 8 γιγα..

και αυτο σε φθηνοτερο..

μονο τοσιμπα βλεπω να πανε μεχρι 8 γιγα ραμ..

αλλα χαμηλοτερη καρτα απο το ασους..αλλα για τα παιχνιδια που λες..δεν βλεπω να υπαρχει προβλημα.. παρε κανα τοσιμπα αφου τα ξερεις..

εδω ψαχνω,,και τα τοσιμπα με ξεχωρη καρτα γραφικων λιγα ειναι..


και αυτο το σονυ με 8 γιγα ραμ μαξ.. και κορυφαια καρτα γραφικων..ενω η 5470 ειναι entry level οπως λεει στο notebookcheck.. αλλα δεν εχει λεντ οθονη

σε hp δες μαξ 4 γιγα ραμ..αλλα καρτα γραφικων,λιγο καλυτερη απο την 5470,,απο οτι διαβαζω..

δες και κατι σε dell με 8 γιγα μαξ ραμ και μεση καρτα γραφικων και νεας γενιας,,οχι χαμηλη σαν την 5470..



εχει
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]3GB DDR3 1333MHz (1 x 2GB + 1 x 1GB) [/FONT]
καλυτερα θα ηταν ενα στικακι 3 γιγα,,για να βαλεις ευκολα μετα αλλο ενα 3αρι για 6 γιγα.. γιατι τα χωριζουν,,2+1?
λες αν το ζητησεις να το αλλαξουν?
ακομα καλυτερα να βαλεις εξαρχης ενα 4αρι στικακι και μετα οταν θελεις βαζεις ενα δευτερο,,και εισαι φουλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
λετε αξιζει να αγορασεις laptop απο το κωτσοβολο τωρα με την προσφορα που εβαλε,δωστε το παλιο laptop και παρτε 100euro εκπτωση;;;;ειναι καλος αραγε σε θεματα εγγυησης;;;

btw για αυτο το ψηνω αρκετα https://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/Toshiba-Satellite-L655-1GL-PSK1JE-0FU00DGE.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μια χαρα ειναι,,:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
λετε αξιζει να αγορασεις laptop απο το κωτσοβολο τωρα με την προσφορα που εβαλε,δωστε το παλιο laptop και παρτε 100euro εκπτωση;;;;ειναι καλος αραγε σε θεματα εγγυησης;;;

btw για αυτο το ψηνω αρκετα https://www.plaisio.gr/Laptop-Netboo...oshiba-Satellite-L655-1GL-PSK1JE-0FU00DGE.htm

Αναλογα τι λαπτοπ θα δωσεις...!
Εγω για 100 ευρο δεν θα εδινα λαπτοπ που δουλευει και δεν εχει σοβαρα προβληματα.... Αν ομως δεν θες να εχεις πανω απο ενα, και αν δεν ειναι λαπτοπ που αξιζει να το πουλισεις, η αν εχει προβληματα και το κοβεις μεσα σε λιγο καιρο να χαλαει, γιατι οχι;... καλητερα 100 παρα τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
βρε παιδια γιατι ντε και καλα σπαταλατε τα χρηματα σας σε λαπτοπ ωστε να παιζεται παιχνιδια ? δηλαδη δεν μπορω να το καταλαβω αυτο
σαν να μου λετε θελω μια φερραρι με 5000 κυβικα αλλα να εχει 200 αλογα αντι για 450 . αυτο ειναι τα λαπτοπ παιρνεις ενα μηχαμημα 600 ευρω το οποιο εχει χαμηλοτερες επιδοσεις απο το αν παρετε τα ιδια χαρακτηριστικα σε κανονικο υπολογιστη .

θες να παιζεις παιχνιδια για 3 χρονια χαλαρα ? εμ με λαπτοπ πρεπει να σκασεις το 1000ρικο . γιατι αν παρεις τωρα ενα με 600 ευρω σε 2 χρονια θα θες μνημη - σκληρο δισκο κλπ κλπ .

δωσε τα ιδια χρηματα παρε ενα υπολογιστη ( αν θες να σου πω και τι κομματια να παρεις ) και θα εχεις υπολογιστη για 3 χρονια .

και για να γινω συγκεκριμενος εγω εχω δωσει πριν 4 χρονια σχεδον 1500 ευρω για υπολογιστη ( τον εφτιαξα εγω ) και απο τοτε δεν μου εχει κολησει ποτε - παιζω ολα τα παιχνιδια - εχω ταχυτητες σε ολα τα προγραματα που χρησιμοποιω και ολα τα αλλα .. να μου πεις μπορεις να το μετακινεις . ? οχι δεν μπορω αλλα αν ειναι να παω μια βολτα ε δεν θελω τον υπολογιστη μου μαζι .

ενα πραγμα θα σας πω οποιοδηποτε κομματι λαπτοπ και να δειτε ειναι χαμηλομενο σε επιδοσεις απο οτι το κανονικο για 2 λογους : 1 ) χαμηλη καταναλωση 2) μικροτερες θερμοκρασιες .

Αν θες παιχνίδια φίλε μου, παίρνεις ΠΑΙΧΝΙΔΟΜΗΧΑΝΗ. Αν θες να βλέπεις ταινίες παίρνεις μια τηλεόραση και ένα DVD Player. Για δουλειά γραφείου, αρκεί ένα μέτριο μηχάνημα των 300€.


Παρεπιπτόντως, πωλείται Dell Inspiron 1750, με 17" οθόνη, 4GB RAM και υπόλοιπο εγγύησης 1,5 έτος.
Τιμή: 450€
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν θες παιχνίδια φίλε μου, παίρνεις ΠΑΙΧΝΙΔΟΜΗΧΑΝΗ.
τα πιο ανεπτυγμενα παιχνιια σε υπολογιστες παιζονται..

οι κονσολες ειναι για ανθρωπους που γενικα δεν ρωτανε πολλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
τα πιο ανεπτυγμενα παιχνιια σε υπολογιστες παιζονται..

οι κονσολες ειναι για ανθρωπους που γενικα δεν ρωτανε πολλα..
Και θα παίζεις παιχνίδι σε 17-23" όταν μπορείς να παίξεις σε 40"; Το PC κάθε χρόνο θέλει αναβάθμιση αν θες να παίζεις τα πιο καινούρια παιχνίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
λοιπον,,μολις πηρα στο mail τις μεγαλες προσφορες multirama σε λαπτοπ..
και απο αυτα ενα φαινεται αξιολογο..

δειτε
HP Pavilion dv6-3298en - Laptop - Intel Core i5-480M 2.66 GHz - 15.6" LED - Rossignol Edition S7


τα σημαντικα
Intel Core i5-480M 2.66 GHz
4 GB (installed) / 8 GB (max) - DDR III SDRAM (1 x 4096 MB)βαζεις και δευτερο στην ελευθερη θεση-υποθετω θα εχει 2 θεσεις..-,,4γιγα με 20 ευρω περιπου και εισαι max 8
ATI Mobility Radeon HD 6550 DDR3 1 GB κορυφαια καρτα γραφικων,,πανω απο τη μεση..

και τιμη
Από: 799 €
Μόνο: 649,59 €




καλα εχω βαλει το email μου σε eshop,you.gr,multirama,plaisio και μου στελνουν φρσκο και σε ειδικες τιμες συχνα οτι υπαρχει,,αξιζει να γραφτει καποιος..,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Στο βρίσκω τουλάχιστον 150€ κάτω...Πας να αγοράσεις από τους κλέφτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στο βρίσκω τουλάχιστον 150€ κάτω...Πας να αγοράσεις από τους κλέφτες...
ε,,σε μικρα μαγαζια στο skroutz αν δω ,ναι,,θα εχει και φτηνοτερα..
https://www.skroutz.gr/s/309696/HP-Pavilion-dv6-3298en.html?keyphrase=HP+Pavilion+dv6-3298en

599 το εχει αλλο μαγαζι,,η δευτερη καλυτερη ειναι του μουλτι..

οποτε δεν πιστευω να βρεθει με 150 ευρω κατω,,με φπα εννοειται..

αλλα το μουλτιραμα απο οτι εχω δει ειναι στη μεση σε τιμες,,ουτε φαρμακειο τυπου πλαισιο ειναι,,ουτε τοσο φτηνο οσο αλλα μικρα μαγαζια,,

αλλα εχει μεγαλη ποικιλια και σπανια λαπτοπ asus dell κλπ που δεν υπαρχουν αλλου ευκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Πάρε από το εξωτερικό φίλε, γιατί να το πάρεις από αυτούς;
Από Ελλάδα μόνο για αγορά με δόσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πάρε από το εξωτερικό φίλε, γιατί να το πάρεις από αυτούς;
αν ειναι τοσο φτηνα που να αξιζει τα μεταφορικα ισως..

αλλα για διαφορους λογους εγγυησης κλπ,,καθε μηχανημα δεν ειναι ιδιο για καθε χωρα..

εχω ενα λαπτοπ απο καναδα πχ παλιο,και ξερω οτι για υποστηριξη σερβις κλπ,,θα εχω προβληματα..
και δεν εχουν ελληνικα πλητκτρολογια,,και ξενα WIN ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ..

σιγα μην πληρωσω μεταφορικα απο χιλιαδες χιλιομετρα μακρια,,χωρις λογο...

και απο οτι βλεπω και εχω δει και στο νετ,,η διαφορες τιμης ειναι μικρες συχνα,,και μπορει να ειναι και ακριβοτερα..

πρεπει να εναι μεγαλη διαφορα τιμης για να αξιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εγώ δηλαδή πώς βρίσκω ΠΑΝΤΑ τουλάχιστον 100€ φθηνότερα και με 1 έτος εγγύηση παραπάνω; Μηχάνημα που έχει εδώ 1200€ το βρήκα μισή τιμή με 1 έτος παραπάνω εγγύηση.
Το πληκτρολόγιο αλλάζει με 20€ αν είναι αυτό το πρόβλημά σου, αγγλικά ξέρουμε όλοι...Οσον αφορά την εγγύηση ισχύει ευρωπαϊκή εγγύηση για όλες τις συσκευές και σε κάποιες παγκόσμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ δηλαδή πώς βρίσκω ΠΑΝΤΑ τουλάχιστον 100€ φθηνότερα και με 1 έτος εγγύηση παραπάνω;

και με μεταφορικα ποσο περιπου?

σε ποιες χωρες βρισκεις συνηθως τοσο φθηνοτερα?


στο amazon που ψαχνω τωρα δεν βρηκα τα τοσιμπα και hp που εβαλα..πχ

αφου ξερεις τοσο να ψαχνεις,,βρες λαπτοπ αναλογων δυνατοτητων με αυτα που εβαλα ή παραπανω..σε καλυτερες τιμες..
να μιλαμε συγκεκριμενα

να δουμε κιολας,,αν υπαρχουν τοσο χαμηλοτερες τιμες να το ξερουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εγώ τα τελευταία 3 χρόνια κοιτάζω μόνο τα Dell. Αγοράζω από Ιρλανδία και Αγγλία. Το Dell Mini 1018 που έχει Ελλάδα 300€ το βρίσκω στα 240€ μαζί με τα μεταφορικά και 1 έτος εγγύηση παραπάνω, και on-site αντί για curry-out, δηλαδή έρχεται ο τεχνικός στο χώρο μου αντί να τρέχω εγώ να το στείλω.

Υπάρχει κάποιο thread για αγοραπωλησίες στο e-steki; Πουλάω ένα Dell Inspiron 1750 με 1,5 έτος εγγύηση.

Μεχρι πέρυσι είχα μια άκρη από Ελλάδα, που τα βρισκα μισοτιμής και με τιμολόγιο κανονικά.

Ρίξε μια ματιά και στο pricerunner.co.uk και πες μου αν βρίσκεις κάτι καλό.

Τώρα δεν έχω χρόνο να ψάξω γενικά, αν έχεις κάτι συγκεκριμένο πες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για ενα λαπτοπ πχ απο αγγλια ποσα ειναι τα μεταφορικα ?ετσι απο απορια..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Για ένα 17άρι πχ ή ένα All in One που κοιταζα, είναι γύρω στις 35 λίρες. Οι τιμές που σου έδωσα είναι μαζί με τα μεταφορικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για 2 συν κιλα βαρος δηλαδη..

40 ευρω μεταφορικα,,αρκετα..

οντως πρεπει να ειναι ακρκετη η διαφορα για να αξιζει ,,100 ευρω δηλαδη..
το on site δεν το καταλαβα..που ειπες..

ενας φοβος ειναι ομως να θελεις να επιστρεψεις το προιον,,,,αντε να το στειλεις πισω..
με κουριερ ή ταχυδρομειο συνηθως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Γιατί να το στείλεις πίσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν ειναι ελαττωματικο..

σε μνημες που ειχα παρει πχ,,ειχα στειλει 3 φορες πισω στην αθηνα..

ή αν δεν σε ικανοποιει ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top