Παρέα με άτομα που δεν ταιριάζουμε

oldhorborn

Νεοφερμένος

Ο oldhorborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Όταν πέρασα στην πόλη που σπούδασα, μετά άλλαξαν οι φιλίες που έκανα στο σχολείο.Τώρα κάνω παρέα με ένα παιδί που γνωριζόμασταν απ΄ το σχολείο.Εντάξει δεν είμασταν και κολλητοί αλλά είχαμε περάσει κάποιες φάσεις μαζί.Εγώ να πώ την αλήθεια δεν πολυγουστάρω να κάνουμε παρέα αλλά όταν γυρίζω εκεί που κατάγομαι να δώ τους γονείς μου δεν έχω με ποιόν άλλο να βγω, οπότε βγαίνω με αυτό το παιδί.Γενικότερα, απ' ότι έχω καταλάβει πολλές σχέσεις είναι από ανάγκη και όχι πραγματικές.Εντάξει με αυτό το παιδί θα βγούμε όλα καλά αλλά νιώθω ότι κάτι λείπει.Εσείς τί θα κάνατε, και γενικότερα τί άποψη έχετε περί του θέματος για τις "αναγκαστικές" σχέσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Εγω ειμαι ανθρωπος που αντεχει την μοναξια και πολλες φορες την προτιμω απο τις ανουσιες συναναστροφες.Αφορμη θα βρεθει για να γνωρισεις κοσμο.Το σημαντικο ειναι να νιωθεις εσυ ωραια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εφόσον ο άνθρωπος δεν σου προκαλεί αποστροφή, θα σου έλεγα να κρατήσεις επαφή. Μπορεί κάποια στιγμή στο μέλλον ή να απολαμβάνεις την παρέα του περισσότερο και να αλλάξεις γνώμη ή έστω να σου φανεί χρήσιμος (δεν εννοώ να τον εκμεταλλευτείς). Μπορεί πχ μέσω αυτού να γνωρίσεις άλλους καλύτερους φίλους ή να χρειαστείς τις γνώσεις του πάνω σε κάποιο θέμα.

Αν τώρα η παρέα μαζί του είναι επιβλαβής και το άτομο αυτό φοβάσαι ότι πιθανόν να σε οδηγήσει σε μπλεξίματα, τότε ναι, κόψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DevvisSp

Νεοφερμένος

Ο DevvisSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καταρχας, αλλαξε μαρκα, χολμπορν σακς!
Κατα δευτερον, καλυτερα καμια παρεα απο την κακη παρεα (κατα τη γνωμη μου)
Μπορεις να κανεις τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσα πολλα πραγματα οσο τα ομικρον στο τοσα!μη τρως τον χρονο σου με ενα κεφτε που δεν συμπαθεις!καλυτερα να μαθεις ζογκλερικα, τα οποια κανουν και καλο στον εγκεφαλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Devis τα λες φοβερα!!!!!!!!!!!Α και επειδη τωρα το διαβασα καλυτερα και ειδα οτι το θεμα ειναι στον τοπο καταγωγης σου(ποσο παρατηρητικη ειμαι) δεν τιθεται θεμα......Αν πηγαινεις για κανα μηνα μπορει να σε απασχολησει αλλα για κανα δυο βδομαδες τι πειραζει.Θα παρεις σβαρνα ολα τα σογια(μπορει να μην τους πολυχωνευεις αλλα κανουν ωραια φαγητα και δινουν και κανα ευρω) Και επειτα δεν πηγες εκει για να βγεις με την παρεα και ξεμεινες με τον κεφτε-καλα εχω τρελαθει μου αρεσει παρα πολυ αυτος ο χαρακτηρισμος-αλλα γιαα την οικογενεια.Περνα χρονο μαζι τους κανε βολτιτσες να δεις τον τοπο σου και ριξτο στην υπνοθεραπεια.Να κοιμασαι 11 με 10 και περα και θα εχεις μουτρακι λες και μολις γεννηθηκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν "αναγκαστικές" σχέσεις.
Μόνο αναγκαστικοί συγγενείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αν δεν ταιριάζουμε με κάποιον πως γίνεται να κάνουμε παρέα μαζί του;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
- Θα μου δώσεις το τηλέφωνο σου?
- Ναι γράφεις; 693…
- Wind;
- Ναι..
- Καλά γάμησε το... Δεν ταιριάζουμε.

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DevvisSp

Νεοφερμένος

Ο DevvisSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
οποτε σου πεταει ο αλλος ενα "μανα μου, θα αλλαξω εταιρια κινητης τηλεφωνιας για σενα!" και πεφτεις ξερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εντάξει, τι να κάνεις...αμα είσαι σε ένα μέρος καιρό θες να δεις και λίγο κόσμο. Αμα δεν υπάρχει καλός κόσμος πρόχειρος, αναγκαστικά τη βγάζεις με υποκατάστατα γιατί δεν μπορείς να είσαι μες τη μούγκα όλη την ώρα. Κάποιοι μπορούν δηλαδή, εγώ και όσοι είναι σαν κι εμένα δεν μπορούν.
Πχ ο boyfriend περνάει τόσο γαμάτα με τον εαυτό του που δεν τον ενδιαφέρει να δει ή να μιλήσει με κόσμο (ακόμα και καλό κόσμο). Εγώ από την άλλη καλά είμαι και μόνη μου δε λέω, αλλά όταν φτάσω στο σημείο που κάνω φανταστικές συζητήσεις με τον εαυτό μου όλη μέρα, ξέρω πως πρέπει να δω κανέναν άνθρωπο κι ας είναι και "κεφτές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DevvisSp

Νεοφερμένος

Ο DevvisSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Να το προσεχεις αυτο το "περναει γαματα με τον εαυτο του" και ειδικοτερα το "γαματα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
A, μπα, δε κάνει αυτό που νομίζεις...Είμαι στο δίπλα (ή στο ίδιο) δωμάτιο συνήθως και θα το καταλάβαινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Να κάνεις παρέα με άτομα που δεν ταιριάζεις για ποιο λόγο; Απλά και μόνο για να έχεις με κάποιον να βγεις Σάββατο βράδυ; Για κανένα λόγο. Χίλιες φορές να σαι χωρίς παρέα και να περνάς καλά μόνος σου παρά με άτομα που όταν θα σαι μαζί τους δεν θα είσαι ο εαυτός σου, εκτός αυτού αν ασχοληθείς με κάτι που σου αρέσει σίγουρα θα γνωρίσεις ανθρώπους με τα ίδια ενδιαφέροντα που από την πρώτη στιγμή θα πεις "εγώ με αυτόν τον τύπο ταιριάζω τόσο πολύ, που ήταν κρυμένος όλο αυτό τον καιρό;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πιο μικρη εκανα παρεα με ατομα που δεν ταιριαζα και τοσο ,οσο μεγαλωνω ομως καταλαβαινω οτι καλυτερα να εχεις 1-2 ανθρωπους στη ζωη σου που ταιριαζεται και περνατε καλα παρα 10 ατομα με τους οποιους δεν εχεις να πεις τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cat-wtvr

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δυστυχώς έχω αποκτήσει πολλές τέτοιες σχέσεις τον τελευταίο χρόνο και αυτό γιατί δεν έχω βρει άτομα στο σχολείο μου που να ταιριάζω πραγματικά ή έστω και λίγο. Αυτό που κάνω είναι υπομονή, αφού ένας χρόνος μου έμεινε και μετά ελπίζω να γνωρίσω καινούργιο κόσμο στην σχολή που θα περάσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
been there done that. έχω πολλούς τέτοιους ""φίλους"", για το λόγο ότι θεωρώ πολύ δύσκολο να βρω άνθρωπο να ταιριάζω, έχω 2-3 άτομα που ταιριάζω και τα θεωρώ δικά μου άτομα, από κει και πέρα δε γίνεται να ταιριάζεις με 50 ανθρώπους, μερικούς απλά τους έχεις για να βγαίνεις και να περνάς καλά και όχι για να λες τα προβλήματά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Con_Boo

Νεοφερμένος

Η Con_Boo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Κατ' εμέ δεν είναι απαραίτητα "κακό" να κάνει κάποιος παρέα με άτομα που δεν πολυταιριάζεις.. ειδικά όταν πρόκειται για μία στο τόσο όπως στην περίπτωση του oldhorborn! Θεωρώ ότι κάνοντας που και που παρέα με άτομα που φαινομενικά δεν μου ταιριάζουν ή δεν θα έκανα παρέα αν οι συνθήκες ήταν ιδανικές, μαθαίνω και αντιλαμβάνομαι κάποια πράγματα και για τον εαυτό μου και για τους άλλους που δεν θα μάθαινα ποτέ ακολουθώντας την περπατημένη (δηλαδή τα άτομα που ξέρω ότι ταιριάζω).. Έρχομαι αντιμέτωπη με καινούργιες καταστάσεις και μπορεί ακόμη να βοηθηθώ στο να δω τα προβλήματα μου και τις λύσεις τους από άλλη σκοπιά που δεν θα σκεφτόμουν μόνη μου και ούτε πιθανόν να μου την πρόσφεραν άτομα "ταιριαστά" σε μένα!! ;) Γενικά πιστεύω ότι από όπου μπορείς να πάρεις γνώσεις και εμπειρίες (χωρίς να αναφέρομαι σε ακραίες καταστάσεις τύπου ναρκωτικά - και από εκεί αποκτάς εμπειρίες αλλά διαφορετικού είδους) είναι θεμιτό! Τώρα αν πιστεύεις ότι δεν έχεις κάτι άλλο να κερδίσεις σαν άτομο ή ότι αυτή η παρέα σε κάνει να αισθάνεσαι άβολα, και η μοναξιά καμιά φορά μπορεί να σου κάνει εξίσου καλό.. :angelnot:

(ελπίζω να έγινα κατανοητή γιατί διαβάζοντας το μου φαίνεται ότι τα έγραψα λίγο μπερδεμένα) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε βγαίνω με άτομα που δεν ταιριάζω, γιατί α) το θεωρώ χάσιμο χρόνου και β) βαριέμαι να αναλώνομαι σε επιφανειακές συζητήσεις του τύπου "γεια, τι κάνεις; / τι νέα;". Μου αρέσει να αφιερώνω τον χρόνο μου σε ανθρώπους που πραγματικά νοιάζομαι. Εξάλλου, δε μοιράζομαι προσωπικά πράγματα με όποιον να 'ναι. Ακόμη και θέματα δουλειάς, προτιμώ να τα συζητάω με δικούς μου ανθρώπους και όχι με κάποιον γνωστό.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα πλέον μόνο με άτομα που ταιριάζω!
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
'Ενας φίλος από τη σχολή, αφού χώρισε με μια γκόμενα που 'χε από το λύκειο, το έριξε στο LoL. Τώρα ασχολείται σχεδόν αποκλειστικά με αυτό και έχει αρχίσει να μην παλεύεται. Υγεία σε μας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top