Σε τι φάση της ζωής σας βρίσκεστε;

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Μακαρι απο το στομα σου και στου θεου τ'αφτι <3
Στου θεού-Έρωτα το αυτί, που είθε να με εισακούσει και να βρεις αυτόν που αναζητάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σας έχει πιάσει εδώ μέσα το pre-Christmas melancholy? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Σας έχει πιάσει εδώ μέσα το pre-Christmas melancholy? :P

Τους περισσότερους έλληνες τους πιάνει αλλά όταν κοιτάνε το πορτοφόλι τους πιάνει money nostalgy :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σας έχει πιάσει εδώ μέσα το pre-Christmas melancholy? :P
Δεν καταλαβαίνω γιατί μελαγχολεί ο κόσμος τα Χριστούγεννα. Εγώ όσο βλέπω ότι πλησιάζουν χαίρομαι όλο και περισσότερο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σε φάση ανυπομονώ να έρθουν τα χριστούγεννα γιατί δεν την παλεύω άλλο με την καθημερινότητα.
Βαρέθηκα να φεύγω απο τις 8 και να γυρίζω στις 8 το απόγευμα σπίτι μου.
Βαρέθηκα να νυστάζω.
Βαρέθηκα να μην τρώω σπίτι μου σαν άνθρωπος.
Βαρέθηκα γενικά ότι κάνω κάθε μέρα.
Από τα Χριστούγεννα φέτος δεν ζητάω πολλά:
1. Να κοιμάμαι 1-2 ώρες περισσότερο.
2. Να μουχλιάσω στο σπίτι.
3. Να περάσω λίγο περισσότερο ουσιαστικό χρόνο με άτομα που αγαπώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω ηδη ειμαι σε mood! Στολισα κι ακουγα σημερα 97,2 ολο χριστουγεννιατικα βαζει!:D
Ειναι τελεια τα Χριστουγεννα! Συνηθως το Πασχα βαριεμαι αλλα περυσι το περασα εκτος Αθηνας κ δεν προλαβα να βαρεθω!
Ελπιζω κ φετος να φυγουμε! Και γενικως οταν φευγεις ειναι τελεια! Εχω κανει εκπληκτικα Χριστουγεννα κ Πρωτοχρονια σε διαφορες χωρες της Ευρωπης! Μακαρι ναξιωθω αν οχι φετος, του χρονου στην πολυποθητη Ελβετια. Δε θελω πολλα, ισα 5 μερουλες μονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LadyPhantom

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Τι να πω ρε παιδια, βλεπω οτι πολλοι είμαστε σε περίεργη φαση οσο αφορά τη σχολη, παρέες, σχέσεις κτλ. Εγω ειμαι σε φαση οπου επιτέλους πήρα κάποιες αποφάσεις και άλλαξα κάποια πραγματα και μου έκανε πολυ καλο αυτο. Αλλα θέλω να αλλάξω πολλα πραγματα ακομα, θέλω να σταματήσω να σκέφτομαι κάποια πραγματα τοσο πολυ, θέλω οταν ειμαι με παρεα να ειμαι πραγματικά εκει και να περνάω πραγματικά καλα, θέλω, θέλω... Θέλω επισης να ξεκινήσω διαφορες δραστηριότητες και να ανοιχτώ, να γνωρίσω κι αλλο κόσμο. Μου ειναι πολυ δύσκολο ως εσωστρεφές άτομο που ειμαι αλλα πρεπει να βγω απο το comfort zone μου. Δεν ξερω, θέλω να πιστευω πως θα διορθωθεί η κατασταση. Και ελπίζω σε ολους σας να συμβει το ιδιο και στο μέλλον να γίνουν τα πραγματα όπως θέλετε :happy:
σε ευχαριστω πολυ!! και εγω το ελπιζω και σου ευχομαι να γινουν και σε εσενα τα πραγματα οπως τα θελεις! και σε ολους σας! :D:) ειμαι και εγω εσωστρεφες ατομο,δεν μπορω να ανοιχτω ευκολα σε πολλους(φταιει και το παρελθον βεβαια) αλλα υπαρχουν καποια λιγα ατομα που μου αρεσει να κανω παρεα. Ας ελπισουμε να αλλαξει αυτο μετα απο καιρο και να βρω και αλλα ατομα. :D ειμαστε οντως σε μια περιεργη φαση φιλη μου :worry: οι αλλαγες παντως ειναι οτι πιο καλυτερο μπορει να συμβει σε καποιον ανθρωπο.. εγω ειχα μερικες και ηταν καλες αντε να δουμε τωρα πως θα παει η εξεταστικη :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σε φάση που αναρωτιέμαι πως γίνεται να μου λείπει τόσο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jiyongie

Νεοφερμένος

Η Christine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σε φάση που προσπαθώ να κάνω κάποιες αλλαγές στον εαυτό μου. Έχω γίνει ήδη πιο δυναμική και αποφασιστική με τις επιλογές που κάνω στη ζωή μου. Σε φάση που αποδέχομαι ότι πολλές φορές ίσως χρειαστεί να κάνω το ίδιο λάθος παραπάνω από μια φορές για να μάθω, αλλά πλέον δεν με πειράζει ιδιαίτερα αυτό.

Σε φάση που αφήνω πίσω παλιές άσχημες γνωριμίες επιτέλους, και κάνω μια που προς το παρόν φαίνεται πολύ καλή. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Στερητικού συνδόμου ...:P ... επειδή μου λείπει η φραπεδιά....:/:
Αχ αυτοί οι γιατροί πώς μας καταπιέζουν....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Τρελαμενη ακομα!! ρε ποσα χρονια εχω να μπω εδω καταλαθος το βρήκα ξανα

:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Φάση... Μετακόμισης, νέας ζωής κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
σε ό,τι να ναι φάση που δεν με ενοχλεί καθόλου αυτή τη φορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Είμαι σε μία φάση μεταβατική, την οποία καμιά φορά δεν ξέρω πώς να την διαχειριστώ. Φέτος το καλοκαίρι πέρασε γρήγορα και ήταν δύσκολο και μόλις αυτές τις μέρες μπορώ να χαλαρώσω. Από την μία μεριά αυτό θέλω να κρατήσει αρκετές μέρες και βδομάδες και να μην κάνω τίποτα για αρκετό διάστημα, από την άλλη έχουν ήδη αρχίσει να με τρώνε τα χέρια μου για να κάνω κάτι και σκέφτομαι τα επόμενα βήματά μου και τι θα ήθελα να κάνω και τι επιλογές έχω. Γενικώς απολαμβάνω μια ελευθερία χωρίς ακαδημαϊκές υποχρεώσεις και "πρέπει", αχάριστη δεν είμαι μια χαρά μου έκατσε, αλλά δεν ξέρω πότε θα είναι η ώρα για το επόμενο στάδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
ΕΙμαι σε φαση προσαρμογης σε μια νεα χωρα και προετοιμασιας για τη μεγαλυτερη ακαδημαικη προκληση μεχρι τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Η φάση στην οποία βρίσκομαι γενικότερα είναι πολύ καλή. Είμαι πλέον ευτυχισμένη θα μπορούσα με μετριότητα πάντα να πω. Έχω δημιουργήσει οικογένεια με έναν αξιόλογο άντρα που με αγαπά και αγαπώ, έχουμε δύο υπέροχα αξιαγάπητα μωράκια. Οι δουλειες μας πηγαίνουν πολύ καλά και γενικότερα όλα πάνε καλά.

Υπάρχουν όμως πράγματα που με προβληματιζουν και θα ήθελα να διορθώσω, όπως το θέμα χρόνος με τον σύζυγό μου, το θέμα κοινωνικοποιηση και κάπως ο προσωπικός μου χρονος.
Δυστυχως ο τελευταίος δεν υπάρχει καθώς όλη την ημέρα θα ασχολούμαι είτε με το σπίτι, είτε με τα μωρά μου, είτε με τη δουλειά μου.

Θα ήθελα πχ να έβγαινα που και που με τις φίλες μου όμως πέραν του ότι ειμαι πολλή κουρασμένη, το χω και τύψεις να τους αφήσω. Μετά από μια ώρα θα μου λείπουν... Ισως είναι υπερβολικό αλλά έτσι αισθάνομαι..

Θα ήθελα επίσης να κάνω ένα μεταπτυχιακό αλλά στην παρούσα φάση την οποία βρίσκομαι μου φαίνεται αδιανόητο..


Θα ήθελα επίσης να περνώ περισσότερο ποιοτικό χρόνο με τον σύζυγό μου, μου λείπει αφάνταστα η επαφή μαζί του η πιο ουσιαστική κι όχι να μένουμε στα καθημερινά. Αλλά η ροή της ζωής μας κάνει έτσι δυστυχώς... Υπάρχουν κάποιες φορές που το καταφέρνουμε, αλλά πλέον είναι λίγες.. Και δυστυχώς αυτή η έλλειψη φέρνει και γκρίνια..

Καμμια φορά που τον κοιτάω όταν κοιμάται πχ αναπολώ τον πρώτο καιρό μας πόσο ερωτευμένη ήμουν.. Και είμαι.. Αλλά οι συνθήκες μας έχουν κάνει ρομπότακια..

Να είχαμε περισσότερες παρέες θα ήθελα, αλλά που να τις βρεις.. Οι φίλοι μας ή έχουν μετακομίσει μόνιμα έξω η έχουν κάνει κι αυτοί τις οικογένειες τους και δεν προλαβαίνουν.. Σε Καμμια γιορτή και αν...
Θα ήθελα νέο αίμα, νέες παρέες να γεμίσει ξανά το σπίτι μας...

Θα ήθελα λοιπόν με κάποιο μαγικό τρόπο να κάνω κι αυτά πραγματικότητα..

Που θα πάει.. Πιστεύω όλα θα γίνουν.. Αλλά ακόμα δεν έχω βρει τον τρόπο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
@Ariana2018 χαίρομαι που έχεις την οικογένεια που σε κάνει ευτυχισμένη. Θέλω να σού πω οτι μπορείς να βρεις τρόπους να επαναφέρεις αυτό το ρομαντισμό με τον άντρα σου, πχ μπορείτε μία φορά τη βδομάδα να αφήνετε κάπου τα παιδιά και να βγαίνετε ραντεβού για φαγητό κλπ. Παρ' όλα αυτά, το οτι η μαγεία και το πάθπς στη σχέση κάποτε χάνεται το θεωρώ δεδομένο. Πιστεύω οτι αυτός που θα περιμένει να κρατήσει για πάντα την αρχική μαγεία και το πάθος ζει σε έναν ουτοπικό κόσμο. Οπότε θα σού πρότεινα να εστιάσεις στα καλά που έχεις (γιατί δεν τα έχουν όλοι) και να μη σκέφτεσαι τόσο αυτά που δεν έχεις. Σίγουρα πάντα υπάρχουν και καλύτερα αλλά με το να εστιάζουμε σε αυτά χάνουμε τις στιγμές με αυτά που ήδη έχουμε.:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
σε φάση αγωνιώδους αναμονής για κάτι θετικό κι ελπιδοφόρο!
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σε φάση εξέλιξης (μικρά αλλά σταθερά βήματα) προς το καλύτερο τόσο σε προσωπικό όσο και επαγγελματικό επίπεδο!
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Σε φάση που θέλω κάθε μέρα να ξεκινάω να πίνω με το που ξυπνήσω, κατά το μεσημέρι να κάνω κεφάλι και μετά μέχρι το βράδυ να έχω γίνει ζάντα. Αλλά δεν το κάνω ποτέ τελικά, γιατί θα τελειώσει το μπάτζετ και δεν θα μπορώ να πάω διακοπές.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top