Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Τα κουνούπια εμφανίζονται κυρίως το καλοκαίρι, οπότε τώρα είναι πιο έντονα τα κρούσματα.
Και τωρα μπορει να ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εσύ όμως είπες:
Παντως μετα τον Σεπτεμβρη θα ειναι χειροτερα...:/:
Στην περιοχή μου τουλάχιστον κουνουπια έχουμε το καλοκαίρι, μετά έχουμε μύγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Στην περιοχή μου τουλάχιστον κουνουπια έχουμε το καλοκαίρι, μετά έχουμε μύγες.
Το ξερω αλλα και το Σεπτεμβρη ζεστη ακομα κανει αρα υπαρχουν και κουνουπια και ο κινδυνος θα ειναι χειροτερος μιας και ολοι θα ερχονται,αρα ο υιος θα μεταδωθει ευκολοτερα στα ατομα απο οτι τωρα που ολοι λειπουν.Οι μυγες ερχονται πιο μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κανονικα τετοιου ειδου τρομοκρατικα ποστς επρεπε να τρωνε μπαν. Μην μιλας αλλο plz!!!:(

Το μήνυμα σου ήταν πολύ προσβητικό. Αν διαφωνείς σε κάτι μπορούσες να πεις ακριβώς σε τι διαφωνείς, επίσης αν δε σου αρέσει ένα σχόλιο υπάρχει και η αρνητική κριτική στο μήνυμα.

Το post της Μαρίας περιγράφει ένα σενάριο (το οποίο είναι πολύ δύσκολο να συμβεί στην Ελλάδα σε επίπεδο πανδημίας) παρόλα αυτά δεν είναι αδύνατο κάποτε να γίνει πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Στην αδερφή μου χώθηκε στο αυτί της μια ψαλίδα!!!Και όλοι νομίζαμε ότι είχε απλώς βουλώσει..Από τότε το μόνο που δεν αντέχω από τα ζωύφια είναι οι ψαλίδες:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Στην αδερφή μου χώθηκε στο αυτί της μια ψαλίδα!!!Και όλοι νομίζαμε ότι είχε απλώς βουλώσει..Από τότε το μόνο που δεν αντέχω από τα ζωύφια είναι οι ψαλίδες:redface:

Πωπω...πολύ άσχημο :/
Και πως έφυγε; από μόνο του ή νοσοκομείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Το μήνυμα σου ήταν πολύ προσβητικό. Αν διαφωνείς σε κάτι μπορούσες να πεις ακριβώς σε τι διαφωνείς, επίσης αν δε σου αρέσει ένα σχόλιο υπάρχει και η αρνητική κριτική στο μήνυμα.

Το post της Μαρίας περιγράφει ένα σενάριο (το οποίο είναι πολύ δύσκολο να συμβεί στην Ελλάδα σε επίπεδο πανδημίας) παρόλα αυτά δεν είναι αδύνατο κάποτε να γίνει πραγματικότητα.

ηρεμησε φοκε! ο ρασκαλ πλακα κανει. χαβαλε πως το λενε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Πωπω...πολύ άσχημο :/
Και πως έφυγε; από μόνο του ή νοσοκομείο;

Πήραμε τον παιδίατρο και μας είπε να βάλουμε λίγο λάδι για να φύγει το κερί που νομίζαμε ότι είχε βουλώσει το αυτί της!Και μάλλον αυτό ενόχλησε την ψαλίδα,διότι μετά από λίγο είδα ότι είχε πάει στην μπλούζα της :P Κι έτσι καταλάβαμε τι έφταιγε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Πήραμε τον παιδίατρο και μας είπε να βάλουμε λίγο λάδι για να φύγει το κερί που νομίζαμε ότι είχε βουλώσει το αυτί της!Και μάλλον αυτό ενόχλησε την ψαλίδα,διότι μετά από λίγο είδα ότι είχε πάει στην μπλούζα της :P Κι έτσι καταλάβαμε τι έφταιγε:P

Γιαχ.:redface:
Δεν έχω δει ποτέ ψαλίδα...λογικά θα είναι μικρή δηλαδή.:worry:

Anyway, τέλος καλό όλα καλά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος ότι ήταν ψαλίδα αυτό μου με τσίμπησε όταν ήμουν μικρός και κοιμόμουν στο εξοχικό μου έξω στην ύπαιθρο, όμως θυμάμαι πολύ ισχυρό πόνο, πρήξιμο και πυρετό για μέρες.
Πρέπει κάτι τέτοιο να ήταν πάντως..:wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ έχω βγάλει κάτι εξανθήματα που δε μοιάζουν τόσο για τσίμπημα από κουνούπια αν και έχουν φαγούρα. Τι άλλο ζωύφιο κάνει τέτοια πράγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρον!
Μια ερώτηση όμως, τι είναι η γαμμοειδή διάταξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δεν είμαι γιατρός το είδα από αναζήτηση στον γούγκλη.
Ψάχνοντας ξανά δεν βρήκα τίποτα, μάλλον ήθελε να πει "γραμμοειδή", αν υπάρχει κάποιος γιατρός να μας κατατοπίσει, εμένα με έπιασες αδιάβαστο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γυρισα Αθηνα μετα απο 2 μηνες. 4 χρονια ειχα συναντησει 1 φορα κατσαριδα σε αυτο το σπιτι, η πολυκατοικια ειναι καινουργια, κανουμε συνεχεια απολυμανσεις. Παει να μπει το αγορι μου στο μπανιο και νιωθει κατι μαυρο στο ποδι του :sick: το οποιο ενστικτωδως κλοτσησε και αυτο εξαφανιστηκε. Με φωναζει και βλεπω μια κατσαριδα αναποδα. Μετα το ανατριχιαστικο κρατς της συνειδητοποιει πως αυτη ειναι καφε και οχι μαυρη :P Φρικαρω και πιανω το τεζα με το οποιο ψεκασα το μπανιο και εκλεισα την πορτα. Σε λιγο βρηκαμε και τη μαυρη φιλη της. Ειπα να ριξω και σε κανα δυο ακομα μερη και βρηκα ακομα μια. Εχω σιχαθει τη ζωη μου, εχω χλωρινιασει το σπιτι μην αφησουν τα αποτυπωματα τους πισω, αλλα με ταρακουνησαν αυτα τα σιχαμενα πλασματακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Γυρισα Αθηνα μετα απο 2 μηνες. 4 χρονια ειχα συναντησει 1 φορα κατσαριδα σε αυτο το σπιτι, η πολυκατοικια ειναι καινουργια, κανουμε συνεχεια απολυμανσεις. Παει να μπει το αγορι μου στο μπανιο και νιωθει κατι μαυρο στο ποδι του :sick: το οποιο ενστικτωδως κλοτσησε και αυτο εξαφανιστηκε. Με φωναζει και βλεπω μια κατσαριδα αναποδα. Μετα το ανατριχιαστικο κρατς της συνειδητοποιει πως αυτη ειναι καφε και οχι μαυρη :P Φρικαρω και πιανω το τεζα με το οποιο ψεκασα το μπανιο και εκλεισα την πορτα. Σε λιγο βρηκαμε και τη μαυρη φιλη της. Ειπα να ριξω και σε κανα δυο ακομα μερη και βρηκα ακομα μια. Εχω σιχαθει τη ζωη μου, εχω χλωρινιασει το σπιτι μην αφησουν τα αποτυπωματα τους πισω, αλλα με ταρακουνησαν αυτα τα σιχαμενα πλασματακια.

αυτο το ποστ σου ηταν πολυ αισιοδοξο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Μετα το ανατριχιαστικο κρατς της συνειδητοποιει πως αυτη ειναι καφε και οχι μαυρη
Σε λιγο βρηκαμε και τη μαυρη φιλη της.

Οι κατσαρίδες πάνε σε ζευγάρια καφέ-μαύρη;; :worry:

Κοίτα να δεις τι καινούρια πράμματα μαθαίνουμε! :P

αυτο το ποστ σου ηταν πολυ αισιοδοξο... :(

κουράγιο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μπα, απλα καταλαβαμε πως υπαρχει κι αλλη λογω διαφορετικου χρωματος. Και η τριτη παντως καφε ηταν. Και οι καφε ειναι μεγαλυτερες απο τις μαυρες απο ο,τι ειδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ρε υπάρχει στα φραμακεία ένα φάρμακο που απομακρύνει τις κατσαρίδες. τις σκοτώνει, τέλος πάντων τις εξαφανίζει, και είναι σε στυλ "σύριγγας" μεγάλο. Ρίχνεις κάποιες σταγόνες σε όλο το σπίτι, και πραγματικά δε τις ξαναβλέπεις.:worry:

Είχαμε και μεις πριν λίγες μέρες κάτι μικρούλες, και μετά από αυτό δε ξανα είδαμε. Και πολλοί γνωστοί μας το ίδιο παίρνουν.
Δε ξέρω πώς λέγεται, αλλά κάνει 25 ή 30 ευρώ, αν πας και ρωτήσεις λογικά θα ξέρουν.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Aν μαθεις πες, γιατι το τεζα δεν ξερω ποσο διαρκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top