Έκτρωση: Η γνώμη σας;

Θα κάνατε ποτέ έκτρωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 361)
  • Είμαι γυναίκα και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι γυναίκα και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι άντρας και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 60 16.6%
  • Είμαι άντρας και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 86 23.8%
  • Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί ποτέ σοβαρά

    Ψήφοι: 29 8.0%

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Δεν ήμουν σίγουρος για το αν έπρεπε να μπει εδώ αυτό το thread,αν είναι μετακινήστε το.Ποια η γνώμη σας για την έκτρωση?Θα την κάνατε ή όχι οι γυναίκες?Θα την ζητάγατε από την κοπέλα σας ή όχι,οι άντρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Χμμμ..παράξενη η αποχή...Το θεωρώ πολύ σημαντικό θέμα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
απαράδεκτο αλλά μερικές φορές δεν γίνεται αλλιώς :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πιστεύω ότι αυτό το θέμα μπορεί μόνο η γυναίκα να αποφασίσει μιας και δεν ξέρουμε τις επιπτώσεις που θα έχει αυτό στην ψυχολογία της εαν δεν είναι έτοιμη για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Οχι δε θα έκανα ποτέ έκτρωση!!
</joke>
Ομως ναι, θα το ζήταγα ίσως απο την κοπέλλα μου αν συνετρεχαν λόγοι, αναγνωρίζοντας πάντα οτι αυτή έχει τον τελευταίο λόγο. Θεωρώ οτι η όλη διαδικασία είναι ηθικά ισότιμη με την αντισύλληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Θεωρώ οτι η όλη διαδικασία είναι ηθικά ισότιμη με την αντισύλληψη.
Αν όμως το ζευγάρι δεν θέλει να αποκτήσει παιδί τι θα κάνουν; Δεν θα κάνουν σεξ; Δεν νομίζω οτι ειναι η καλλίτερη λύση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αν όμως το ζευγάρι δεν θέλει να αποκτήσει παιδί τι θα κάνουν; Δεν θα κάνουν σεξ; Δεν νομίζω οτι ειναι η καλλίτερη λύση...

Ο gademis δεν είπε ότι είναι μέτρο αντισύλληψης η έκτρωση αλλά σε ηθικό επίπεδο είναι ίδιο με τα μέτρα αντισύλληψης τα οποία εμποδίζουν το να μείνει κάποια έγκυος...Αν και νομίζω ότι υπάρχει παρόμοιο θέμα :hmm:

Τέσπα...είμαι υπέρ και ναι θα έκανα έκτρωση....Ειδικά σε αυτή την ηλικία...Οι λόγοι νομίζω είναι εμφανής...ας μην τους αναφέρω...8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Αν και νομίζω ότι υπάρχει παρόμοιο θέμα :hmm:

Με μια σύντομη έρευνα δεν είδα να υπάρχει κάτι παρόμοιο.

Τέσπα, εγώ αν και παλιά είχα την άποψη της Vkey τώρα δεν το θεωρώ και τόσο βέβαιο οτι θα έκανα, ειδικά δεδομένου ότι πλέον είμαι ενήλικη. Δεν θεωρώ οτι αυτό το πλασματάκι θα μου εμπόδιζε τόοοοοσο πολύ την καριέρα μου ώστε να το σκοτώσω. Βέβαια αν ήμουν ανήλικη σίγουρα θα έκανα έκτρωση. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει οτι θα ήθελα να μείνω εγκυος σε τόσο μικρή ηλικία! Ίσα ίσα που λαβαίνω τα μέτρα μου ώστε όσο μπορώ να το αποτρέψω. Αλλά μιλάμε για το worst case scenario εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Ο gademis δεν είπε ότι είναι μέτρο αντισύλληψης η έκτρωση αλλά σε ηθικό επίπεδο είναι ίδιο με τα μέτρα αντισύλληψης τα οποία εμποδίζουν το να μείνει κάποια έγκυος.
Εγώ κατάλαβα ότι την αντισύλληψη την κάνει ίσοτιμη ηθικά με την έκτρωση, σορρύ δικό μου λάθος

@michelle δλδ αν ήσουν 17 θα έκανες έκτρωση, σωστά; Ο 1 χρόνος παίζει όμως τόσο μεγάλο ρόλο ώστε να "αξίζει" να αφαιρεθεί μια ζωή;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
@michelle δλδ αν ήσουν 17 θα έκανες έκτρωση, σωστά; Ο 1 χρόνος παίζει όμως τόσο μεγάλο ρόλο ώστε να "αξίζει" να αφαιρεθεί μια ζωή;:hmm:

Ναι παίζει μεγάλο ρόλο γιατι στα 17 δεν θα είχα τελειώσει το σχολείο. Όσο να πεις δεν μπορείς να έχεις πανελλήνιες και να ταίσεις και το μωρό ή να πηγαίνεις στο σχολείο με την κοιλιά σαν γενετικά τροποποιημένο καρπούζι απο το μέγεθος! Αν και εγώ δεν το κατακρίνω δεν μπορώ να αλλάξω τον κόσμο. Σκέφτεσαι πως θα αντιμετώσπιζαν την κοπέλα μερικόι "ηθικοί" καθηγητές και πόσο δύσκολη θα έκαναν τη ζωή της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Είμαι με μια Χ Ψ κοπέλα σε μια Χ, Ψ ΤΥΧΑΙΑ ηλικία και συνουσιαζόμαστε και μετά απο λίγο καιρό ακούω το "έγκυος". Μένω κόκκαλο; ΝΑΙ! Το βάζω στα πόδια; ΟΧΙ! Θα μου πεις...και τι κάνεις; Διαφωνώ στην έκτρωση και το αναγνωρίζω! Κι αν είσαι σε ευαίσθητη ηλικία; Αδιαφορώ! Όταν έβαζα απρόσεχτα το πουλί μου μέσα της ήταν καλά; Εκεί ήμουν άντρας ώριμος και τώρα που γκαστρώθηκε με πιάσαν οι ευαισθησίες; Αναγνώριση και πάλι!

Και η κοπέλα; Αυτή δε θα τραβήξει το λούκι της εγκυμοσύνης για 9 μήνες; ΦΥΣΙΚΑ! Αρα να κάνει έκτρωση; ΟΧΙ! Έτσι αφαιρεί μια ζωή! Μα θα μου πεις, θα χαλάσει όλη η δική της αν γεννήσει κανονικά. Αδιαφορώ! Όταν άνοιγε τα πόδια και έπαιρνε κρέας δίχως καλή προφύλαξη ήταν καλά; Γιατί να αφαιρέσει μια ζωή; Ούτε ο Θεος δε το κάνει αυτό και θα το κάνει ενα ανθρώπινο πλάσμα;

Για να σοβαρευτούμε λίγο, γιατί καλά το παίζουμε ώριμοι και πηδήκουλες αλλά στα δύσκολα και στα ηθικά σας θέλω.... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
η τελική απόφαση είναι της κοπέλας αλλά εγώ θα της το ζητούσα, για αυτό προσέχω όσο μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Άρχοντα υποκλίνομαι! :worship:

Αυτή ΑΚΡΙΒΩΣ είναι και η δική μου άποψη! Όχι όταν κάνουμε μαγκιές είμαστε όριμοι και όταν έρθει η ώρα των ευθυνών το παίζουμε μικροί και ανίδεοι!
Αναγνώριση και πάλι αναγνώριση!

Υπάρχει όμως και μια περίπτωση που δέχομαι την έκτρωση: Όταν έχει διαγνωστεί ότι το έμβρυο έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα, το οποίο δεν θα του επιτρέψει να ζήσει φυσιολογικά.
Και εξηγούμαι: μιλάω για περιπτώσεις σοβαρής παραμόρφωσης, ανίατης ασθένειας και τέτοια. Τότε ναι, δέχομαι να γίνει έκτρωση, διότι η ζωή που θα έρθει στον κόσμο θα ταλαιπωρείται από την πρώτη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Ούτε ο Θεος δε το κάνει αυτό και θα το κάνει ενα ανθρώπινο πλάσμα;

Εδω διαφωνώ. Πόσες και πόσες φορες δεν γίνονται αποβολές? Πόσες φορές δεν γεννιούνται νεκρά έμβρυα? Πως λοιπόν λες οτι δεν το κάνει ο Θεός? Το κάνει και το παρακάνει μάλιστα (αν υπάρχει θεός)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Nομίζω ότι το θέμα είναι αρκετά λεπτό...Προσωπικά πάντως είμαι υπέρ της έκτρωσης αλλά με κάποιες προυποθέσεις.Να συντρέχουν σοβαροι λόγοι(αν δεν μπορείς να μεγαλώσεις ένα παιδί καλύτερα να μην το φέρεις στον κόσμο),να υπάρχει πρόβλημα υγείας όπως ανέφερε και ο giostau ή κάτι άλλο τέλοσπάντων.Αλλά διαφωνώ με τις γνώμες κάποιων...Όταν λέμε "ναι" στην έκτρωση δεν σημαίνει ντε και καλά ότι αποφεύγουμε τις ευθύνες μας,τουλάχιστον εγώ δεν το εννοώ έτσι.Και εξήγησα πιο πάνω κάποιες προυποθέσεις.Ό,τι και να γινόταν πάντως θα ήμουν κοντά στην κοπέλα και θα την υποστήριζα 100%.Παρολαυτά,αν και είμαι υπέρ,δεν μπορώ να μην παραθέσω το εξής πολύ ενδιαφέρον......Υποθέτουμε ότι γνωρίζετε μια έγκυο γυναίκα που έχει άλλα 8 παιδιά. Τρία από αυτά είναι κουφά, δύο είναι τυφλά και ένα πνευματικά καθυστερημένο. Η ίδια γυναίκα έχει και σύφιλη. Θα τη συμβουλεύατε να προχωρήσει σε διακοπή εγκυμοσύνης?Αν απαντήσατε ναι,μόλις στερήσατε από τον κόσμο τον Μπετόβεν....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Υποθέτουμε ότι γνωρίζετε μια έγκυο γυναίκα που έχει άλλα 8 παιδιά. Τρία από αυτά είναι κουφά, δύο είναι τυφλά και ένα πνευματικά καθυστερημένο. Η ίδια γυναίκα έχει και σύφιλη. Θα τη συμβουλεύατε να προχωρήσει σε διακοπή εγκυμοσύνης?Αν απαντήσατε ναι,μόλις στερήσατε από τον κόσμο τον Μπετόβεν....:hmm:
Επίσης σημαίνει ότι διαθέτουμε κοινή λογική. Για την απειροστή πιθανότητα (με τέτοιο ιστορικό της μάνας) το παιδί να γεννηθεί υγιές και μάλιστα ιδιοφυία, δε νομίζω ότι αξίζει το ρίσκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Επίσης σημαίνει ότι διαθέτουμε κοινή λογική. Για την απειροστή πιθανότητα (με τέτοιο ιστορικό της μάνας) το παιδί να γεννηθεί υγιές και μάλιστα ιδιοφυία, δε νομίζω ότι αξίζει το ρίσκο.

Φυσικά και έχεις δίκιο!!!Ωστόσο ήταν πολύ ενδιαφέρον και σχετικό με το θέμα,γι'αυτό το ανέφερα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εδω διαφωνώ. Πόσες και πόσες φορες δεν γίνονται αποβολές? Πόσες φορές δεν γεννιούνται νεκρά έμβρυα? Πως λοιπόν λες οτι δεν το κάνει ο Θεός? Το κάνει και το παρακάνει μάλιστα (αν υπάρχει θεός)!


Επειδή συνεχίζεις να τα ψειρίζεις, τα θέλει ο πωπός σου. Άκου λοιπόν. Η μάνα μου είχε τροχαίο ατύχημα πρίν με γεννήσει. Το επόμενο παιδί δε μπόρεσε να το κρατήσει γιατί ναι μεν είχε πάθει τη ζημιά απο πρίν και φυσικά με μια μικρή κούραση των ημερών (ήταν γιορτές), απέβαλε. Μετά απο 4 χρόνια γέννησε τον αδερφό μου. Παραλίγο να τον χάσει κι αυτόν. Εκει φταίει ο Θεος;

Άντε μην ουρλιάξω! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Είμαι με μια Χ Ψ κοπέλα σε μια Χ, Ψ ΤΥΧΑΙΑ ηλικία και συνουσιαζόμαστε και μετά απο λίγο καιρό ακούω το "έγκυος". Μένω κόκκαλο; ΝΑΙ! Το βάζω στα πόδια; ΟΧΙ! Θα μου πεις...και τι κάνεις; Διαφωνώ στην έκτρωση και το αναγνωρίζω! Κι αν είσαι σε ευαίσθητη ηλικία; Αδιαφορώ! Όταν έβαζα απρόσεχτα το πουλί μου μέσα της ήταν καλά; Εκεί ήμουν άντρας ώριμος και τώρα που γκαστρώθηκε με πιάσαν οι ευαισθησίες; Αναγνώριση και πάλι!

Και η κοπέλα; Αυτή δε θα τραβήξει το λούκι της εγκυμοσύνης για 9 μήνες; ΦΥΣΙΚΑ! Αρα να κάνει έκτρωση; ΟΧΙ! Έτσι αφαιρεί μια ζωή! Μα θα μου πεις, θα χαλάσει όλη η δική της αν γεννήσει κανονικά. Αδιαφορώ! Όταν άνοιγε τα πόδια και έπαιρνε κρέας δίχως καλή προφύλαξη ήταν καλά; Γιατί να αφαιρέσει μια ζωή; Ούτε ο Θεος δε το κάνει αυτό και θα το κάνει ενα ανθρώπινο πλάσμα;

Για να σοβαρευτούμε λίγο, γιατί καλά το παίζουμε ώριμοι και πηδήκουλες αλλά στα δύσκολα και στα ηθικά σας θέλω.... :mad:
Συμφωνώ βαλτερ, αλλά έγινε κάποιο ατύχημα στην προφύλαξη τοτε τί; Για σκέψου μια 16χρονή να κάνει έρωτα και να γίνει κάποιο ατύχημα στην προφύλαξη. Δεν σημαίνει ότι ήταν ανευθύνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Προφανώς παίρνουμε μέτρα ώστε να μη γίνει το κακό... σήμερα η επιστήμη ευτυχώς προσφέρει πάρα πολλές λύσεις. Ακόμα και να σπάσει ή να φύγει το προφυλακτικό, γι'αυτήν την περίπτωση υπάρχει το χάπι της επόμενης ημέρας, που το παίρνει η κοπέλα εντός 24 ωρών από τη συνουσία και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Άσε που υπάρχει και η αντισύλληψη, που είναι νομίζω το ίδιο ασφαλής με το προφυλακτικό. Ένα χαπάκι την ημέρα και καθάρισες.

Αν παρ'όλ'αυτά σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και βρεθεί το σπερματοζωάριο Superman που θα με γονιμοποιήσει, φυσικά και θα κάνω έκτρωση! Σιγά μην καταστρέψω τη ζωή μου για ένα συνονθύλευμα από κύτταρα που πάει να γίνει άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top