Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

Το έχω κάνει και δεν πρόκειται να το ξανακάνω:P
Κάνεις περίπου κανα μισάωρο για κάθε χέρι.Ειδικά αν δεν το έχεις κάνει πάλι:P:P

Και κάνεις όλη αυτή τη διαδικασία για κάθε ένα νύχι;
ΟΥάαααααααα πολύ χρόνο ρε φίλε. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δεν είναι μυωπιάρα ρε.:P
Δεν ξέρω πού πατάω και πού βρίσκομαι είναι.:P

Όοοοοχι :hehe:. Θέλουν να το παίζουν ''κύριοι'' :whistle:.

Και κάνεις όλη αυτή τη διαδικασία για κάθε ένα νύχι;
ΟΥάαααααααα πολύ χρόνο ρε φίλε. :|

Για κανένα λόγο δεν θα αφιέρωνα τόσο χρόνο στο νύχι :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Και κάνεις όλη αυτή τη διαδικασία για κάθε ένα νύχι;
ΟΥάαααααααα πολύ χρόνο ρε φίλε. :|

Γεπ:PΚαι πολύ μανό επίσης...!!Βγήκε ωραίο όμως το άτιμο...:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Τα κορίτσια αργούν να ετοιμαστούν γιατί έτσι όπως έχουν τα πράγματα πρέπει να βγάλουν φρύδι, να βάψουν το νύχι (χέρια και πόδια) να βαφτούν με ένα σωρό διαφορετικά είδη make up (κονσίλερ, πούδρα, σκιές, μάσκαρα, μολύβια κλπ κλπ), να ισιώσουν μαλλί, να βάλουν κοσμήματα...είναι γενικά μια ολόκληρη διαδικασία. Τα αγόρια από την άλλη βάζουν όπως είπες κι εσύ μια μπλούζα, ένα παντελόνι, λίγο ζελέ στο μαλλί κι έτοιμοι!!
Αν και εδώ που τα λέμε τα αγόρια προτιμούν τα κορίτσια βαμμένα, χτενισμένα και γενικότερα στην τρίχα-δεν την κάνουν τζάμπα τόση διαδικασία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Το δράμα μιας γυναίκας...
1. Nα λουστεί
2. Να βάψει το μαλλί.
3. Να χτενιστεί
4. Να βάλει extensions (when needed).
5. Να καθαρίσει το πρόσωπο.
6. Να βάλει make up.
7. Nα βάλει σκιές.
8. Να βάλει μάσκαρα.
9. Να βάλει eye-liner.
10. Nα φτιάξει βλεφαρίδες.
11. Να βάλει κραγιόν.
12. Να φτιάξει νύχια....
για να βγει στον δρόμο και να ακούσει: "πω πω μια κωλάρα!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inna De

Νεοφερμένος

Η Τζιτζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Παλούκια (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γι αυτο και πρεπει να κανονιζουμε απο πριν να βγουμε και οχι τελευταια στιγμη...να εχουμε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ωρες περιθωριο...:-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Συνήθως βγαίνω από το σπίτι την ώρα του ραντεβού. Δε ξέρω πώς διορθώνεται ΑΝ διορθώνεται. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Συνήθως βγαίνω από το σπίτι την ώρα του ραντεβού. Δε ξέρω πώς διορθώνεται ΑΝ διορθώνεται. :'(
να ξεκινας να ετοιμαστεις μια ωρα πιο νωρις απο οτι κανεις τωρα :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
να ξεκινας να ετοιμαστεις μια ωρα πιο νωρις απο οτι κανεις τωρα :P:P
Μπα! Πάλι θα αργήσει. Για να μη σου πω ότι θα αργήσει περισσότερο γιατί θα λέει "έχω καιρό".


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μπα! Πάλι θα αργήσει. Για να μη σου πω ότι θα αργήσει περισσότερο γιατί θα λέει "έχω καιρό".



ΑΚριβώς.
Το'χω προσπαθήσει. Πάντα αργώ.
ΜΗ ΒΓΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Το οτι ολες αναιξερετως οι γυναικες αργουν αυτο δεν ισχυει. Ειτε καθημερινως ειτε στις διακοπες. Οι περισσοτερες ναι. Αλλα μην ειμαστε απολυτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ναι μεν δεν θέλετε να αργούνε οι γυναίκες στα ραντεβού, αλλά αν σκάσουν μύτη αξύριστες με το μαλλί αφάνα, άβαφτες και με οτι να'ναι ρούχα, θα λέτε πως δεν ξέρουν να κυκλοφορούν. :P

Η παράνοια του δυτικού πολιτισμού....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Η παράνοια του δυτικού πολιτισμού....
Έχουμε στοιχεία ότι οι γυναίκες του ανατολικού πολιτισμού (π.χ. γιαπωνέζες) ετοιμαζονται πιο γρήγορα;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η φυση του θηλυκου ειναι,,οταν ενδιαφερεται για την εμφανιση του,,στα νιατα του πχ,,ή οταν παει για ραντεβου κλπ

οποιος ενδιαφερεται περισσοτερο για την εμφανιση του κανει ωρα,,συνηθως γυναικες αρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω δεν αργω να παω στα ραντεβου. Θα κανω αρκετη να ετοιμαστω απο τη στιγμη που θα μπω στη διαδικασια να βαφτω, γι αυτο υπολογιζω να ειμαι ετοιμη πολυ νωριτερα ωστε να μην τρεχω τελευταια στιγμη και αγχωνομαι και στησω οποιον με περιμενει. Αλλα συνηθως κανουμε αρκετη ωρα να ετοιμαστουμε απλα αμα δε σας επηρεαζει (τυπου να σας στησουμε) τοτε νομιζω δεν υπαρχει προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Εγω δεν αργω να παω στα ραντεβου. Θα κανω αρκετη να ετοιμαστω απο τη στιγμη που θα μπω στη διαδικασια να βαφτω, γι αυτο υπολογιζω να ειμαι ετοιμη πολυ νωριτερα ωστε να μην τρεχω τελευταια στιγμη και αγχωνομαι και στησω οποιον με περιμενει. Αλλα συνηθως κανουμε αρκετη ωρα να ετοιμαστουμε απλα αμα δε σας επηρεαζει (τυπου να σας στησουμε) τοτε νομιζω δεν υπαρχει προβλημα.
Το θέμα δεν είναι αν αργείτε στο ραντεβού, αλλά ο χρόνος που χρειάζεστε για να ετοιμαστείτε. Αν αυτό δεν μας επηρεάζει (π.χ. είσαστε στο σπίτι σας και είμαστε στο δικό μας) μπορείτε να κάνετε όση ώρα θέλετε, φτιαχτείτε όσο θέλετε (κι εμείς θα σας χαλάσουμε -χεχεχεχεχε!!). Το πρόβλημα είναι όταν το ζευγάρι μένει μαζί ή είναι σε διακοπές (δες αρχικό μήνυμα), όπου η νέα ετοιμάζεται με τις ώρες και ο νέος τρώει τα νύχια του μέχρι τους αγκώνες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Εγω δεν αργω να παω στα ραντεβου. Θα κανω αρκετη να ετοιμαστω απο τη στιγμη που θα μπω στη διαδικασια να βαφτω, γι αυτο υπολογιζω να ειμαι ετοιμη πολυ νωριτερα ωστε να μην τρεχω τελευταια στιγμη και αγχωνομαι και στησω οποιον με περιμενει. Αλλα συνηθως κανουμε αρκετη ωρα να ετοιμαστουμε απλα αμα δε σας επηρεαζει (τυπου να σας στησουμε) τοτε νομιζω δεν υπαρχει προβλημα.

Επηρεάζει το σοφάντισμα! Το ελαφρύ βάψιμο είναι στα πλαίσια του νορμάλ!Μερικές παίρνουν μυστρί και κάνουν λάσπη για να βαφτούν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
η φυση του θηλυκου ειναι,,οταν ενδιαφερεται για την εμφανιση του,,στα νιατα του πχ,,ή οταν παει για ραντεβου κλπ

οποιος ενδιαφερεται περισσοτερο για την εμφανιση του κανει ωρα,,συνηθως γυναικες αρα..
Ναι όμως οι γυναίκες έχουν περισσότερη ετοιμασία. Εκεί είναι θέμα.
Τα μαλλιά σας σε 2 λεπτά με το ζελέ είναι έτοιμα. Τα δικά μας όχι. Είτε τα ισιώσουμε είτε τα μαζέψουμε είτε τα κάνουμε σπαστά θέλουν χρόνο.
Επίσης και ένα απλό βάψιμο να κάνουμε (κάτι που εσείς δεν χρειάζεστε) θέλει 10-20 λεπτά.
Και για τα ρούχα/ αξεσουάρ που μπορούμε να βάλουμε υπάρχουν περισσότεροι συνδυασμοί όποτε και εκεί θέλει χρόνο να αποφασίσουμε τι θα βάλουμε.
Όποτε πρακτικά έχουμε περισσότερα πράγματα να κάνουμε δεν έχει να κάνει αποκλειστικά με το πιο φύλο ενδιαφέρεται περισσότερο για την εμφάνιση του. Δηλαδή και εσείς οι άντρες που ετοιμάζεστε τόσο γρήγορα δεν θέλετε να βγαίνετε έξω όπως να ναι. Καλώς ή κακώς όλοι λίγο πολύ νοιαζόμαστε για την εμφάνιση μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Έχουμε στοιχεία ότι οι γυναίκες του ανατολικού πολιτισμού (π.χ. γιαπωνέζες) ετοιμαζονται πιο γρήγορα;



Δεν γνωρίζω τί ισχύει στην Ανατολή γιατί δεν έχω ζήσει εκεί. Ας μας διαφωτίσουν οι αρμόδιοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Επηρεάζει το σοφάντισμα! Το ελαφρύ βάψιμο είναι στα πλαίσια του νορμάλ!Μερικές παίρνουν μυστρί και κάνουν λάσπη για να βαφτούν!

Δε με αφορα αυτο συν οτι ειναι ψιλοασχετο. Μιλαμε για βαψιμο και , οπως ανεφερε η Gate4 , ακομη κι ελαφρυ να 'ναι (που εσεις το θεωρειται φυσικη ομορφια και δεν το αντιλαμβανεστε ) θες μια αλφα ωρα.

Το θέμα δεν είναι αν αργείτε στο ραντεβού, αλλά ο χρόνος που χρειάζεστε για να ετοιμαστείτε. Αν αυτό δεν μας επηρεάζει (π.χ. είσαστε στο σπίτι σας και είμαστε στο δικό μας) μπορείτε να κάνετε όση ώρα θέλετε, φτιαχτείτε όσο θέλετε (κι εμείς θα σας χαλάσουμε -χεχεχεχεχε!!). Το πρόβλημα είναι όταν το ζευγάρι μένει μαζί ή είναι σε διακοπές (δες αρχικό μήνυμα), όπου η νέα ετοιμάζεται με τις ώρες και ο νέος τρώει τα νύχια του μέχρι τους αγκώνες.

Αυτο ειναι η αληθεια. Ή να ειναι το αγορι στο σπιτι της κοπελας, να ηρθε πχ νωρις χαλαρα και μετα να θελουν να βγουν και να περιμενει την κοπελα να ετοιμαστει. Σε τετοιες περιπτωσεις του αφηνεις τον υπολογιστη και κανει ο,τι θελει. Ειδικα αν εχει κατεβασει και κανα παιχνιδι τυπου LoL, Dota ή ο,τι παιζει , μια χαρα. XD





Ενα τραγικο που εχω ακουω πολυ συχνα ειναι αγορια να στηνουν κοριτσια στην παρεα και μιλαμε για πολυ ωρα τυπου μισαωρο, 1 ωρα κλπ. Και εκεινο συμβαινει συνηθως γιατι παιζουν παιχνιδια ή βαριουνται και λενε ''ε νταξει εχω ωρα, προλαβαινω'' , φτανει η ωρα που πρεπει να φυγουν και ξαφνικα θυμουνται πως εχουν να κανουν μπανιο, να βρουν τι να φορεσουν , να βαλουν κανα ζελε και παει λεγοντας. Ελπιζω τουλαχιστον σε ραντεβου να μη συμβαινει γιατι αν εισαι παρεα λες '' Ενταξει παμε να κατσουμε, ελα να μας βρεις''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top