Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
προφανως εσυ δε βλεπεις γυρω σου:D
Όπερ μεθερμηνευόμενον εστί;
Για διαφώτισε με, τι ακριβώς είναι αυτό που δεν βλέπω γύρω μου και (υποθέτω) το βλέπεις εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Όπερ μεθερμηνευόμενον εστί;
Για διαφώτισε με, τι ακριβώς είναι αυτό που δεν βλέπω γύρω μου και (υποθέτω) το βλέπεις εσύ;
αποτι φαινεται δεν εχεις παρατηρησει ποτε κραγμενο ομοφυλοφιλο...
τι να σου πω τωρα εγω.. τελευταια το πιο προσφατο παραδειγμ απου ειδα ηταν ενας με δαχτυλιδι στο δαχτιλο του ποδιου, βαμενο νυχακι, αλυσιδα στο ποδι και γενικα ολη η συμπεριφορα του το φωναζε... ειπαμε δεν εχουμε κανενα απολυτως προβλημα εχω και φιλο ομοφιλοφυλο αλλα μεχρι και ο ιδιος κατακρινει τετοιου ειδους συμπεριφορες...
δε ξερω αν εσενα σαρεσει αλλα εγω το σιχαινομαι οταν ο αλλος ''προκαλει'' με τη συμπεριφορα του... και φυσικα αυτο δεν ισχυει για ολουσ τους gay, για να μη παρεξηγηθω... αναφερομαι σε εκεινο το ποσοστο που προκαλει εντονα. και αυτο αγαπητη δενε χει καμια απολυτως σχεση με την παρενδυσια που ανεφερες... δε τον δουλευουν για το ντυσιμο αλλα για το ολο σκηνικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αποτι φαινεται δεν εχεις παρατηρησει ποτε κραγμενο ομοφυλοφιλο...
τι να σου πω τωρα εγω.. τελευταια το πιο προσφατο παραδειγμ απου ειδα ηταν ενας με δαχτυλιδι στο δαχτιλο του ποδιου, βαμενο νυχακι, αλυσιδα στο ποδι και γενικα ολη η συμπεριφορα του το φωναζε... ειπαμε δεν εχουμε κανενα απολυτως προβλημα εχω και φιλο ομοφιλοφυλο αλλα μεχρι και ο ιδιος κατακρινει τετοιου ειδους συμπεριφορες...
δε ξερω αν εσενα σαρεσει αλλα εγω το σιχαινομαι οταν ο αλλος ''προκαλει'' με τη συμπεριφορα του... και φυσικα αυτο δεν ισχυει για ολουσ τους gay, για να μη παρεξηγηθω... αναφερομαι σε εκεινο το ποσοστο που προκαλει εντονα. και αυτο αγαπητη δενε χει καμια απολυτως σχεση με την παρενδυσια που ανεφερες... δε τον δουλευουν για το ντυσιμο αλλα για το ολο σκηνικο.

Να υποθέσω ότι είσαι ψυχολόγος και βγάζεις τόσο εύκολα το συμπέρασμα ότι τέτοιοι άνθρωποι δεν πάσχουν από κάποια διαταραχή ταυτότητας φύλου αλλά είναι απλώς "κραγμένοι ομοφυλόφιλοι";
Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω τι σου έκαναν οι συγκεκριμένοι άνθρωποι ώστε να τους "σιχαίνεσαι" και ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να δουλεύεις τον οποιονδήποτε άνθρωπο. Θεωρείς ότι σου δίνει ο ίδιος το δικαίωμα επειδή ΤΟΛΜΗΣΕ να είναι διαφορετικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Θετικός έως...θετικότατος, με την έννοια ότι είναι κάτι που ανάγεται σε αναφαίρετο ανθρώπινο δικαίωμα!
Οτιδήποτε γίνεται κοινή συναινέση αφορά τους εμπλεκόμενους και κανένα άλλον!
Τα του καίσαρος τω καίσαρι και τα του θεού τω θεώ.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Να υποθέσω ότι είσαι ψυχολόγος και βγάζεις τόσο εύκολα το συμπέρασμα ότι τέτοιοι άνθρωποι δεν πάσχουν από κάποια διαταραχή ταυτότητας φύλου αλλά είναι απλώς "κραγμένοι ομοφυλόφιλοι";
Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω τι σου έκαναν οι συγκεκριμένοι άνθρωποι ώστε να τους "σιχαίνεσαι" και ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να δουλεύεις τον οποιονδήποτε άνθρωπο. Θεωρείς ότι σου δίνει ο ίδιος το δικαίωμα επειδή ΤΟΛΜΗΣΕ να είναι διαφορετικός;


ποτε ειπα εγω οτι τους σιχαινομαι??? κοπελια μη βαζεις λογια που δεν ειπα! ουτε οτι τους κοροιδευω εγω ειπα. ειπα οτι το βρησκω λογικο που πολλοι τους κατακρινουν και οτι δε τους κατηγορω.hello ο μπαμπας ειναι ανθρωπος...
και στο κατω κατω μη μου πεις οτι εσυ και οποιοσδηποτε δεν εχει σχολιασει ποτε κατι που ταν διαφορετικο... σε παρακαλω πολυ στην Ελλαδα ζουμε... χαλαρωσε λιγο δεν εισαι και η μητερα τερεζα... και εγω δε θα ξερω απο τι πασχει ο αλλος και δε μπορω να ασχολουμαι με υποθεσεις. σχολιαζω αυτο που βλπεπω οπως κσυ οπω και ολοι... για μενα εκλεισε εδω το θεμα παω cinema. bb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ποτε ειπα εγω οτι τους σιχαινομαι??? κοπελια μη βαζεις λογια που δεν ειπα!
Λίγα ποστ παραπάνω:
Αρχική Δημοσίευση από love_angel:
δε ξερω αν εσενα σαρεσει αλλα εγω το σιχαινομαι οταν ο αλλος ''προκαλει'' με τη συμπεριφορα του...
ουτε οτι τους κοροιδευω εγω ειπα. ειπα οτι το βρησκω λογικο που πολλοι τους κατακρινουν και οτι δε τους κατηγορω.
Το να εγκρίνεις να τους κοροϊδεύουν οι άλλοι δεν είναι λιγότερο μεμπτό ηθικά από το να τους κορόιδευες η ίδια.
hello ο μπαμπας ειναι ανθρωπος...
:confused: Υπήρχε κάποιου είδους αμφιβολία περί τούδε;
και στο κατω κατω μη μου πεις οτι εσυ και οποιοσδηποτε δεν εχει σχολιασει ποτε κατι που ταν διαφορετικο... σε παρακαλω πολυ στην Ελλαδα ζουμε...
Το ότι ζούμε στην Ελλάδα αποτελεί δικαιολογία για να απωλέσουμε κάθε ίχνος πολιτισμού και ανθρωπιάς;
Και όχι δεν έχω σχολιάσει ποτέ αρνητικά κάτι διαφορετικό μόνο και μόνο επειδή είναι διαφορετικό. Έχω πιο ενδιαφέροντα πράγματα να κάνω από το να ασχολούμαι με το αν κάποιος γύρω μου ξεφεύγει από τον τόσο προσφιλή στους έλληνες μέσο όρο. Αν σχολιάσω (αρνητικά) κάτι ή κάποιον πάντα θα υπάρχει και άλλος λόγος.
χαλαρωσε λιγο δεν εισαι και η μητερα τερεζα... και εγω δε θα ξερω απο τι πασχει ο αλλος και δε μπορω να ασχολουμαι με υποθεσεις. σχολιαζω αυτο που βλπεπω οπως κσυ οπω και ολοι... για μενα εκλεισε εδω το θεμα παω cinema. bb
Να υποθέσω ότι εγκρίνεις και όσους κοροιδεύουν τα παιδιά με νοητική υστέρηση γιατί "Δες τα πως κάνουν μωρέ! Προκαλούν! Τι; Έχουν ασθένεια; Ε δεν μπορώ εγώ να ασχολούμαι με το τι πάσχει ο άλλος, εμένα μου φαίνονται αστεία" :down:

Disclaimer: ΔΕΝ παρομοιάζω σε καμία περίπτωση την ομοφυλοφιλία, την παρενδυσία ή τις διαταραχές φύλου με νοητική υστέρηση. Νομίζω είναι προφανής ο τρόπος και ο λόγος της παραπάνω παρομοίωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Λίγα ποστ παραπάνω:


Το να εγκρίνεις να τους κοροϊδεύουν οι άλλοι δεν είναι λιγότερο μεμπτό ηθικά από το να τους κορόιδευες η ίδια.

:confused: Υπήρχε κάποιου είδους αμφιβολία περί τούδε;

Το ότι ζούμε στην Ελλάδα αποτελεί δικαιολογία για να απωλέσουμε κάθε ίχνος πολιτισμού και ανθρωπιάς;
Και όχι δεν έχω σχολιάσει ποτέ αρνητικά κάτι διαφορετικό μόνο και μόνο επειδή είναι διαφορετικό. Έχω πιο ενδιαφέροντα πράγματα να κάνω από το να ασχολούμαι με το αν κάποιος γύρω μου ξεφεύγει από τον τόσο προσφιλή στους έλληνες μέσο όρο. Αν σχολιάσω (αρνητικά) κάτι ή κάποιον πάντα θα υπάρχει και άλλος λόγος.

Να υποθέσω ότι εγκρίνεις και όσους κοροιδεύουν τα παιδιά με νοητική υστέρηση γιατί "Δες τα πως κάνουν μωρέ! Προκαλούν! Τι; Έχουν ασθένεια; Ε δεν μπορώ εγώ να ασχολούμαι με το τι πάσχει ο άλλος, εμένα μου φαίνονται αστεία" :down:

Disclaimer: ΔΕΝ παρομοιάζω σε καμία περίπτωση την ομοφυλοφιλία, την παρενδυσία ή τις διαταραχές φύλου με νοητική υστέρηση. Νομίζω είναι προφανής ο τρόπος και ο λόγος της παραπάνω παρομοίωσης.
ειπα οτι δε θα το συνεχισω αλλα με αυτα που διαβασα βγηκα απο τα ρουχα μου...
1) τη συμπεριφορα σιχαινομαι και οχι τον ανθρωπο... εχει διαφορα.. και συ μπορει να σιχαινεσαι μια συνηθεια του φιλου σου αυτο δε σημαινει οτι τον μισεις.
2)αισχος γιαυτο που διαβασα για τα παιδακια με νοητικη στερηση...
μονο εγω ξερω αν τα ποναω η οχι και κανενας αλλος... ο αδερφος της κολλητης μου πασχει απο αυτισμο και ζω απο πρωτο χερι μαζι με την οικογενεια ''το γολγοθα'' τους... και τα παιδια αυτα δεν ειναι ετσι απο επιλογη τους... και δε νομιζω οτι συμβαινει το ιδιο με αυτουσ που προκαλουν...
3) και οσο για το οτι δεν εχεισ σχολιασει ποτε σου δε σε πιστευω κοπελια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1) τη συμπεριφορα σιχαινομαι και οχι τον ανθρωπο... εχει διαφορα.. και συ μπορει να σιχαινεσαι μια συνηθεια του φιλου σου αυτο δε σημαινει οτι τον μισεις.
Ok, δεκτόν.
2)αισχος γιαυτο που διαβασα για τα παιδακια με νοητικη στερηση...
μονο εγω ξερω αν τα ποναω η οχι και κανενας αλλος... ο αδερφος της κολλητης μου πασχει απο αυτισμο και ζω απο πρωτο χερι μαζι με την οικογενεια ''το γολγοθα'' τους... και τα παιδια αυτα δεν ειναι ετσι απο επιλογη τους... και δε νομιζω οτι συμβαινει το ιδιο με αυτουσ που προκαλουν...
Το ίδιο συμβαίνει και με πάρα πολλούς από όσους θεωρείς ότι προκαλούν.
Φαντάσου τώρα πόσο αίσχος φαίνεται η δική σου συμπεριφορά απέναντι τους (ή η συμπεριφορά των φίλων σου, από τη στιγμή που την εγκρίνεις το ίδιο μου κάνει)
3) και οσο για το οτι δεν εχεισ σχολιασει ποτε σου δε σε πιστευω κοπελια.
Δεν είπα ότι δεν έχω σχολιάσει ποτέ. Είπα ότι δεν έχω σχολιάσει κάποιον αρνητικά μονο και μόνο επειδή διαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
δεν με ενοχλεί ή με απωθεί ή ή ή η ομοφυλοφιλία. Με απωθεί όμως το "κραγμένο" στυλ, με το ίδιο όμως τρόπο που με ενοχλεί και η "είμαι η Πετρούλα και μόλις τελείωσα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν με ενοχλεί ή με απωθεί ή ή ή η ομοφυλοφιλία
γιατι αυτο το λενε ευκολοτερα και συνηθεστερα οι γυναικες ?μηπως γιατι δεν ις επηρεαζει αμεσα?όταν δεν βρισκεται άνδρα -και παραπονιεστε πολλες γιαυτο -θα καταλαβετε ποσο σας επηρεαζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
γιατι αυτο το λενε ευκολοτερα και συνηθεστερα οι γυναικες ?μηπως γιατι δεν ις επηρεαζει αμεσα?όταν δεν βρισκεται άνδρα -και παραπονιεστε πολλες γιαυτο -θα καταλαβετε ποσο σας επηρεαζει....

ως τώρα δεν αντιμετώπισα πάντως τέτοιο πρόβλημα :P.
Τώρα αν αντιμετωπίσω στο μέλλον τι να σου πω(!). Δεν το εχω δει ποτέ έτσι πάντως [οι ομοφυλόφιλοι που "κλέβουν" τους άντρες από τις γυναίκες], και ούτε μου φαίνεται έτσι, τουλ στο δικό μου μικρόκοσμο.:)

Το μοναδικό πράγμα που με ενοχλεί γενικώς (είτε μιλάμε για ομοφυλόφιλους είτε για ετεροφυλόφιλους) είναι το "κιτς", αλλά αυτό το "συναντώ" σε όλες τις σεξουαλικές προτιμήσεις (αλλά και ΔΕΝ το συναντώ σε πολύ περισσότερους οπότε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι ομοφυλόφιλοι που "κλέβουν" τους άντρες από τις γυναίκες
εγω μιλαω για εξαπλωση της ομοφυλοφιλιας που υπαρχει συγκριτικα με τις περασμενες περιοδους(και ειδικα στα αρσενικα,και σε αυτο αποδεικνυομαστε ανισχυρο φυλο),όλοι οι ειδικοι το βλεπουν ,ότι είναι είναι ένα απο τα παραγωγα της μεγαλης αυξησης των προβληματω ν στις σχεσεις των ανθρωπων...απλα λιγοι το παραδεχονται δημοσιως..οι άνθρωποι δυσκολευονται-φοβουνται να κανουν σχεση με το άλλο φυλο και στρεφονται προς το ιδιο φυλο...παντα βεβαια θα υπαρχει ομοφυλοφιλια όπως και παντα αλλα τωρα οι κοικωνια το επιδεινωνει...

όλοι ξερουμε νομιζω ότι άτομα που απογοητευονται απο το άλλο φυλο ,μπορουν να στραβωσουν...και να στραφουν προς το ίδιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
γιατι αυτο το λενε ευκολοτερα και συνηθεστερα οι γυναικες ?μηπως γιατι δεν ις επηρεαζει αμεσα?όταν δεν βρισκεται άνδρα -και παραπονιεστε πολλες γιαυτο -θα καταλαβετε ποσο σας επηρεαζει....
Το γεγονός ότι οι άντρες παλιότερα δεν μπορούσαν το ίδιο εύκολα να αποδεχτούν την ομοφυλοφιλία τους αν ήταν καλό ήταν μόνο για το μάτι καλό. Ούτε θέλω να σκέφτομαι το ζόρι μιας γυναίκας παντρεμένης με έναν άντρα που στην πραγματικότητα δεν την ποθεί γιατί ποθεί το Μήτσο, ...ούτε μπορώ να διανοηθώ τι αντικρουόμενα μυνήματα παίρναν τα παιδιά τους από την μη ερωτική σχέση των γονιών τους.
Δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρχουν δεδομένα για αύξηση/ μείωση ή ότι άλλο της ομοφυλοφιλίας από την στιγμή που, ως ποινικό αδίκημα, ήταν κάτι που ελάχιστοι θα παραδέχονταν σε παλιότερες εποχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος:
όλοι ξερουμε νομιζω ότι άτομα που απογοητευονται απο το άλλο φυλο ,μπορουν να στραβωσουν...και να στραφουν προς το ίδιο..



Δίνεις τραγικές διαστάσεις σε μία απειροελάχιστη μερίδα του πληθυσμού. Και πιστεύω ότι υπάρχει σαφής διαχωρισμός μεταξύ των ατόμων που στρέφονται σε ομοφυλοφιλικές σχέσεις κατόπιν απογοήτευσης ή για πειραματισμό από αυτά που από τότε που θυμούνται τον εαυτό τους αισθάνονται έτσι.

Η γνώμη μου... Δεν τους αντιμετωπίζω διαφορετικά απ ότι τους υπόλοιπους. Στη σχολή μου γνωρίζω ένα gay ζευγάρι και δεν με ενόχλησε ποτέ η συμπεριφορά τους. Βέβαια δεν θα τους δει κανείς ποτέ σε τρυφερές στιγμές, αλλά πολύ απλά δεν έχουν την ανάγκη να δείξουν τί είναι σε αυτούς που δεν ξέρουν/δεν θέλουν να μάθουν.
Στο άλλο άκρο τώρα : όχι, δεν θα ψάξω για φιλεναδίτσο gay, δεν θα πάω σε gay bar για να παρατηρήσω (λες και είμαστε σε freakshow) , ούτε θα λιντσάρω κάποιον ομοφυλόφιλο. Απλά, δεν με ενδιαφέρει και πολύ το θέμα. Σέβομαι τον τρόπο ζωής τους, οκ. Με ενοχλεί σε αυτούς ούτε περισσότερο ούτε λιγότερο ό,τι και στους straight ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος:
όταν δεν βρισκεται άνδρα -και παραπονιεστε πολλες γιαυτο -θα καταλαβετε ποσο σας επηρεαζει....

Δε βλέπω τόσο μεγάλο κίνδυνο στο ότι αυξάνονται (υποτίθεται) οι gay. Πιστεύω ότι το ποσοστό πάνω κάτω ίδιο θα ήταν πάντα, απλά οι περισσότεροι δεν το έλεγαν και προτιμούσαν να κάνουν σχέσεις βιτρίνας με γυναίκες για να γλιτώσουν την κοινωνική κατακραυγή.

Ο πραγματικός κίνδυνος (και δε χρειάζομαι στατιστική να μου επιβεβαιώσει την ύπαρξη του γιατί τον βλέπω καθημερινά!) είναι ότι αυξάνονται οι straight μεν αλλα άβουλοι, μαμακηδες και καλομαθημένοι άντρες, των οποιων η συμπεριφορά έχει όλα όσα καταλογίζουν στους gay αλλα αρνούνται να το παραδεχτούν και νομίζουν ότι το γεγονός ότι κοιμούνται με γυναίκες τους κάνει εξ'ορισμού άντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
όλοι ξερουμε νομιζω ότι άτομα που απογοητευονται απο το άλλο φυλο ,μπορουν να στραβωσουν...και να στραφουν προς το ίδιο..

Mιλάμε για βλακεία μεγατόνων,
εγώ που ξέρω τους άντρες εκ των έσω, δεν θα έμπλεκα ποτέ μαζί τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω δεν θα πειραζα ποτε ομοφυλοφιλο αν δεν με πειραζε και αυτος..όμως κατακρινω την ομοφυλοφιλια ..δεν πειραζω τους ναρκομανεις ,αλλα τα ναρκωτικα είναι κακη συνηθεια..
άλλο το ένα άλλο το άλλο...
και εννοειται ποτε δεν θα χτυπαγα ή έβριζα καποιον ομοφυλοφιλο αν δε με είχε βλαψει...
άνθρωποι είναι ,απλα έχουν ψυχολογικο προβλημα....

Mιλάμε για βλακεία μεγατόνων,
εγώ που ξέρω τους άντρες εκ των έσω, δεν θα έμπλεκα ποτέ μαζί τους.
τι εννοεις?ότι δεν υπαρχουν καθολου τετοια φαινομενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Νευρολογικό ίσως... Υπάρχει κάποια σαφής αιτιολογία και δεν την ξέρουμε ακόμα; Άλλη λένε πρόβλημα στην υπόφυση του εγκεφάλου, άλλοι συνδυασμός παραγόντων και άλλοι .. άλλα.
Συμβαίνει σε όλα τα ζώα (ναι, και εμείς είμαστε, καλό ε; ) , επειδή θρώσκουμε άνω σημαίνει ότι δεν θα συμβεί και στο δικό μας είδος; Με ψυχολογικά προβλήματα το πολύ πολύ να αποπροσανατολιστείς και να στραφείς σε άτομα του ίδιου φύλου. Όχι όμως σε τέτοιο βαθμό όπως ένας ομοφυλόφιλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Είναι γεγονός οτι οι γυναίκες είναι πιο ανοιχτές σε αυτό το θέμα γιατί για αυτές δεν είναι τόσο τρομερό να δουν δυο γυναίκες να κάνουν έρωτα (ίσως κάποιες θα το ήθελαν και σαν εμπειρία) αλλά για τους άντρες είναι απωθητικό η ιδέα δύο αντρών να κάνουν έρωτα. Λογικό είναι, άλλο το ένα άλλο το άλλο, άλλος ο τρόπος ερεθισμού της γυναίκας κι άλλος του άντρα. Γιατί ένας άντρας που ερεθίζεται από τη θέα ενός άλλου άντρα υπάρχει απειροελάχιστη πιθανότητα να ερεθιστεί και με μια γυναίκα, κακά τα ψέματα, αυτός ο άντρας πέρασε κάποιο "όριο" και κατατάσσεται πια στους gay. Και του λόγου το αληθές, αν μια γυναίκα πάει για μια φορά με μια άλλη γυναίκα, κανένας άντρας δε θα το θεωρήσει τροχοπέδη για να κάνει σοβαρή σχέση μαζί της (μάλλον θα το βρει και χαριτωμένο). Αν όμως μαθαίνατε για έναν άντρα που μόλις γνωρίσατε και σας αρέσει οτι κάποτε, για μια μόνο φορά, έκανε έρωτα με άντρα, πείτε ειλικρινά, θα συνεχίζατε μαζί του; Εγώ προσωπικά θα έτρεχα να σωθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top