Εδώ κάνουμε δίαιτα!

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
παντος αν θεσ την γνωμη μου καλυτερα ετσι οπως εισαι ειναι καλυτερα να εχεις καποια κιλα και καλυτερο σωμα θα κανεις και αρεσει και ποιο πολυ στα αγορακια :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Κάνω γυμναστική έτσι και αλλιώς. Οk, δεν κάνω κάθε μέρα αλλά κάνω 3-4 φορές την εβδομάδα. Και γενικά από μικρή ηλικία είχα ασχοληθεί με αθλητισμό, χορό,κλπ.(όχι πρωταθλητισμό αλλά τακτικές προπονήσεις). Απλά δεν ξέρω, ίσως είναι ψυχολογικό το θέμα.Κάθε φορά που ανεβαίνω στη ζυγαριά σκέφτομαι: "Τα 59 ειναι πολλά, μπορείς και καλύτερα και η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά που χάνω νιώθω καλύτερα...":(:worry:

και αρεσει και ποιο πολυ στα αγορακια :kissing:
Καλά αυτό με τα αγοράκια είναι σχετικό. Βασικά εξαρτάται από την ηλικία. Δηλαδή ναι, σε αυτούς που είναι από 20 και πάνω δεν τους αρέσουν οι πολύ αδύνατες κοπέλες. Αλλά σε μικρότερες ηλικίες τους αρέσει η κοπέλα να μην έχει ίχνος λίπους. Δεν ξέρω, ίσως φταίνε και τα πρότυπα σε αυτό...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κάνω γυμναστική έτσι και αλλιώς. Οk, δεν κάνω κάθε μέρα αλλά κάνω 3-4 φορές την εβδομάδα. Και γενικά από μικρή ηλικία είχα ασχοληθεί με αθλητισμό, χορό,κλπ.(όχι πρωταθλητισμό αλλά τακτικές προπονήσεις). Απλά δεν ξέρω, ίσως είναι ψυχολογικό το θέμα.Κάθε φορά που ανεβαίνω στη ζυγαριά σκέφτομαι: "Τα 59 ειναι πολλά, μπορείς και καλύτερα και η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά που χάνω νιώθω καλύτερα...":(:worry:

Προφανώς και είναι ψυχολογικό και γι'αυτο ίσως να προσπαθείς να βρεις μόνη σου την λύση(απο που σου εχει κολλησει οτι οσο πιο αδύνατη εισαι τοσο πιο ωραια "πρεπει" να αισθανεσαι) αλλιώς απευθύνσου σε κάποια επαγγελματική βοήθεια πριν είναι πολύ αργά...;)
Μην αγχώνεσαι για τίποτα...Απλά ίσως πρέπει να πιστέψεις περισσοτερο στον εαυτό σου...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
αυτο που λεω ειναι οτι με καποια κιλα παραπανω θα φανει πιο καλα το σωμα σου οι μυς βασικα

δεν ξερω για τα αγορακια πανω των 20 εμενα παντος δεν μου αρεσει να ειναι τελειως αδυνατη και δεν ειμαι πανω τον 20:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εεε εσύ είσαι η εξαίρεση στον κανόνα!:P

Προφανώς και είναι ψυχολογικό και γι'αυτο ίσως να προσπαθείς να βρεις μόνη σου την λύση(απο που σου εχει κολλησει οτι οσο πιο αδύνατη εισαι τοσο πιο ωραια "πρεπει" να αισθανεσαι) αλλιώς απευθύνσου σε κάποια επαγγελματική βοήθεια πριν είναι πολύ αργά...;)
Μην αγχώνεσαι για τίποτα...Απλά ίσως πρέπει να πιστέψεις περισσοτερο στον εαυτό σου...:hmm:
Δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω ότι η αυτοπεποίθηση μου είναι αντιστρόφως ανάλογη με τα κιλά μου. Δηλαδή όσο πιο λίγα κιλά είμαι τόσο πιο καλά νιώθω με τον εαυτό...:( But I'm working on it!:P Thank you για τις συμβουλές! Ελπίζω να μην χρειαστεί να απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό για το συγκεκριμένο θέμα. Όπως έχω ξαναπεί δεν θέλω να γίνω ανορεξική απλά θέλω να νιώθω καλά με τον εαυτό μου. Χωρίς να θέλω να φανώ εγωίστρια.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
[off topic] Συγνώμη που διακόπτω την ροή της συζήτησης, αλλά αν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο ποστ σας, καλό είναι να πατάτε το κουμπάκι
κάτω από το ποστ σας και να μη κάνετε νέο ποστ. Αν πάλι θέλετε να κάνετε παράθεση κάποιου ποστ, πατάτε προφανώς την
, ενώ αν θέλετε να πάρετε κομμάτια από διάφορα ποστς άλλων πατάτε την
σε κάθε ένα από αυτά τα ποστ και μετά πατάτε το κουμπί της απάντησης. :) [/off topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Thanks! Θα προσέχω και αν όλα πάνε καλά σε 1 μήνα θα έχω το ιδανικό βάρος!!:D
μακαρι να τα καταφερεις αλλα όσο λιγοτερα κιλά έχεις τόσο πιο δύσκολα χάνονται, και γω τον ίδιο στόχο με σένα έχω αλλά είμαι πολλούς μήνες κολλημένη στα 57 κιλά :(
Σου εύχομαι να τα καταφέρεις όμως και να πείς κ σε μας τη διατροφή που ακολουθείς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
μακαρι να τα καταφερεις αλλα όσο λιγοτερα κιλά έχεις τόσο πιο δύσκολα χάνονται, και γω τον ίδιο στόχο με σένα έχω αλλά είμαι πολλούς μήνες κολλημένη στα 57 κιλά :(
Σου εύχομαι να τα καταφέρεις όμως και να πείς κ σε μας τη διατροφή που ακολουθείς ;)
Αυτό που λες όντως ισχύει. Όταν κάνεις δίαιτα για αρκετό καιρό αρχίζεις να μην χάνεις κιλά με τον ρυθμό που έχανες αρχικά ή μπορεί να μην χάνεις και καθόλου. Και αυτό συμβαίνει γιατί ο οργανισμός νομίζει that you starve yourself και ρίχνει τους ρυθμούς του και το μεταβολισμό.Όταν φτάνεις σε αυτό το σημείο καλό είναι για μια μέρα να ξεφύγεις από το πρόγραμμα της δίαιτας σου και να φας πραγματικά ότι θες. Έτσι θα κάνεις τον οργανισμό σου να νομίζει ότι ξανάρχισες να τρως κανονικά και θα αρχίσει να καίει περισσότερο. Την επόμενη μέρα ξαναρχίζεις λοιπόν την διατροφή σου και θα δεις ότι θα αρχίσεις να χάνεις. Φυσικά αυτό δεν πρέπει να το κάνεις συχνά!:PΚαλή τύχη και σε σένα λοιπόν με την δίαιτα και εύχομαι σε λίγο καιρό να είμαστε και οι δυο μας στα κιλά που θέλουμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
και που να δειτε οταν ξεκινας απο τα 110 χανεις κιλα σαν τρελος (δεν αναφερομαι σε μενα)
παντος ειναι αληθεια οτι οσο ποιο πολλα χανεις τοσο ποιο δυσκολο γινετε στην πορεια
deathpale και γω μαζι σου!!:clapup::clapup::clapup:
ακολουθεις καποιο προγραμμα απο γιατρο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αυτό που λες όντως ισχύει. Όταν κάνεις δίαιτα για αρκετό καιρό αρχίζεις να μην χάνεις κιλά με τον ρυθμό που έχανες αρχικά ή μπορεί να μην χάνεις και καθόλου. Και αυτό συμβαίνει γιατί ο οργανισμός νομίζει that you starve yourself και ρίχνει τους ρυθμούς του και το μεταβολισμό.Όταν φτάνεις σε αυτό το σημείο καλό είναι για μια μέρα να ξεφύγεις από το πρόγραμμα της δίαιτας σου και να φας πραγματικά ότι θες. Έτσι θα κάνεις τον οργανισμό σου να νομίζει ότι ξανάρχισες να τρως κανονικά και θα αρχίσει να καίει περισσότερο. Την επόμενη μέρα ξαναρχίζεις λοιπόν την διατροφή σου και θα δεις ότι θα αρχίσεις να χάνεις. Φυσικά αυτό δεν πρέπει να το κάνεις συχνά!:PΚαλή τύχη και σε σένα λοιπόν με την δίαιτα και εύχομαι σε λίγο καιρό να είμαστε και οι δυο μας στα κιλά που θέλουμε.:)

Ναι έχεις δίκιο, το προσπάθησα και αυτό αλλά δεν έπιασε :-(
Είμαι αισιόδοξη όμως ότι κάποια στιγμή θα ξεκολλήσω που θα πάει!
Καλή μας υπομονή λοιπόν! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
και που να δειτε οταν ξεκινας απο τα 110 χανεις κιλα σαν τρελος (δεν αναφερομαι σε μενα)
παντος ειναι αληθεια οτι οσο ποιο πολλα χανεις τοσο ποιο δυσκολο γινετε στην πορεια
deathpale και γω μαζι σου!!:clapup::clapup::clapup:
ακολουθεις καποιο προγραμμα απο γιατρο ?
Έχω πάει σε διατροφολόγο αλλά τώρα έχω φτιάξει εγώ ένα πρόγραμμα και ακολουθώ. Γενικά στο θέμα διατροφής έχω διαβάσει πάρα πολλά. Έχω μια τρέλα με αυτά( με την καλή έννοια πάντα!:P)

Ναι έχεις δίκιο, το προσπάθησα και αυτό αλλά δεν έπιασε :-(
Είμαι αισιόδοξη όμως ότι κάποια στιγμή θα ξεκολλήσω που θα πάει!
Καλή μας υπομονή λοιπόν! :(
Χμμ μου κάνει εντύπωση που αυτό δεν σε βοήθησε. Γυμναστική κάνεις καθόλου? Σε γενικές γραμμές τι διατροφή ακολουθείς? Πόσες θερμίδες παίρνεις περίπου την ημέρα?(αν δεν γίνομαι αδιάκριτη:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
αυτο που ειπες παντος οτι πρεπει να ξεφευγης απο την διαιτα που και που μην το ξεχασης ειναι απαραιτιτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
αυτο που ειπες παντος οτι πρεπει να ξεφευγης απο την διαιτα που και που μην το ξεχασης ειναι απαραιτιτο
Ναι, απλά αυτό το κάνεις όταν παρατηρείς ότι δεν χάνεις πλεόν και απλά παραμένεις σταθερός. Και από ότι ξέρω το κάνεις για μια μέρα μόνο. Προς το παρόν χάνω κανονικά. (Έχω φτάσει 58. Yay, 6 more to go!:)) Οπότε δεν χρειάζεται να καταφύγω εκεί, not yet at least!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
απλα προσεχε στο εχω ξαναπει βεβεα αλλα στο ξαναλεω προσεχε λοιπον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
απλα προσεχε στο εχω ξαναπει βεβεα αλλα στο ξαναλεω προσεχε λοιπον...
Οκ, θα προσέχω. Don't worry!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
52 ειπες θελεις να φτασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
οταν τα φτασεις πες μας να ξερουμε αμα συνεχεισης να κραξουμε για να σταματησης:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
οταν τα φτασεις πες μας να ξερουμε αμα συνεχεισης να κραξουμε για να σταματησης:D
Αχαχαχαχαχαχα! Οκ, όταν φτάσω θα σας το πω να το ξέρετε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Χμμ μου κάνει εντύπωση που αυτό δεν σε βοήθησε. Γυμναστική κάνεις καθόλου? Σε γενικές γραμμές τι διατροφή ακολουθείς? Πόσες θερμίδες παίρνεις περίπου την ημέρα?(αν δεν γίνομαι αδιάκριτη:redface:)
Σε ό,τι αφορά τη γυμναστική η αλήθεια είναι ότι δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο.Πηγαίνω για βάδην-τρέξιμο 3-4 φορές την εβδομάδα.Βέβαια υπάρχουν κ περίοδοι που ξεχνιέμαι :worry:
Η διατροφή μου είναι απο διαιτολόγο που είχα πάει παλιότερα αλλά πλέον ξέρω τι πρέπει να τρώω και πως (π.χ. ρυζι με κρέας ή κρέας με σαλάτα, όσπρια με τυρί, το πρωινό μου είναι κυρίως δημητριακά με γάλα, κανα 2 φρουτάκια τη μέρα και το βράδυ καμιά σαλάτα ή κρύο σαντουιτς). Οι ημερήσιες θερμίδες δεν ξεπερνούν τις 1000-1200.
Πολύ φοβάμαι ότι ο οργανισμός μου συνηθισε στο λίγο φαγητό και κόλλησε.
Έχεις καμιά ιδέα? 5kg είναι δεν μπορεί κάπως θα χαθούνε :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top