Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,374 μηνύματα σε 75,351 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 537 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 14:58, 23-01-08:

Καλα, δεν ειναι το καταλληλο θεμα αλλα δεν μπορω να βρω τον γυναικολογο μου και καιγομαι.

Οταν κανει εκτρωση μια γυναικα, μετα της δινει καποια χαπια ο γιατρος? Θελω σιγουρη απαντηση, οχι υποθεσεις.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 15:04, 23-01-08:

Καλησπέρα! Θα σε βολέψει πολύ πολύ το κεραμικό(αυτό με τις δυο πλάκες). Έχω σγουρά και πολλά μαλλιά και επειδή κουρεύτηκα πρόσφατα, έκανα φτράτζα κλπ το βολεύτηκα πάρα πολύ! Μπορείς να τα ισιώσεις ή να κάνεις ή να το χρησιμοποιήσεις σαν ψαλίδι και να κάνεις μια ελαφριά αέρινη μπούκλα! Σε μένα πάντως που είμαι άσχετη στο να φτιάχνω μαλλιά ήταν πολύ βολικό κ έκανα θαύματα! Στο προτείνω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 16:06, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Καλα, δεν ειναι το καταλληλο θεμα αλλα δεν μπορω να βρω τον γυναικολογο μου και καιγομαι.

Οταν κανει εκτρωση μια γυναικα, μετα της δινει καποια χαπια ο γιατρος? Θελω σιγουρη απαντηση, οχι υποθεσεις.
ναι, αντιβίωση για τυχών φλεγμονές
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 16:07, 23-01-08:

Σ' ευχαριστω ΚΕ!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 16:08, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Youki
Μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί αυτό που θα ρωτήσω, αλλά δεν την παλεύω να ψάξω 55 σελίδες!

Εχει κανει καμμιά ισιωτική? Γενικά τα μαλλιά μου είναι σγουρά, πολύ σγουρά. Χτες που πήγα για κούρεμα έβαλα τη δυστυχισμένη την κομμώτρια και μου τα ισιωσε και έχω πορωθεί απίστευτα. Είναι απίστευτα ωραία! Ομως δεν παίζει να τα ισιώνω μόνη μου με πιστολάκι. Σκέφτηκα λοιπόν την ισιωτική, αλλά φοβάμαι ότι θα καταστραφούν τελείως.
κάνει η κουμπάρα μου αρκετά συχνά... σκέψου ότι έχει ένα μαλλί σαν αράπικο και το ισιώνει καρφί
το κάνει κάθε όποτε της τελειώνει ή αν μακρύνει πολύ η ρίζα
σκεψου το ως εξής, ταλαιπωρεί το μαλλί όσο μια περμανάντ... είναι το ακριβώς αντίθετο της
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 22:33, 23-01-08:

Eγώ ανάμεσα σε όλα
Το έχω κάνει και αυτό

Είμαι κατά όσο πιο πολύ μπορώ

Ήταν η αρχή του τέλους για το μαλλί μου
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 22:37, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil

αν εχει φλεγμονες ναι...
αλλιως, μονο καθαρισμο!
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 22:48, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Ήταν η αρχή του τέλους για το μαλλί μου
lol ρε, εσύ ήσουν ο καράφλας στην πικ που μου χες στείλει προχτές? :p
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 00:35, 24-01-08:

Εμένα πάντως αυτό το ισιωτικό μηχάνημα δεν μου κάνει τίποτα, και να φανταστεί κανείς ότι το μαλλί μου είναι σχεδόν ίσιο!
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 09:55, 24-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εμένα πάντως αυτό το ισιωτικό μηχάνημα δεν μου κάνει τίποτα, και να φανταστεί κανείς ότι το μαλλί μου είναι σχεδόν ίσιο!
Αλήθεια; Εντύπωση μου κάνει! Αυτό που έχω εγώ το χρησιμοποίησε μια φίλη μου που είχε κάνει φόρμα και της τα ίσιωσε μια χαρα! Μήπως δεν είναι πολύ δυνατό;
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 10:35, 24-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Αλήθεια; Εντύπωση μου κάνει! Αυτό που έχω εγώ το χρησιμοποίησε μια φίλη μου που είχε κάνει φόρμα και της τα ίσιωσε μια χαρα! Μήπως δεν είναι πολύ δυνατό;
Δεν θυμάμαι ποιό ήταν, πάνε χρόνια από τότε.
Ίσως πάντως όντως να μην ήταν καλό...
Εσάς σας τα κάνει εντελώς ίσια; Σαν κομμωτηρίου δηλαδή;
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 10:42, 24-01-08:

Κοίτα, όσον αφορά εμένα, τα μαλλιά μου είναι έτσι και αλλιώς ίσια απλά έχω ένα πολύ μικρό κολλημματάκι και θέλω να είναι πρόκα!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 11:07, 24-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Κοίτα, όσον αφορά εμένα, τα μαλλιά μου είναι έτσι και αλλιώς ίσια απλά έχω ένα πολύ μικρό κολλημματάκι και θέλω να είναι πρόκα!
Κι εμένα είναι σχεδόν ίσια, απλά αυτό που λες, όχι πρόκα.
Και αυτό δηλαδή στα κάνει τόσο πρόκα όσο το κομμωτήριο;;;
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 11:09, 24-01-08:

χτες ήθελα να κάνω σκραμπ...αλλά δεν είχα υλικό. ετσι σκεγτηκα να κάνω αφρό με το σαπουνάκι του κορέ από "γάλα" και να βάλω λίγο ζάχαρη. το αποτελεσμα ήταν καλό.
η γνωμη σας για αυτό που έκανα ποια είναι. να το ξανακάνω ή αντί για σαπούνι να βάλω κάτι αλλο?
όταν κάνω σκραμπ στο σωμα βάζω λαδι με ζάχαρη, απλά για το πρόσωπο μου το λάδι θα μου το έκανε πολύ λιπαρό και για αυτό δεν το επιχείρησα
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 11:12, 24-01-08:

αααα σήμερα θέλω να κάνω μια μασκα για το πρόσωπο κκαι μια για μαλλια με αγνα υλικά.
τα μαλλια είναι ξηρά και το πρόσωπο... μια ξηρό μία λιπαρο
διαθέτω...
μπανανα, μέλι, αγγούρι, γιαουρτι, αβγο, μαγιονέζα, λάδι και κατι τσαγια.

με αυτά τι μπορω να φτιάξω για πρόσωπο και μαλια?

ριξτε ιδέες
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 11:13, 24-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Κι εμένα είναι σχεδόν ίσια, απλά αυτό που λες, όχι πρόκα.
Και αυτό δηλαδή στα κάνει τόσο πρόκα όσο το κομμωτήριο;;;
Δεν έχω παέι ποτέ σε κομμωτήριο για να μου ισιώσουν τα μαλλιά αλλά πρόκα τα βγάζει!
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε: στις 11:32, 24-01-08:

καλέ γιδι εσυ που ξέρεις από μασκες δωσε καμια ιδέα
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 11:48, 24-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
αααα σήμερα θέλω να κάνω μια μασκα για το πρόσωπο κκαι μια για μαλλια με αγνα υλικά.
τα μαλλια είναι ξηρά και το πρόσωπο... μια ξηρό μία λιπαρο
διαθέτω...
μπανανα, μέλι, αγγούρι, γιαουρτι, αβγο, μαγιονέζα, λάδι και κατι τσαγια.

με αυτά τι μπορω να φτιάξω για πρόσωπο και μαλια?

ριξτε ιδέες
Το καλύτερο για τα μαλλιά (μου το έχει πει ο κομμωτής μου) είναι το πολύ χλιαρό ελαιόλαδο. Προϋπόθεση βέβαια είναι να το αντέχεις (πολύ λίγδα λέμε) και βέβαι να το βάλεις βράδυ και να τυλίξεις καλά τα μαλλιά με μια πετσέτα. Εννοείται ότι η μαξιλαροθήκη μετά είναι για γερό πλύσιμο και ότι θέλεις 2-3 χέρια λούσιμο, ΑΛΛΑ τα μαλλιά θα γίνουν ....... τέλεια. Ειδικά αν σκοπεύεις μετά να τα ισιώσεις.
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε: στις 11:50, 24-01-08:

καλά μου το έλεγε η μανα μου... αυτό της το έκανε η γιαγια της πολύ συχνά όταν ηταν μικρή...

για πρόσωπο κάτι?
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:53, 24-01-08:

Δες εδώ.
Επίσης εγώ θα έβαζα κρύο χαμομήλι στα μάτια, γιαούρτι ή γάλα με μέλι στο πρόσωπο, αυγό ή λάδι στα μαλλιά. Για να φύγει η μυρωδιά, βάλε μετά το ξέβγαλμα (ή το λούσιμο) ξίδι.

Επίσης ψάξε ποια έλαια είναι καλά για σένα, πχ το αμυγδαλέλαιο προσφέρει ελαστικότητα στην επιδερμίδα, μαζί με λεμόνι είναι καλή μάσκα για λιπαρό δέρμα. Επίσης το αβοκάντο κάνει καλό.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες