Η ανακάλυψη κι εξερεύνηση του έρωτα

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Όσο για το χαλάζι που προτείνεις, κάνει πολύ κακό κάποιες φορές.
Τι κακό ακριβώς μπορεί να κάνει μια φωτογραφία ή ένα σχετικό βίντεο, σε κάποιον που ΘΕΛΕΙ να τα δει...? :hmm:
Αν σου έλεγα να στήσουμε μπροστά στη οθόνη κάποιον η κάποια, με πιαστράκια στα βλέφαρα και δεμένο πισθάγκωνα σε μια καρέκλα, να σκουζει και να οδύρεται ενώ μπροστά του ξεδιπλώνεται....η Βαλπούργεια νύχτα, να το καταλάβω....:)

Η δε εικόνα του δες τρύπα και <<βούρ κάρφωσέ τον >> πιστεύω οτι απέχει
Στάσου βρε Μαξίμ, σιγά μη κυκλοφορούμε και με Black & Decker ανά χείρας!!! Που κολλάει αυτό δεν καταλαβαίνω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...


Στάσου βρε Μαξίμ, σιγά μη κυκλοφορούμε και με Black & Decker ανά χείρας!!! Που κολλάει αυτό δεν καταλαβαίνω :worry:

...στο: Τρύπα που ανοίγεις βούλωσε την, για να μην μπει κανένας όφις!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
...στο: Τρύπα που ανοίγεις βούλωσε την, για να μην μπει κανένας όφις!:redface:
Kι εμένα μου αρέσει να γράφω δυσνόητα, έχει φάση να σκέπτεσαι τους άλλους να προσπαθούν να βγάλουν :D άκρη βρε φίλε μου, σε άλλα θέματα όμως, που το τραβάει το "ακαταλαβίστικο" και η περίπτωση!
Εδώ, στο θέμα του "έρωτα" (θέλω) να πιστεύω ότι τα πράγματα είναι απλά! Κι έτσι πρέπει να παραμείνουν.
Ιστορίες με....φίδια (και δράκους) είναι νομίζω περιττές!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Kι εμένα μου αρέσει να γράφω δυσνόητα,...

Από του έρωτα πιο απλά δεν υπάρχουν, είν' αλήθεια, Δαίμονά μου, αλλά και οι παροιμίες απλές είναι, νομίζω:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
[...]
Τούτο ήταν υπέρ αρκετό. Από εκεί και πέρα, η φύση είχε τον τρόπο της να με καθοδηγήσει στον σωστό δρόμο, αφού δεν υπήρχε τίποτε μέσα μου που να εμποδίζει αυτήν την πορεία να ολοκληρωθεί απρόσκοπτα. Στα 14 μου, είδα για πρώτη φορά τσόντα, όχι στο διαδίκτυο, που τότε δεν υπήρχε, αλλά στα κλασικά σινεμά, εκείνα με τα βελούδινα καθίσματα, γεμάτα με ύποπτους λεκέδες. Ομολογώ ότι η τσόντα έπαιξε πραγματικά εκπαιδευτικό ρόλο, αφού για πρώτη φορά είχα την ευκαιρία να δω με τα μάτια μου, το πώς γίνεται η περιβόητη πράξη. Να επισκοπήσω την ανατομία του πράγματος, να πάρουν εν τέλει κάποια μορφή οι αχνές και νεφελώδεις μέχρι τότε φαντασιώσεις μου. Η τσόντα και οι φαντασιώσεις υπήρξαν πραγματικοί δάσκαλοι για εμένα, έτσι ώστε όταν τρία χρόνια αργότερα έφτασα κι εγώ στην ευχάριστη θέση να το κάνω, όλα κύλησαν ομαλά, όσο ομαλά μπορεί να κυλήσουν φυσικά κατά την πρώτη φορά, όπου οι ερωτήσεις είναι πιο πολλές από τις απαντήσεις. Ναι, πληγώθηκα και πλήγωσα στην πρώτη μου σχέση, [...]
Λες να σε καθοδηγήσει στον σωστό δρόμο : να κάνω μια χαζή ερώτηση.
Εννοείς ή τέλος πάντων δέχεσαι οτι υπάρχει και λάθος δρόμος ;

Άν ΝΑΙ, έ τότε θα πρέπει να το γράψεις, να το διαβάσουμε και εμείς [οι ανίδεοι ( ;)] .

Εκείνη η τσόντα που έβλεπες με την σημερινή, έχει ομοιότητες, διαφορές ;

Τί γνώμη έχεις ;

Στην επίθεση πήρες άριστα 10.

Στην τεκμηρίωση θα ήθελα να δώ τί ψάρια πιάνεις !

ειναι σαν προσπαθεις να μαθεις πιλοταρισμα αεροσκαφους βλεποντας αλλους να πιλοταρουν σε βιντεο...

χρησιμο..αλλα οχι η ουσια..
Άν μπείς στο google earth εκεί θα δείς πώς παθαίνουν vertico ! Φτάνει μόνο αριστερά ή δεξιά να προσπαθήσεις να πάς και για πότε καρφώνεις το F 16 δεν θα πάρεις χαμπάρι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Όταν διαβάζω φίλε Μάξιμε, και ζητώ ειλικρινά συγνώμη που θα γίνω επικριτικός, τον τρόπο με τον οποίο μιλάς για τον έρωτα και το σεξ, πραγματικά θαυμάζω τους γονείς μου, που αν και κατά μία γενιά μεγαλύτεροι από εσένα, ήταν σαφώς πιο απελευθερωμένοι πάνω στα σεξουαλικά ζητήματα και τούτο μου έκανε καλό. Ο τρόπος με τον οποίο κρύβεσαι πίσω από υπονοούμενα, η αίσθηση του πονηρού που αναδύεται προφανέστατα εξ αυτών, οι εκφράσεις σου που δίνουν την εντύπωση πως ερυθριάς, κρύβοντας το στόμα πίσω απ' την παλάμη, κάτι σαν τη Μανωλίδου στην τηλεόραση, αφήνουν σε κάποιον νεότερο να εννοηθεί ότι το σεξ για εσένα είναι κάτι το ένοχο, το βρόμικο, το ενοχικό και το μυστήριο, το φορτίζουν με εντάσεις και αποχρώσεις που το ασχημαίνουν και το καθιστούν ως μια ολισθηρά οδό, η οποία μάλιστα κατά τη γνώμη σου είναι στρωμένη με αγγούρια κι όποιος γλιστρήσει, σε κάποιο αναγκαστικά θα καθίσει.

Θεωρώ ότι εάν εσύ ήσουν ο πατέρας μου και μου μιλούσες για το σεξ με τον τρόπο που σε βλέπω να μιλάς στα νέα παιδιά εδώ μέσα, θα είχα γεμίσει με κόμπλεξ απέναντι στον έρωτα και τούτο θα με ακολουθούσε ακόμη και στην ώριμη ηλικία που βρίσκομαι σήμερα.
Θαυμάζω τις μαντικές σου ικανότητες που αφορούν εμένα και την σεξουαλική μου καλλιέργεια.
[...]
Είναι επίσης φανερό το οτι όχι μόνο δέν ενοχοποιείς την τσόντα (σκληρό πορνό π.χ. έναν πισινό με δυό πέη) αλλά και μου λές οτι είναι και διδακτικό απο πάνω.

Απο τα λεγάμενά σου προκύπτει και το εξής. Αμφιβάλω άν είσαι σε θέση να κάνεις έρωτα απουσία τσόντας.

Αλλά και η απορία που μου προκαλεί το γεγονός αυτό είναι, πώς εσύ τολμάς να με χαρακτηρίσεις έτσι δίχως να είσαι σε θέση να γνωρίζεις τον έρωτα ενός νέου και μιάς νέας πώς ενδεχομένως μπορεί να είναι απουσία τσόντας ;

[...]

Το να αγκαλιάζει ένας νέος την κοπέλα του δίχως να τον ακολουθούν εικόνες τσόντας, μόνο απολύτως υγιές το χαρακτηρίζω εγώ ο κατα τα λεγάμενά σου κομπλεξικός .

[...]

Πρίν βιαστείς να βγάλεις συμπεράσματα έχω να σου προτείνω να διαβάσεις τις τοποθετήσεις των δύο νεαρών κοριτσιών Iliaki και skatoula14,
θα σε βοηθήσουν να αποσαφηνίσεις πολλά για εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Πιστεύετε οτι μιά σχέση είναι αρκετή ώστε να ξεκαθαρίσει η έννοια του έρωτα στο μυαλό ενός αγοριού ή ενός κοριτσιού ;

Οι εικόνες τουSEX, μέσω DVD που ενδεχομένως έχουν αγόρια και κορίτσια, βοηθούν ή όχι να αποκωδικοποιήσουν την έννοια του έρωτα ;

Συνολικά αναφέρομαι σαφώς εννοώ και την πράξη.


καταρχάς , τα 2 ερωτήματα που θέτει το τόπικ , πού κολλάνε μεταξύ τους ;
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Στην επίθεση πήρες άριστα 10.

Στην τεκμηρίωση θα ήθελα να δώ τί ψάρια πιάνεις !
Το να τεκμηριώσω τα συμπεράσματα που έχω εξάγει από καθαρά προσωπικές εμπειρίες ή από βιώματα, δεν νομίζω ότι είναι δυνατόν, αφού δεν συνήθιζα ποτέ να βιντεοσκοπώ τις συνευρέσεις μου.

Μου κάνει εντύπωση μόνο το εξής: Εάν πράγματι, όπως διατείνεσαι, πιστεύεις ότι σου επιτέθηκα στο ποστ μου το οποίο παραθέτεις εδώ, τότε τι θέση έχουν μέσα στο θέμα τα ποστ σου υπ' αριθμόν #54 και #56, όπου όχι μόνο με ευχαρίστησες για την παρέμβασή μου, αλλά έκρινες ότι όσα γράφω με τιμούν; Ξαφνικά θυμήθηκες να θιχτείς;:eek:

Κατά τ' άλλα, λυπούμαι ειλικρινά, όμως δεν σκοπεύω ν' απαντήσω σε ύβρεις, έχω προφανώς καλύτερα πράγματα να κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Το να τεκμηριώσω τα συμπεράσματα που έχω εξάγει από καθαρά προσωπικές εμπειρίες ή από βιώματα, δεν νομίζω ότι είναι δυνατόν, αφού δεν συνήθιζα ποτέ να βιντεοσκοπώ τις συνευρέσεις μου.

Μου κάνει εντύπωση μόνο το εξής: Εάν πράγματι, όπως διατείνεσαι, πιστεύεις ότι σου επιτέθηκα στο ποστ μου το οποίο παραθέτεις εδώ, τότε τι θέση έχουν μέσα στο θέμα τα ποστ σου υπ' αριθμόν #54 και #56, όπου όχι μόνο με ευχαρίστησες για την παρέμβασή μου, αλλά έκρινες ότι όσα γράφω με τιμούν; Ξαφνικά θυμήθηκες να θιχτείς;:eek:

Κατά τ' άλλα, λυπούμαι ειλικρινά, όμως δεν σκοπεύω ν' απαντήσω σε ύβρεις, έχω προφανώς καλύτερα πράγματα να κάνω...
Ουδείς απο όσο γνωρίζω εδώ μέσα άφησε να εννοηθεί πως δικαιούσαι να φέρεις τον τίτλο του ΓΚΟΥΣΓΚΟΎΝΗ.
Άρα τεκμηρίωση όταν λέω εννοώ και προκαλώ την κρίση σου σχετικά με την ικανότητα των παιδιών να διαχειριστούν τις εικόνες που με ένα κλίκ έχουν στην διάθεσή τους.

Δέν εννοώ κανένα μορφωτικού ή και ενημερωτικού περιεχομένου βέβαια.

Εννοώ και ρωτώ, άν βοηθούν αυτές οι εικόνες και δέν δημιουργούν κανένα πρόβλημα στα παιδιά.

Άν πρόσεχες καλύτερα, θα έβλεπες οτι σε ευχαρίστησα για την υπομονή που έδειξες μέχρι την τοποθέτησή σου στο 54 και στο 56 για την καθαρή σου τοποθέτηση.

Δέν φαντάζομαι να εννοείς οτι συμφωνούσα με τα γραμμένα!!! Αλλά ούτε και διαφώνησα!!
Απλά σε ευχαρίστησα για την υπομονή και την συμμετοχή σου. Τίποτα λιγότερο, αλλά και τίποτα περισσότερο!!! Επίσης έδειξα προτεραιότητα στην συνέχιση του θέματος δίχως προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Όσον αφορά την λύπη σου, δέν λέει και πολλά.
Ο χαρακτηρισμός μου απο εσένα ταυτίζοντάς με με την Μανωϊλίδου θεωρώ πως με προσβάλλει και σε καμιά περίπτωση δεν σε τιμά.
Άν έχεις κάτι ουσιώδες να πείς τοποθετήσου απλά και δίχως χαρακτηρισμούς.
Είναι και το μόνο που σκοπίμως παραδέχομαι πως προκάλεσα.
Άρα έχεις δύο μόνο επιλογές.
Πρώτον την τεκμηρίωση των απόψεών σου δίχως προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμούς και δεύτερη επιλογή σου είναι η φυγή. Διαλέγεις και εμείς απλά κρίνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Τι είναι "ΓΚΟΥΣΓΚΟ'ΥΝΗ" :confused:

Το "Γκουσγκούνη" με όλα τα γράμματα κεφαλαία και ζαβωμένο τον -αχρείαστο λόγω κεφαλαίων- τόνο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τι είναι "ΓΚΟΥΣΓΚΟ'ΥΝΗ" :confused:

δεν είμαι σίγουρος τι είναι (στα συγκεκριμένα συμφραζόμενα) αλλά σίγουρα ο μάξιμος έχει κάνει διατριβή στο αντικείμενο :look:

π.σ.
Ο σύζυγος κάθεται στον καναπέ στο σαλόνι κάνοντας συνεχώς ζάπινγκ ανάμεσα σε δυο κανάλια. Από το βάθος ακούγεται η φωνή της συζύγου:
- "Τι κάνεις ρε;;; Θα την κάψεις την τηλεόραση!!!"
- "Τι να κάνω ρε γυναίκα; Αφού βάλανε το μπάσκετ μαζί με την τσ0ντα!! Δεν ξέρω ποιο από τα δυο να δω!"
- "Την τσ0ντα δες... Μπάσκετ ξέρεις..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
καταρχάς , τα 2 ερωτήματα που θέτει το τόπικ , πού κολλάνε μεταξύ τους ;
:worry:
Έ όλα τα θέλεις έτοιμα και στο πιάτο ;
Ψάξε λίγο ακόμα, κάτι θα βγεί στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για να ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα, σας προτείνω να δείτε το παρακάτω βίντεο.
Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες, η κωμικός Τζούλια Σουίνεϊ αναγκάζεται να πει ένα μικρό ψέμα, όταν η οκτάχρονη κόρη της μαθαίνει για την αναπαραγωγή του βατράχου στο σχολείο-- και αρχίζει να ρωτάει μερικές πολύ έξυπνες ερωτήσεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
δεν είμαι σίγουρος τι είναι (στα συγκεκριμένα συμφραζόμενα) αλλά σίγουρα ο μάξιμος έχει κάνει διατριβή στο αντικείμενο :look:

π.σ.
Ο σύζυγος κάθεται στον καναπέ στο σαλόνι κάνοντας συνεχώς ζάπινγκ ανάμεσα σε δυο κανάλια. Από το βάθος ακούγεται η φωνή της συζύγου:
- "Τι κάνεις ρε;;; Θα την κάψεις την τηλεόραση!!!"
- "Τι να κάνω ρε γυναίκα; Αφού βάλανε το μπάσκετ μαζί με την τσ0ντα!! Δεν ξέρω ποιο από τα δυο να δω!"
- "Την τσ0ντα δες... Μπάσκετ ξέρεις..."
Είμαι σίγουρος οτι περιμένεις την τοποθέτησή μου στην απάντηση που έγραψες.
Μάθε λοιπόν οτι σου έδωσα έναν + βαθμό και θέλω να τεκμηριώσω την αιτία.

Η γραφή σου αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για τους αποδέκτες της.

Δείχνει δε την εκτός απο την ωριμότητα που σε διακατέχει και μια προσωπικότητα ισχυρή, ικανή δε να κάνει και τον ποιό δύσπιστο να ασπαστεί τις απόψεις της.

Είμαι δε πεπεισμένος οτι η ισορροπία σου που είναι δεδομένη a priori, είναι αυτή που σε έκανε να παρακάμψεις την τοποθέτησή σου στο θέμα και να δώσεις το παράδειγμα που εγώ θεωρώ οτι είναι για μίμηση.

Θα ήταν μεγάλη η τιμή για εμένα, άν σου σέρβιρα την φραπεδιά στην παραλία και με την άδεια του στεκιού καταδεχόσουν να σου κάνω αέρα.

Ταπεινά υπογράφων Μάξιμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ταπεινά υπογράφων Μάξιμος.
Φίλε Μαξίμ, η σκέψη και ο τρόπος που την εκφράζεις, διαθέτει μια (σπάνια) ικανότητα, να αφυπνίζει...βαρ(ιεστημ)εμένους!
Μπορεί να διαφωνώ γενικά με την τοποθέτηση σου επί του θέματος, αλλά ειδικά με βρίσκει σύμφωνο! :D
Πάντως ξανασκέψου το, καλύτερα να έχεις τα πάντα στην άκρη του ποντικιού σου, ότι και να είναι αυτά, παρά να βγαίνεις από την αίθουσα του κινηματογράφου, σέρνοντας σε από το αυτί ο....κηδεμόνας σου! :P

Κάποιοι βέβαια, ακόμη δεν έχουν καν ξεκαθαρίσει ρόλους για τον εαυτό τους, γι αυτό σε παρακαλώ να είσαι επιεικής μαζί τους
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τι είναι "ΓΚΟΥΣΓΚΟ'ΥΝΗ" :confused:
Φίλε μου λογοπαίχτη το ΓΚΟΥΣΓΚΓΟΥΝΗ ήταν ένα μεγάλο "που...αρά" και έπαιζε τσόντα το ντεκαετία του 70 στο Ελλάντα. Κάπου εκεί στο εγκνατία πολλά καθίσματα λερωσαν όταν το ΓΚΟΥΣΓΚΟΥΝΗ νταγκαντάνγα.

Αλλά και για να προχωρήσει η συζήτηση λίγο, σου λέω οτι ήμουν τόσο <<παλαβός>> που μπήκα μέσα με την κοπελιά μου.:redface:
Αυτό το τελευταίο το έγραψα προκειμένου να βοηθηθούν κάποιοι στην σκιαγράφηση του προφίλ μου.
Μήν έχουν και απορίες ;
Όσο για την συνέχεια έ τί να κάνουμε, όλα να τα γράψω θέλεις ; :):):)

Φίλε Μαξίμ, η σκέψη και ο τρόπος που την εκφράζεις, διαθέτει μια (σπάνια) ικανότητα, να αφυπνίζει...βαρ(ιεστημ)εμένους!
Μπορεί να διαφωνώ γενικά με την τοποθέτηση σου επί του θέματος, αλλά ειδικά με βρίσκει σύμφωνο! :D
Πάντως ξανασκέψου το, καλύτερα να έχεις τα πάντα στην άκρη του ποντικιού σου, ότι και να είναι αυτά, παρά να βγαίνεις από την αίθουσα του κινηματογράφου, σέρνοντας σε από το αυτί ο....κηδεμόνας σου! :P

Κάποιοι βέβαια, ακόμη δεν έχουν καν ξεκαθαρίσει ρόλους για τον εαυτό τους, γι αυτό σε παρακαλώ να είσαι επιεικής μαζί τους
;)
Μή συμφωνείς, μή διαφωνείς, απλά κατανόησε τί θέλω να πώ στο θέμα και προχωράμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οι ερωτήσεις σου με αναγκάζουν να γυρίσω αρκετά χρόνια πίσω, μια ολόκληρη γενιά στην πραγματικότητα, ίσως και περισσότερο, και να θυμηθώ τον τρόπο με τον οποίο μυήθηκα στον έρωτα, όταν έφτασα στην κατάλληλη ηλικία.
.......................................
Η τσόντα και οι φαντασιώσεις υπήρξαν πραγματικοί δάσκαλοι για εμένα, έτσι ώστε όταν τρία χρόνια αργότερα έφτασα κι εγώ στην ευχάριστη θέση να το κάνω, όλα κύλησαν ομαλά, όσο ομαλά μπορεί να κυλήσουν

φυσικά κατά την πρώτη φορά, όπου οι ερωτήσεις είναι πιο πολλές από τις απαντήσεις.

Ναι, πληγώθηκα και πλήγωσα στην πρώτη μου σχέση,

όμως κανείς δεν μπορεί ν' αποκτήσει αντισώματα χωρίς ν' ασθενήσει, αφού φυσικά δεν υπάρχει ερωτικό εμβόλιο, που να μεταδίδει τη γνώση μασημένη. Έτσι, στην δεύτερη σχέση μου, που ήταν με μια πολύ πιο έμπειρη από εμένα γυναίκα, εκείνη αδυνατούσε να πιστέψει ότι οι εμπειρίες μου πριν από εκείνην ήταν τόσο λίγες όσο ισχυριζόμουν..................................
Διαθέτεις την δύναμη να απαντήσεις αποσαφηνίζοντας το πώς και το γιατί πλήγωσες την πρώτη σου σχέση ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Κάπου εκεί στο εγκνατία πολλά καθίσματα λερωσαν όταν το ΓΚΟΥΣΓΚΟΥΝΗ νταγκαντάνγα
Tι καθίσματα μου λες, ήταν ο μόνος ηθοποιός (παγκοσμίως) που παρακολουθούσαν τις ταινίες του, κρατώντας όλοι οι θεατές (ανοιχτές) ομπρέλες, και δεν εννοώ σε θερινά σινεμά! Μορφή ο τύπος!!!! :hehe:

Φίλε μου λογοπαίχτη το ΓΚΟΥΣΓΚΓΟΥΝΗ ήταν ένα μεγάλο "που...αρά" και έπαιζε τσόντα το ντεκαετία του 70 στο Ελλάντα και για να προχωρήσει η συζήτηση λίγο, σου λέω οτι ήμουν τόσο <<παλαβός>> που μπήκα μέσα με την κοπελιά μου.:redface:
Αυτό το τελευταίο το έγραψα προκειμένου να βοηθηθούν κάποιοι στην σκιαγράφηση του προφίλ μου
Kατάλαβα! Υποθέτω ότι δεν είχες τίποτα να φοβηθείς σε τυχόν συνειρμικές...συγκρίσεις της , με τον πρωταγωνιστή! :hmm:

Άξιος Άξιος :clapup:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Για να ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα, σας προτείνω να δείτε το παρακάτω βίντεο.
Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες, η κωμικός Τζούλια Σουίνεϊ αναγκάζεται να πει ένα μικρό ψέμα, όταν η οκτάχρονη κόρη της μαθαίνει για την αναπαραγωγή του βατράχου στο σχολείο-- και αρχίζει να ρωτάει μερικές πολύ έξυπνες ερωτήσεις.
[/ted]
Γλυκειά μου Isi, σου αφιερώνω το ποιο κάτω τραγούδι :

Πόσα θέλεις να σου πω για να πιστέψεις
πως ακόμα σ' αγαπώ αληθινά
όταν φύγω σαν τρελή θα με γυρέψεις
μα δεν θα 'μαι να το ξέρεις πουθενά

Βαριά του άντρα η σκιά
του άντρα π' αγαπάει
που πέφτει μέσα στη φωτιά
και δε παρακαλάει

Πόσες θέλεις αποδείξεις πως πονάω
πόσες θέλεις από μένα τελικά
μια ζωή κι ακόμα μια θα σ' αγαπάω
μα δε πρόκειται να πέσω χαμηλά

Βαριά του άντρα η σκιά
του άντρα π' αγαπάει
που πέφτει μέσα στη φωτιά
και δε παρακαλάει

Δικαιούμαι να σου το αφιερώσω γιατι πρώτ'απ'όλα δεν σε γνωρίζω προσωπικά και κατα δεύτερο συμπερασματικά λέω οτι το αξίζεις πραγματικά γιατι απο τις τοποθετήσεις σου αναδύεται μιά θηλυκότητα και ......................................................................:):):)

Υ.Γ. πάντως για την βαρύτητα που λες, συμβάλω και εγώ λίγο, μή μου πείς ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top